Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

I ja da potvrdim, sa nakedom posle 400km sam polomljen kao da me hebalo 100 crnaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja cu se sloziti sa ovom konstatacijom vezano za naked...najduze sto sam vozio u cugu je 500km...posle toga,doslo mi je da polijem i sebe i motor benzinom i zaplim se...nisam zeleo da vozim naredna 2-3 dana...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Po meni neka optimalna km u danu je oko 400 km, ako hoces da uzivas. Ako moras ili si prinudjen onda peglas i to je to. U zavisnosti od motora ta km varira ali naked je najnwzgodniji dok na maxiju moze mozda i najvise. Ja sam na Silveru ubio i 600 u danu ali nije to to. Do 450 sa uzivanjem.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja gledam da sa nejkedom ne prelazim više od 300 kilometara dnevno, sve preko prestaje da bude gušt.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Ja sam sa 400 i bio svjez :) 200 druge su bile ao,  mozda da sam ih rastegao na 4-5/h i nekako mislim na te preostale,  ali def 300-400 je plafon za optimalu,  uzivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Poslednju voznju na nakedu, pre nego sto sam ga prodao, sam vozio skoro 500km. Poslednja deonica, od Uzica do Kragujevca, je bila pravo mucenje. Em pao mrak, em se samo premestam sa jedne butine na drugu, jer dupe vise nisam smeo da prislonim sedistu, koliko je to bolelo. Sa preradom sedista i gelom u njemu, resio bih problem. A ledja i ruke mi nisu problem, to mi je skroz ok na dugim voznjama. Jedino imam problem u grudima od povijenog sedenja, ali to je do mene licno, jer taj problem imam i na poslu kad sedim u kancelariji, pa cesto moram da ustajem da setam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Ni moje sedište na KTM u nije bas udobno za dugo sedenje pri ovakvim putovanjima od 400 Km pa gore ali pojas je definitivno dobra varijanta za ledja a i voznja u stojećem stavu zna da odmara.

Nije putopis ali po meni ima smisla i u ovoj temi. Ko će sve pročitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pokusajte da sredite ergonomiju motora prema sebi i obavezno one sportske kompresione sorceve. Kako starimo i nase telo se menja...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja se bas iz tog razloga dvoumim da li da odnesem Srdjanu sediste na preradu. Malo mi zao jer je originalno i novo. Ali verovatno hocu u nekom momentu.
Meni su veci problem ti direktni udari vetra u grudi i glavu, malo me smlati posle nekog vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
3 hours ago, Stefan Kovačević said:

Ja gledam da sa nejkedom ne prelazim više od 300 kilometara dnevno, sve preko prestaje da bude gušt. emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zavisi kojim putem ides. Nije isto autoput i regionalni. Ja sam sa klincem pozadi u maju odvozao 650 - 700km bez problema, takodje na nejkedu. Ali...od toga je prvih 200km bio autoput i takodje zadnjih nekih 50-100km ne secam se tacno. A izmedju toga je bio route d national gde se takodje dosta brzo vozi. A prosli smo i kroz sred Pariza kroz najvecu spicu predvece. Ako vozis vise autoputa onda je i veca km isto moguca bez problema i obrnuto ako je vise regionalnih smanjuje se broj predjenih km. A naravno nije isto ni kad vozis kroz neka sela sa puno raskrsnica, skretanja..

Nije isto ni ako nosis sendvice za usput ili svratis negde u restoran da jedes. Mi smo imali sendvice sa sobom i uzine tako da smo pravili pauze iskljucivo na benz pumpi tokom tocenja goriva i mozda jednom ovako usput. Ako planiras opsirno da rucas onda tu izgubis dosta vremena sto opet smanjuje km. Mi nismo hteli da gubimo vreme po restoranima vec smo rucali domace :)

 

Sve u svemu, po meni je pozeljno da se dobro organizujes kuda ces voziti i na osnovu toga vidis prosecnu brzinu / vreme

 

A pre neki dan sam po NL odvozao nekih 300km od 11h ujutru do 17.30 Tu je pretezno putic isao preko nasipa i brana gde se vozi dosta sporo, a ujedno smo i opsirno rucali, pice pre i pice posle. Istine radi, vozili smo nas cetvorica koji smo svi solidno brzi i nismo gledali 100% na ogranicenja. A da, imali smo i radove usput gde smo morali obilaziti/lutati pa smo i tu sigurno izgubili pola h.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

20190710_141926.jpgjedna od opcija, s time sto je ovo ofrlje radjeno jer sam vec tu bio u manjku sa sundjerom

posluzi svrsi. jes pritom da izleda ka k.. ali prepravit cu i napravit bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja na ER5 stukao 650km u cugu sa tri kofera, tank torbom i gazdaricom. Smederevo, Mladenovac, Topola, Rudnik, Ibarska, posle na CG kroz kanjon Morače. Morao sam lagano da vozim zbog kočnica i vešanja. Zadnje amortizere kao da nije imao. Ostalo mi nije smetalo, čak i to što je imao 25kw. 

 

Na nekom većem nejkedu, tipa R1150R, XJR 1300, mogao bih dok se ne uspavam.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

CB 500  Herceg Novi- Negotin 680 km. Do Paraćina je bilo ok. Od Paraćina do Negotina, jedva sam izdržao !!! <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

POZDRAV DRUSTVO . danas sam se totalno bio izgubio u vrletima put |Bukumirskog jezera, nazalost slike ne mogu objavit jer je prejaka rezolucija previse mb, ni sam ne znam. pa tako su lijepe krivine za voznju da mi sad brat koji je odgledao klip kaze, pa sta ce ti stelvio :D

ubrzo cu izbacit i klip mada i nije interesantan previse jer je raw onboard vise nego li vlog...

20190712_100318.jpg

20190712_100243.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Honda Silver Wing T 400
On 7/18/2019 at 7:41 PM, Staman said:

 

Klipovi su odlični i dopadaju mi se putevi... Možda bi bilo dobro da izbaciš i rutu na kojoj je nastao klip....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja