Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nee ne blicaj ljubi te brat..onda par kilometara razmišljam jesil pozdravio ili upozorio na patrolu :D:D:D  Ljude na skuterima najčešće ne pozdravljaju, ne zbog kubikaže ili tipa motora, već iz razloga što često skuter voze kao prevozno sredstvo, umjesto automobila, tj. nisu nikakvi "motociklisti", "bajkeri" ili šta već .. pogotovu u malo urbanijim sredinama ..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
Nee ne blicaj ljubi te brat..onda par kilometara razmišljam jesil pozdravio ili upozorio na patrolu   Ljude na skuterima najčešće ne pozdravljaju, ne zbog kubikaže ili tipa motora, već iz razloga što često skuter voze kao prevozno sredstvo, umjesto automobila, tj. nisu nikakvi "motociklisti", "bajkeri" ili šta već .. pogotovu u malo urbanijim sredinama ..


Isto tako znam puno ljudi koji su pokupovali R-ove kao simbol nekog dokazivanja,al da su bajkeri i nisu bas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 3 minuta, djuka015 je napisao:

 


Isto tako znam puno ljudi koji su pokupovali R-ove kao simbol nekog dokazivanja,al da su bajkeri i nisu bas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pogresno si razumio post.. Nije sustina u mjerenju bajkerstva bila..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Uhh. .Izvinjavam se sto sam spontano promenio tok teme. Samo htedoh videti da li sam se javio nekom od vas sa foruma :D 

 

Btw, slazem se sa time sto pricate. Otudjujemo se dosta. Postajemo materijalisti. Generalno pricam. Nadam se da je to samo neki trend koji ce brzo proci. :) 

Imao sam iskustava da su ljudi iz kola pitali da li treba neka pomoc kad sam tajao (bajker sa porodicom u kolima). Doduse, pitali su jel sam dobro :D To je bilo posle jedne duze voznje, pa sam moguce izlgedao kao da opet ucim da hodam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 1 sat, SlobodanR1 je napisao:

Nee ne blicaj ljubi te brat..onda par kilometara razmišljam jesil pozdravio ili upozorio na patrolu :D:D:D  Ljude na skuterima najčešće ne pozdravljaju, ne zbog kubikaže ili tipa motora, već iz razloga što često skuter voze kao prevozno sredstvo, umjesto automobila, tj. nisu nikakvi "motociklisti", "bajkeri" ili šta već .. pogotovu u malo urbanijim sredinama ..

Ukoliko neko se javi a nisam u mogucnosti da se javim rukom, onda ili svirnem ili blicnem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Iskreno se nadam kolega da je ovo bila sala. Netreba nikoga poceniti, izbor dvotockasa je individualna stvar u skladu sa potrebama svakoga od nas. Maxi skuteri su ozbiljne sprave spremne za veoma ozbiljne poduhvate tako da cenim svaciji izbor podjednako. Sto se gradske voznje tice u Bg, tu na putu od posla do kuce sretnes milion motora, suludo bi bilo svakoga pozdravljati. A kad izadjem van grada obavezno svaki motor gledam podjednako, bilo onaj od 250ccm ili 1200ccm. Poz

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ok kako god bilo da bilo, ironija ili sala nije bitno nije bilo zlonamerno sa tvoje strane i ako u prvi mah tako izgleda. A i da ti kazem da mi nije ni bitno dali me je neko odpozdravio ili nije, ko jeste lep gest, ko nije sretno mu bilo i peglamo dalje. Vidim da si iz Loznice, pa kad budemo u prolazu i na nekoj kafi sa nasim drugom Djoletom lepo bi bilo da se upoznamo.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@SlobodanR1 (il’ ni jedan) meni je motor prevozno sredstvo, jel to znači da nisam “bajker” ili “motorista”?!

U gradu su najmasovniji kuriri na skuterima, mnogi od njih žive od toga. Svaka njima čast ali jednostavno ne vidim potrebu da im se javljam. A van grada je druga priča.

Kad se voziš kroz Italiju (na primer) čim pridješ malo većem gradu sve manje se “pozdravljaju”, a u gradu bi zaginuo sigurno ako bi praktikovao sklanjanje ruke s volana. Sve je to normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

šta vas muci u vožnji, dali je neko odmahnuo ili nije na vaš pozdrav ?

svakome na volju da pozdravi ili odpozdravi. netko je prije napisao " svi se pozdravljamo u vožnji a onda kada stanemo svako sjedi za svojim stolom ili je sam sa sobom na nekom mjestu " 

uglavnom istinita tvrdnja.

kada nije neka gužva i rjetko mi nailaze motori u susret onda i pozdravljam i otpozdravljam ali ako je dionica na kojoj je motor za motorom onda zdravo sa pozdravljanjima.

instruktori u njemackoj uglavnom savjetuju da se obje ruke drže na ruckama volana i cisto sumnjam da savjetuju pozdravljanja jer nije zdravo za život.

skutere baš ne pozdravljam nikada jer to je kao što i vozaci autobusa ne pozdravljaju vozace automobila. mislim da se skuteraši međusobno ne pozdravljaju, bar ne po gradu.

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da nema pravila, da se to oseti i zavisi od trenutka, energije..uslova...ja se javljam, levom podignem palac, pa me neko možda i prepozna, a neko je i uzvratio ....Eto sad, kao kad je u nerdelju  bila fina vožnjica Bg-Zr javio sam se nekima u susret,i oni su opušteno izašli u vožnju...ali i ako vidiš i bikera u šorcu, bez kacige, u majci kratkih rukava,a stavio pojas  kako ga razvlaci po gradu, od njega ne očekuj,  nema tog duha,  nego je uzeo motor od drugara, da se izludi malo.  Ali i u gradu se dešavalo, to je kad  kad je neko sa uživancijom u vožnji, pošao na kafu,bez žurbe i posla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 4 sati, Urban Cruiser je napisao:

@SlobodanR1 (il’ ni jedan) meni je motor prevozno sredstvo, jel to znači da nisam “bajker” ili “motorista”?!

U gradu su najmasovniji kuriri na skuterima, mnogi od njih žive od toga. Svaka njima čast ali jednostavno ne vidim potrebu da im se javljam. A van grada je druga priča.

Kad se voziš kroz Italiju (na primer) čim pridješ malo većem gradu sve manje se “pozdravljaju”, a u gradu bi zaginuo sigurno ako bi praktikovao sklanjanje ruke s volana. Sve je to normalno.
 

Al se neki koprcaju iz petnih žila da se nađu prozvani.. I onda u sledećoj rečenici napišu apsolutno istu stvar kao ja..al dobro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Nee ne blicaj ljubi te brat..onda par kilometara razmišljam jesil pozdravio ili upozorio na patrolu   Ljude na skuterima najčešće ne pozdravljaju, ne zbog kubikaže ili tipa motora, već iz razloga što često skuter voze kao prevozno sredstvo, umjesto automobila, tj. nisu nikakvi "motociklisti", "bajkeri" ili šta već .. pogotovu u malo urbanijim sredinama ..

Ja samo da pitam kolega, šta to fali maxi skuterima ?

Kao nismo dovoljno dobri jer teramo velike plastikanere...

E moj druže da ti znaš samo kako i kuda te mašine se teraju, ne bi tako razmišljao... Naša organizacija, naši planovi, doživljaji, kao i samo druženje treba da se doživi, pa onda možeš komentarisati nešto.

A to da li će mi se neko javiti na putu ili ne, samo govori o toj osobi kakva je. Ja se uredno javljam svima, a ukoliko je potrebno i stanem, čak i kada sam sa četvorotočkašem...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 11.3.2019. at 15:21, SlobodanR1 je napisao:

Nee ne blicaj ljubi te brat..onda par kilometara razmišljam jesil pozdravio ili upozorio na patrolu :D:D:D  Ljude na skuterima najčešće ne pozdravljaju, ne zbog kubikaže ili tipa motora, već iz razloga što često skuter voze kao prevozno sredstvo, umjesto automobila, tj. nisu nikakvi "motociklisti", "bajkeri" ili šta već .. pogotovu u malo urbanijim sredinama ..

A ja sve do sada živeo u zabludi da je motocikl prevozno sredstvo i ni na kraj pameti mi nije palo da oni koji motor koriste i kao prevozno sredstvo (i pri tome prođu zavidnu kilometražu i obiđu mnoge države i predele) nisu motociklisti ili bajkeri ili ...!

Ovo je očigledan primer da se čovek uči dok je živ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Zezno sam stvar kad sam spomenuo to javljanje, pa je tema odlutala. Osecam se duznim da je vratim kako je bila :D 

Evo jedne voznje. Ne tako sveze, ali lepe :)

 

Ovo je bio prvi put da ja sa Dragom idem preko Save i Dunava, tj. u Srbiju :)

EQNOZx6.png

 

Put je bio prilicno lep. Isli smo do Divcibara, tamo sam rucao i zavrnuo nazad. Oko divcibara su bili radovi, pa je moralo malo sporije da se ide. Tada sam ja tek i opipavao motor u krivinama. Secam se da sam u jednu uleteo malo brze, pa sam presao belu. Srecom nikog nije bilo u kontra smeru. Znam da me je stomak presekao kad sam video da nema sanse da ostanem u svojoj traci, ma koliko ja bacao dupe pored i vec malo cesao fuzaster. Jako jeftino placeno iskustvo. 

Sve je snimljeno. Razmisljam da sastavim neki snimak, pa bacim na youtube. Za to treba sedeti za kompom, a posle posla nemam bas zelju. A outfit je... Ne znam kako da nazovem :D  Tako sam ja ranije vozio Free-ja. Ne znam kako ljudi nisu videli da ja free nisam kapirao kao prevozno sredstvo, nego..... Da ne pocinjem bolje :stabre:

NBjHEWe.jpg

 

Dragu nisam ostavljao na suncu. Uvek sam joj trazio lepo mesto za odmor :)

BX1Zj4h.jpg

 

Napravilo se par lepih fotki :) Zanemarite ljudski faktor na ovoj fotki (guma). 

RU93pJF.jpg

I jedna sa vidikovca.

RfnkWHt.jpg

 

Prosao sam sve one fensi restorane i stao u kafani. :D Nije bila neka velika ponuda klope, ali je bilo prijatne price sa konobaricom. Od priloga lik, za salatu luk i dekoracija luk :D smrdeo sam ko puma dva dana :D 

dpZabAU.jpg

 

Nadam se lepom vremenu narednih dana, pa de bude i koja svezija voznja :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 12 sati, Štef je napisao:

Ja samo da pitam kolega, šta to fali maxi skuterima ?

Kao nismo dovoljno dobri jer teramo velike plastikanere...

E moj druže da ti znaš samo kako i kuda te mašine se teraju, ne bi tako razmišljao... Naša organizacija, naši planovi, doživljaji, kao i samo druženje treba da se doživi, pa onda možeš komentarisati nešto.

A to da li će mi se neko javiti na putu ili ne, samo govori o toj osobi kakva je. Ja se uredno javljam svima, a ukoliko je potrebno i stanem, čak i kada sam sa četvorotočkašem...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

Da...samo ako može tacno u mom postu da označiš GDJE sam ja nipodaštavao mašinu, a pogotovu konkretan bio sa MAXI SKUTER.. Samo sam objasnio zašto nekad ljudi ne pozdrave skuter u urbanijim sredinama (NE JA!!!).. Ne zbog mašine, nego zbog odnosa prema istoj, ne predstavlja mu zadovoljstvo neko, uzitak, ne voli motore uopšte, ne zna o čemu se tu radi, kao nekad što je moj otac od mene znao da zatraži motor da se ne aka oko parkinga, i da ga pozdravis pitao bi se sta je..e njemu je puko prevozno sredstvo i nema razloga da ga pozdravis..Ne mogu da tvrdim da nema takvih koji kupe sebi Hajabusu, ali 99% njih kupe skuter, i zbog toga mislim da u urbanijim područijima često ne pozdrave skuterase..kapiš?   I da, eee moooj druže znam ja šta je skuter, ne neke brutalne ture, ali po 300+ km sam prelazio sa istim...svojevoljno..I opet ću..A ti se zapitaj dal ti leži ta mašina, jer nije normalno da te žacne nešto, gdje uvrede uopšte nema

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 21 minuta, NoX2SR je napisao:

Zezno sam stvar kad sam spomenuo to javljanje, pa je tema odlutala. Osecam se duznim da je vratim kako je bila :D 

Evo jedne voznje. Ne tako sveze, ali lepe :)

 

Ovo je bio prvi put da ja sa Dragom idem preko Save i Dunava, tj. u Srbiju :)

Tek ćeš sad sa ovom izjavom da rasplamsaš vatru. :grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 12 sati, zika56 je napisao:

A ja sve do sada živeo u zabludi da je motocikl prevozno sredstvo i ni na kraj pameti mi nije palo da oni koji motor koriste i kao prevozno sredstvo (i pri tome prođu zavidnu kilometražu i obiđu mnoge države i predele) nisu motociklisti ili bajkeri ili ...!

Ovo je očigledan primer da se čovek uči dok je živ.

Da.. Čovjek prije svega treba da nauči da polako pročita, sasluša i da razumije šta je neko napisao, rekao..Pa tek onda da se vrijedja..Tako da, čovjek se stvarno uči dok je živ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

 

2 minutes ago, djolji said:

Tek ćeš sad sa ovom izjavom da rasplamsaš vatru. :grr:

Nista lose nisam mislio. Htedoh reci da sam se prvi put tada upustio u voznju po brdovitim predelima. Do tada je makismum bio Fruskac. Ostalo su sve bile voznje gde treba da sednes na motor i malo dajes, oduzimas gas. Eventualno skrenes :D Ako me razumete :D 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bilo kako bilo nije tema o pozdravljanju, posebno tema o tome. Druga stvar, svi koji su pali u vatru iskulirajte, pogledajte kroz prozor i odmah ce se slika promeniti. Sezona je na samom pocetku, ceka nas mnogo lepog vremena, lepih voznji i lepog druzenja. Svi smo vozaci dvotockasa, izbor motora je individualna stvar i nikoga netreba poceniti. Glavu gore, kacigu na glavu, samo lagano i pun gas.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, djolji said:

Tek ćeš sad sa ovom izjavom da rasplamsaš vatru. :grr:

Ja rekoh da pitam iz koje zemlje...;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Davno sam ja rekao da na ovom forumu postoje ljudi koji sve shvataju zdravo za gotovo, ne poznaju ironiju, cinizam i ostalo... Nekad se neko nasali oni odmah shvate ozbiljno... Ljudi, pamet i glavuuu, sezona nam se bliziii, dajte neke lepe teme, dajte da se dogovaramo o nekom skupu, o nekim voznjama! Pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Koju kratku voznju preporucujete u odnosno oko Beograda i eventualno u blizini Beograda. Kad sam Slobodan pre podne negde od 10-12h da moze da se prodje sto se kaze na brzaka?? Na Avali sam cesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja