Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Nešto mi magična ove godine cifra 300 :), tako i juče, malo djir kroz Takovski kraj...Rajski konaci,Koštunići i malo s druge strane Rajca...

 

IMG_20200614_120125-01.jpeg

IMG_20200614_120158-01.jpeg

IMG_20200614_120049-01.jpeg

IMG_20200614_122137-01.jpeg

IMG_20200614_131632-01.jpeg

IMG_20200614_131936-01.jpeg

IMG_20200614_132505-01.jpeg

IMG_20200614_132902-01.jpeg

IMG_20200614_133004-01.jpeg

IMG_20200614_142709-01.jpeg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Satelis

 

Odlično što ste posetili Maglič, taj most nikako da dođe na red..

Rečica pored Tvrđave je Magašnica i važi za rezervat poskoka, jedan od najvećih u Srbiji.

Kafana preko puta Magliča, Jerinin Grad nije za preskakanje u smislu klope, nama lokalcima je referenca kad svraćamo negde...dobra klopa (pastrmka, jagnjetina i teletina ispod sača, rolovana teletina...)koja brzo stiže, a uz to i prilično jeftina...i gazda vozi motor.

U svakom slučaju, Maglič vredan truda. :takoje:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Doktore sve tačno, klopao jedared u to kafanče i dobar dojam ostavi na čula.

Beše nam malo rano za iće al je zato pivce smirilo živce.

 

Da si za poskoke napisao pre pentranja..... sigurno ne bi išao gore :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Rekao bih da uspon zavisi od trenutne kondicije :)

Meni i Darku je trebalo 20-30 min. Staza do tvrdjave je poplocana i sa klupama za odmor na serpentinama.

Nezgodno je i da se popne na zidine tvrdjave jer su stepenice (merdevine) jako strme.

Sto se tice zmija, mi nijednu nismo videli iako smo dobili upozorenje od para koji je isao na dole.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

U subotu prvi put u Vršcu, lep, zanimljiv grad, put od Smedereva do tamo neobičan, nisam navikao na te ravnice i pravce, na ta vojvođanska sela. Zanimljivo za videti, ali se ipak rado vratih mojim brdima  krivinama u okolini Čačka. Slike sam dodao preko sajta dodaj.rs, pa nisam siguran da li se vide.

IMG_20200613_133119.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 133119 Slike
IMG_20200613_135559.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 135559 Slike
IMG_20200613_141252.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 141252 Slike
IMG_20200613_141446.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 141446 Slike
IMG_20200613_142307.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 142307 Slike
IMG_20200613_143553.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 143553 Slike
IMG_20200613_145458.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 145458 Slike
IMG_20200613_151324.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 151324 Slike
IMG_20200613_154230.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 154230 Slike
IMG_20200613_154438.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 154438 Slike
IMG_20200613_155124.jpg
WWW.DODAJ.RS

Image IMG 20200613 155124 Slike

 

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

O putu #27 Valjevo - Loznica se uglavnom već sve zna, možda je jedan od najpoželjnijih u Srbiji kada je o "obaranju" motora reč. Prijatno okruženje (priroda), odličan asfalt, lepe krivine... Put #27 prolazi kroz Osečinu gde prošle subote u samom centru stajem pored lokalne kafane da se informišem o lokaciji koju želim da posetim a koje nema na mapama. 

 

- Izvini na pitanju a odakle si ti momčino?

- Iz Beograda dolazim...

- Svaka čast, imaš naše poštovanje. Ljudima gore će biti drago da te vide... 

- Hvala Vam puno zaista...

- Evo na onom semaforu dole skreneš desno i put te vodi kroz naselje pa pored crkve koja ti je sa leve strane sve do velike trafo stanice koja je takođe sa leve strane. Odatle desno uzbrdo kreće makadamski put. Kada prođeš drugu grupu kuća nisi daleko, sa desne strane je... Nego ne znam 'oćeš li moći tim motorom gore?

- Ne znam, nisam video put. Probaću pa šta Bog da, hvala još jednom i uzdravlje!

- Živ bio momčino! 

 

Sve je bilo kao što mi u kafani i rekoše... makadam kao makadam i nije neki problem iako je na pojedinim mestima rastresit, uspon je nešto veći pa treba obratiti pažnju ako se ide teškim motorom.

 

Sve u svemu ima negde oko 1,5 Km makadama uzbrdo. Na usponu stajem par puta da bih napravio koju fotku i proveo nekoliko trenutaka uživajući u pejzažu. Nastavivši, sa desne strane odmah pored seoskog puta ukazuje se mesto koje tražim. 

 

Obuzima me čudan osećaj, skidam opremu i prilazim grobu a na nadgrobnom spomeniku je pisalo:

 

"VLADISAV PETROVIĆ

EKON-OSEČINE

OVDE SAHRANI SVOG

KONJA ACKA, KOJI

POSLUŽI SVOG GOSPOD

ARA CEO BALKANSKI I

EVROPSKI RAT I RATOV

U KONJICI OD 1912 DO

1920 G. ŽIVI 24 G. MAJKO

26 MARTA 1925 G. SPOM

POD. VLADISAV"

 

Da, došao sam da obiđem grob jednog konja Acka koji je 1912. napustio štalu na porodičnom imanju Petrovića i sa svojim vlasnikom Vladisavom krenuo u Prvi Balkanski rat. Isteravši turke sa Balkana Vladisava i Acka je 1913. sačekao i Drugi Balkanski rat i bitke sa Bugarima. Nakon toga već prekaljeni ratnici Vladisav i konj Acko prolaze kroz pakao Prvog svetskog rata koji započinje 1914. Probijaju Solunski front i oslobađaju Srbiju od okupatora 1918. Potom ih kralj Aleksandar sa ostatkom naše vojske šalje da od potencijalnih napada Italije i Austrije brane novoosvojene teritorije Kraljevine Jugoslavije a koje su sada u sastavu današnje Slovenije i Hrvatske. Tek 1920. na insistiranje generala Vojvode Mišića Vladisav i konj Acko se sa našim ostalim iznurenim ratnicima vratiše kućama.

 

Vladisav je voleo Acka više nego bilo kog člana porodice, nakon povratka kući Acko je bio osedlan samo još nekoliko puta. Vladisav nije dozvoljavao da Acko obavlja bilo kakve radove i sa njim bi išao samo u šetnju, na lokalne seoske vašare ili do komšija. Acko je bio izuzetno pametan konj. Kada bi neprijatelj pripucao ili kada bi čuo granatu, Acko se ne bi uplašio, propeo i zbacio svog gospodara već bi zalegao i štitio ga svojim telom. Iznurenu i potrošenu životinju su nakon silnih golgota engleski i francuski lekari u više navrata hteli da ubiju ali su naši ratnici plakali, nisu dali Acka i ostale konje, pa se kažu čak i oružije potezalo.

 

Kada je Acko uginuo 1925. Vladisav je svom vernom drugu hteo da održi opelo i da ga sahrani na porodičnom groblju nedaleko od kuće, odmah do mesta gde će i sam biti sahranjen. Međutim tome se usprotivio lokalni pop sa kojim je Vladisav ušao i u sukob. Acka je Vladisav sahranio odmah pored seoskog puta na imanju Petrovića i digao mu spomenik. Vladisavu ipak nisu ispunili želju da bude sahranjen na istom mestu pored životinje već je sahranjen na porodičnom groblju. O Ackovom grobu i dan danas brine i vodi računa Vladisavov unuk koji i dalje živi nedaleko na istom porodičnom imanju. Kažu da su grob i spomenik jedinstveni ne samo u Srbiji, Evropi već čak i u svetu.

 

Za priču sam čuo preko par medija pre nekoliko godina i nekako se provukla neprimećeno od strane javnosti. Mene je lično dotakla iz raznoraznih razloga kada sam i rešio da ću kad tad pronaći vremena i obići ovo mesto.

 

Podelih ovo sa vama jer će se možda još kod nekoga pojaviti ista želja da skrene sa puta #27 i da obiđe Ackov grob.

 

A što se Vladisava i Acka tiče... nadam se da su opet zajedno na nekom boljem i lepšem mestu. Kao i svim ostalim našim kroz kroz vekove palim herojima,

 

VEČNA IM SLAVA I HVALA! 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

  • Sviđa mi se 36
  • Hvala 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Danas đir po planini Velebit, prošla se majstorska cesta, vidilo se dosta toga zanimljivog, selo Luke Modrića, panorama tunela Sveti Rok, Obrovac, gradele na Velebitu, Wietou-spomen ploča, itd.....


Na žalost nešto mi ne dopušta stavit slike na ovi forum, do sad se moglo.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jbt, pazi kako se izražavaš, nemoj nam sramotit naciju na stranjskin forumima.
Kako jedna cesta more proć samu sebe??
Valjda si ti proša ton ceston?




Vozim motor, nisam bajker.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Jbt, pazi kako se izražavaš, nemoj nam sramotit naciju na stranjskin forumima.
Kako jedna cesta more proć samu sebe??
Valjda si ti proša ton ceston?




Vozim motor, nisam bajker.
Ka prvo ja san majstor jer ko prođe majstorsku cestu postaje "majstor prvi dan", ka drugo, drugi put ajde sa nama a ka treče danas se napravilo 370km, bilo je kiše, sunca, vitra i mišanog mesa.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Enoga opet, mukte san ti govorija.

Valjda ste vi prišli te kilometre a ne oni sami sebe.

 

Kad opet buden doli zovi.

 

PS

A ja mislija dasi sad posta meštar.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pisalo se ovde, a ja sam zaboravio,  zašto se zove majstorska cesta? Da li joj je to stvarno naziv ili popularni žargon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pisalo se ovde, a ja sam zaboravio,  zašto se zove majstorska cesta? Da li joj je to stvarno naziv ili popularni žargon?
Ukucaj na "Vikipedia" sve ti je opisano.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
@Zog Baš ti lep ovaj motor.
...... i pouzdan za sada u ove 22 000 km po svakakvim terenima nikakvih problema.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Prošao i ja u septembru majstorskom cestom...znači majstor prvi dan. 
E, ako je prođeš deset puta onda si majstor deseti dan pa dobiješ crni pojas za zaštitu bubrega.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, Zog said:

E, ako je prođeš deset puta onda si majstor deseti dan pa dobiješ crni pojas za zaštitu bubrega.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Sledeći put samo sa druge strane. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
On 6/16/2020 at 11:10 PM, yogibear said:

O putu #27 Valjevo - Loznica se uglavnom već sve zna, možda je jedan od najpoželjnijih u Srbiji kada je o "obaranju" motora reč. Prijatno okruženje (priroda), odličan asfalt, lepe krivine... Put #27 prolazi kroz Osečinu gde prošle subote u samom centru stajem pored lokalne kafane da se informišem o lokaciji koju želim da posetim a koje nema na mapama. 

 

- Izvini na pitanju a odakle si ti momčino?

- Iz Beograda dolazim...

- Svaka čast, imaš naše poštovanje. Ljudima gore će biti drago da te vide... 

- Hvala Vam puno zaista...

- Evo na onom semaforu dole skreneš desno i put te vodi kroz naselje pa pored crkve koja ti je sa leve strane sve do velike trafo stanice koja je takođe sa leve strane. Odatle desno uzbrdo kreće makadamski put. Kada prođeš drugu grupu kuća nisi daleko, sa desne strane je... Nego ne znam 'oćeš li moći tim motorom gore?

- Ne znam, nisam video put. Probaću pa šta Bog da, hvala još jednom i uzdravlje!

- Živ bio momčino! 

 

Sve je bilo kao što mi u kafani i rekoše... makadam kao makadam i nije neki problem iako je na pojedinim mestima rastresit, uspon je nešto veći pa treba obratiti pažnju ako se ide teškim motorom.

 

Sve u svemu ima negde oko 1,5 Km makadama uzbrdo. Na usponu stajem par puta da bih napravio koju fotku i proveo nekoliko trenutaka uživajući u pejzažu. Nastavivši, sa desne strane odmah pored seoskog puta ukazuje se mesto koje tražim. 

 

Obuzima me čudan osećaj, skidam opremu i prilazim grobu a na nadgrobnom spomeniku je pisalo:

 

"VLADISAV PETROVIĆ

EKON-OSEČINE

OVDE SAHRANI SVOG

KONJA ACKA, KOJI

POSLUŽI SVOG GOSPOD

ARA CEO BALKANSKI I

EVROPSKI RAT I RATOV

U KONJICI OD 1912 DO

1920 G. ŽIVI 24 G. MAJKO

26 MARTA 1925 G. SPOM

POD. VLADISAV"

 

Da, došao sam da obiđem grob jednog konja Acka koji je 1912. napustio štalu na porodičnom imanju Petrovića i sa svojim vlasnikom Vladisavom krenuo u Prvi Balkanski rat. Isteravši turke sa Balkana Vladisava i Acka je 1913. sačekao i Drugi Balkanski rat i bitke sa Bugarima. Nakon toga već prekaljeni ratnici Vladisav i konj Acko prolaze kroz pakao Prvog svetskog rata koji započinje 1914. Probijaju Solunski front i oslobađaju Srbiju od okupatora 1918. Potom ih kralj Aleksandar sa ostatkom naše vojske šalje da od potencijalnih napada Italije i Austrije brane novoosvojene teritorije Kraljevine Jugoslavije a koje su sada u sastavu današnje Slovenije i Hrvatske. Tek 1920. na insistiranje generala Vojvode Mišića Vladisav i konj Acko se sa našim ostalim iznurenim ratnicima vratiše kućama.

 

Vladisav je voleo Acka više nego bilo kog člana porodice, nakon povratka kući Acko je bio osedlan samo još nekoliko puta. Vladisav nije dozvoljavao da Acko obavlja bilo kakve radove i sa njim bi išao samo u šetnju, na lokalne seoske vašare ili do komšija. Acko je bio izuzetno pametan konj. Kada bi neprijatelj pripucao ili kada bi čuo granatu, Acko se ne bi uplašio, propeo i zbacio svog gospodara već bi zalegao i štitio ga svojim telom. Iznurenu i potrošenu životinju su nakon silnih golgota engleski i francuski lekari u više navrata hteli da ubiju ali su naši ratnici plakali, nisu dali Acka i ostale konje, pa se kažu čak i oružije potezalo.

 

Kada je Acko uginuo 1925. Vladisav je svom vernom drugu hteo da održi opelo i da ga sahrani na porodičnom groblju nedaleko od kuće, odmah do mesta gde će i sam biti sahranjen. Međutim tome se usprotivio lokalni pop sa kojim je Vladisav ušao i u sukob. Acka je Vladisav sahranio odmah pored seoskog puta na imanju Petrovića i digao mu spomenik. Vladisavu ipak nisu ispunili želju da bude sahranjen na istom mestu pored životinje već je sahranjen na porodičnom groblju. O Ackovom grobu i dan danas brine i vodi računa Vladisavov unuk koji i dalje živi nedaleko na istom porodičnom imanju. Kažu da su grob i spomenik jedinstveni ne samo u Srbiji, Evropi već čak i u svetu.

 

Za priču sam čuo preko par medija pre nekoliko godina i nekako se provukla neprimećeno od strane javnosti. Mene je lično dotakla iz raznoraznih razloga kada sam i rešio da ću kad tad pronaći vremena i obići ovo mesto.

 

Podelih ovo sa vama jer će se možda još kod nekoga pojaviti ista želja da skrene sa puta #27 i da obiđe Ackov grob.

 

A što se Vladisava i Acka tiče... nadam se da su opet zajedno na nekom boljem i lepšem mestu. Kao i svim ostalim našim kroz kroz vekove palim herojima,

 

VEČNA IM SLAVA I HVALA! 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Hvala na ovoj sjajnoj priči, definitivno inspiriše. :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja