Jump to content

Moto Zajednica

GP i SBK

Recommended Posts

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Evo su rezultati zadnjeg dana testiranja u Australiji:

 

1 S. Gibernau (ESP) Ducati 1:30.060 102

2 L. Capirossi (ITA) Ducati 1:30.250 97

3 M. Melandri (ITA) Honda 1:30.550 117

4 S. Nakano (JPN) Kawasaki 1:30.650 61

5 N. Hayden (USA) Honda 1:30.950 95

6 D. Pedrosa (ESP) Honda 1:31.100 96

7 C. Stoner (AUS) Honda LCR 1:31.210 80

8 K. Roberts (USA) Team KR 1:31.640 70

9 R. De Puniet (FRA) Kawasaki 1:31.770 81

10 M. Tamada (JPN) Honda 1:31.870 74

11 A. Elias (ESP) Honda 1:32.180 69

12 A. Hofmann (GER) Ducati 1:32.520 43

 

Raduju me odlicni rezultati Kawasakija (i naravo Ducatija).

 

AreOut-pobednici se pamte, pa najbolje vozace ne odredjuju subjektivna misljenja. Mozda je Gibernau bolji od Rossija, ali to je tesko dokazati. Kada su ljubitelji Senne u pitanju, zaboravite to, jer i Prost ga je dobio jednako puta koliko on Prosta, pa +1. Osim toga napravio je neoprostivu gresku-nije preziveo. Inace mu se divim kao vozacu, ali samo kao vozacu. Isto vazi i za Sumija-divim mu se samo kao vozacu. Ovo sam napisao po osecaju potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Kada su ljubitelji Senne u pitanju' date=' zaboravite to, jer i Prost ga je dobio jednako puta koliko on Prosta, pa +1. Osim toga napravio je neoprostivu gresku-nije preziveo. Inace mu se divim kao vozacu, ali samo kao vozacu. Isto vazi i za Sumija-divim mu se samo kao vozacu. Ovo sam napisao po osecaju potrebe.[/quote']

 

Pa nije Prost dosao iz IMTa u McLaren valjda. Nisam ni pomenuo Sennu, ali mislim da ima zaista boljih, ali eto nisu imali ni priblizno srece ni podrske kao on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Danas Rossi nesto slabiji po plasmanu, ali brzi od Montoye. Alonso dokazuje da nije uzalud sampion, Kimi ??? znam da je nezadovoljan McLarenom koga su tokom zime napustila dva kljucna coveka. Danas je objavljeno da im sef dizajna prelazi u Ferrari. Montoya je izjavio da nece beskonacno cekati da se McLaren izjasni o njegovoj buducnosti itd bla...bla...bla...

 

1 F. Alonso Renault 01:10.904 90

2 J. Button Honda 01:10.907 85

3 F. Massa Ferrari 01:11.284 50

4 A. Davidson Honda 01:11.573 128

5 M. Schumacher Ferrari 01:11.649 48

6 C. Klien Red Bull 01:11.796 71

7 H. Kovalainen Renault 01:12.011 89

8 J. Villeneuve BMW 01:12.179 104

9 R. Schumacher Toyota 01:12.182 92

10 A. Wurz Williams 01:12.246 84

11 N. Rosberg Williams 01:12.313 46

12 V. Rossi Ferrari 01:12.315 54

13 P. de la Rosa McLaren 01:12.360 92

14 JP. Montoya McLaren 01:12.488 61

15 J. Trulli Toyota 01:12.525 72

16 R. Kubica BMW 01:12.812 48

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: mitrovica

cale, kada sve znas, mozes li mi sta reci o suzukiju, kako to da je on super los u gp a prvi u sbk. mislim proslu sezonu je bio neprikosnoven u jednom takmicenju a ocajan u drugom. je li istina da se u americi najvise voze suzuki bikes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
cale' date=' kada sve znas, mozes li mi sta reci o suzukiju, kako to da je on super los u gp a prvi u sbk. mislim proslu sezonu je bio neprikosnoven u jednom takmicenju a ocajan u drugom. je li istina da se u americi najvise voze suzuki bikes[/quote']

 

Ja sam jako daleko od "sve znas", ali uvek imam svoj stav. Istina je da je Suzuki najuspesniji na takmicenjima u Americi. U superbajku imaju punu podrsku Yoshimure i odlicnog Australijanca Mat Mladina. verovatno je i podrska samog Suzukija veoma jaka.

Kod poredjenja GP i superbajk motora na svetskom nivou treba krenuti ovako. U superbajku su pod sponzorstvom ekipe Corona koja je sponzor tog svetskog prvenstva, pa i to moze imati svoje uticaje na plasman, mada licno mislim da je Suzuki uradio najbolji posao u superbajku. Od kada su izjednacili uslove za 2 i 4-cilindricne motore, Ducati je izgubio dominaciju, a Suzuki je reagovao najspremnije i uzeo titulu. Ove godine ce to biti mnogo teze. Ovi motori se jako razlikuju od GP motora, pa njihovo pripremanje nebih poredio.

Kod GP Suzukija, je malo drukcije. Imaju problema sa razvijanjem snage. Kriva im je veoma nepovoljna, pa i ako motor ima dobre druge karakteristike nije lagan za voznju kao Honde kojima je masina najveci adut. Suzuki zaostaje, ali ne mnogo sa snagom, ima problema sa elektronikom (Ducati i Yamaha koriste Magneti Marelli elektroniku), a Kenny Roberts koji sada u ocevom timu vozi KR sa Hondinom masinom, kaze da je imresioniram predvidivoscu reakcije tog motora. Za Suzuki kaze da je uvek imao neke iznenadjujuce reakcije na koje se trebalo paziti. Kada to kaze neko ko je godinama vozio za Suzuki, a tek odvezao par treninga sa Hondinom masinom, onda mozes zamisliti kolika je razlika izmedju ta 2 motora. Osim toga Suzuki je po meni napravio promasaj sa Hopkinsom, a i sada sa Vermeulenom. Ne verujem da je Vermeulen dorastao nivou GP vozaca i cak smatram da je Hopkins brzi, ali dosta pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Schumacher je dosao u Ferari kao svetski sampion i kada je presao iz Benetona u Ferari, Ferari nije bio ni blizu kvaliteta Meklarena i Williamsa koji su dominirali F1 poslednjih desetak godina.

 

Sto se tice AMA i WSB Superbajka postoje velike razlike u samim motorima. Iako na izgled Corser i Mladin voze isti motor oni su doista razliciti. Corserov motor je jaci od Mladinovog. Inace Mat Mladin je ovde u USA Kralj Superbajka, trebalo bi odgledati par trka da vidite kako taj tip obilazi, manijak!

Corser ima 150% podrsku Suzukija i prioritet kod razvoja dok Mladin kao deo Josimura Suzuki tima dobija delove malo kasnije i cesto moraju sami da razvijaju i proizvode delove. Pre par godina dok je WSB nije bio na Pirreli gumama, na Laguna Seki su AMA vozaci mogli da ucestvuju na WSB trci i nista narocito nisu uradili osim 5 mesta Erika Bostroma na staroj Kawi.

 

Sto se tice Rosija i F1, ovde su skoro svi sigurni da ce 2007 Kimi i Rosi voziti za Ferari. Valentino je dosta talentovan a i ima iskustva sa kartingom, a F1 je nista drugo nego super nadrkani karting.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Schumacher je dosao u Ferari kao svetski sampion i kada je presao iz Benetona u Ferari' date=' Ferari nije bio ni blizu kvaliteta Meklarena i Williamsa koji su dominirali F1 poslednjih desetak godina.

F1 je nista drugo nego super nadrkani karting.[/quote']

 

Za Ferrari je tacno da je bio los, medjutim kriza Ferrarija je nastupila zbog bolesti, starosti i tvrdoglavosti cika Enza. Tacno je da je Schumacher odlican (najbolji) po pitanju snabdevanja informacijama o vozilu. Covek zaista poznaje F1 problematiku i zna da je prenese osobama koje su za to zaduzene. Ne treba samoo zaboraviti da su sa njim u Ferrari dosli Todd i Brawn, tako da se ne moze uspeh Ferrarija pripisati samo vozacu. F1 zaista cini tim i ako bilo sta u timu nije dobro, nema uspeha.

Da je F1 samo super nadrkani karting, to bi bilo kao uporediti Tomosa sa GP motorima. U principu je tacno sto si rekao, ali je razlika o-gro-mna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja