Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000
pre 1 minut, ianullrich je napisao:

Imam set force, onaj veci, kupljen pre par godina za nekih 100-110e, nr secam se tacno.......stalno ga koristim, osim sto sam izgubio jedan bit sve ostalo je u savrsenom stanju......

Strava, jesi koristio brze kljuceve njihove? Ne mislim na set gedora, nego one snobovske okaste sto ne moras da svlacis sa srafa :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Takvi ključevi, bez obzira na marku...su zbog debljine mehanizma širi od klasičnog okastog ključa, tako da može da se desi da zbog toga na nekim mestima ne mogu da se upotrebe. Svakako je zgodno imati ih, ali ne i bez "obične" garniture...tu negde na dohvat ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

Da da, imam 2 seta okasto-viljuskastih od ks-a, super zadovljan njima. Ali je ovo bas zanimljivo koristiti gde moze. Uvek bi se uhvatio za ovo prvo. Vec posle par nedelja vidim gde mogu da ga ucapim. Ali je bas alat za lenjost u mom slucaju :D

Verujem da mehanicarima skrate vreme izvrsavanja posla, ja samo volim da imam fensi alat, zato mi sav alat i traje vecno + neki dan... :D Hocu da ih ubacim da probam, pa ako budu dobri, pasce neki ozbiljniji set. U glavnom tako radim, relativno jeftino, pa ako se pokaze korisno, onda idem na high end. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Iskreno imam te ključeve ali nije da ih baš često koristim baš zbog te debljine koja mi baš prečesto smeta.Naravno dobro ih je imati ali nije to alat koji stalno koristim.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Stiglo danas, najjeftinije što ima a namena je dotezanje točkova. Sveta knjiga kaže 98N-m iliti 10kg-m. E sad, pošto je alat jeftinoća, ja bih ga testirao i baždario, i meni neukom deluje da ako okačim 10kg teg na 1 metar od ose rotacije, gde kazaljka uperi tu je 10 kg-m odnosno 98 N-m? I kako to skalirati odnosno koliki teg treba obesiti na kraj ručke, koja je hajde da kažemo 0,5m od ose rotacije (nije mi tu ključ a zaboravih da ga premerim), da bi se dobilo željenih 10kg-m.

viber_image_2022-03-22_09-23-46-032.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

Ja sam moje kalibrisao ovako: 

Mada za svaki slucaj odnesem kod drugara koji ima profi set i nosi na bazdarenje pa probamo jedan o drugi, ako kliknu u isto vreme racuna se da su kalibrisani. Nije tesko izracunati ovo sto on radi u poundima sa njutn metrima i kilogramima u cm. Moji kljucevi idu od 5-25nm i od 20-110nm sto mi je dovoljno za sve. Sve preko toga se zateze nogom :D :D :D
 


 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

E ja sam na potoku nasao Ks set, 90 evra... Frnomenalan je, plus u setu ima one ekstra duge bitove (skida svecicu na v-strom) :)

Znacajno je bolji od Force-a, drgar majstor koristi iskljucivo KS alat i godinama mu traje, probao je i force, ali kaze racne ne moze da se porede.  

Promenio član ZoranVas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Meni je danas, posle dva meseca čekanja, konačno stigao šrafciger u JIS standardu naručen iz Japana. Model je Impacta što samo po sebi govori da u dršci ima udarni mehanizam koji pri udarcu zakreće vrh za 12 stepeni pa više nema zezanja sa zapeklim šrafovima. 

Inače, ko ne zna, šrafcigeri u JIS (Japan Industrial Standard) standardu su must have alatka za sve vlasnike Japanskih motocikala i vozila uopšte.

 

20220406-114240-resize.jpg


20220406-114247-resize.jpg


20220406-114310-resize.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Koliko kosta taj srafciger?

Ja sam 2018 god u Minhenu na kongresu EACMFS gledao srafciger za osteosintezu (usrafljivanje titanijumskih srafova kroz titanijumske plocice u kost kada se spajaju fragmenti polomljene kosti). Tada je srafciger kostao 800e,koliko je sada nakon ovih divljanja cena only god knows sto bi rekli stari rusi,pardon grci su stari.

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
On 10.2.2011. at 0:15, Hacky je napisao:

Bas htedoh da otvorim slicnu temu.

Gde u BG-u ima dobra radnja alata i opreme? Kad kazem dobra mislim na dobro opremljenu kvalitetnim alatom.

 

Konkretno, treba mi gorepomenuti udarni srafciger i kljuc za filter za ulje.

 

ps. znam da ima u Louis-u

Vidi ovde

WWW.PITSTOP.CO.RS

Udarni moment šrafciger 13 kom AG010138

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Koštao je 17.96 dolara i nešto preko 300 din. su naplatili sa carine.

Sad je malo poskupeo, skoro duplo.

3f393bbe836741a7a81ee14bd1fce520.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Tu gde sam ga ja uzeo je još uvek ista cena

WWW.EBAY.COM

● You can loosen screws with crushed crucibles, rusted screws etc. ● Adopt cam rotation structure for through nut. ● Driver shaft is whole body quenched and high precision black point processing and magnet processing are applied to the cutting edge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čajetina
  • Motocikl: KTM 250 EXC i KTM 950 S

Udarni mehanizam se moze uzeti posebno i zatim se kupuju bitovi raznih oblika i velicina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima u Lidlu ovaj set. Ja sam ga kupio pre par godina. Često ponesem samo njega jer ima dosta opcija. Mislim da je bio jeftiniji tada. 

 

Svakako ima sve što treba, solidan kvalitet. Bar za nas koji održavamo svoja vozila i domaćinstvo.

 

Screenshot-20230621-162119-Chrome.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Bmw F800R

Za amatersku upotrebu mislim da je alat iz lidla najbolja opcija nike skup a nije bas smece,bavim se automehanikom imam kuci servis force alat mislim da je najbolji odnos cene i kvaliteta imam dosta alata force i prezadovoljan,polomio sam samo 15 plitku i duboku za 4 godine ali jbg rokam gedore na udarni pistolj da ih ne koristim na udarnom ne bi ni pukle,racvica mala jaka,zapinjao sam sa njom bukvalno neka pukne i nije pukla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1459 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, imam jednu nedoumicu.

Kupio sam UNIOR montirač tj. pajser za motažu guma. Kupljen u većoj prodavnici alata u Nišu. Evo to je ovaj na sajtu uniora:

image.thumb.png.402a1e6666ce05334c8b151c1a3a3b62.png

Međutim...

Već imam montirač istih dimenzija koji je još deda kupio. Isto hrom vanadijum, ali je osetno teži. Ok, možda je drugačije napravljena legura, ali mi je čudno da je tolka razlika. Druga stvar - ovaj unior mi deluje nekako krt, a opet je počeo da se uvija kad sam morao malo jače da nategnem. I treća stvar - morao sam u jednoj situaciji malo da ga "poguram" čekićem da upadne - mali čekić, baš lagano - i već je počela ivica da se krza tu gde sam udario.

Ukratko - uopšte mi ne uliva mi poverenje ovaj montirač :( .  A lep je oblik, ok cena. Pitam se da li je moguće da sam naleteo na kopiju, ima li toga sada za ovakve alate? Poručio sam par, ali greškom mi je stigao samo jedan. Sada se premišljam da li uopšte da uzimam drugi, ili da tražim par neke druge marke.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već si rekao odgovor na svoje pitanje. Ne znam da li su ga kupili kinezi, ili neko drugi, ali sam si video razliku... Ako možeš, vrati, imaš sumnju u kvalitet. Ako ne, neka ga (za komšiluk :)), kupuj drugi za sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam pre 7-8 godina uzeo neke iz louisa i rade posao, doduše kraći su jer ih nosim u alatu na motoru. Više puta sam ih koristio bez problema.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja