Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

^^ Cuo sam da je snap-on jedan od najboljih alata na svetu , jel tacno da je bas dobar posto ne znam nikoga ko ga koristi ?

PS. Jel zna neko jel ima da se kupi u Srbiji ?

 

Jest najbolji I stvarno su ga napravili tako da kad uzmes srafciger ili gedoru ili cak viljuskasto okasti kljuc u ruku to lako ugodno legen i nije habasto. Mada ima evropskih firmi koje mogu da se nose sa njima i da samo napomenem da Snap-on je vlasnik ili delimicni vlasnik mnogoih evropskih firmi alata koje imaju financijskih problema. Po mom misljenju jedina firma koja moze da se nosi sa Snaponom je MAC Tools mada i oni koriste u nekim slucajevima iste alats samo sto nepise Snap-on nego pise MAC Tools.

 

koliko znam Snapon nema u Srbiju ovlastenog prestavnika i da ima alat bi bio preksup tipa raceta 100e itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

post-27-0-07210400-1384541660_thumb.jpg

 

moram malo da se pohvalim jer sam danas pazario najnoviju verziju moment kljuca od Snapona. Ovo im je treca vezija od 2005 I imam u posedu sve tri. Prvi verziju sam poklonio dobrom drugu a drugu veziju imam u svom trkacem setu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja danas uzeo 2 Uniorova srafcigera . Oni plavi , mislio da su dovoljno dobri ( kao Chrom Vanadium ) , kad sam uzeo da probam ( na bravi od vrata da odvrnem jedan sraf ) skinuo se deo Chrom Vanadiuma :stabre: tj. ogulio se. Sutra idem da ih vratim u radnju i da uzmem novac nazad :( . Kakvi su Wurth - ovi srafcigeri ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ja danas uzeo 2 Uniorova srafcigera . Oni plavi , mislio da su dovoljno dobri ( kao Chrom Vanadium ) , kad sam uzeo da probam ( na bravi od vrata da odvrnem jedan sraf ) skinuo se deo Chrom Vanadiuma :stabre: tj. ogulio se. Sutra idem da ih vratim u radnju i da uzmem novac nazad :( . Kakvi su Wurth - ovi srafcigeri ?

 

To se desi i kod Snapona ali polse dve godine konstantnog koriscenja. Wurth ima i ovde i nije los alat. Ali moje licno misljenje je da je malo preskup za svoju kvalitetu. Zasto nepogledas Betu ili Usag zna dan isu jeftini ali vredi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

He he, skinuo se deo hrom vanadijuma. Skinula se verovatno ona crna boja sa vrha gde je okaljen. To je normalno, osim ako se nije okrnjio.

 

Ovaj srafciger sto sam kupio uopste nema taj crni deo , ceo je kao " hromiran " , sjajan . Odvio jedan sraf i vec se ogulilo to kao " hromirano " , a i okrunjio se . Nije ravan pod prstom ( i to ne malo , mozes da se poseces )

 

@Mali Caca : Nije ovde Wurth nesto preterani skup u odnosu na druga mesta gde sam gledao alate , koji izgledaju ( nisam ih koristio , samo video ) relativno losije od Wurth-a . Od sad kad kupujem alat , prvo probam pa tek onda kupujem , drugacije ne moze 1hmm.gif . Beta se kod nas koliko sam video na sajtu prodaje samo u kompletu , ali sam poslao mail uvozniku da vidim da li imaju cene za pojedinacne delove .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kupih danas ovu bushu (bez haye :D), ali fali mi remen. Ima li neko ideju kakav tu remen ide? Obicni klinasti kao za alternator na golfu 2? Ili mora neki specijalni, bushilicni?

Da trazim u autodijelovima ili prodavnici alata? I koliko mora biti zategnut? :)

 

 

 

 

 

 

 

@mali caca

Kod nas ovdje je Facom apsolutni car u alatima. Mislim doima se jako dobar, a po cijenama u svakom slucaju razbija.

Imam 2 kljuca i 1 kljesta. (kupim si tako kad mi je rodjendan ili slicno, kao fetis. :) ) Ne znam da li si cuo i vidjeo i kako se rangira globalno ovaj alat.

 

Evo ovdje tuku ko nece, ja sam samo 10-ku i 13-cu iz ovog seta platio skoro 50 eura. (sa godinom razmaka izmedju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kupih danas ovu bushu (bez haye :D), ali fali mi remen. Ima li neko ideju kakav tu remen ide? Obicni klinasti kao za alternator na golfu 2? Ili mora neki specijalni, bushilicni?

Da trazim u autodijelovima ili prodavnici alata? I koliko mora biti zategnut? :)

 

 

Običan klinasti, mislim da ti paše 9ka, obim izmeri na uparenim remenicama. Ne mora biti mnogo zategnut, a zategnutost šteluješ zakretanjem samog motora (on je na okretnom postolju) i fiksiranjem onim šrafom sa boka, obično je taj šraf sa leptir glavom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kupih danas ovu bushu (bez haye :D), ali fali mi remen. Ima li neko ideju kakav tu remen ide? Obicni klinasti kao za alternator na golfu 2? Ili mora neki specijalni, bushilicni?

Da trazim u autodijelovima ili prodavnici alata? I koliko mora biti zategnut? :)

 

 

 

 

 

 

 

:ooo:

 

 

 

 

 

 

edit: koliko si platio?

 

p.s. :ooo:

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Znao sam da je neki džabaluk... zato sam i zabalio!!

 

 

 

 

 

nisam ni poverovao, gistro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Kupih danas ovu bushu (bez haye :D), ali fali mi remen. Ima li neko ideju kakav tu remen ide? Obicni klinasti kao za alternator na golfu 2? Ili mora neki specijalni, bushilicni?

Da trazim u autodijelovima ili prodavnici alata? I koliko mora biti zategnut? :)

 

 

V

 

4

 

 

@mali caca

Kod nas ovdje je Facom apsolutni car u alatima. Mislim doima se jako dobar, a po cijenama u svakom slucaju razbija.

Imam 2 kljuca i 1 kljesta. (kupim si tako kad mi je rodjendan ili slicno, kao fetis. :) ) Ne znam da li si cuo i vidjeo i kako se rangira globalno ovaj alat.

 

Evo ovdje tuku ko nece, ja sam samo 10-ku i 13-cu iz ovog seta platio skoro 50 eura. (sa godinom razmaka izmedju)

 

Izvuni Ghostmile bio sam na godisnjem odmoru sa porodicom u Meksiku, pa kad sam se vratio čekalo me mnogo posla. Tako da nisam dolazio na bjb(mora covek i da svrati na svoj sopstveni forum ponekad). Cuo sam za Facom alat ali nisam se bas nesto mnogo interesovao jer ga nema ovde pa reko imam pametnija posla. Ovo je moj Deda Mraz koji uzima pare :)))

 

post-27-0-97677200-1389850848_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@Ghostmile

Da nekim čudom ne piše na poklopcu koji je kaiš?

 

Koristim nešto slično za staklo i kaiš nije dotezan nikad, mada malo je i opterećenje, a dotezanje funkiconiše po Nimmin-ovom opisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam se vec nabusio oho-ho. Napravio sam stalak za bushu, koji se pricvrsti na zid. (trenutno se susi, ofarban)

Sve rupe sam busio sa ovom bushom i sve je islo kao kroz buter. :)

 

Sad mi treba ovako nesto

 

prd_80_Kupper_1201_machineklem.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@arnyman

 

gde si to pazario i koliko dukata?

Nisam ali ću, pošto sam do sada metal bušio ovako

stock-footage-short-video-of-industrial-drill-drilling-a-hole-in-a-metal-plate.jpg

 

Jednom sam probao kod kolege na ovom držaču i to mi je od sad na nišanu, jedini držač za koji bih dao pare, ima odje nije skup http://www.amazon.com/Cross-Slide-Drill-Milling-Machine/dp/B001FGAJTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kupio bih kompresor. Nista profi, ali ne bas ni skart. Duvanje guma, ponekad izbijanje klipa iz kocionih klesta, mozda neko farbanje.

 

Da li da uzimam 25 ili 50 litara?

 

Nekako sam najblizi Villager kompresorima - dve godine garancije, ogroman servis u mojoj blizini. Mada su nesto skuplji u odnosu na kupujemprodajem ponudu.

 

470284.jpeg

 

Na kupujemprodajem najcesce Straus...

 

slika-992458-5471d8532f09c-default.jpg

 

ili Powertec:

 

Vazdusni-kompresor-25L-PT-3711_slika_O_2

 

Powertec mi deulje sasvim OK za 85e, u verziji 25 litara. Gubim li nesto u odnosu na 50 litara?

 

Dalje, alat uz kompresor. Suboticani prodaju za 20e petodelni set alata. U Lazarevcu je samo pistolj za duvanje guma 1800 dinara, pa me zanima kakav li je kvalitet tog petodelnog seta, isplati li se to za uzimanje? Kakav je inace kvalitet manometara na pistoljima za gume?

 

I sve o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Imam ja tako mali. Zafali mi malo "daha" ponekad. Ako mozes uzmi 50L uvek je vise=bolje. Ma da mi to zafali samo kada farbam nesto. Za neke osnovne radnje nikada.

Ti setovi sa vise alata su obicno golo govno. Ma da za nas koji nismo profesionalci radi posao odlicno.

Ako imas novca uvek je bolje da uzmes neki brendirani dodatak.

Dodas posle vremenom neki pistolj za odvrtanje tockova, onu malu testeri, kljuc, i udarni pistolj i onda imas sve sto ti treba.

A za sve to je opet bolje da se u startu otvoris za 50L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Pneumatski alati pored pritiska traze i dobar protok vazduha sto je tesko ispuniti ovim malim kompresorima i njihovim konektorima za vazduh. Ja imam od 50L i ne radi kljuc za tockove i slajferica na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Bitan je i promer creva takodje, i duzina istog. Mislim da se na 10m gubi jedan bar u radu, tako nesto. Ja imam ogroman kompresor u radionici, 250L za 5min nagura od 0-9bara. Ti mali ce ti posluziti za to sto si napisao lalajko. Pogotovo sto su prenosivi lako i imaju tockice. Napisao sam ti za moj jer za profi rad, npr pneumatski odvrtac ili slajfericu moras imati jak i veliki kompresor.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja