Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za pokretanje pneumatskih alata je jako vazan protok vazduha. Po svojim karakteristikama jedan hobi od 50l bi bio apsolutni minimum, pa cak i tada treba ponekad sacekati sa masina "doda" pritiska.

Obavezno da uzmes model sa uljem u karteru, jer ih ima sa teflonskim komponentama...bez mazanja. Necu reci da nisu ni za krivi Q...jednostavno nisu za to. Odzracuj bocu cesto da iscuri kondenz, obavezno stavi zauljivac na pistolj (i sipaj ulje) ili sipaj ulja pre svake upotrebe. Radice bolje i duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Da li neko ima iskustva sa alatom za spajanje i razdvajanje karika na DID lancu: Craft-Meyer Chain Breaker and Riveter?

 

Takodje sam u potrazi za moment kljucem pa gledam ovaj u Louis-u. Da li ga neko mozda koristi? Mozda neki drugi mozete da preporucite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8139 postova

Takav isti moment ključ povremeno se pojavi u Lidlu, po ceni od 19.99eur. Koristim ga za točkove i veće sile, ok je. 

 

edit: možda nije Lidl, nego Hofer, ne sećam se najbolje, svakako jedan od ta dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 25. 05. 2016. at 2:03 PM, pronto said:

Za pokretanje pneumatskih alata je jako vazan protok vazduha. Po svojim karakteristikama jedan hobi od 50l bi bio apsolutni minimum, pa cak i tada treba ponekad sacekati sa masina "doda" pritiska.

Obavezno da uzmes model sa uljem u karteru, jer ih ima sa teflonskim komponentama...bez mazanja. Necu reci da nisu ni za krivi Q...jednostavno nisu za to. Odzracuj bocu cesto da iscuri kondenz, obavezno stavi zauljivac na pistolj (i sipaj ulje) ili sipaj ulja pre svake upotrebe. Radice bolje i duze.

Ovo je u teoriji zaista tako ... :takoje:

 

Ali ja imam iznimku koja NE potrvrđuje pravilo ... :D

 

Imali smo u radioni veeeeeliki kompresor (1000L / 25bara) .. koji je nekim čudom krepao ... Popravak je bio skup, pa smo se nećkali hoćemo uopće popravljati ili kupovati nešto drugo ... U tom nećkanju nam je trebalo NEŠTO da se radi dok se ne odlučimo ... pa sam samo na sistem priključio mali kompresorčić od 25litara 8 bara einhel (suhi naravno) kupljen na nekoj akciji za 50-60€ ... i tako je to u tom nećkanju prošlo i više od 3 godine gdje je to malo govno od kompresora zadovoljavalo sve potrebe servisa sa 5 radnih pozicija .. (3 za aute u 2 za motore) .. ne mogu reći da nije bilo razlike... ali isto tako proizvodnja nije trpila .. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U to uopšte ne sumnjam, ali je nesretnik radio za odlikovanje. Pretpostavljam da su stanice jako retko u istom trenutku imale potrebu za vazduhom, inače bi majstori morali da čekaju jedan na drugoga...dok ovaj nesretnik doduva još malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 minutes ago, pronto said:

U to uopšte ne sumnjam, ali je nesretnik radio za odlikovanje. Pretpostavljam da su stanice jako retko u istom trenutku imale potrebu za vazduhom, inače bi majstori morali da čekaju jedan na drugoga...dok ovaj nesretnik doduva još malo.

Pa iskreno, pneumatika se najviše koristila u vulkanizerskom dijelu i nešto na motorima ... na stanicama za aute se pneumatika koristila uglavnom za skidanje kotačai tu i tamo za neke druge poslove, ali to nije bilo previše često .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sa mojim Einhelom od 50l mogu samo da gledam u pneumatski pistolj, jednom uspeo da odvrnem maticu na korpi kvacila to je bio vrhunac ucinka, od taj stoji naliven uljem. Jednom je probao da pogodi kolegu u glavu gedorom posto je ovaj pokusavao da odvrne nesto i kao sta ne radi, skine pistolj sa srafa i pusti na prazno, ovaj se zavrteo i lansirao gedoru, nakon toga smo batalili upotrebu pneumatike.

 

Istini za volju, kineski kompresor, kineski pistolj, gedora je 100% kineska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 4 minuta, mradomir je napisao:

@Mind Resetting Ne može sa kineskom gedorom - mora da bude kovana, inače nećeš ništa odvrnuti. Verovatno su ti kompresor i pištolj dobri.

Dobra je gedora UNIOR orginal (al je opet pravljena u kini), nije proklizavala, nego je pistolj samo brektao bez nekog ucinka :) . Nisam ulazio dublje u problematiku, ili pistolj nije ok, ili kompresor ne izbacuje stvatno 8b ili je crevo pretanko pa nema dovoljno protoka, cisto sam batalio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, herman je napisao:

Da li neko ima iskustva sa alatom za spajanje i razdvajanje karika na DID lancu: Craft-Meyer Chain Breaker and Riveter?

..............

Takodje sam gledao alat za lanac i odlucio se za Ovaj sa Alia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Hvala svima na odgovorima :zdravo:

 

6 hours ago, severian said:

Takav isti moment ključ povremeno se pojavi u Lidlu, po ceni od 19.99eur. Koristim ga za točkove i veće sile, ok je. 

 

edit: možda nije Lidl, nego Hofer, ne sećam se najbolje, svakako jedan od ta dva...

 

Bogme jeste Lidl.

 

6 hours ago, bocca_bastard said:

Ako ti nesto znaci, ja imam njegovog slabijeg brata i odlican je stvarno

:takoje:

 

18 minutes ago, Satelis said:

Takodje sam gledao alat za lanac i odlucio se za Ovaj sa Alia.

I ja sam odustao od onog alata. Ocenjen je lose na sajtu a u kometartima cesto naglasavaju da pinovi pucaju tokom prve upotrebe. Da li ti je stigao ovaj alat sa Aliexpress-a? Kakva su ti iskustva? Oni od dvadesetak dolara mi ne ulivaju poverenje ali ovaj deluje jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije stigao, nisam narucio jer mi lanac nece biti u skorije vreme za zamenu. Listao sam onako, porucicu ga svakako kad dodje vreme za to i prenecu iskustva, dobre ocene ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 hours ago, Mind Resetting said:

Ja sa mojim Einhelom od 50l mogu samo da gledam u pneumatski pistolj, jednom uspeo da odvrnem maticu na korpi kvacila to je bio vrhunac ucinka, od taj stoji naliven uljem. Jednom je probao da pogodi kolegu u glavu gedorom posto je ovaj pokusavao da odvrne nesto i kao sta ne radi, skine pistolj sa srafa i pusti na prazno, ovaj se zavrteo i lansirao gedoru, nakon toga smo batalili upotrebu pneumatike.

 

Istini za volju, kineski kompresor, kineski pistolj, gedora je 100% kineska :)

Probaj napraviti jednu banalnu stvar .. ;) ... promjeni crijevo za zrak od kompresora do pištolja .. ;) 

 

Ako imaš ono spiralno (jeftino) crijevo što bude u tim einhelovim kompletima (ono narančasto), sve da imaš profesionalni alat, teško da ćeš s njim išta napraviti ako imaš to crijevo .. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...i još jednu važnu stvar treba napraviti. Trebalo bi direktno na rezervoar, bukvalno po sred srede gde je čep sa navojem...staviti "kugla" ventil. Znači umesto čepa reducir i kugla ventil, sa brzom spojkom...i pištolj fercera sve u 16. Instalirano i koristi se već godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Hvala na savetima, probacemo, mozda ipak pocnemo da korisnimo pneumatiku u garazi :) 

Moram da ga predihtujem, posto je bio u maloj poplavi pa je napunio cilindar i motor muljem, rasklopio ocistio, al nikako da dihtunge isecem i uklopim. Inace posle skoro 10 godina rada hobi rada, (doduse vrteo je par godina i centrifugu za livenje) klip i cilindar kao casa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pre neki dan sam pravio specijalne gedore ako tako mogu da ih nazovem za stezanje srafova na trkacim klipnjacama. Koriste se u kombinaciji sa komparaterom za merenje istazenja srafova

20180125_202437.jpg

20180125_202434.jpg

20171201_201149.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4261 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 20 minuta, pronto je napisao:

Svaka čast. Mislim da je "monterski" talas prilično uzeo maha, pa je takav pristup poslu danas redak prizor. 

Pronto dali moze tako da se kaze da je "monterski" talas uzeo maha... mozda malo vise od maha ali samo radim svoj posao koji volim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja to kažem u vezi sa svojim poslom, a to je svet malih motora koji pogone razne uredjaje. Najveći deo vremena u radionici provedem rešavajući tudje brljotine, jer su "monteri" menjali delove bez ikakvog razmišljanja. Ispašče sad ja sam tu neki seznadar...slobodno mogu da kažem da ozbiljno poznajem svoj posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Najveći deo vremena u radionici provedem rešavajući tudje brljotine, jer su "monteri" menjali delove bez ikakvog razmišljanja.

Uvedeš minusno vreme, tj. tarifu, da vratiš u početno stanje da moš da radiš dalje.:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema od toga ništa. Savršeno mi je jasno da love nema i da je svaki izdatak problem...ali to mašine ne znaju...a ljudi teraju dok ne pukne. Onda da se nabudzi i teramo dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja