Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ400S

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha R1 rn12 Suzuki Gsxr 750 K9 Bmw Xr 1000

odlicna tema...planiram kupiti drz sledece sezone..ali su retki..a gledam po strani zemljama skuplji nego u srbiju

da li neko zna u kakvom su stanju ona 3kom na jedan oglas iz subotice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kao što neki već znaju, postao sam ponosni vlasnik ovog motorčića, tačnije ''E'' modela. Posle skoro dve nedelje svakodnevnih vožnji, mogu samo da dodam uz prethodne pohvale i ja jedan ogroman plus. Ima sve što jedan motor namenjen rekreativnoj vožnji po svim vrstama off-road terena, treba da ima. Lagan, upravljiv, više nego dovoljno snažan i ko izvuče maksimum iz njega, ja mu skidam kapu, ali ne bih rekao da bilo koji rekreativac to može. Ovde na forumu sam između ostalog, pročitao da su mu mane, manja snaga, loše ogibljenje i težina. Ali nigde nisam do sada uspeo da isteram na videlo te mane, a vozio sam ga i po asfaltu i po ekstremnom terenu, preskakao stabla, isterao par potoka i nekoliko skoro vertikalnih uspona. Jeste da su vremenski uslovi bili idealni i nisam ga pentrao po stenama, ali opet kažem, za rekreativnu vožnju i ono što mi amateri koji se ne bavimo profesionalno time i ne takmičimo se, možemo i znamo, ovo je pravi motor. Ja sam se toliko saživio za ovo kratko vreme sa njim. Imam par prostih pitanja, koja će svakako možda pomoći i drugim, sadašnjim i budućim vlasnicima. Evo prvo par fotki da zašarenimo temu koja je malo stala.

 

20170413_105932.jpg

 

 

20170413_105907.jpg

 

20170413_163907.jpg

 

Naplašili su me da je ovo mali motor, pa sam mislio da ću sa svojih 190cm na njemu da izgledam kao slon na monociklu, ali to uopšte nije tako, čak je i za mene dosta visok i malo mi fali da dodirnem celim stopalom zemlju čak i u čizmama. 

20170415_162701-1.jpg

 

Najpre imam pitanje u vezi merača temperature. Pošto je njegov fabrički digitalni sat crkao, stavljen mu je običan analogni koji meri samo brzinu. Znam da je rešenje da uzmem digitalni, ali nemam pojma gde bih mogao da nabavim i koji i da li postoji neka alternativa kada je merenje temperature u pitanju, jer ne bih da pregrejem motor negde. 

Drugo pitanje je naravno klasika, menjanje ulja i filtera. Na koliko km, koje ulje? 

Da li je potrebno ugraditi merač radnih sati, zbog ekstremnije off-road vožnje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja