Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ideja je da u ovoj temi postavljamo mini putopise, kao sto ime kaze, male, lokalne voznje. Do nekog manastira, spomenika, izvora, vrha susednog brda. Te voznje znaju da budu jako lepe i relaksirajuce, a i ostali mogu videti neku znamenitost u vasem neposrednom okruzenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zatrebalo mi je kredita za mobilni telefon. Lep dan, malo prohladan, ali lep. Zasto ici kolima? Par krugova oko centra grada da se motor zagreje. Zatim izlazak do Ibarske magistrale. Evo kako izgleda sada jezero Ocaga na kome je letos odrzan moto skup LA Moto.

 

404.jpg NYW1X_picture0601024x768yh7.th.jpg

 

Jesero je potpuno ispraznjeno. Kao i svake zime, bice potpuno ocisceno dno od mulja, postavlken novi pesak i zatim napunjeno. Zatim je Afrika malo protegla noge do Celija gde je OMV pumpa, na skretanju za Valjevo:

 

w1egI_picture0631024x768st9.th.jpg

 

Prijatan ambijent i odlicno mesto da se popije caj sa medom. Povratak do centra i razmisljanje na koju stranu... Odlucim se da skoknem do Stubickog visa, najvise tacke opstine Lazarevac (390mnv):

 

P7jGc_picture0651024x768se2.th.jpg

 

Otisao sam jes nekoliko kilometara ka Brajkovcu, jer je taj put jedan od najlespih koje sam do sada u Srbiji video za motor. Kao da je pravljen samo za nas. Pravaca nema, ravnog nema. Uzbrdo nizbdo iz krivine u krivinu, i tako bar desetak kilometara. Pa ko da ne prodje takvu lepotu?

 

Zatim povratak u Lazarevac, pa na moje brdo. Motor opran i osusen, ostavljen u toplu garazu. Do sledece voznjice i kredita za mobilni. Ah, da, kupio sam ga...

 

KFOvs_picture0571024x768wd5.th.jpg

(ispred kioska)

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

tema je odlicna nezna da li je pablo ista ucestvovao u njoj predlagao sam mu to neki dan . jer mislim da ovih kratkih avantura ima daleko vise. pozdrav PABLU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

neki dan zovem mixsu da se vozamo ali on kuka da nemoze kao i uvjek i ja upalim vinda i pokret trebinjska suma selo dobromani ,lijep dan ali hladno mada osecaj je lepsi jer znam da u BG Pada snijeg ko lud. a citava srmija je pobijelila. 7ymcoc7.jpg . polazim dalje prema popovu polju i gledam snijeg koji polako provejava sa planina stajem u zakovu da napravim sliku sela koje spava 82m9sie.jpg6oovhg4.jpg i pokret prema mrkonjicima u kojima je potop posler kise svi potoci teku tamo gde su inace pasnjaci sad je jezero.6ldfuhg.jpg  selo u pozadini ,inace rodno mijesto S. vasilija Ostroskog,Tvrdoskog,6ptvgxv.jpg  8ejsbgo.jpg negdje u pozadini treba da se vidi crkvica koja je sagradjena na mjestu rodjena sveca. 7x3qixx.jpg polazak jerkisa pocinje da pada idem dalje prema pruzu kuda je nekada isao voz. i evo me na pruzi vreme se malo poboljsalo ali vetar ubija 89spxqv.jpg na raskrsnici prema popovu polju i trebinju . sledeca slika je slika popova koje polako izumire jer svi beze od polja i rada 6wngowz.jpg i ova prema manastiru zavali 7x9pfrq.jpg begam dalje jer zima cini svoje nestajem nigdje jer sam se vec smrzao i prolazim kroz sela poljice i diklici kad odjednom ogrija sunce u jasenici lugu staroj z stanici ,tu stadoh da se ogrijem na suncu. 6wpvtxc.jpg prilicno sam se smrzao i podcijenio jacinu zime proveo sa 45min na suncu prije polaska kuci. 7yezk14.jpg iako smrznut ali zadovoljan posao sam kuci jer znam da sam se provozao kad sva srbija i bosna a i pola hercegovine nemogu nikud od snijega, pozdrav mixsi koji me i danas zeznuo .

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Bravo Stevo,svaka cast.

 

A za ovo sto sam te zahebo citiracu jednog cijenjenog kolegu sa rijecima "a zasto me ne povuces"!? Mixa samo nema SVOJ motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ajde da se i ja zapljunem  ;D

 

Danas (30.12.2007) suncan dan, ranije planirali neku duzu voznju, ali... jedan ima temperaturu, drugi treba da montira neka vrata, trecem motor nesto...

Zbog ranijeg dogovora isplanirao sam nedjelju slobodnu. Steta da propadne slobodan dan, i to jos suncan...

U redu, onda jedna kratka voznja. Upalih masinu, obukoh se i postavih sebi pitanje: Gdje sada?

Sedam, i okrenuh prema istoku. Prvo kroz Bečiće, put sa nanosima blata, sve okolo raskopano (gradiliste, jer se put rekonstruise, pravi se put bulecarskog tipa).

dalje put bez raskopanih djelova, ali u usjecima su znale sacekati zaledjene dionice, i tako sve do Buljarice. Onda gradiliste u duzini od nekoliko gilometara (preko Kufina sa jedne i druge strane radi se treca traka).

Tu mi pade napamet da svratim u Bar i popijem kafu u Pulenu i ako vidim Gasha da mu prenesem da se zeznuo sto je kupio cestovne gume.

Gasha nisam nasao tamo, ali sam ipak popio pice i vratio se u Budvu. Drugi put cu mu prenjeti za to za gume (mada mislim d je i sam ukopcao  ;D )

Tada me zove Dzony, probudio se. Ok, opet sjedam na masinu i idem u Rezevice. Dogovor da naprvaimo jedan djir.

Ajmo preko planine. Krivine na gori Paštrovskoj nas čekaju, i ne samo krivine, vec i magla

 

30122007127.jpg

 

30122007128.jpg

 

Opet se dokazuje ono, ne postoji lose vreme, vec samo losa oprema  ;) . Savladasmo Paštrovački prevoj. To je značilo da je vrijeme za povratak.

Dzony skreće u Reževiće, ja produžavam do Budve.

 

Nesto manje od 200 km u toku predzadnjeg dana decembra mjeseca... Zivot je lijep, neko rece, ja kazem da je to tačno...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

E ova prica bas je prema nazivu teme " Kratke voznje ". Danas posle posla, sa frenodvima Ande, Ane, Jovic i moj sin, resili malo, ono novogodisni provoziti t.e.  paradirati niz gradu. Napravili dva - tri kruga niz gradu, pa onda malo u kafe baru, koliko da se zagrijemo sa konjakom i stokom i opet jos dva kruga i pravo kod kuce. Mada su nas ljudi malo cudno gledali, i temperatura je bilo nesto oko 0 stepeni, za nas je ovo bilo pravo zagrijanje za vecerasnu proslavu, docek Nove Godine.

Evo par slika.

 

  4D90094C-9653-6143-A50A-E7E57FA88B8A_thumb.jpg    50423163-4799-1948-A076-C75A1275C7D9_thumb.jpg   

 

Djeda Mraz i Djeda Mraz junior

 

  DE5271B9-2BBD-F441-AFB5-97958E45E26F_thumb.jpg    584C8153-6F3E-F94D-80A5-0EC3914FB27C_thumb.jpg    FE6D7732-951E-BE49-9458-C5F0671DFCAC_thumb.jpg

 

Povratak kuci, ovaj hoce jos da se vozi

 

      A9DC90FB-585A-C84E-B1F1-56A0236A8F48_thumb.jpg

 

 

 

  I tako ja zatvaram ovu sezonu. Sada malo odmora i polako da pocnu pripreme za sledecu sezonu.

 

  Pozdrav svima i zelim svima sve najbolje u 2008 godine.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Poslednji dan ove godine sam iskoristio da pređem još 15km po okolini. Pa evo nekoliko sličica sa 5 minusa ...

 

Mesto gde sam u martu ove godine upoznao Copeta i Spaveta, u malo boljem ambijentu:

GK5uC_picture046800x600cz8.jpg

 

Zbog toga se voće posebno okitilo:

sK80f_picture034800x600ca6.jpg

 

Borovi nisu hteli da ostanu bez prazničnog odela:

404.jpg

 

A po zavejanim seoskim domaćinstvima su se krčkali podvarci sa šniclama i piletom odozgo:

(http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=12075.msg163382#msg163382)

U5ibO_picture075800x600cz6.jpg

 

I dok je stotinak kilometara dalje bokilic okretao svoje prasence&jagnjence pripremajući se za hiljaditi post, ja sam tog decembarskog dana 2007 godine po ovakvim putevima:

404.jpg

ze44O_picture027800x600jd8.jpg

 

Presao tih hladnih 15km peške. I vratio se kući na svoju današnju konzervu sardine.

Ali pošto je pretpraznično veče, to ce ovoga puta biti Eva, sa limunom.

 

Srećna vam svima 2008-ma!!

 

(i ovo je putopis, zar ne?)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Morao sam danas malo napolje!

 

2am5i_picture006800x600vo6.jpg

 

Zeznuta stvar, jako!  ;D ;D Jedva se vratih do kuce, a ulazak u garazu je posebna prica. Ali je uspelo! :)

 

iXFEP_picture007800x600sp4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najgore je bilo na pocetku - kad sam ubacio u prvu, odmah se ritnula. Kvacilo mi ne odvaja najbolje, moracu to da podesim. Motor je bio na blagom bocnom nagibu i ode mu zadnji kraj, ali sam se snasao. Sad nesto gledam ove slike, sta li mi je trebao ovaj kofer!? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Bar mi niko nije rekao da mi je auto metrosexualan! ;D ;D

A korak sa vremenom...a evolucija?  ;D ;D ;D

 

 

Ma shalim se ...123ka mi je bio prvi auto. Sa njome sam 89te ishao u shkolu,a profesorka hemije je trazzila da se menjamo(Yugo),da bi dobio bolju ocenu!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste off, ali... to cudo se ne kvari, ne pamtim kad sam isao kod mehanicara (mislim pre 7-8 godina), udoban i nadasve komotan. Kod nas ima malo problematicnu reputaciju, ali meni to ne smeta jer znam sta meni pruza. Necu auto da ga odrzavam, nego da ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas je bio jako lep dan za voznju...

 

HlwDS_picture002800x600mi4.jpg

ZGmRR_picture004800x600gs0.jpg

 

...sve do trenutka kad sam ostao bez goriva. >:( >:( Tako da je voznja zaista bila Kratka  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja