Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 9/4/2020 at 1:22 PM, vava said:

Ima. Prati ovaj put 

Ako ti se cini da nemozes dalje motorom nastavi peske, i posle 10 minuta dodjes ovde

 

1905173232_IMG_20200816_1123272.thumb.jpg.6f83c1e1cf677e0358f9f86f8bc524e4.jpg

Kraljeva kosa. Levo je rezervat prirode Zabolac, pravo borje je Petrusina kosa, iznad nje vrh Veliki maljen, iza( Maljena), golo brdo je vrh Rior, Ravna Gora i  Suvobor. Dalje ici nizbrdo je mnogo lepa trasa, ali put je od zadnje kolibe sve losiji i losiji... Dolina Crne kamenice je jedna od najlepsih trasa koju sam vozio.

Ima puteva, al zavisi od motora i vozaca dal opusteno ici dalje ili se okrenuti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 2 sati, slave74 je napisao:

Kraljeva kosa. Levo je rezervat prirode Zabolac, pravo borje je Petrusina kosa, iznad nje vrh Veliki maljen, iza( Maljena), golo brdo je vrh Rior, Ravna Gora i  Suvobor. Dalje ici nizbrdo je mnogo lepa trasa, ali put je od zadnje kolibe sve losiji i losiji... Dolina Crne kamenice je jedna od najlepsih trasa koju sam vozio.

Ima puteva, al zavisi od motora i vozaca dal opusteno ici dalje ili se okrenuti.

Isli smo skoro ja i drugar od ravne gore do divcibare. Fenomenalna priroda.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
54 minutes ago, Nebojša S said:

ne bih dalje od ove klupe, ima je na navigaciji. Ja bih išao sutra  ili u petak  iz BG,pa ako još neko hoće..

Mozes posle do jezera Rosici, to je od centra divcibara 8km, voda je jos uvek dobra za kupanje.  Imas 2km asfalta, ostalo je dobar makadam.

Bio sam pre dva dana, pri povrsini 20c na 1m dubine 16c. Plivaj po povrsini lagano, ne talasaj:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Kratka vožnja, kratak i opis.

Inspirisan @vava  slikom , reših da danas  potražim tu klupu na Divčibarima. 

Krenuo sam jutros iz BG, autoput smor, prođoše me neki subotičani 5-6 na novim adv, odoše negde dalje, a ja  preko Mionice,pa uz planinu.

Kle guta put, lagan, ja sam ,ima dovoljno snage, i za čas sam bio gore.  Kafa , odmor, blagi off po beogradskom naselju, do vrha Golubac po stazi do releja,  pošao i do Crnog vrha, ali je pešačka staza, Onda još par km finog tucanika u krug i malo istraživanja.  Uključih navigaciju na telefonu da pratim koordinate što je kolega stavio , naravno, baguje baš kad ne treba,  nema mreže, nemam ni mapa. :kafa: 

I onda opet  u istraživanje i posle par promašaja , ćorsokaka i  jaruga , nađoh je . :jee1:  Mali odmor i nazad..

 

 

IMG-1157.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Danas mali krug do Taorskih Vrela, onaj put u kombinaciji sa maxi skuterom :grr:...jos sam isao od Kosjerica.

Jos koja ovakva voznja i spreman sam za Paris-Dakar :jee:.

IMG_0303.jpg

IMG_0314.jpg

IMG_0317.jpg

IMG_0321.jpg

IMG_0339.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie
36 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

@Alexey

 

Samo nadji kramponke i udri. :)

Ma nisam ja imao problem sa stabilnoscu, nego razvali skuter...i naravno plasio se da ne isecem gume, kad je kamenje vec postalo vece i ostrije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 17.8.2020. at 1:50, yogibear je napisao:

Nadam se da mi @travelman neće zameriti ali kada smo već kod Pančeva, nadovezao bih se na njegov post i dodao još jednu (možda nekome) zanimljivu lokaciju za obilazak. 

 

Radi se o dva svetionika koja se nalaze na ušću Tamiša u Dunav ili kako još zovu to mesto : "Vodena kapija grada". Svetionici su sagrađeni 1909. u zlatno doba parobrodskog saobraćaja na Dunavu, tada je saobraćaj na reci bez njih bio nezamisliv. Ovo je ujedno i jedini par svetionika na čitavom toku Dunava od izvora do ušća, zbog čega su jedinstveni u čitavoj Evropi.

 

Dugi niz godina bili su prepušteni zubu vremena ali i neizbežnom ljudskom vandalizmu. Naime, vlasnici kuća i bašti su godinama čupali i odnoslili kamen iz temelja svetionika da bi popločali svoja dvorišta i staze... Do te mere su svetionici bili oštećeni da im je pretilo urušavanje. Sreća je da su 2003. svetionici proglašeni za spomenike kulture od velikog značaja, te su 2006. započeti sveobuhvatni radovi na sanaciji koji su završeni 2017. Negde sam pronašao podatak ali neproveren pa me nemojte držati za reč, da se svetionici nalaze i na grbu grada Pančeva.

 

 Osim vodenim putem, do svetionika je moguće stići i kopnom. Motociklu sa većim klirensom prilaz ne bi trebalo da bude problem ali jedino nakon nekoliko sušnih dana u nizu. Na mapi sam strelicama obeležio mesta gde treba ostaviti vozilo ako se odlučite da svetionicima priđete peške (oko 500m hoda). 

 

Svetionik koga sam na mapi obeležio sa brojem 1 je otključan i moguće je popeti se na vrh. Sa njega sam i snimio kratak video koga ću postaviti na kraju posta. 

 

Capture.JPG

 

20200721_165944_edited.jpg

 

20200721_165958_edited.jpg

 

20200721_164929_edited.jpg

 

20200721_174914_edited.jpg

 

20200721_175051_edited.jpg

 

20200721_174230_edited.jpg

 

20200721_174631_edited.jpg

 

 

Danas sam bio, baš je dobro mesto. Na žalost, svetionik je zaključan, ne može se unutra. A čamci su prolazili non stop, skoro kao auta na auto putu.... Došli smo motorom skroz do svetionika !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
34 minutes ago, srbac said:

Danas sam bio, baš je dobro mesto. Na žalost, svetionik je zaključan, ne može se unutra. A čamci su prolazili non stop, skoro kao auta na auto putu.... Došli smo motorom skroz do svetionika !

Drago mi je da ste ih obisli i sto vam se svidelo mesto. Do kog ste svetionika bili? Ovaj sto sam na mapi obelezio pod brojem 1 bi trebalo da je otkljucan. Pod brojem 2 je zakljucan od kako je zavrseno renoviranje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 12 sati, Alexey je napisao:

Ma nisam ja imao problem sa stabilnoscu, nego razvali skuter...i naravno plasio se da ne isecem gume, kad je kamenje vec postalo vece i ostrije.

Od strane Kosjerića se i ide... od strane Valjeva blagi užas... bar je tako bilo kad bejah u Martu! 

Koliko je lepše kad je zeleno! 

 

IMG-20200914-075215.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie
12 minutes ago, shoyyka said:

Od strane Kosjerića se i ide... od strane Valjeva blagi užas... bar je tako bilo kad bejah u Martu! 

Koliko je lepše kad je zeleno! 

 

IMG-20200914-075215.jpg

Znam, zbog tvog posta sam i krenuo sa te strane ali nisam mislio da je bas tako :).

Steta zbog puta, jer je okolina prelepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie
56 minutes ago, Deki Katana said:

Nikako da overim ovo mesto.

 

@Alexey gde si tacno isao nakon Kosjerica i gde je los put, tj. tezi makadam?

Od Kosjerica ides prema Makovistu, asfalt je ali los, rupe i zakrpe, na momente ali samo na momente ok.Ides sve do prodavnice Siga(imas je na mapi), postoji tabla Taorska vrela i tu krece makadam, prvo los, pa uzasan.U jednom trenutku postoji tabla koja pokazuje desno Taorska vrela, tu je nemoguce proci, mozda 100-tinak metara i onda peske niz brdo.Mozes i da je ignorises tu tablu i nastavis pravo niz brdo(mada sam cuo da je niz brdo avantura :)).

Kad se sidje niz brdo, u slucaju da nastavljas pravo, ide se desno i prati put sve do samih vrela.

Ja nisam znao za taj put dole pa sam pratio tablu, skrenuo desno u sumu i na kraju se peske spustio niz brdo(tada sam shvatio da mi kondicija nije na nuli, nego u debelom minusu :D).

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Bolji je taj put do dole pa desno sve do vrela... Generalno kad bejah nije bre, bio toliko loš... verovatno je posle prošlo X vozila pa ga dokrajčili! 

I da... za enduro i sl. tipa je lagano, za ostale... nezgodno! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Drugar i ja smo se spustili tu gde pise tabla taorska vrela motorima do dole. Kad se tad nisam šlogirao necu nikad :grr:

Bolje je da se prati put nizbrdo nije toliko strašno.. Iz pravca Valjeva nikako ne preporučujem osim ako nije neki kros u pitanju . 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 14.9.2020. at 0:01, yogibear je napisao:

Znaci zamandalili su ih oba, steta... :(

 

Yogi, u tvom izlaganju o svetionicima si naglasio i obelezio mesto gde treba ostaviti motor a narednih 500 metara preci peske.

 

Moje pitanje glasi da li se tih 500 metara moze preci biciklom, gurajuci je pored sebe.

 

Poenta ... da je slikam pored svetionika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@travelman - moze bez problema, mozes komotno i da ga provozas zemljanim putem do samog svetionika ali kao sto napisah, samo nakon nekoliko susnih dana jer bude nevidjeno blato. Mesta za ostavljanje vozila sam obelezio zbog ljudi koji bi eventualno dosli nekim niskim motocikom ili zbog onih koji jednostavno ne vole da silaze sa asfalta.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja