Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Miki je pogodio srž ... :)

 

u velikoj većini slučajeva je crijevo ustvari usko grlo u proizvodnji ... ;)

 

meni mali 25l einhel kompresor zadovoljava apsolutno sve potrebe za pnaumatokom u radioni ... od pneumatske dizalice za motore, pištolja, ... pa čak i neko jednostavnije pjeskarenje ... ali ako ti je crijevo loše, zajebi radnju .. ;)

 

konektori nisu problem, jer su konektori standardizirani i isti su i za male i za velike kompresore ... razlika je u distribucijskim konektorima koji su nešto većeg protoka, ali krajnji konektori su isti za sve .. ;)

 

Ona jeftina spiralna crijeva nisu ni za qurac ... ;)  .. treba uzeti armirano crijevo najmanje fi12 nutarnji i ne duže od 5-6 metara ... i riješio si sve potrebe u amaterskoj radioni .... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ja na primer imam kompresorsku instalaciju pola cola u celom servisu, i to je ok jer ima precnika i ponasa se kao boca. Problem kod uskih creva je sto ne moze da se dobije vazduha koliko izadje i pada pritisak.. Ispod 8mm creva ne treba uzeti. Ja koristim 10mm metabo spiralna i odlicna su. Na spojkama ne treba stedeti, probao sam sve i ispod 700 dinara neces naci dobru

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Tipa 200din/m. Ako ne nadjes kupicu ti sve ovde i poslati uz otkup sa racunom.. Samo javi sta treba

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nije Lale to to.To crevo je tesko i debelo,i jako je nezgodno raditi sa njim.Ja koristim armirano(protkano) unutrasnji f10mm duzine 10 metara,komresor 270l,izlazni pritisak 7,5 bara plus PVC instalacija 1/2 cola 10-ak metara, a u drugom delu radionice PVC instalacija 3/4 cola 20-ak metara.Sa ovom kombinacijom imas 5-5,5 sekundi ujednacenog pritiska za pistolj za odrtanje-zavrtanje tockova.
Druga stvar je "marka"komresora.Sve te marke kompresora su nalepnice na njima,na skorom svakom ces na glavi videti da pise made in e.u.Za to sto tebi treba minimum 50l i vidi koji ima najveci protok vazduha(pise u specifikacijama za svaku glavu),jer ce ti za farbanje faliti vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ja koristim to metabo, nenadjebivo je. Samo sto je ko pola kompresora. Vuce se vec par godina po podu od radionice, nije se nigde izlizalo, ne pusta vazduh nigde itd. Ivica prica za ravno, armirano, slicno kao ovo za vodu samo sto je providno sa sivim(belim) protektom. Kupis njega na meru i nastavke i selnom zavrsis. Mada ovo plavo je vrh. Imam par komada, na par mesta jer je radionica velika, i koriste se svakodnevno. Prednost rolo creva je sto nemas muku oko skladistenja, napravis kacku iznad uticnice i cao, mana je sto moras da ga povuces, a ono ravno lezi po zemlji

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Tako je,samo sto nije providno protkano za vodu,vec duplo crno sa celicnim protektom,a meni je mnogo prakticnije (vulkanizer)da ne bih sa spiralnim zakacivao u auto dok radim.Ovo za crevo opisujem malo detaljnije da ne bi neko ko cita a nema iskustva stavio crevo za vodu pa kad pukne na 6-7 bari.......ali smo se potpuno razumeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ima i providno za kompresore. To sam uzeo izmedju instalacije i kompresora. Meni je zgodnije da kupim par creva pa da mi budu na par mesta :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nije Lale to to.To crevo je tesko i debelo,i jako je nezgodno raditi sa njim.Ja koristim armirano(protkano) unutrasnji f10mm duzine 10 metara,komresor 270l,izlazni pritisak 7,5 bara plus PVC instalacija 1/2 cola 10-ak metara, a u drugom delu radionice PVC instalacija 3/4 cola 20-ak metara.Sa ovom kombinacijom imas 5-5,5 sekundi ujednacenog pritiska za pistolj za odrtanje-zavrtanje tockova.

Druga stvar je "marka"komresora.Sve te marke kompresora su nalepnice na njima,na skorom svakom ces na glavi videti da pise made in e.u.Za to sto tebi treba minimum 50l i vidi koji ima najveci protok vazduha(pise u specifikacijama za svaku glavu),jer ce ti za farbanje faliti vazduha

ako smem.....obrati pažnju koji protok gledaš....imaš volumenski protok i efektivni protok. Tebi Lalajko je važan efektivni protok (koji je negde 1/3 manji od volumenskog protoka), to je ono koliko kompresor "gura" od sebe....Proizvođači dosta puta navode volumenski protok, koji nikako nije merodavan.

Ja imam dva kompresora po 50 litara u paraleli, jer mi daju isti efektivni protok nego jedan od 200 litara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Efektivni protok nema veze sa velicinom boce, tj ima jer se velicina boce odredjuje naspram njega pomocu formule. U principu si delimicno u pravu, ako se govori o fabrickim kompresorima koji se izradjuju po standardnoj formuli.. Npr za kompresor sa glavom protoka 200m3/min ide rezervoar max 180m3

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Efektivni protok nema veze sa velicinom boce, tj ima jer se velicina boce odredjuje naspram njega pomocu formule. U principu si delimicno u pravu, ako se govori o fabrickim kompresorima koji se izradjuju po standardnoj formuli.. Npr za kompresor sa glavom protoka 200m3/min ide rezervoar max 180m3

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

U principu sam potpuno u pravu, jer nije poenta u veličini boce, več u protoku. I naravno da se govori o fabričkim kompresorima. Prosečan fabrički kompresor od 200 litara ima negde oko 650 litara/min efektivnog protoka, a toliko imam i ja sa dva po 50 litara.Za peskarenje,farbanje i ostale "gladne" pneumatske stvari je to vrlo važno...samo je to bila poanta. Možda grešim, ali mislim da si pogrešio sa jedinicama.....mislim da je pravilno lit/min, a ne m3/min....a možda i grešim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kupio bih kompresor. Nista profi, ali ne bas ni skart. Duvanje guma, ponekad izbijanje klipa iz kocionih klesta, mozda neko farbanje.

 

Da li da uzimam 25 ili 50 litara?

 

Nekako sam najblizi Villager kompresorima - dve godine garancije, ogroman servis u mojoj blizini. Mada su nesto skuplji u odnosu na kupujemprodajem ponudu.

 

 

 

Na kupujemprodajem najcesce Straus...

 

 

 

ili Powertec:

 

 

 

Powertec mi deulje sasvim OK za 85e, u verziji 25 litara. Gubim li nesto u odnosu na 50 litara?

 

Dalje, alat uz kompresor. Suboticani prodaju za 20e petodelni set alata. U Lazarevcu je samo pistolj za duvanje guma 1800 dinara, pa me zanima kakav li je kvalitet tog petodelnog seta, isplati li se to za uzimanje? Kakav je inace kvalitet manometara na pistoljima za gume?

 

I sve o tome :)

 

I ja sam Laki imao istu dilemu i otišo u radnju, i evo služi više nego dovoljno za ono što meni treba, izduvavanje, pneumatski biaks i neka manja farbanja. Ovo je V motor, znatno tiši nego jednoklipni i ima bolji protok nego dvoklipni u istoj klasi. Kupljeno i jeftino spiralno crevo 10m ali priključak na izlaznoj strani malko pušta, treba bolji al ne smeta. Nakon par sati razrade, zamena ulja namenskim za komprersore i tad sam otvorio deklu i isprao sve u bloku, bilo neke sumnjive diht mase oko čepa i duple neke plastike koja se rasula po unutrašnjosti, kinesko je ipak to. Koristim 2 bugarske kopioje Devilbis pištolja za farbanje, mahom mali "touch up" i jedan jeftin "air brush". Pištolj za duvanje guma nemam jer ovim jeftinim pokazivači pritiska nemaju blage veze pa radi sigurnosti idem na pumpu ili kod obližnjeg prodavca profi vulkanizerske opreme, za motor obavezno kod njih, sve dok ne nabavim siguran manometar za gume.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/105114-kompresor-za-farbanje/?p=1709629

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zar ne mozes da odes na pumpu ili vulkanizera u kojeg imas poverenja, naduvas gume na zeljeni pritisak i vratis se kuci da procitas sta kaze tvoj pistolj? Zapamtis odstupanje i to je to.

 

BTW, ja narucio Powertech 25 litara, sa petodelnim alatom 100e. Kineska budzevina, ali za izduvavanje filtera, duvanje guma, izbijanje klipova i slicno, odlican.

 

Kasnije cu naruciti Metabo crevo, pistolj za duvanje guma i pistolj za izduvavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zar ne mozes da odes na pumpu ili vulkanizera u kojeg imas poverenja, naduvas gume na zeljeni pritisak i vratis se kuci da procitas sta kaze tvoj pistolj? Zapamtis odstupanje i to je to.

 

Probao sam dva ta jeftina pištolja od drugara, svako merenje pokazuju različito, lokalni i od bivešeg poverenja je na moje oči zakačio felnu od motora pre par godina, hvala mu, naučio sam da ga štrikam, a svi obližnji koriste manje više te krš pištolje i onda idem gde sam potpuno siguran, razbio sam auto ko momak zbog lošeg manometra pa sam alergičan.  Inače dobar pištolj i manometar koštaju poprilično. Doduše imam  apsolutni manometar za punjenje azota u amortizere ali nije praktičan za pumpanje guma, no, naručiću i crevo sa priključkom bez gubitka gasa tako da ne moram nikog da psujem osim samog sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E....nekada je moglo sve to sto meri....da se odnese u Zemun (u Teleoptik) i da se bazdari. U slucaju da postoji odstupanje, u granicama normale, iznutra se na pozadinu sa podeocima zalepi nalepnica o kojoj se velicini radi i uvek i svako zna sta u stvari taj aparat radi.

Sistem lako cemo, uglavno made in China, ubi majstoriju...za druge grane zivota i drustva...necemo. Sve moze, se prolazi.

Izvinjavam se za nepotrebnu retoriku, ko razume...shvatice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Metabo radi posao, imam i njega. Miselinov od 100e je vrh ali je 100e

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne znam gde bi postavio pitanje pa neka bude ovde, ako ima bolje mesto premstajte.

 

Elem hteo bi da kupim kompresor vazduha 25l / 50l nesto ovako. Koristio bi ga da ponekad nesto izduvam mozda odvrnem neki sraf i tome slicno u sustini amaterski. Da li neko ima neki predlog ili iskustvo sta bi valjalo moze novo / polovno.

 

tmp_kompresor-expo-bm50-50l-8bar-198l-mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja