Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 LM - havarija agregata -

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Da zapocnem novu temu jer ce ovako biti vidljivija nego da se nadovezujem na tudje.

 

Desila se sledeca stvar a to je da se pecurka od ventila otkinula i napravila tesko njesra. Klip je ostecen ali nije pukao, cilindar je odlican, nema nigde lufta i tu nista ne bih dirao.

Problem je glava. Svi ventili su jako losi, neki su se cak i pokrivili u telu, sicevi su ocajni, a dve klackalice su se poravnjale. Bregasta je takodje losa, izgubila je cementaciju i vide se tragovi habanja na njoj.

 

E sad ima par pitanja:

 

Da li moze celo klipa da se nalije i obradi?

Da li mogu klackalice ventila da se naliju i obrade, ako ne, gde mogu naci polovne a dobre?

Sta uraditi sa bregastom osovinom?

 

Evo i dve slike, nisu neke jer su slikane mobilnim u mraku!

post-3955-001267800 1288294245_thumb.jpg

post-3955-061128900 1288294258_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

sve to moze da se uradi(ako imas dobrog majstora)...sigurnije ti je da nadjes kompletnu glavu i klip sa nekog rasturenog pa da namontiras...mozda najjeftinije i najsigurnije naci drugi ceo agregat i ubaciti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

sve to moze da se uradi(ako imas dobrog majstora)...sigurnije ti je da nadjes kompletnu glavu i klip sa nekog rasturenog pa da namontiras...mozda najjeftinije i najsigurnije naci drugi ceo agregat i ubaciti

 

Samo gde naci? Na Ebayu ima delova za ovaj model ali nema ono sto meni treba ili ja neznam da nadjem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kada sam ja trazio bregastu i klackalice za bivseg XL-a, pricao sam sa deckom koji je radio navarivanje, obradu i ponovno cementiranje klackalica i bregaste i rekao mi je da to nije trajno resenje, ponovo se pohaba za cas jer cementacija kod nas ne moze kvalitetno da se uradi. Takodje sam zvao firmu iz Bg-a, koja se bavi bas cementacijom delova, pricao sam sa tehnicarom koji mi je rekao da to ne mogu da urade jer ne znaju kako je breg izgledao pre nego sto se pojeo i ne mogu da garantuju nista, zato ne bi ni radili. 

 

Na kraju sam nasao dobru glavu na e-bay i prepakovao dobru bregastu i klackalice na moju glavu. Isto bih savetovao i tebi, posto se kupovina novih delova ne isplati (preskupo je, samo je bregasta 180-210e, klackalice 45e komad). Klip je za zamenu, ali "moze da se nabudzi" :) 

 

Polovnu dobru glavu je retkost naci, moras stalno da gledas i pratis oglase i e-bay, jer im je glava slaba tacka (ostatak motora je ionako neunistiv). Ja sam imao puno srece sto sam nasao, u stvari guja011 mi je nasao :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Jedan klinac u mom kraju je negde iskopao ceo agregat za 150 E, nasao ga napolju negde. Znaci moze da se nadje!

Jesu li iste glave od LMa i R?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ljudi treba mi hitan odgovor, nasao sam na Ebay glavu od XL 500 r da li je ista kao na XL600?

 

Нису исте од XL600r i RM/LM (твој модел), а камоли за XL 500 r, тако да то заборави, другачије је изведен декомпресор! Мораш да тражиш БАШ за XL600 RM/LM...

 

sad.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ако нађеш, може и глава од ХR600, с тим што од 88, она има и варијанту усиса за само један већи карбуратор, па ти треба и он, јбг...

 

:D :angry:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

 

Ima li neko tacne Mere sajle za Gas Honda XL600 84? Drugaru pukla sajla pa ne moze nigde da nadje pa resio je da napravi kod jednog coveka ali mu trebaju mere. Ako neko ima neka mi posalje u inboh pozeljno i slike sajle hvala vam drugari pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja