Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Vikend uživanje

Dobro pivo uz pogled od milion maraka :)

..."Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku"... :D

20210704_090744.jpg

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Evo i ja da napisem par reci.

Subota uvece dogovorim se sa @brerada se provozamo malo u nedelju.Plan je Beograd-Valjevo-Loznica-Sabac-Obrenovac-Beograd.Nalazimo se na Nis pumpi u Lipovici.Tu staje i kolega @sashac(sa svojom lepsom polovinom i sa prijateljem )oni se zaputili na Divcibare.Upoznajemo se i razmenismo par reci i odatle do Lajkovca idemo svi zajedno.

U lajkovcu se rastajemoi mi nastavljamo prema VA i dalje prema  Osecini....put odlican (vec mnogo puta opisan ovde na forumu)Stajemo na đacki izvor kolega @brera i ja i komentarisemo da li smeju da se umivaju samo odlicni đaci ili mogu i oni sa losijim ocenama sto su bezali sa casova.Sa tog puta skrecemo prema Peckoj i dalje prema Ljuboviji.Taj put je dosta dobar ali je bilo rizle i sitnog kamenja na par mesta pa smo vozili malo opreznije.Idemo ka Ljuboviji o pa odatle vozimo uz Drinu ka Loznici.Takodje put dobar za voznju i bez velike guzve i ceo taj deo je bas lep a Drina je reka nestvarnih boja.Bez obzira sto nema velike guzve mnogo je vikndica pa oprez na max.U Loznici pravimo kratku pauzu za kafu i idemo dalje.Hteli smo preko Cera pa u Prnjavoru skrecemo desno , madjutim put kojim nas je vodila navigacija se pretvara u  makadam tako da odustajemo i vracamo se na standardni put ka Sabcu.Iz Sabca idemo prema Obrenovcu da bi izbegli auto put.Taj deo ima dosta pravca pa se tu malo vise navrtao gas.Posle Obrenovca standardno do Umke i tu starim Obrenovackim putem uz Savu kolega nastavlja prema Cukarici a ja skrecem prema Zelezniku.

Nesto vise od 380km lepih km.

 

Screenshot_20210705-111648_Gallery.jpg

Screenshot_20210705-111717_Gallery.jpg

Screenshot_20210705-111748_Gallery.jpg

Screenshot_20210704-185722_Maps.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Došlo vreme da se i ja upišem...

Posle čitanja 105 strana ove teme napokon sam uspeo da ubedim gospođu da se uputimo s motorče na jednu „kratku vožnju“ po Srbiji…

Plan je bio da se prave što češće pauze i da se vidi što je više moguće...  Polazak četvrtak posle posla, povratak nedelja veče… 

 

tura.thumb.JPG.d9bd892021e64b6a8acd8048f593ff15.JPG

 

... u neka 4 dana prešli ukupno oko 720km i obišli dosta toga... Tvrđava Ram, Manastir Tumane, Golubačka tvrđava, Kapetan Mišin Breg, Rogljevačke i Rajačke pimnice, Borsko jezero, Vrelo Mlave, Krupajsko vrelo, Lisine vodopad, Resavska pećina,  park minijatura, Manastir Manasija... upoznali razne ljude, prvi put prisustvovali (slučajno) moto skupu, spavali u bačvi, probali razna vina, zalutali par puta... bilo je tu još svašta nešto...

 

U svakom slučaju... Gospođa zadovoljna i već gledamo gde sledeće 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L
pre 27 minuta, ljirados je napisao:

Došlo vreme da se i ja upišem...

Posle čitanja 105 strana ove teme napokon sam uspeo da ubedim gospođu da se uputimo s motorče na jednu „kratku vožnju“ po Srbiji…

Plan je bio da se prave što češće pauze i da se vidi što je više moguće...  Polazak četvrtak posle posla, povratak nedelja veče… 

 

tura.thumb.JPG.d9bd892021e64b6a8acd8048f593ff15.JPG

 

... u neka 4 dana prešli ukupno oko 720km i obišli dosta toga... Tvrđava Ram, Manastir Tumane, Golubačka tvrđava, Kapetan Mišin Breg, Rogljevačke i Rajačke pimnice, Borsko jezero, Vrelo Mlave, Krupajsko vrelo, Lisine vodopad, Resavska pećina,  park minijatura, Manastir Manasija... upoznali razne ljude, prvi put prisustvovali (slučajno) moto skupu, spavali u bačvi, probali razna vina, zalutali par puta... bilo je tu još svašta nešto...

 

U svakom slučaju... Gospođa zadovoljna i već gledamo gde sledeće 

Podrška za oboje i pošalji recept kako si uspeo da ubediš gospođu. Meni još ne polazi za rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350
pre 13 minuta, ZERO CORD ADV je napisao:

Podrška za oboje i pošalji recept kako si uspeo da ubediš gospođu. Meni još ne polazi za rukom.

Spremam je već neko vreme ali se do sada uspešno opirala... uvek je imala neki korektan razlog, deca i škola, posao... 

Deca završila školu, za ovog manjeg poslata lista želja za upis u srednju, ona u petak ne radi, sve se namestilo... 

Pitanje je samo bilo da li hoće do CG da se osolimo na dan-dva ili da napravimo kraću turu po Srbiji :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43
pre 15 minuta, mick je napisao:

@Eol :lol3: @mrmiki i ja smo u istom trenutku pokušali preko Cera od Prnjavora!!! :lol3: Ista stvar sa navigacijom...

Problem je i sto na centru Prnjavora stoji putokaz za Cer, generalno tim putem moze da se prodje do Cera, ali nije bas najprijatnije. Iz tog sam kraja i bas sam skoro komentarisao sa caletom, da je glupo sto je putokaz tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nas je navigacija vodila donekle asfaltom i u nekom momentu nas je rutovala na makadam...probali smo na dve alternative ali ista stvar. Do duše znak nismo ni primetili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Tako je, iz Prnjavora ne postoji asfaltni put do cera, najbliza mogucnost je preko Jadranske Lesnice ili Lipolist -> Bela Reka -> Radovasnica -> Desic -> Milosevac -> Cer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
pre 31 minuta, DzoniV je napisao:

Problem je i sto na centru Prnjavora stoji putokaz za Cer, generalno tim putem moze da se prodje do Cera, ali nije bas najprijatnije. Iz tog sam kraja i bas sam skoro komentarisao sa caletom, da je glupo sto je putokaz tu.

Odakle si tacno?;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 8 sati, DzoniV je napisao:

Tako je, iz Prnjavora ne postoji asfaltni put do cera, najbliza mogucnost je preko Jadranske Lesnice ili Lipolist -> Bela Reka -> Radovasnica -> Desic -> Milosevac -> Cer

@mick @Eol nista mora popravni :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Može i makadam...
Prijavljujem se ovaj put...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, TAZZ je napisao:

Može i makadam...
Prijavljujem se ovaj put...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Oooo ne nikako! Ali imamo rutu za grupu unutar grupe :D Ovo što smo odvozali može u isto vreme street i advanture sa kratkim razdvajanjem grupe. Mada sam ja prošao sa mojim ali...još me boli duša :D 

 

Ali svakako idemo na sledeću turu nadam se u subotu!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 9 sati, ZERO CORD ADV je napisao:

Podrška za oboje i pošalji recept kako si uspeo da ubediš gospođu. Meni još ne polazi za rukom.

Uh.. ako ona to voli i ima malo benzina u krvi bice ti pravi saputnik.. ako ne voli i nema ič benzina u krvi.. tesko ide ubedjivanje i nije to to na kraju i ako pristane..

 

a ubedjuj svakako:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43
Pre 10 sati, mrmiki je napisao:

@mick @Eol nista mora popravni :D

Dobrovoljno se prijavljujem da budem vodic, bilo da zelite makadam ili ne :D

Promenio član DzoniV
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
On 5.7.2021. at 13:39, ZERO CORD ADV je napisao:

Podrška za oboje i pošalji recept kako si uspeo da ubediš gospođu. Meni još ne polazi za rukom.

Druže, nemoj da si zabrinut...:lol3:

Nije do tebe, do motora je....

Znam iz ličnog primera...

Kad joj budeš ponudio nešto kao 2011860263_RTmerak.thumb.jpg.1c8e2b4686ae0c86d6a49143a9d0c860.jpg

 

videćeš drastičnu promenu...

Ne zameri, šalim se malo, ali ako ti kažem da godinama nisam uspevao ni da odem na sladoled par kilometara od kuće, a ove godine već bili u Višegradu, Sarajevu, dva puta u C.G.

Znači nije do mene bilo, do motora je...

Pozzz veliki za tebe i ceo kraj ispod Divčibara...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Da ne budem krivo shvaćen, u prethodnom postu sam mislio na veličinu i udobnost zadnjeg sedišta...

Nebitna je marka motocikla...Ima dosta udobnih touring motocikala...

Samo je pitanje koliko smo mi (koji vozimo) spremni za takve motocikle...:neznam:

Supruge, devojke i ostale suvozačice i suvozači ih uvek prihvataju oberučke...:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 44 minuta, Tumbe je napisao:

Druže, nemoj da si zabrinut...:lol3:

Nije do tebe, do motora je....

Znam iz ličnog primera...

Kad joj budeš ponudio nešto kao 2011860263_RTmerak.thumb.jpg.1c8e2b4686ae0c86d6a49143a9d0c860.jpg

 

videćeš drastičnu promenu...

Ne zameri, šalim se malo, ali ako ti kažem da godinama nisam uspevao ni da odem na sladoled par kilometara od kuće, a ove godine već bili u Višegradu, Sarajevu, dva puta u C.G.

Znači nije do mene bilo, do motora je...

Pozzz veliki za tebe i ceo kraj ispod Divčibara...

Da potvrdim ovo što je Tumbe napisao, pošto sam (vrv) bio kupac motora koji njegovoj gospođi nije pasovao - ja sam moju gospođu jednom nagovorio da idemo na Zlatibor, pre par godina, i od tada mi se elegantno svaki put izvlači sa raznim izgovorima. U pitanju je GSX650F koji nije neudoban nego, onako, prosek za svoju klasu. Sada, na velikom Versysu, vozili smo u cugu do Banje Koviljače, i na moje pitanje o stanju "pozadine" reče da je sve OK. 

IMG-20210704-145029.jpg

Znači - the size does matter:popovanje:

:jee:

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja