Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kad smo kod saobracajaca... 

 

Vracamo se drug i ja sinoc sa voznje, i prolazimo kroz Sicevacku klisuru. Zaustavlja na sobracajac onom "sargarepom", vec bio sumrak. Staje drug, ja nastavljam, ali sam usporio. Kad je pandur provalio da smo dva motocikla, njemu odmahivao da nastavi :jee: hahah. Ili smo isli malo brze, ili mu se ucinio da je auto sa dva razicita fara :lol3: Meni svetli plavicasto (xenon) njemu standardno zuto. Ko zna sta je pomislio. Ali ga je pustio, nije se zadrzavao sa nama...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Apropo Fruške Gore... Put od Banstola preko tornja i spomenika dobar, al pun šetača. Nije problem, svako radi šta voli, nego što ih ide po 4, 5 jedno pored drugog, i to idu suprotnom, desnom, trakom (u smeru saobraćaja), zauzmu celu traku i ne pomeraju se, u nekoliko navrata sam ih "preticao", ne cimaju se uopšte što ide neko, "leva traka prazna, obići će nas"..
Nego, da li ste skontali da je put od Venca do Zmajevca već propao.. Nagužvao se poprečno asfalt celom deonicom, mislio da mi nešto nije uredu sa motorom, ruke su mi otpale od truckanja.. Nov asfalt, jedna zima i propao...
Van toga, lepa vožnja, da mi je neko rekao u februaru da može da bude ovako lep dan, ne bih mu verovao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Staman, dobar je stari put Virpazar - Bar,  išao sam nekoliko puta. Asfalt ali za laganu vožnjicu. Isto je dobar pravac Virpazar pored skadarskog do Ostrosa pa na Ulcinj. Verujem da si već to i vozio  :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 2/5/2021 at 4:13 PM, shoyyka said:

 

@Marek1987 Nešto miriše na sagorelu plastiku:)

Hahahahaha tek sam sad video ovo! ccccc.. užas! užas! :moto3:

 

Svaka ti čast kad si se tuda uputio u ovo doba godine. Mislim na debelo brdo.

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 4 sati, nafetS je napisao:

...
Nego, da li ste skontali da je put od Venca do Zmajevca već propao.. Nagužvao se poprečno asfalt celom deonicom, mislio da mi nešto nije uredu sa motorom, ruke su mi otpale od truckanja.. Nov asfalt, jedna zima i propao...
...

Nisu ga dobro ni napravili ni kad su ga pustili, i tada se osetilo. Kao i most preko dtd kanala na bulevaru evrope.

 

Nadam se da ce i onu deonicu od raskrsnice Rakovac do raskrsnice Beocin  uraditi, taj deo je katastrofa. Pa da imamo 40ak kilometara lepog puta po Fruskoj gori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Onda će biti milina voziti, kreneš od Dunava u Čortanovcima i završiš u Neštinu :)
Osetilo se i kad je bio "nov", a sad posle ovih minusa i velikih oscilacija toplo hladno, baš je odradio asfalt, užas jedan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 6.2.2021. at 10:12, Staman je napisao:

od Bydve prema Baru, jos je ljepsa deonica od spomenute. a isto tako, Makarsku i cijelu Srbiju. valjda ce to okolo biti slobodno, bez pcr

Od Budve ka Baru top put ali da nema plavih andjela samo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts

sigurno ga nisu dobro napravili, ali mislim da nije toliko do zime, vise je do silnih kamiona i mehanizacije zbog kojih su i sredili fg puteve po mom misljenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Ne idu tuda kamioni. 

Od Besenova do Beocina idu, i tu je put pun rizle, ovo jednostavno nije dobro napravljen put, ali opet bolje nego sto je bilo...

Promenio član kvaicnenad
Slucajno stisnuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

Tamo je duz cele obale prelepo za voznju. Ne jednom sam biciklom odvozio celu obalu. Jedva cekam da se ukaze prilika pa motorom

Ja planiram u maju ako se sve poklopi da prodjem celu obalu motoromi jos neke delove  po CG(kolima sam prosao sve 1000x)Maj je idealan nema guzve a jos ako se poklopi lepo vreme ...:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts
Pre 3 sati, kvaicnenad je napisao:

Ne idu tuda kamioni. 

Od Besenova do Beocina idu, i tu je put pun rizle, ovo jednostavno nije dobro napravljen put, ali opet bolje nego sto je bilo...

ne idu oni, vecinom narandzasti sto prenose kamen, pesak ili sta vec od gradjevinskog materijala, ali zato idu oni sto nose poseceno drvece, mada nose i traktorima, sto je realo svejedno posto su i te prikolice dovoljno teske da rasture u startu los put

slazem se da je put lose napravljen i da je mnogo bolje nego sto je bilo samo sumnjam u motivaciju pravljenja puta i ne mogu da se ne nerviram kada vidi koliko drveca poseku

nije mi namera bila da se objasnjavamo posto se slazemo, samo sam napisao takoeto, posto sam se iznenadio koliko kamiona i traktora tuda zna da prodje radnim danom 

ako mogu da pitam kako si zadovoljan motorom? ja se razmisljam da uzmem nesto u toj klasi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
pre 42 minuta, Vesperados je napisao:

...

ako mogu da pitam kako si zadovoljan motorom? ja se razmisljam da uzmem nesto u toj klasi 

Moj je 99 god, ima 80k km na satu, kod mene je 3 godine. Za te 3 godine redovni servisi, promenio plocice na prednjoj kocnici i kociono ulje, ocistio i sinhronizovao karburatore, i proverio zazore na ventilima (svi su bili u toleranciji).

Sto se tice voznji, sa tim vizirom koji ja imam, vetar udara u oci i vrh kacige. Tako da ne mogu da vozim sa otvorenim vizirom a preko 130 moram malo da sa nagnem napred jer smeta vetar, u normalnoj voznji nije bucno niti smeta. Zena kad ide samnom i vozim malo ostrije zna da klizi na sedistu ka meni na kocenju. 

Kako god da ga vozis do 140-150 kmh ne moze da trosi vise od 5.5 l. Uglavnom mi se potrosnja krece od 4,5 do 5,5.

Generalno sam zadovoljan, nije jako sirok motor, kroz grad mogu lepo da se provlacim. Lak je, lako se obara, vozi se kao bicikli. Niska cena registracije jer spada u kategoriju od 250 do 499cc.

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 3/20/2020 at 8:54 PM, theBeast said:

Ovih dana, kada je posao umanjio, a izolacija preporuka...mozda je najbolje sesti na motor i otici u neku pustaru...evo na primer Deliblatsku pescaru:aha:

Iako su jutra jos hladna, neki mi je gušt da krenem ranije, direkt iz kreveta...pa tako i jutros lagano niz Dunav do smederevske tvrdjave pa preko Kovina do Deliblata.

 

A dobra prilika i da se sidje malo sa asfalta :takoje:

 

 

Screenshot_20200320-203504_Maps.jpg

 

20200320_094829.jpg

 

20200320_095010.jpg

 

20200320_100837.jpg

 

20200320_100807.jpg

Prošao bih sada za vikend možda ovim putem. Možeš li reći malo više o kvalitetu tog offroad puta? Da li je zemljani put sve od peščare pa do Pančeva?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 17.2.2021. at 12:15, Marek1987 je napisao:

Prošao bih sada za vikend možda ovim putem. Možeš li reći malo više o kvalitetu tog offroad puta? Da li je zemljani put sve od peščare pa do Pančeva?

Sve do same peščare je asfalt, pa i kroz nju ako kreneš ka severu, ali je tu loš i uzak put.

Mada sam ja imao tu blizak susret sa divljim veprom, da te ne iznenadi :jee:

 

Sto se tiče offrouda, mozes da lutas koliko hoćeš. Ja sam se držao ovih malih kozjih puteva kroz pustaru , jer sam se na širokim peščanim putevima mučio sa dubokim peskom, falilo mi je malo krampona za pravi užitak :moto3:

 

Eto ukratko, pa naći ćeš već neki svoj put :rat1: 

Verovatno po forumu ima i nekih ustaljenoh ruta, nisam to istraživao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Da ne otvaram novu temu, pitaću ovde. Često kada vozim vikendom bukiram unapred prenoćište u nekom gradu, subota na nedelju, pa u nedelju nastavim vožnju. Često se usput predomislim u vezi sa destinacijom i iako je otkazivanje besplatno, nekako ne volim to da radim. Imam osećaj kao da sam ispalio nekoga. Najviše bih voleo da smeštaj nađem "sad za sad", tamo gde se zateknem, ali u tome ič nemam iskustva.. Jedino mi pada na pamet da se vozam okolo i tražim table "izdajem sobe"... Pa me interesuje kako vi to radite?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pred kraj fure, ono popodne, ... sednem na kaficu, otvorim booking, potražim nešto blizu i uvek se našlo.

A imaš i opciju kucnuti na vrata nekog pensiona, restorana, ... i lepo otvoreno i ljudski pitaš ima li opcije za konak. Uvek se nađe. Čak i na benzinskoj pumpi sam se u 2 minuta dogovorio sa gospođicom za šalterom za konak. (ništa nepristojno ;) )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ako idem u prirodu, ponesem šator. 

 

Ako putujem po gradovima, bacim oko pre polaska kako stoje stvari na Booking-u sa smeštajem da znam da li je gužva ili ne. Ako je gužva, bukiram unapred, ako nije bukiram sat-dva pre dolaska na nekoj od pauza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Baš tako, kada dođeš u neko mesto sedneš u kafanu sa wifi -jem i potražiš na Bookingu šta ima u ponudi. Imaš navedene adrese i navigaciju pa odeš na lice mesta i pogledaš da li ti odgovara ili ne. Tako odradiš bez rezervacije (i provizije) preko Bookinga...

Promenio član ZoraNS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Tako to rade avanturisti...:jee: Ziheraši i probirači (poput mene) vole dan - dva pred put  da rezervišu smeštaj (biranje traje i po nedelju dana) kako ne bih kada negde stignem umoran, znojav i prljav, razmišljao da li ima smeštaja, da li je vlasnik dostupan na mob, da li je kiša počela, da li ima ili nema sve što mi je neophodno (blizina hrane, čuvanje motora,..).

Znači, moš' ovako - moš' onako, važno da se putuje! :popovanje: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 29 minuta, DraganNS je napisao:

Tako to rade avanturisti...:jee: Ziheraši i probirači (poput mene) vole dan - dva pred put  da rezervišu smeštaj (biranje traje i po nedelju dana) kako ne bih kada negde stignem umoran, znojav i prljav, razmišljao da li ima smeštaja, da li je vlasnik dostupan na mob, da li je kiša počela, da li ima ili nema sve što mi je neophodno (blizina hrane, čuvanje motora,..).

Znači, moš' ovako - moš' onako, važno da se putuje! :popovanje: 

I ja uglavnom radim i volim tako, ali nekada ne ide...;)

Prošle godine je grupa menjala planove "u hodu" tako da smo smeštaj par puta tražili kada smo već bili u mestu. Meni to ne prija baš iz razloga koje si naveo (mrzim neizvesnost), a jedina prednost je da vidiš smeštaj pre rezervacije ili uplate pa možeš bez griže savesti da odustaneš i nađeš nešto adekvatnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, Marek1987 said:

Da ne otvaram novu temu, pitaću ovde. Često kada vozim vikendom bukiram unapred prenoćište u nekom gradu, subota na nedelju, pa u nedelju nastavim vožnju. Često se usput predomislim u vezi sa destinacijom i iako je otkazivanje besplatno, nekako ne volim to da radim. Imam osećaj kao da sam ispalio nekoga. Najviše bih voleo da smeštaj nađem "sad za sad", tamo gde se zateknem, ali u tome ič nemam iskustva.. Jedino mi pada na pamet da se vozam okolo i tražim table "izdajem sobe"... Pa me interesuje kako vi to radite?

 

 

 

Već godinama, rezervacije pravim popodne, kada sednem na kafu/ručak za to veče, preko bookinga. Skoro svuda ima gomila smeštaja po povoljnoj ceni, pa nije za brigu...eventualno ako se ide baš u nekom špicu sezone, pa valja malo pregledati kako stoje stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pogledam booking, pa potrazim direktne sajtove smestaja. Cesto se tu nadje i cenovnik.

Zatim u telefon utefterim kontakte, i kako me put vodi, pozovem i pitam.

Cene su znale da budu ido 50% nize nego na bookingu, a cesto je bilo nize i od zvanicnog cenovnika.

Ovo je moja prica, uglavnom za Cg. U pitanju su iskljucivo hoteli.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad smo kod planiranja smeštaja za more, prvobitnu selekciju pravim na Bukingu, a onda tražim mejl i dogovaram se za ceno direktno sa smeštajem. Nekad ne traže ni depozit. Pričam o Grčkoj.

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja