Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
8 hours ago, Predator016 said:

Kad sam bio na Zavojsko, obišao i dobar deo Stare planine, skroz do Kalne i Etno sela. Odličan put za vožnju, osim jednog dela ispod brane koji je neasfaltiran.

Čitam, mislim se - svaka čast majstore kad si tu prošao skuterom! A onda videh treću sliku i sve mi je bilo jasno. Malo mi je i žao što su ovako nakaradno premostili reku. Ovako je to izgledalo prošle godine, i nije bilo baš naivno bilo da se pregazi:
 
0-02-0a-9b0859bb520f70dbfd05504907587111d97d5aedf9674c3d907546cb9e4f122d_1c6da669cfc952.thumb.jpg.8dd873d5482f5cc912a522f2b4e099e5.jpg

0-02-0a-9ad1f835dca9aed718d4a16b413e59e0cafa9d22e12238f91b278db11977a478_1c6da669cfd9f4.thumb.jpg.236694814633c61c1bccc6fdbe6adf20.jpg

Inače -
super vožnje , samo cepaj. I ja sam istog vikenda bio na Vlasinskom, i morao sam da ga obiđem ispod brane :)

edit: Sada sam čuo da je zapravo ovo bilo iznuđeno rešenje, jer se put od Temske do Toplog Dola negde obrušio, pa su morali da naprave alternativni prilaz. Ne znam da li je to sanirano.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma da sam znao da je takav put, ne bih sigurno tu prolazio. Makdam nije prirodno okruženje za skuter, ali gledajući od brane, put izgleda kao stvoren za voznju, lep asfalt, odlične krivine. 20210814_162957.thumb.jpg.1f6c79cf37ead075062ef2067c52c6c0.jpg

 

Ne vidi se lepo na slici.. 

 

A taj put prema Temskoj jeste bio delimično obrušen, čak je i bio zatvoren za saobraćaj, ali sam ja išao ka Kalni, pa sam ipak prošao tu, po preporuci jednog kolege koga sam sreo da ide iz tog pravca. A kasnije sam video i da automobili prolaze.. Put je obrušen na dva mesta, blizu jedno drugome, ali samo jedna traka, tako da je relativno prohodan, ali samo za najhrabrije. :)

 

Sve u svemu, stvarno odlična ruta za vožnju, lepo se vide sve lepote Stare planine.  Ja inače obožavam takve planinske puteve kroz prirodu, mislim da sam ih obišao sve za koje znam u ovom delu Srbije, a najinteresantniji mi je put prema Krivoj Feji, na Besnoj kobili, sa nekim veštačkim jezerom od blata na vrhu planine... Mislim da beše na nekih 1.400m nadmorske visine, skoro kao i Zlatibor..

 

Lepota....

 

20200816_160952.thumb.jpg.e62f84b213913eab8ae82f1427760e82.jpg

 

20200816_160102.thumb.jpg.f51d321acd7982ed09133a6cbe5f71d5.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jok.

I ne treba mi. Ispod sedišta imam mesta kao prosecan yugo u prtljažniku..
Šalu na stranu, staje boga oca unutra, uključujući i celu veliku picu sa sve kutijom..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z
On 9/12/2021 at 9:44 AM, Satelis said:

 

 

 

 

zaboravi ime kanjona

IMG-20210903-140755.jpg

 

Kanjon Sušice....

 

Quote

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član BIF
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Staman moraš da mi praviš zazubice i to ti je.Još kada bi mogao i miris da pustiš preko snimka pun doživljjaj.Baš ti zavidim što imaš ovakvu mogućnost da na 30tak min vožnje na ovaj način odmoriš dušu.Kako god da bar preko snimka uživam.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da se i ja prikljucim.
Od prosle godine mi je zelja otici na Zlatibor motorom(u mom slucaju u jednom pravcu oko 200km) al ne da mi se nikako. Od dva drugara koja voze ni jedan nije za akcije tj. jesu dok ne kazem ajmo sad za vikend. Obicno im nesto iskrsne. Tako da sam cijelo ljeto sam isao sto u voznje sto na moto susrete.

Danas sebi konacno ispunih zelju.
Jutro malo hladnije nego sto sam ocekivao oko 14° ali prezivjelo se. Kako je prigrijavalo tako sam skidao sa sebe sloj po sloj. Oko pola 9 krenuo preko Loznice, Bajine baste i Tare. Stigao u 12 taman na dorucak.
Naravno komplet lepinju.
IMG-20210925-124454.jpg

Usput razmijenih koju s kolegom bajkerom koji je sjedio za stolom pored mog. Pita me idem li na trke. Pih pa nisam znao da je enduro ovaj vikend na Tari. Nema veze, zadovoljan sam i ovim.
Kako me ne drzi mjesto nastavih ka Ribnickom jezeru. Nesto se zamislio pa omasih skretanje. Prosli put kad sam bio na Zlatiboru nedaleko od skretanja za Tornik-jezero s desne strane sam spazio jedan lijep makadamski putic. Taman da produzim do tamo da vidim sta to tamo ima, djelovao mi je zanimljivo. Nisam se razocarao.

IMG-20210925-132217.jpg IMG-20210925-132229.jpg IMG-20210925-132333.jpg

Od uvijek imam zelju za endurom, a od danas jos vecu. Sve ovo vise prilici nekoj Africi ali bolje i Burgman nego nista.

Isejfim i ovaj pejzaz i ipak stignem do jezera. Put skoro oa savrsen. Napravim kracu pauzu.

IMG-20210925-135741.jpg

I lagano krecem kuci ali sad oreko Uzica. Tu nema nista posebno osim simpaticne radnice na Knez petrolu koja mi rece da bi mi rado maznula motor a isto tako i provozala sa mnom. Jbg ne da mi se, moram kuci ali svakako zanimljiva konverzacija.

U povratku se sjetih da je neki od kolega endurasa negdje na forumu postavio sliku sa Kapije podrinja. S obzirom da prije te slike nidam ni znao da postoji to mjesto odlucih se da i tu svratim. Hvala kolegi ko god da je bio(a mislim da je tu sliku okacio neko sa transalpom, afrikom ili tenerom). Pogled fantastican.
IMG-20210925-155440.jpg

Odatlepa do kuce manje-vise sve isto osim dobre porcije domacih kobasica u restoranu Drinska stena ako se ne varam.

Sve u svemu nakuckalo se solidno kilometara za danas.
IMG-20210925-190740.jpg
Moja najveca dbevna tura. Zadovoljan vremenom, Burgijem, pejzazima... ma svime.

Malo sam ovo oduzio. Valjda imam zelju za putopisom. Za sad se zadovoljavam i ovakvim turama.

Edit: nadam se da se slike iole vide, drugacije ne znam da postavim

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Predator016 

 

E, o tome ti pricam... Lepo vreme, vikend, zove me jutros drug da idemo na voznju. Ja... mućak, moram da radim. Tako i sutra, tako i sledeci vikend. Slobodan sam sredu i cetvrtak, a tada je kisa. Za mene i moje kratke voznje, sezona gotova :grr:

 

Sada, samo do posla i nazad. Jedino ako me ubode neki vikend i neki suncani dan... Jbg. Ostade Vlasina i Zavoj za sledecu sezonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sutra imam nekih 10-ak minuta posla u Indjiji i Bečeju, pa resih da po prvi put izadjem iz Beograda sa svojim triciklom. Bice za mene ovo prva duza ruta, samo da me kisa ne zezne.

Ideja je da zaobidjem autoput s obzirom da vozim skuter cija je maksimalna brzina 135kmh ali videcemo.

Plan je Borča-Nova/Stara Pazova-Indjija-Sremski Karlovci-Novi Sad-Temerin-Becej-Zrenjanin-Borča

Put je monoton, vecina ravnica i pravac ali meni ce itekako biti dozivljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kao što najavih u jednoj temi u subotu veče, juče sam krenuo put Gučeva i Mačkovog kamena. Nažalost, prvo sam morao da završim nešto u Kaluđerici, tako da nisam mogao da krenem kad bih želeo, već tek oko pola 12. Samim tim, šansa da oba mesta obiđem je bila zaista mala, što se i obistinilo. Stigao sam do Gučeva, prisustvovao poletanju paraglajdera i nakon toga uživao vozeći Loznica - Valjevo. Onaj put je stvarno nestvarno dobar! A i novi autoput mi je svaki put bio zanimljiv za vožnju, pa tako i juče. Jedan lep dan na dva točka. 

 

image.thumb.png.44a6f51d44d212b1426565f691888c77.png

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 25.9.2021. at 20:16, gebee&co je napisao:

Staman moraš da mi praviš zazubice i to ti je.Još kada bi mogao i miris da pustiš preko snimka pun doživljjaj.Baš ti zavidim što imaš ovakvu mogućnost da na 30tak min vožnje na ovaj način odmoriš dušu.Kako god da bar preko snimka uživam.  

hhaa bas sam juce komentarisao sa zenom, jeste bogatstvo sto nam je sve tako blizu, jer, iako je sve na nekih 50 100 km, mora se odvojiti neka manja kolicina novca, pogotovo sa kolima, ali opet sreca, sto je minimalna bar, ne bi li vidjeli taj izlet barem jednom, dva puta nedeljno. eto i jednom pa ce biti dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Samo to i kažem uvek,kada si motorom ti si za 30 min lake vožnje u onom raju,pogotovo sada kada nema gužve ili sa proleća.Stvarno je prava sreća što možete to sebi da priuštite.Neću da se zaričem ali jednog proleća makar 3 dana eto me.A ti samo nastavi da snimaš,to radiš lepo,bar za mene.Pozdrav iz Jagodine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

https://www.relive.cc/view/vJOK2Q7195v

 

Moja prva voznja van ušuškane gungule zvane Beograd.

Ideja je bila da starim novosadskim stignem do Indjije pa dalje do Beceja preko Novog Sada. S obzirom da sam se dobrano uspavao, pravac auto put i preskacem Novi Sad da me ne uhvati mrak i kisa u povratku. Malo sam se i plasio auto puta zbog maksimalne brzine, ali mali-veliki tricikl kao da voli auto put, dobio je vetar u ledja, stabilan, siguran, ne trese…

Ostatak puta kroz njive i ravnice, bez nekih krivina.

Sledeca voznja definitivno juznije od Beograda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mislim da sam od tebe i video kad si postavio u nekoj temi, bas mi se svidelo. ;)

@maxis besplatna je. Placaju se neki dodatci ali moze i bez njih

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 59 minuta, halfman je napisao:

Ja sam probao sa tom relive aplikacijom,em sto jede bateriju em sto zaboravim da je ukljucim... 

Na kom telefonu? Meni radi u pozadini i kad je telefon zakljucan. GPS standardno guta ali punjac je resenje.

@Savamalac mislim da mu treba internet na kraju kad kliknes na finish, tada pravi celu rutu i skida mape. Ne drzi me za rec nisam jos testirao, bas sam i ja sinoc pomislio da li mu treba net duz cele rute.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja