Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, shoyyka said:

Ne mislim da ti pametujem ali ostavi peglanje za proleće kad podloga bude toplija...i kočenje bude bolje... Sad samo opušteno i polako... 

Bez uvrede molim! 

Pravo zboriš. Nije ni kombi kriv, Stefan je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Shoyyka, nisam se uvredio, hvala na dobronamernom savetu! Mislim da si shvatio u pogrešnom kontekstu, pa da se objasnim. Nisam mislio doslovno na peglanje u smislu sad ću proći 150, obarati do fuzastera.. Još sam ja zelembać i ne busam se mnogo brzinom, čak imam i onu dobru dozu nekog straha, ne da se zaledim, ali dovoljno da ne zavrćem gas.. Tehnika se uči. Fokus je bio da ispravno postavim motor u traci, položaj tela, pogledom da vodim motor, da ne stiskam korman, da tehnički prođem ispravno kroz krivinu.
I to forsirano kočenje je moralo biti jer je kombi iza krivine, ali eto koliko "brzo" sam ušao kad sam stigao da ispravim motor i da kočim bez klizanja zadnjeg ili (nedajtibože) prednjeg točka (nemam ABS), ostavljam sebi prostora dosta za korekciju ili nešto nepredviđeno, a opet dovoljno da uživam i da se "igram" sa detaljima.

Hvala još jednom na komentaru, i ako mogu da se pridružim apelu "samo opušteno i polako", poslednje su vožnje ove godine, sve manje motorista viđam na putu, uživajmo još malo ako vreme dozvoli..

Svako dobro!
 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Iako se i dalje šunjam po lokalu, poslednjih nekoliko sunčanih dana iskoristih za neki kilometar više pa me je put tako odveo u Užice. Parkirah motor kod gradske plaže gde ujedno počinje i pešačka zona. 

 

Prvo što sam zacrtao da obiđem je bila legendarna hidrocentrala na reci Đetinji. Nalazi se ispod užičkog Starog grada, a napravljena je 1900. godine i jedan je od simbola grada Užica. To je prva električna centrala podignuta po Teslinim principima polifaznih struja u Evropi i druga u svetu, svega pet godina posle podizanja iste takve na reci Nijagari u Americi.

 

1.jpg

 

Po zabeleženim podacima iz 19. veka, sve je krenulo od pekara koji su parnom mlinu u Čačku skupo plaćali brašno, pa su rešili da sagrade svoj parni mlin. Savet su potražili od svog zemljaka Stevana Čađevića, prvog inženjera među Užičanima, koji je u to vreme radio u Ministarstvu građevina Kraljevine Srbije.

 

Odgovor je bio zanimljiv. “Nikakav parni mlin! Uglja nemate, a parne mašine su sklone kvaru.Treba da sagradite mlin koji će goniti vodena turbina. Za pokretanje turbine imate vode u Đetinji više nego što vam treba!”

 

Užički pekari su procenili da je podizanje industrijskog mlina skupa i neizvesna rabota i gradnju su odložili za neka bolja vremena. Đetinjom je proteklo dosta vode dok njena snaga nije počela da se koristi u industrijske svrhe. Zasluga za to pripala je užičkim tekstilcima.

 

2.jpg

 

Da bi obezbedili jeftin i siguran energetski izvor, akcionari su rešili  da za pokretanje mašina u tkačkoj radionici iskoriste vodenu snagu Đetinje. Kao izaslanik Ministarstva narodne privrede, 1898. u Užicu je boravio ugledni profesor Velike škole i pionir elektrifikacije u Srbiji Đorđe Stanojević. Obišao je klisuru Đetinje i mesto na kom je trebalo da se gradi fabrika i našao da u koritu Đetinje ima dovoljno vodene snage za pokretanje turbina i proizvodnju električne energije koja bi pokretala tkačke razboje, a pri tom i osvetljavala grad, a onda je odlučeno da se hidrocentrala gradi.

 

Opremu koja će omogućiti primenu Teslinih principa u radu elektrane i prenos električne energije odabrao je Đorđe Stanojević. S obzirom na veliku težinu opreme koju je trebalo dopremiti iz Beča do Užica, rabadžijska kola vuklo je šest pari volova. Tako nešto, do tada, u Srbiji nije viđeno.

 

Hidrocentrala je (naravno) bila zatvorena za posetioce. I tu valjda traže neke najave, organizovane grupe... Srbija i turizam. :( 

 

3.jpg

 

Put koji vodi ka sledećoj lokaciji koju sam planirao da obiđem je zapravo deo trase legendarnog voza Ćire. Na pešačkom putu koji vas vodi ispod starog grada (koji je u fazi rekonstrukcije), kroz tunele i mostove nekada su se nalazile šine uskog koloseka.

 

4.jpg

 

Užice je od 1912. godine bilo vezano železnicom uskoga koloseka, preko Čačka i Kragujevca sa Stalaćem. Tada su putovanja za Beograd trajala dugo, moralo se prelaziti iz jedne kompozicije u drugu, čekati satima na veze. Poštanske pošiljke su kasnile. Tek tokom prve decenije, posle Prvog svetskog rata, igrađena je neposredna veza sa Beogradom preko Čačka, Gornjeg Milanovca , Lajkovca i Obrenovca. Sa druge strane, pruga uskoga koloseka tada je produžena od Užica preko Šargana do Vardišta. Tako je Užice bilo povezano sa Sarajevom i Dubrovnikom.

 

7.jpg

 

Gde god da je „Ćira“ ukidan, meštani su ga gorko oplakali, a naselja koja su gubila pružnu vezu više nikada nisu imala isti život. Uz prugu je cvetala poljoprivreda, jer su seljaci „Ćirom“ nosili sir, mleko i druge proizvode u grad. Zlatiborski seljaci nekada su nosili robu u Sarajevo i uveče se vraćali kući, drugi su bili okrenuti ka Beogradu. Svaka železnička stanica imala je lipu, a pod njom su uvek, u isto vreme, stari ljudi dolazili i palili lule. Po prolasku vozova nameštali su satove, jer su mogli da se oslone na njihovu tačnost, i uopšte, prolasci vozova obeležavali su ritam života.

 

5.jpg

  

6.jpg

 

9.jpg

 

8.jpg

 

Pre četvrtog tunela nalazi se veliki kameni most koji prelazi preko reke Đetinje. To je ujedno i mesto sa koga se pruža prelep pogled na lokaciju koja mi je tog dana bila primarni cilj za obilazak.

 

10.jpg 

Pre mosta silazim sa glavnog puta i nalazim mesto odakle kreće uzani puteljak koji pored stena vodi duž klisure.

 

11.jpg

 

12.jpg

 

Nakon kraćeg pešačenja huk vode koja slobodno pada sa visine od 18 metara je sve jači, ubrzo nailazim i na mini raj na zemlji.

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

Nastaviće se...

 

  • Sviđa mi se 34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Kao što napisah u prethodnom postu, mini raj na zemlji. U jednom trenutku su se i oblaci razišli pa je usledila prava eksplozija boja i senki. Sa jedne strane mir i spokoj prirode bez (vidljive) žive duše u okolini, a sa druge huk vode koja slobodno pada sa brane. 

 

Završio se Prvi svetski rat, Srbi izađoše kao pobednici i napraviše Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, koja kasnije dobi ime Kraljevina Jugoslavija. Užičani u tim poratnim godinama potrošiše najviše snage i novca na obnavljanje industrije. Brzo pokrenuše razboje u Tkačnici i iskoristiše veliku potražnju tekstilnih proizvoda. Ponudiše tržištu srpsko čaršavsko, šustersko i laneno platno za slamnjače i za pakovanje, frotirske i berberske peškire, cvilih, porhet, brokat, puplin, cvišnu i materiju, nude pamučne šalove i svilene marame, salvete i prekrivače, i najradosnije, bele flanelske pelene.

 

U Užice stižu razni aparati i mašine na struju, potreba za njom se povećava. Užička Tkačka radionica, 1923. uzima u zakup, a 1927. i kupuje, centralu od porodice Atanasković, u klisuri Grot. Godine 1923. rade i na obnovi elekktrične mreže i centrale: probija se tunel od brane do turbine, zamenjuju se generetori, umesto drvenih bandera grade se betonske, menjaju se vodovi i trafostanice. U Turici, kod Ristovića mahale, grade i 1928. godine puštaju u rad novu električnu centralu, za koju je u Sinjevcu podignuta nova brana, “Velika brana”, impozantna sa ogromnim bukovima u kojima Đetinja peni i pokazuje svoju snagu. Hukom i grmljavinom, koji se daleko čuju, postaće jedno od mesta za divljenje i dan danas u Užicu.

 

Užičanima iz mnogih generacija ostaće u sećanju kada je jednom godišnje brana otvarana, obično na Veliki petak, koji se pretvarao u ribolov većine Užičana. Tad se skoro celo Užice sjati na obale Đetinje, obično tu kod “Međaja” i “Tabane”, gde je bila Stočna pijaca. Đetinja je ubrzano nadolazila, nosila i izbacivala ošamućene krkuše, klenove, pastrmke potočare, mrene, crvenperke, lipljane, deverike, čikove, peševe, grgeče, rakove. Užičani sa decom zavrnutih nogavica i rukava su ih sačekivali u reci, hvatali, ubacivali u korpe svih veličina, u vreće pa i u košulje sa vezanim rukavima u čvor, da im neka riba ne pobegne. Ili su te koristili kao vrše, poturajući pod maticu, dok se ne napune ribom. I ne samo ljudi i ptice i živorinje su lovile sa ribama u ustima i kljunovima. A uveče cela varoš je mirisala na riblju čorbu. Nije bilo kuće gde se nije spremala riba na sve moguće poznate načine.

 

Danas hidrocentrala nije u aktivnoj upotrebi, a jezero koriste ribolovci i retki smeli kupači. Mnogi ovo mesto opisuju kao tajanstveno i bajkovito, a huk i grmljavina koji se ovde mogu čuti, nikog ne ostavljaju ravnodušnim.

 

Jel neko rekao tajanstveno i bajkovito? Naravno, ja ne bi bio ja kada ne bih prešao na drugu stranu i iz neposredne blizine osetio svu moć Đetinje.

 

Da bi se stiglo na drugu stranu prvo je potrebno sići uzanim i strmim stepenicama koje su sakrivene tik iza mosta sa suprotne strane vodopada.

 

17.jpg

 

Kada se siđe u podnožje mosta treba naći "skriveno" mesto, odnosno bukvalno se treba provući između kamenog stuba mosta i betonskog stubića koji drži žičanu ogradu.

 

18.jpg

 

Odatle keću staze i bogaze kroz gusto rastinje...

 

19.jpg

 

20.jpg

 

Pa dalje preko stare klizave cevi...

 

21.jpg

 

Ubrzo, kroz rastinje počinje da se nazire i brana.

 

22.jpg

 

23.jpg

 

I... nagrada za uloženi trud je tu. Verujte mi da slike i par video klipova koje ću postaviti ne mogu dočarati lepotu ovog mesta. Huk i moć koju na tom mestu demonstrira reka Đetinja su fantastični.

 

24.jpg

 

Nakon što provedoh predivne trenutke na ovom mestu, došlo je i vreme za povratak. Treba prepešačiti nešto više od kilometar ipo do Gradske plaže i motora pa onda put Beograda, jer dani su sve kraći a noći sve hladnije...

 

25.jpg

 

26.jpg

 

Istim putem kojim sam i došao, pun utisaka napuštam ovo predivno mesto. Samo... za razliku od voza Ćire ja ću se ponovo vratiti, obećavam.

 

  • Sviđa mi se 29
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Svaka čast @yogibear za mnogobrojne putopise i fantastične fotografije.

Sakupio si puno sjajnih priča za svoje unuke, a oni će imati retku privilegiju da to slušaju i gledaju...

Imaš ti lepog materijala i potencijala da objaviš jednu ili više knjiga (putopisa) da ostaviš traga i za buduća pokolenja...:aha:

  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
9 hours ago, ZoraNS said:

Imaš ti lepog materijala i potencijala da objaviš jednu ili više knjiga (putopisa) da ostaviš traga i za buduća pokolenja...:aha:

Čitam poslednji post i baš o ovome razmišljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Verujem da ima ljudi ovde koji bi mogli pomoći na razne načine i da bi moglo da se napravi lepo izdanje. Ako to pogura BJB admin tim u smislu organizacije, neki članovi vezano za pravljenje izdanja (lektorisanje, slaganje, štampa), neki članovi koliko mogu finansijski da podrže projekat... Materijal (i to ne sirov) već imamo u obliku ovih postova. Hvala svim kolegama koji na ovako lep i pitak način nam prikazuju našu lepu Srbiju!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
On 11.11.2020. at 22:19, yogibear je napisao:

Kao što napisah u prethodnom postu, mini raj na zemlji. U jednom trenutku su se i oblaci razišli pa je usledila prava eksplozija boja i senki. Sa jedne strane mir i spokoj prirode bez (vidljive) žive duše u okolini, a sa druge huk vode koja slobodno pada sa brane. 

 

Završio se Prvi svetski rat, Srbi izađoše kao pobednici i napraviše Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, koja kasnije dobi ime Kraljevina Jugoslavija. Užičani u tim poratnim godinama potrošiše najviše snage i novca na obnavljanje industrije. Brzo pokrenuše razboje u Tkačnici i iskoristiše veliku potražnju tekstilnih proizvoda. Ponudiše tržištu srpsko čaršavsko, šustersko i laneno platno za slamnjače i za pakovanje, frotirske i berberske peškire, cvilih, porhet, brokat, puplin, cvišnu i materiju, nude pamučne šalove i svilene marame, salvete i prekrivače, i najradosnije, bele flanelske pelene.

 

U Užice stižu razni aparati i mašine na struju, potreba za njom se povećava. Užička Tkačka radionica, 1923. uzima u zakup, a 1927. i kupuje, centralu od porodice Atanasković, u klisuri Grot. Godine 1923. rade i na obnovi elekktrične mreže i centrale: probija se tunel od brane do turbine, zamenjuju se generetori, umesto drvenih bandera grade se betonske, menjaju se vodovi i trafostanice. U Turici, kod Ristovića mahale, grade i 1928. godine puštaju u rad novu električnu centralu, za koju je u Sinjevcu podignuta nova brana, “Velika brana”, impozantna sa ogromnim bukovima u kojima Đetinja peni i pokazuje svoju snagu. Hukom i grmljavinom, koji se daleko čuju, postaće jedno od mesta za divljenje i dan danas u Užicu.

 

Užičanima iz mnogih generacija ostaće u sećanju kada je jednom godišnje brana otvarana, obično na Veliki petak, koji se pretvarao u ribolov većine Užičana. Tad se skoro celo Užice sjati na obale Đetinje, obično tu kod “Međaja” i “Tabane”, gde je bila Stočna pijaca. Đetinja je ubrzano nadolazila, nosila i izbacivala ošamućene krkuše, klenove, pastrmke potočare, mrene, crvenperke, lipljane, deverike, čikove, peševe, grgeče, rakove. Užičani sa decom zavrnutih nogavica i rukava su ih sačekivali u reci, hvatali, ubacivali u korpe svih veličina, u vreće pa i u košulje sa vezanim rukavima u čvor, da im neka riba ne pobegne. Ili su te koristili kao vrše, poturajući pod maticu, dok se ne napune ribom. I ne samo ljudi i ptice i živorinje su lovile sa ribama u ustima i kljunovima. A uveče cela varoš je mirisala na riblju čorbu. Nije bilo kuće gde se nije spremala riba na sve moguće poznate načine.

 

Danas hidrocentrala nije u aktivnoj upotrebi, a jezero koriste ribolovci i retki smeli kupači. Mnogi ovo mesto opisuju kao tajanstveno i bajkovito, a huk i grmljavina koji se ovde mogu čuti, nikog ne ostavljaju ravnodušnim.

 

Jel neko rekao tajanstveno i bajkovito? Naravno, ja ne bi bio ja kada ne bih prešao na drugu stranu i iz neposredne blizine osetio svu moć Đetinje.

 

Da bi se stiglo na drugu stranu prvo je potrebno sići uzanim i strmim stepenicama koje su sakrivene tik iza mosta sa suprotne strane vodopada.

 

17.jpg

 

Kada se siđe u podnožje mosta treba naći "skriveno" mesto, odnosno bukvalno se treba provući između kamenog stuba mosta i betonskog stubića koji drži žičanu ogradu.

 

18.jpg

 

Odatle keću staze i bogaze kroz gusto rastinje...

 

19.jpg

 

20.jpg

 

Pa dalje preko stare klizave cevi...

 

21.jpg

 

Ubrzo, kroz rastinje počinje da se nazire i brana.

 

22.jpg

 

23.jpg

 

I... nagrada za uloženi trud je tu. Verujte mi da slike i par video klipova koje ću postaviti ne mogu dočarati lepotu ovog mesta. Huk i moć koju na tom mestu demonstrira reka Đetinja su fantastični.

 

24.jpg

 

Nakon što provedoh predivne trenutke na ovom mestu, došlo je i vreme za povratak. Treba prepešačiti nešto više od kilometar ipo do Gradske plaže i motora pa onda put Beograda, jer dani su sve kraći a noći sve hladnije...

 

25.jpg

 

26.jpg

 

Istim putem kojim sam i došao, pun utisaka napuštam ovo predivno mesto. Samo... za razliku od voza Ćire ja ću se ponovo vratiti, obećavam.

 

Браво за фотке и за информисаност. Живим у Уе а нисам знао бар 30% информација које си написао. Моја срамота. :stabre:
Кад скоро сваки дан туда пролазиш па мислиш да све знаш, класика.
Да сам знао да долазиш па да се организујемо да пробаш и комплет лепињу, али биће прилике следећи пут, делује ми да ти се свидело Ужице.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Prelepo, koliko podataka i informacija kao na casu istorije. Uzivao sam citajuci post a za slike sta reci. Tuzno je samo to sto mi kao drzava nekoristimo ovakve stvari u turizmu. Amer i svaba bi od ovoga napravili diznilend u prirodi koje je nazalost sve manje. Ovakve moto ture treba organizovati pa da nam budes vodic, da bude prava mala ekskurzija:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Dobro zbori @Vule Gilera .

Razmisli @yogibear o tom predlogu... Imaš sjajane mogućnosti i potencijal da svoja iskustva prenosiš drugima. Stvrno bi mogao da organizuješ ture za domaće i strane bajkere koji bi svi zajedno uživali u ovakvim turama i prezentacijama - podrazumeva se da to ne bi bilo besplatno jer ovakva "podloga" koju ti imaš mora i da se isplati...

Siguran sam da bi imao puno sledbenika i da bi te ture bile uživanje za sve učesnike...:aha:

 

P.S. Knjige piši kada ti dojadi motor...:rolleyes:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@ZoraNS - hvala! Upravo zbog ljudi kojima se dopada i zbog nekih mlađih pokoljenja ovo i radim. U svakom slučaju bih putovao i fotografisao, pa kada već postoji mogućnost, što to ne podeliti sa drugima.

 

Kad' si već spomenuo unuke... potpuno si u pravu. Iako ih nemam još uvek, toliko se materijala godinama i godinama skupljalo, kako u vezi vožnji tako i u vezi mog (da kažemo) turbulentnog života, da komotno može knjiga da se napiše. 

 

Zarad prisećanja, postaviću fotografiju koja spada u ovu temu ali koja datira iz perioda kada je sve bilo mnogo, mnogo drugačije. Radi se o četvorici drugara koji su toliko toga prošli zajedno. Nas dvojica sa dva Suzukija GSX-R 750, i druga dvojica sa dva MZ-a 250. Kakve su to vožnje i kakvi su to "dueli" bili... Na fotografiji stojim u sredini i tada sam imao dvadeset i jednu godinu. Sa moje leve strane je moja devojka a kasnije supruga i majka mog sina. Iza nas je, prepoznajete, Golubačka tvrđava u izvornom stanju. To je bilo jedno mistično, tiho i prazno mesto puno zmija. Nakon skorašnje obnove i usled Korone, Golubačka tvrđava je postala planetarno popularna. Koliko se sećam, foto aparat koji sam vucarao je bila Smena 8M. Godina, 1995... :)

 

viber_image_2020-11-14_21-59-43a.jpg

 

@Marko05 - hvala! Bez obzira na ono što već znam ili što sam saznao na razne načine, pre nego što bilo šta od informacija postavim ja se ipak, naravno, dodatno informišem putem interneta. Zadnje što želim je da napišem neku neistinu ili lupim neku glupost. Otuda i neke zanimljivosti koje u javnosti i nisu previše poznate. Kada bih ti rekao ne bi verovao, koliki recimo % Beograđana ne pravi razliku između Kalemegdana i Beogradske tvđave. :) Užice, da! Oduvek sam voleo ceo taj kraj, okruženi ste lepotama. A vezano za komplet lepinju... biće dana Bogu hvala, držim te za reč! :takoje:

 

@Vule Gilera - takođe hvala! Vidim da ima ljudi koji kao i ja vole da pročitaju nečiji opis vožnje ili putopis, a kolega koji to odlično rade ima prilično na forumu. Takođe, izuzetno cenim svačiji trud i svaku postavljenu fotografiju.

 

Što se predloga u vezi organizovanih tura tiče... mislim da je bilo kod nas nekih pokušaja. Nisam siguran da li bi to zaživelo, ali ono što pouzdano znam je da je užasno mali % motocikala koji uđu u našu zemlju i koji se zadrže više od dan-dva. E, to je ono o čemu baš razmišljam, a nije da nemamo šta da ponudimo. E, ali onda dolazimo do tvoje konstatacije. Šta bi amer ili nemac napravili od onoga što mi imamo? Odem u Romulijanu da vidim čuvene mozaike, oni zatrpani peskom... Što, pa kaže nema arheologa, treba to natkriti, vremenski uticaji... Pa natkrite ih, mislim se! 21. vek, ljudi lete na mesec a vi ne možete da natkrijete mozaike, jednostavnije je ponovo ih zatrpati peskom, jel? Na koliko sam samo mesta bio, srećem kako strance tako i domaće kako zbunjeno gledaju u telefone, pitaju me za lokaciju, kako i kuda... nigde putokaza nema, table. Dođeš na lokaciju a oni ne rade, nigde obaveštenja dok je na sajtu sve u fulu, radno vreme (nepostojeći) telefoni... tuga. Koliko se samo ljudi u Zagajičkim brdima pogubilo (pisao sam ovde o tom mestu). Milion račvanja, ljudi skrenu u šumu, telefoni nemaju signal, padne mrak, šakali počnu da zavijaju... haos. Bilo je nekoliko akcija "spasavanja", zadnja za koju znam je kada su dve devojke bile u pitanju...    

 

A što se druženja tiče, uvek sam za. Pogotovo sada kada ne putujem više u inostranstvo radi posla. :takoje:

 

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Dobro zbori @Vule Gilera .
Razmisli @yogibear o tom predlogu... Imaš sjajane mogućnosti i potencijal da svoja iskustva prenosiš drugima. Stvrno bi mogao da organizuješ ture za domaće i strane bajkere koji bi svi zajedno uživali u ovakvim turama i prezentacijama - podrazumeva se da to ne bi bilo besplatno jer ovakva "podloga" koju ti imaš mora i da se isplati...
Siguran sam da bi imao puno sledbenika i da bi te ture bile uživanje za sve učesnike...:aha:
 
P.S. Knjige piši kada ti dojadi motor...:rolleyes:
Slažem se 100%

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Неће зима још... јесте хладњикаво ал је суво, ветра нема а вози нам се стално... Куда? Правац Дивљаковац на чорбицу...

Зборно место - 1000 Ружа...
424b9ce45b3109608ff4d614d831e17a.jpg
b1a1064bb643e4aa965c5958ac82e8b2.jpg

Овај пут преко Рипња, Барајева, Бељине ка Аранђеловцу а назад преко Рогаче, Сопота и Раље...

bc9757787fba4df5a96ec87a6a2ad08c.jpg

Прво на сликање...

cdf99f7346d24704c50489a46b0460eb.jpg
fc4fbd9adb996ad7bd64fdf60619ef33.jpg

а онда шљива и чорбица...

603884aab630dd17fecdd2cb4267e1c5.jpg
6db491132ac6be1e709f6709e7b8e254.jpg

Мало дружења па назад кући, кратак је дан... ;)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ja se danas provozah do Kosmaja. Iskoristih ovo zubato sunce što za vožnju, što da po prvi put podignem ptičurinu (dron) koju nabavih pre par dana. Bila je neka konstantna izmaglica pa baš nešto i nisu bili idealni uslovi za slikanje.

 

Na slikama je spomenik palim borcima Kosmajskog odreda.

 

DJI-0024c.jpg

 

DJI-0025a.jpg

 

DJI-0030a.jpg

 

  • Sviđa mi se 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 9 sati, yogibear je napisao:

Ja se danas provozah do Kosmaja. Iskoristih ovo zubato sunce što za vožnju, što da po prvi put podignem ptičurinu (dron) koju nabavih pre par dana. Bila je neka konstantna izmaglica pa baš nešto i nisu bili idealni uslovi za slikanje.

 

Na slikama je spomenik palim borcima Kosmajskog odreda.

 

Dragi kolega, ja nemam novih reči koje ostale kolege već nisu rekli (napisali) za tvoj rad i doprinos na našem forumu. Predložio bih ti da po ugledu kolege "protector" koji ima svoju temu: Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima,

tako i ti otvoriš jednu temu i prebaciš sve do sada napisana putešestvija. Mislim da tvoj rad nije samo "kratka vožnja" već nešto mnogo više i korisnije, a to se vidi i po velikim brojem lajkova. Tako bi nam omogućio da lakše pronađemo neka mesta koja si opisao, kako bi se odlučili za obilazak istih.

Veliki pozdrav :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Jedna kratka vožnja uz more. Na žalost bez puno slika.

bbf9e0310dd75bc535854f8144337878.jpg

Slikano pored spomenika talijanskim mornarim stadalim na brodu Cesare Rossarol koji 1918 ušao u minsko polje.


Brod je nekad izgledao ovako

6cbc2d451d2101b382a76083f5226d02.jpg

A ovo je slika olupine na morskom dnu

1bb03cf0a45632f097e5f93bbee3be4b.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Za Staman    hvala ti za ovaj snimak kada  bi znao  koliko sam ljubomoran što možeš da priuštiš sebi ovakav doživljaj,oduvek mi je želja da provededem  par  dana  ovako kada nema nikoga u ovo doba ili s;proleća nadam se da ću naći mogućnosti da to ostvarim.Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Vožnje nema, kiša lije danima pa evo par morskih slika šta san ih naša u mobu, more se pjeni, jebe se meni.0e2770fb43c40db05f34373245aa59ba.jpgebdc8515bd15ac76ffb2e39611e796a4.jpg9a9bb1a718f304368f5e022cc3e879c2.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja danas reko...ajde da dopunim akumulator na kratku voznju...odo na pumpu prvo....naleteo na Vojislava Savica i drustvo razno koji bi na kratko do Avale...na kraju dana...ubismo nas 6-7oro skoro 200km po Kosmaju 76d47f9ba24760767d6b26a1f72da966.jpga9584722fb3808885915fd2d71018814.jpgc9156bdaf0ae5f6d2a30c9dcce5a1726.jpg20d1fd5c7edd13bc1446485c298e93d0.jpg3f3c88ac9ecc6864466d27dca5a57cc7.jpgdbf020907ee7fdc494426153dbf4f09e.jpg5af5a68534a3b6c6092d5187ae586ac0.jpgc87ad3e57f9199c3476eaf88574a4e17.jpg

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Izgleda mi  po prognozama da je danas bio oproštaj od sezone 2020.

Vožnja do Slankamena i Dunava gde nikada ranije nisam bio, iako mi je samo 50-ak km daleko. Prelepa okolina, vazdušna banja, divanio sa nekim Beograđanima koji tamo imaju vikendicu i vidi se da iskreno uživaju u tome, sreo usput dosta bajkera (15-ak), malo jurcao za nekim R-ovima 170 - 200, ali su bili baš ludi i brzi...

Poslednjih nedelju dana sam 5 puta sanjao vožnju motorom i nadam se da sam danas ugasio želju...

Slan_2.thumb.jpg.38ea64b132fc0215031209a8e7918dc4.jpgSlan_4.thumb.jpg.b540e9b5c3da3c8fff1d02fcd39fb5a9.jpgSlan1.thumb.jpg.615aa859fd4188de23890848872752e4.jpgSlan3.thumb.jpg.b2025f2c284551b4401688d2453ce65a.jpg

 

I posebno je bilo pozdravljanje sa ostalim bajkerima...nije onako "formalno" kao tokom sezone, imalo je baš neki poseban naboj, kao da se srećeš sa nabližima... verovano su svi svesni da se dugo nećemo sresti...;)

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja