Jump to content

Moto Zajednica

!Kinez !Pobogu

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NTV 650 revere

Eh, ovo sam pisao u predstavljanju al nije zgoreg ni da se ponovim - cenim...

 

Poslednjih godina na ulici se pojavilo dosta ''kineza''. Voze ih svakojaki ljudi i staro i mlado a svi imaju zajedničku crtu - videli su za smešne pare nov motor i kupili.

Sad, ja sam kupio polovan od drugara koji mi je dao kranje prijateljsku cenu pa moš'te misliti koliko sam paltio...:)

Ipak nije sve u lovi, ima nešto i u živcima pa bi hteo da podelim iskustva sa ostalima jer moja su zaista Horor! Samo ako vratim dva meseca unazad crklo mi je srednje svetlo(zamenio već četiri sijalice uvek crkne posle sat vremena), crko mi je obrtomer, brzinometar, a bogami i strujometar, crkli su mi žmigavci (prvo prestali da trpću a onda skroz) a morao sam i da otvaram kućišta prekidača na levoj i na desnoj ručici volana jer su prekidači od svetala crkavali pa sam morao da ih čistim i prepravljam a kolko sam provalio moraću da očistim i dugme startera, jer prekida, što znači još jedno otvaranje cele skalamerije što je krajnje idijotski posao. To mu dođe treći put za Dva meseca a u ta dva meseca uspeli su da mi puknu šrafovi koji drže levu pedalu, dakle i samu ručicu menjača te se sve to lepo raspalo i rasulo po vrućemu asvaltu ..... , ručica sauga (plastična) je pukla tako da sada moram šrafcigerom da palim motor a držač sirene je pukao i ona je sada ko zna gde.Nov štitnik lanca se takodje otkinuo kad sam naleteo na malo lošiji put pa sam morao da ga bacim ... i tako to ljudi. Jedino što još uvek ne pravi probleme je sam agregat ali motor je tek prešao 20 000 tako da, držimo mu palčeve.

Elem, to šta se desilo u poslednjih godinu dana od kad je kod mene ne bih mogao da vam kažem iz prostog razloga - ne sećam se! Mogu da vam kažem da kad sam ga uzeo naišao sam na zanimljiv problem, naime sedište ima ugrađene žuljalice ili ti dva šrafa koji drže bravu sedišta a koji nisu dovoljno skraćeni pa se zakivaju u debelo meso al to može da se primeti samo posle stotinak km kad ste već podaleko od kućnog bonseka; lanac je progrizao rupu u kutiji filtera za vazduh veličine 2x10cm pa nije baš vukao kako treba.Stekoh utisak da možda ta kutija nije baš na pravom mestu al - šta ćete. E, da zadnji točak pojede žicu stop svetla.

 

E dA! Delovi su jeftini!

post-13824-053681500 1288339015_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mogu samo da kazem, i to tvrdim, da je tebi zapao neki krs, tj los primerak. Ja vozim vec drugog kineza i ama bas nista mu ne fali (tu ne ubrajam potrosni materijal). Tako da, ne znam sta da ti kazem. Ima ljudi koji se zale na kineze, ali veruj mi da su u velikoj manjini. Ja sam se sa ovim mojim navozao samo tako i nikad nista, a ako Bog da, sledece godine idem na Krf motorom. E da, i nista mi se nije polomilo, odsrafilo, ispalo, crklo...

 

Koliko sam primetio, tebi se cesto kvari elektronika, pa bi mozda mogao da pogledas kakva je struja, jacina, kablovi itd, jer kinezi nisu bas nesto dobro stojeci sa instalacijama, mada, opet kazem, ja nisam imao bas nikakvih problema. Inace, vozis sasvim ok motor, ima i gorih, veruj mi, samo ga malo dovedi u red :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Sijalice izgorevaju kada je crko regler i napon u istalaciji je visi od dozvoljenog. Proveri da li je punjenje u redu. Napon na akumulatoru ne sme biti veci od 14,5 V kada je motor upaljen. Ne bih da te plasim, ali proveri to sto pre posto prevelik napon moze da sprzi i CDI.

 

P.S. Napon izmeri na leru i na vecim obrtajima. Mozda ce na leru biti sve u redu, ali povecavanjem obrtaja ce najverovatnije porasti i voltaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav Džimba, sve si napisao samo nisi napisao koji je model u pitanju, pa bez toga ne znaci dovoljno.

 

Iako iz iste zemlje porekla, ne prave se svi u istoj fabrici, samo sto su ljudi naviknuti na losu robu iz kine generalizovali. Tako ispada da bi pre kupio nemackog Trabanta, nego kineski Chery.

 

Elem, meni se cini da si vezano za struju imao jedan kvar, koji nije dobro dijagnostikovan, pa je spaljivano sve redom.

 

Da li je ispitan i eventualno zamenjen regler? Odgovara simptomima, a kosta nekih 1500din.

Uglavnom, ako ne resis uzrok, mozes da spremis dzak sijalica i ostalih elektro delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav Džimba, sve si napisao samo nisi napisao koji je model u pitanju, pa bez toga ne znaci dovoljno.

 

Iako iz iste zemlje porekla, ne prave se svi u istoj fabrici, samo sto su ljudi naviknuti na losu robu iz kine generalizovali. Tako ispada da bi pre kupio nemackog Trabanta, nego kineski Chery.

 

Elem, meni se cini da si vezano za struju imao jedan kvar, koji nije dobro dijagnostikovan, pa je spaljivano sve redom.

 

Da li je ispitan i eventualno zamenjen regler? Odgovara simptomima, a kosta nekih 1500din.

Uglavnom, ako ne resis uzrok, mozes da spremis dzak sijalica i ostalih elektro delova.

 

Ima na slicki :D Kinroad 250 :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dupliran odgovor, a u onom nije bila slika, pa na ovu nisam ni obratio paznju.

 

I pretpostavio sam da je Kinroad u pitanju, jer su jedino za njega neke od ovih pojava relativno normalne i ocekivane. :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, Keeway ima jako kvalitetne motore i skutere i neznam da se neko zali na njihov kvalitet.I sam sam vlasnik jednog i do sada nisam imao ni jedan kvar a presao je oko 9000 km.Nisu ni svi kineski brendovi isti i medju njima ima velike razlike.A ja mislim da je Keeway najkvalitetniji.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Temerin

Ne znam da li Keeway valja, ali kolega sa posla nije bio zadovoljan njime (imao je neki njihov skuter 125 ccm). Na predjenih par hiljada kilometara (nov motor!) imao je nekoliko kvarova, pa ga je menjao za polovnu Hondu Panthenon. Kaze, razlika je nebo i zemlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NTV 650 revere

Hvala ljudi ! Proveriću regler čim pre.Nadam se da se razumemo da nisam hteo da opanjkavam kineze ni njihove motore već da podelim psihodelično iskustvo.

A zaista iskustvo je dragoceno jer za nepunih godinu dana mi se toliko stvari desilo da slobodno mogu da kažem da vozim zanimljiv motor. blink.gif Dobro nije zanimljiv al' nije ni dosadan, hoću reći kao prvi motor nije loša opcija, ako volite da znate kako stvari funkcionišu i kako i od čega treba da budu napravljene a od čega je baš bez veze da budu napravljene.Obožavam to što stalno imam šta da petljam i svaki put kad krenem dalje od grada postoji taj osećaj avanture - šta će se danas novo i nepredvidljivo desiti.S' druge strane zaista ne mogu da zamislim da sednem na taj motor i da putujem, mislim putujem daleko, danima - u druge neke zemlje. A valjda bi motor trebao baš tu da bude najbolji. Valjda je to i suština - sedneš, voziš i ne staješ dok se svet ne promeni oko tebe toliko da više ništa ne prepoznaješ i onda tako danima ... ... mm da. Poludeo sam. Nema veze, to sam hteo reći.Kol'ko para tol'ko muzike - raskorak između želja i mogućnosti - kinrod xt-250.

 

 

 

 

Znate ono: Marko je uvek na šarca moga da računa. Da će pola da pije al' onda kad navale turci, neće da povraća u nekom žbunu po sopstveni kopitima. Talični tom je mogao da se osloni na svog konja da je pametniji i prisutniji od njega a šarac Džon Vejna je produžetak njegove volje.huh.gif E, ne sad sam stvarno preterao!

post-13824-011790100 1288396799_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ниси у праву, ево, ја сам имао тај модел, БАШ тај и колико се сећам око 10 000 са њим за пар месеци. Има негде у кинезима тема са проблемом који сам имао са њим (цимао ме несто у вожњи, заменио бобине и решио проблем) и осим тога ништа. Отишао на море са супругом на њему без иједног проблемчића wink.gif

Тај примерак је негде дуго стајао, претпостављам у некојш шупи где се натопио влаге и где су му котакти сјебани. Стандардно је да имаш проблема са струјом код кинеза ал' ништа страшно cool.gif

Заборавих да кажем да смо били двојица са истим моторм исто натоварени са скроз истом потрошњом (387 километара са 11,22литра- џабе)cool.gifcool.gifcool.gif

post-4370-093562900 1288425139_thumb.jpg

post-4370-025434400 1288425166_thumb.jpg

post-4370-025630600 1288425187_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Generalno koliko para toliko i muzike, kinezi su toliko dobri da im i plastika hvata koroziju, o metalnim i hromiranim delovima da ne pricamo. Valjaju za pocetnike jer ce se sa nima najbolje upoznati sa osnovnim alatima. A i steci ce par prijatelja iz mehanicarske branse. Ako se uopste isplati placati majstora da bi se kinez popravio. Najgore prolaze prvi vlasnici koji za dve sezone gube 7o % vrednosti. Jedino sto valja kod kineskih motora je izgled koji sa 5o-ak metara neodoljivo podseca nnsa pravi motor. Naravno ako kucni budzet dozvoljava samo motor vrednosti prosecne plate onda su kinezi pravi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

I ja da se oglasim, sobzirim da vozim 2 po redu kineza.

 

 

Prvi je bio skuter Peda Desire 50ccm, sa njim sam prešao oko 3000 km. Imao je neke nedostatke, kao što je curenje po kap ulja iz menjača, zamenio dihtung koji je koštao 150 din + 2 l koka kole, da se ne radi na suvo ::)

Bilo je još nekih sitnih kvarova, ali meni neznatnih. Naravno u odnosu na nekog evropskog proizvodjača lošiji je, ali je i zato cena dosta niža, posebno kada se gledaju cene novih. Novac se gubi i na novim evropskim modelima, u procentima slicno, u novcima više, jer su evropski skulji.

 

Drugi, koji sada vozim je Keeway Speed 125, kupljen nov. Sa njim sam zadovoljan, za sada jedini ''kvar'' je bio što se izdžekovala buksna za štop svetlo na kormanu, ili se neki komšija igrao.

Utisci: vozim novu spravu, ide za mene za sada ok, mala potrošnja, jednostavno i jeftino održavanje. Za te pare mislim da bih mogao da uzemem nekog japanca, evropljanina starog oko 15ak godina.

Mislim da je ovo ipak bolja solucija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 Za te pare mislim da bih mogao da uzemem nekog japanca, evropljanina starog oko 15ak godina. 

Mislim da je ovo ipak bolja solucija.

 

 

 

 

pitaj bivse vlasnike kineskih motora sta je bolja solucija  ;)

 

 

 

 

 

meni je kroz ruke proslo 5 kineza, jos sam posredovao u prodaji za 5-6 komada, svi su bili do dve godine stari i u ocajnom stanju. ne mislim da su bili krsevi, mogli su da se voze ali bre pola srafova nije fabricko i svi su budzeni i krpljeni. prodavani su u fazonu muko moja predji na drugoga. ima dosta motora u cenovnom rangu do 1500 eura japanskih i europskih proizvodjaca koji bez obzira na godine mogu da nadzive svakog kineza. i ne samo to vec su i pouzdani, lepsi, brzi i sve u svemu bolji. sto je najbolje stigli su, barem na nasem trzistu, do neke svoje najnize cene tako da se relativno malo gubi na njima prilikom prodaje nakon par godina. ako na fabrickom kinezu krenes da menjas od guma, koje su jad i beda, pa preko svega drugog sto je problematicno, veoma brzo ces shvatiti da to nije jeftino jer si za iste pare mogao da kupis pravi motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sve to stoji. Na kinezu su skoro sve komponente gore od japanskih, i ne mogu se porediti. Medjutim za normalno vozikanje, uz par intervencija tipa provera srafova i nekih sitnica oko struje sluzice odlicno. Ja sam promenio nekoliko kineza, sa njima presao preko 40000 i ni jedan me nije ostavio na putu. Ako ne ocekujes previse bices prezadovoljan. Ako planiras da ga cepas konstantno pun, gas, prednji, zadnji, skakanje na offroadu, definitivno ce te razocarati.

Do sada ni na jednom kinezu nisam mnogo izgubio. Jeste da ga prodam za par stotina e manje ali im i taman padne cena i za slicne pare mogu da uzmem isti takav nov, ali obicno malo doplatim za nesto malo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Apsolutno se slazem sa Bogdom, ako ne ocekujes previse od kineskog motocikla i ako svoj stil voznje prilagodis njegovom kvalitetu on ce te dobro sluziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

NA novom kinezu od 1000 eura za 2 godine izgubis... realno 300 eura.

Na novom Japancu od 3500 eura za 2 godine izgubis... realno 1000+ eura.

Na novom japancu od 8600 eura za 2 godine izgubis... realno 3500+ eura.

 

Poredite babe i zabe i totalno je glupo rangirati low budget motore sa japanskim ili tim cenovnim rangom.

Ja imam kineza jer za bolje para nemam i ne zelim da odvojim vise nego sto mogu i moram za voznju.

Svestan sam nedostataka i mana, kao i prednosti, o da i njih ima!

 

Kinezi su zabava za one sa jeftinijim ulaznicama i ostavite nas vise na miru... Ko da mi ne znamo gde se konji kuju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Svako ima svoju zabavu, nekom je to voznja a nekom poliranje i popravke, kinezi ce prve dobre motore izbaciti za 5-6 godina do tada ko voli nek izvoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Hahahaha... meni je zabava nesto trece... no nije to tema ovoga.

Hajd ti lepo vozi svoju Bembicu i uzivaj i pusti nas da mucimo nase muke.

Eto to je poenta mog posta.

Ocigledno si zalutao u ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Svako ima pravo na svoje misljenje. lencuga je u pravu donekle, ima raznih kineza, finih primeraka ali i krseva. Mada i svremena na vreme mora po nesto da se proveri, dotegne, bar sam ja navikao da mi sve bude tip top. Za razliku od Tomosovaca :) koji svakodnevno nesto cackaju, menjaju karike na 2-3 nedelje, ja nisam nikad ni pipnuo agregat osim stelovanje ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Tomosovci su tek posebna prica. Ali njih slabo ima na forumu. Valjda jos nisu stigli do interneta ili se prepiru sa vlasnicima elektro trotico vozila ko je veci bajker ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja