Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Da li zna neko gde uzeti colovni alat?Kod kineza ne bih.U ostalim radnjama gledaju me ko da sam usao u apoteku

 

šta ti konkretno treba ?

 

ja sam kupovao colovne imbuse za paintball opremu ... i colovne gedore za radionu ... cijena im je gotovo ista kao i milimetarski alat, samo što colovni uglavnom nemajuna lageru, pa moraju naručiti .... uzimao sam UNIOR ... i imaš kod nas u HR u svakoj boljoj trgovini alatom, ne vjerujem da je u Srbiji teže doći do toga...

 

i da, ima i u Louisu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Moslim da je ovo prava tema da pitam, zna li ko gde da kupim alat za skidanje filtera za ulje. Da probam da opisem to je kao metalna kapa sto se stavi na filter i odvrne gedorom. Da napomenem da ne mislim na onaj univerzalni sto se steze. Vec je po meri iskljucivo za moto filtere.

 

 

nemaš univerzalni moto filter .... ;) ali vjerovatno misliš na ovo .. 133410.png82254.jpg

 

 

nemaš univerzalni moto filter .... ;) ali vjerovatno misliš na ovo .. 133410.png82254.jpg
meni bas takav treba. jel neko vidjao ovo kod nas? jel ga ima u merkuru?

 

 

Da li zna neko gde uzeti colovni alat?Kod kineza ne bih.U ostalim radnjama gledaju me ko da sam usao u apoteku
šta ti konkretno treba ? ja sam kupovao colovne imbuse za paintball opremu ... i colovne gedore za radionu ... cijena im je gotovo ista kao i milimetarski alat, samo što colovni uglavnom nemajuna lageru, pa moraju naručiti .... uzimao sam UNIOR ... i imaš kod nas u HR u svakoj boljoj trgovini alatom, ne vjerujem da je u Srbiji teže doći do toga... i da, ima i u Louisu ...

 

Unior radi firma Teos - http://www.uniorteos.com/kontakti.php. Imaju dosta toga na lageru, pozovi i proveri za taj "odvrtač" filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Da li ko zna gde mogu da kupim strobo lampu za stelovanje predpaljenja.Odgovarala bi mi i polovna.Ovde kod mene nisam uspeo da pronadjem,nasao sam nesto na netu ali niko ne odgovara na poruke i pozive.Nasao sam negde na netu semu za prepravku obicnog blica za stare foto aparate ali sad je nema nigde.Svaka pomoc je dobro dosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nađoh dvije firme u BG, koje kontam prodaju malo bolji alat po nekoj razumnoj cjeni

 

http://www.uniorteos.com/kontakti.aspx

 

http://www.forcealati.com/

 

Kupio sam na Limundo neki jeftini set nasadnih ključeva sa nastavcima i dvije krckalice i otprilike potrošio sam polovinu, srećom bilo je dosta duplih nastavaka(po dva-tri iste veličine).

 

Sad bih da uzmem pojedine komade koji mi fale, a najviše se koriste, nego ne znam gdje ima tako "na komad" da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Lalajko,

gde si nabavio ovaj kljuc? Meni bi trebalo tako nesto za f800.

 

 

 

 

 

I zato ja imam...

 

gallery_468_231_12990.jpg

 

Nemaš potrebe za tim, ja lepo uzmem stari jači šrafciger naslonim vrh na filter i kucnem čekićem da ga probušim šrafcigerom otpustim filter i kraj priče. ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam bio na ovim adresama sa sajtova Unior i Force, u pitanju su veleprodaje, Unior ima svoju maloprodaju na Bubanj potoku, a Force ima nekog tipa koji to prodaje iz gepeka. Tako da je isto ko Wurth, parola "snađi se".

 

Jel postoji u Beogradu prodavnica u koju uđeš i kupiš kvalitetnu alatku po normalnoj cjeni?

 

Ili to postoji samo u naučnofantastičnom filmovima, pa sve mora na mufte???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Bilo je u Sarajevskoj, na početku. Imali su Štalvil, Unior, još neku marku. Ne znam da li još postoje. Treba i ja da odem. Tu ima nekoliko prodavnica koje imaju razne alate, pretežno Unior.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

To sam i ja probao dok nisam imao kljuc. Sledeca tri sata sam cupao filter napolje parce po parce. Nikad vise.

 

Jbg na mom sam menjao dva puta, a i mojim frendovima. Kucnes, udje srafciger u filter koristis isti kao polugu da otpustis filter i posle rukom odvrnes. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ide li ovde neko kod majstora? :lol:>:(

 

A ko je tebe sta pitao ?

 

I u mom poslu mi uzimaju lebac, spustaju cene, pa se ne zalim.

 

Ako ti smeta nemoj da citas ovu temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ko ne zna sam da uradi osnovni servis na motoru (zamena ulja, filtera, plocica, antifriza, svecice) taj i ne treba da vozi motor, sta ce nam za to majstor ? Za osnovni servis treba samo volja i neko da vam pokaze prvi put ili da procitate na net-u, za nesto vise od toga ipak je potrebno malo vise iskustva i znanja ili neki majstor Pera :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ko ne zna sam da uradi osnovni servis na motoru (zamena ulja, filtera, plocica, antifriza, svecice) taj i ne treba da vozi motor, sta ce nam za to majstor ? Za osnovni servis treba samo volja i neko da vam pokaze prvi put ili da procitate na net-u, za nesto vise od toga ipak je potrebno malo vise iskustva i znanja ili neki majstor Pera :)

Svaka cast svima koji to sve znaju sami da urade,ali znaci da ja ne bih trebao da vozim motor.A kladim se jos 50 posto foruma isto.Pa neki i voze motore,ne popravljaju ih samo i servisiraju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mozda sam malo karikirao, poenta je da bi trebalo bar koliko-toliko da se razumes u mehaniku kako ne bi ostao na putu zbog neke gluposti. Recimo spadne kabal sa svecice, a ti verglas dok ne istrosis akumulator i posle zoves slep-sluzbu :)

 

p.s. ti i ne vozis motor, s' toga nemoj da se nalazis prozvanim :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ko ne zna sam da uradi osnovni servis na motoru (zamena ulja, filtera, plocica, antifriza, svecice) taj i ne treba da vozi motor, sta ce nam za to majstor ? Za osnovni servis treba samo volja i neko da vam pokaze prvi put ili da procitate na net-u, za nesto vise od toga ipak je potrebno malo vise iskustva i znanja ili neki majstor Pera :)

 

s ovim se nikako ne mogu složiti ... i NHF, ali to je jedna od većih gluosti koje netko može izjaviti :zbunjen: :zbunjen:

 

po toj logici, ako neznaš na televizoru promijeniti katodnu cijev, ne trebaš ni gledati TV .... ili trebaš hodati prljav po ulici ako neznaš popraviti programator na veš mašini ... :stabre: :stabre:

 

Da bi vozio motor, trebaš znati napumpati gume i natočiti gorivo ... za SVE ostalo je tu majstor ... :takoje:

 

ako netko zna nešto više, sigurno da je to veliki plus ... i dobro dođe.... ali da to bude mjerilo tko može, a tko ne može voziti motor je apsurd ... :staa:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Slazem se sa predhodnim postom, potpuno ge glupo da moras da znas oko mehanike da bi vozio motor ili kola. Ja igrom slucaja znam za prosecne ljude dosta i oko kola i motora. Ali na zalost. Pa meni je zivotna zelja da ne znam nista sem koje gorivo ide. 99.9% ljudi je naucilo zato sto smo jadni i bedni i onda moramo sami da radimo da bi ustedeli. To je zalosno, hocu samo da odvezem u servis i da me nista u zivotu ne zanima e to je zivot a sve ovo ostalo je sibicarenje. Ponavljam da sam i ja nazalost sibicar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja