Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ400S

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

IMG_1995800x600.jpg

 

 

 

 

Tehnicki podaci:

 

Masina: 4t, DOHC, vodeno hladjenje 

Precnik/hod klipa  90mm x 62,6 mm

Kompresioni odnos 11.3 : 1 

Karburator: MIKUNI BSR36 

Podmazivanje: suvi karter

 

Paljenje: elektronsko (CDI) 

Elektro starter 

Menjac: 5 brizna 

Prenos: lancem RK520KZO, 112 karika 

Ukupna duzina: 2310 mm

Ukupna sirina: 875 mm

 

Ukupna visina: 1230 mm 

Visina sedista: 935 mm

Najniza tacka od podloge (Ground Clearance): 300 mm   

Suva tezina: 135 kg 

Ogibljenje: prednje - teleskop stapovi sa mogucnoscu podesavanja predopterecenja i kompresije (od 2002 god i povrata-rebound)

 

zadnje: link tip, monoshock amortizer sa mogucnoscu podesavanja predopterecenja i kompresije (od 2002 god i povrata-rebound i to spori i brzi povrat posebno)

 

Kocnice:  napred i pozadi disk

Prednja guna: 80/100-21 M/C 51P

Zadnja guma: 120/90-18 M/C 65P

Kapacitet rezervoara: 10.0 Lit (ukljucujuci 2 lit rezerve) 

 

Boja: Zuta, plava, crna, od 2009 god bela

 

Secam se svoje prve voznje DRZ-a. Zeleo sam ga dugo i ocekivanja su bila velika. Prosto sam se plasio da mi se ocekivanja ne sruse kao kule od karata, medjutim, desilo se upravo suprotno. Penjem se na njega, uhh bas je visok, a nisam navikao ni na tvrdo i izduzeno sediste namenjeno terenskoj voznji.

 

Pogled mi pada na digitalni km sat, mnostvo brojeva i informacija na displeju. Tu je brzina, sat, stoperica,ukupna predjena kilometraza, dve kilometraze koje se ponistavaju sa mogucnoscu sabiranja i oduzimanja (trip1 +/- trip2) - ono sto fancy nazivaju trip-kompjuter, a u principu je samo sminka. Eh da su umesto trip(ovanj)a stavili obrtomer i pokazivac temperature rashladne tecnosti bio bi mi mnogo korisniji, ali ko mene pita :) Pored km sata su lampice za temperaturu, neutral, migavce, dugacko svetlo. Tu bi voleo da imam lampicu za pritisak ulja, ali opet me niko ne pita. 

 

IMG_2002800x600.jpg

 

 

 

Rezervoar mali, izduzen, posle Africe Twin mi izgleda minijaturno, vec sam sebe video kao redovnog posetioca benzinskih pumpi, medjutim kasnije se pokazalo da bez problema prolazim 200km dok ne ostane na rezervi. Potrosnja se krece od najmanje izmerene 3,8 lit do 6 lit pri zestokoj offroad voznji.

 

 Karburator Mikuni BSR36, proklet bio, tu su ga ustrojili. Masina od 400cc koja se veselo vrti do 9000 obr moze dosta vise ako se Mikuni zameni za Keihin koji je fabricka ugradnja E modela. Masina je dragulj ovog motora. Performanse iz 400cc su me odusevile, nisam ocekivao takav potisak, narocito jer sam vozio dosta jednocilindrasa 600-650 cc koji po agilnosti ne mogu da prismrde ovom malisanu. Vuce iz samog dna, a kad kreneta da ga "razvlacite" obrtajima nikad kraja. Vuce linerno u celom rasponu, nema eksplozije snage kad se zavrti, sto je i ocekivano od enduro jednocilndrasa.

 

Vidim tu je i anlaser, konacno nema vise kurblanja, sad cu da budem malo gospodin covek. Stiskam dugme anlasera - nista. Uh ovo je Suzuki, mora i kvacilo da se stisne pre startovanja. Razmazile me predhodne Honde ;) Kvacilo je mekano, mogu i jednim prstom da ga pritisnem, ostavlja dobar utisak. Ubacujem u prvu skoro bez trzaja, tako karakteristicnog skoro za sve motore i krecem. Lagano niz ulicu, pa onda po gasu. Leleeeeeeeee ovo se i u drugoj dize na tocak na jace dodavanje gasa, bolje mi je da prikocim malo, hvatam prednju kocnicu, umalo se ne prevrnuh preko motora. Posle Honde XL, DRZ koci kao sumanut. Osecaj za kocenje mi je i dalje "nastelovan" za XL-a, tako da mi se na svakoj raskrsnici motor pobada. 

 

Obracam paznju na menjac, upada kao u sir. Probam menjanje brzina navise bez kvacila, potpuno je isto kao sa stisnutim kvacilom, kao u sir. Mislim se u sebi, ovaj motor mi se sve vise svidja. Posto je buduca namena motora pretezno off-road, red je da ga probam i na terenu. Odlazim na obliznje brdo i po gasu. Ogibljenje upija svaku neravninu, prosto motor pliva po neravnom putu, a u isto vreme uspeva da "obradi" i vece neravnine tako da ne nabija ogibljenje do kraja. Nisam bas skakao po kros stazi, ali i ne planiram, tako da je i ogibljenje na terenu za mene bolje od bilo kog motora koji sam vozio predhodno (a bilo ih je prilicno). Vidim ima mogucnost stelovanja kompresije i predopterecenja, sa time cu se igrati kasnije. 

 

Jos jedna stvar koja mi se jako svidela sto je osecaj tezine motora kao da vozim endurkicu od 125cc, jako je lagan i podvozan. 135kg suve tezine nije sampion u lakoci motora, ipak to nije kros, ali je sasvim sposoban za teze terene, mnogo vise nego sto sam ja trenutno sposoban i spretan vozac po terenu. Medjutim za ternsku voznju ima i nekih mana koje se ogledaju u slaboj zastiti hladnjaka, desavalo se da ljudi padnu na kamenitoj podlozi i probuse hladnjak. Nista sto par metalnih profila i aparat za varenje ne mogu da rese, tu zastitu sam odavno namontirao. Takodje su mu slaba tacka deklovi, napravljeni su od tankog magnezijuma zbog ustede u tezini, pa se lako probuse kod zesceg pada. Postoje aftermarket zastite za deklove koje se zalepe na dekli i stite ih od busenja. To sam takodje sam napravio, pa sam otklonio i tu manu, sad mogu bezbrizno da se vozim po terenu bez straha da izbusim nesto na ostrom kamenu.  

 

Sa ove vremenske distance od kad imam ovaj motor (nekih 3-4 meseca) mogu da kazem sledece. Znate ono kad nadjete dobru devojku, svaki dan otkrivate njene nove vrline i odjednom PUF zaljubljeni ste ? I sto ste vise zajedno sve je vise volite jer hvatate sebe da vam se u stvari sve kod nje svidja ? E nesto slicno se i meni desilo sa ovim motorom, naravno ne u emocionalnom smislu, nisam freak   :D Sto ga duze vozim po terenu i sto postajem bolji vozac, otkrivam nove mogucnosti motora i sto je najbolje jos mu nisam nasao granicu. Znaci druzenje i nova odusevljenja se nastavljaju :) 

 

IMG_2252800x600.jpg

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sjajan tekst, svaka cast, e sad me zanima isto to, samo za SM verziju :D

SM verzija je u potpunosti ista kao S, sem sto ima SM tockove, bolju USD prednju viljusku i naravno bolju prednju kocnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Oko 600-700e ako hoces original excel zicane felne, ako bi da budzis felne od sportskih motora, onda dosta jeftinije. Ne isplati se kupovina S modela ako ce mu namena biti samo SM voznja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nudjen mi je jedan dobaaar SM za sasvim korektne novce ali su me odgovorili da nebi to bilo to sa kros tockovima, vjerovatno sam pogrijesio ko ce ga znat. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Odlicno predstavljenje,,,sjajan tekst !!!

pravo sam se uzivio kao da sam ja bio na probi motora...

 

ovo istu pricu sam cuo od Patka iz Obrenovca,,jedne prilike na Batajnickom aerodromu,,,raspitivo sam se vise za SM,,al mi je rekao da je ovo pravi enduro koji ima odlicne karakteristike vozna da postane i SM :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Bas veceras u klubu pitam jednog prijatelja koji je vozio sve moguce sto su Japanci napravili,kakv je drz 400sm?!Odgovor je bio kratak ali dovoljan:NAJBOLJI!!!Lep tekst! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Do kada se proizvodio DRZ?

Cini mi se da ga od 2010 nisam video u katalogu.

Od kad sam kupio Stroma privlaci moju paznju, ali nisam imao prilike da ga vozim. Vidim da si ga nahvalio da je odlican enduro!

A meni treba nesto da mogu da probam svuda da prodjem i da se ne plasim njegove tezina, da se trkam necu tako da mi se cini da je ovo prava masina za mene!

 

Kakav je na asfaltu? Jel se mogu voziti ture do 500 km u danu? To bi mi bio motor za sve, i za off i za grad i za ture po ovoj nasoj Srbiji!

Za off road mi se cini kao rodjen a ima vise mogucnosti i sposobnosti nego ja znanja za off tako da bi mi sasvim odgovarao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mislim da je od 2010 prestao da se isporucuje za Evropu, za USA se jos radi.

 

Za offroad je perfektan sto se mene tice, bolji mi nije potreban. Na asfaltu je ok ako se pomiris sa tim da ti putna brzina bude do 100-120 km/h. Ja sam u danu prelazio po 300km bez problema, mislim da nije problem preci ni 500. Juna idem turu od 500+ km u danu, pa cu imati utiske iz prve ruke :) Sediste je usko i tvrdo, pravljeno za offroad pa je potrebno privikavanje, ali kad se covek navikne nije problem. Na putovanja sa suvozacem zaboravi, mozes nekog da prevezes negde, da se provozas kratko sa nekim, ali drz nije motor za dvoje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

drugar jedan kaze da je drz-s 40ks

drz-e sa 50ks

drz-sm sa 45ks

 

jel to istina ili on ne zna sta prica?

meni se ovo svidja - mnogi porede drz400sm sa wr250x

tako sam citao na supermotojunkie.com

ali ja mislim da onaj wr nema sta da trazi pored ovoga... jaci 10ks + izduv + karb veci

sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

DRZ-E sa SM tockovima je DOBITNA kombinacija, upravo takvog je davno imao PATAK i kriv je sto sam se odusevio SM koncepcijom i stilom voznje..... DRZ je generalno izuzetno upravljiv i zahvalan motor.....

 

P.S. razmisljam o njemu INTEZIVNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mislim da je od 2010 prestao da se isporucuje za Evropu, za USA se jos radi.

 

Za offroad je perfektan sto se mene tice, bolji mi nije potreban. Na asfaltu je ok ako se pomiris sa tim da ti putna brzina bude do 100-120 km/h. Ja sam u danu prelazio po 300km bez problema, mislim da nije problem preci ni 500.

 

DRZ 400s se radi za USA to sam juce video!

Sto se tice duzih tura ako mozes da trpis da se zuljas dugo mozes i na mars! A saputnika necu voziti dalje od prodavnice u komsiluku tako da ni to nije stvar koja me brine!

 

Kako su se pokazali?

Da lis u to izdrzljive masine? Svako ko ga kupi ima zelju da ide na Romaniacs pa pokusava da vozi tako!1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na thumpertalk forumu sam procitao da ima primeraka koji su presli preko 50k km bez ikakvih problema, a ima i onih koji su radili generalne posle 10k. Kako se odrzava i vozi toliko i traje, generalno vlada misljenje da je bulletproof motor, ali nije budalaproof :D Moj trenutno ima 18.000 km i do sad nije bilo potrebno cak ni ventili da se steluju (jos su u fabrickim tolerancijama). Menjam ulje na 3000 km koga ne trosi ni kap, nikad ga nisam zavrteo do blokade, znaci odrzavam ga dobro, ne izivljavam se, ali ga vozim dosta ostro i racunam da ce i meni potrajati bar 50.000 km, uostalom videcemo, svakako ne planiram da ga prodajem :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

krajem prosle godine mi izleti DRZ400, 2003, sa nekim povoljnim uslovima otplate. posto nikako da skupim lovu na gomilu za jos jednu afriku koju bih nesto budzio, aj reko ovo da polako otplaćujem pa da ga prodam pocetkom sezone ili menjam za afriku.

medjutim, meni se ovo sokocalo bas svidelo. cak sam resio da ga dovedem u top stanje, i provozam celu ovu sezonu pa tek pred zimu da ga se resim.

mnogo dobro ide, 135kg full, alanser, jako vesanje ... trebalo bi da je i pouzdan po prici ostalih. ovi sto su pre mene vozili su svi zadovoljni, i nisu imali nikakvih problema.

sada je na njemu enduro set tockova i veći zadnji lančanik.

snage ima u izobilju, sto se da videti na velikim i dugačkim usponima gde ne posustaje.

na asfaltu je zabava i sa velikim zupčanikom, a tek sa manjim ...

registracija i ostali troskovi su svedeni na min. tako da je i jako ekonomičan motor.

al kako god, krajem sezone ako ne i pre ide na doboš, nebi li napokon dosao do jos jedne kangrbe i napravo to sto sam zamislio. e posle toga moze opet DRZ :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Jbg ja ga video sa SM tockovima!

Kakva je mogucnost stavljanja Enduro tockova na SM ?

Video sam na ADVrideru da su to radili na SMu a vidim da SMiva ima po oglasu vise pa mozda da se nesto izabere ako buede prilike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

krajem prosle godine mi izleti DRZ400, 2003, sa nekim povoljnim uslovima otplate. posto nikako da skupim lovu na gomilu za jos jednu afriku koju bih nesto budzio, aj reko ovo da polako otplaćujem pa da ga prodam pocetkom sezone ili menjam za afriku.

medjutim, meni se ovo sokocalo bas svidelo. cak sam resio da ga dovedem u top stanje, i provozam celu ovu sezonu pa tek pred zimu da ga se resim.

mnogo dobro ide, 135kg full, alanser, jako vesanje ... trebalo bi da je i pouzdan po prici ostalih. ovi sto su pre mene vozili su svi zadovoljni, i nisu imali nikakvih problema.

sada je na njemu enduro set tockova i veći zadnji lančanik.

snage ima u izobilju, sto se da videti na velikim i dugačkim usponima gde ne posustaje.

na asfaltu je zabava i sa velikim zupčanikom, a tek sa manjim ...

registracija i ostali troskovi su svedeni na min. tako da je i jako ekonomičan motor.

al kako god, krajem sezone ako ne i pre ide na doboš, nebi li napokon dosao do jos jedne kangrbe i napravo to sto sam zamislio. e posle toga moze opet DRZ :D

ajd sredi ga...a kada ga prodajesh ponudi meni prvo... ;) ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja