Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovu temu otvaram jer nam fali mesto za razmenu iskustava i ideja o alatima. Tema nema za cilj da se odluči koja firma je najbolja ili koji alat ne valja, već da razmenimo iskustva zapažanja zašto koristimo baš takav alat ili zašto baš tu marku, kad nam je zatrebao takav alat, kakvim alatima volimo da radimo... verujem da kapirate, svi ste vrlo bistri momci i devojke ;)

 

Druga tema koju sam otvorio je tema o Garažnoj i radioničkoj opremi i pošto je srodna tematika, evo linka ka njoj:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54602-moja-radionica-iili-garaza/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

udarni srafciger,neko ga zove i atak srafciger/namerno pisem kako se izgovara :lol:/ ljudi pretegnu srafove metalne naravno na aluminijum pa eto veselja za godinu dve kad treba da se odvije, ili zamrljaji zarez gde treba srafciger da se utakne :lol::lol:

a naravno kad treba da se muski stegne blok on je nezamenljiv,em ne zamrljava navoj,em ga lepo i muski stegne, posto ima takav nastavak za lasicnu gedoru mogu i neke sumnjive srafove na izduvima recimo lagano da odvijem,ipak udarac plus sila odvijanja zna da popusti taj saraf bolje nego ijedan kljuc,isto vazi i za zamrljane imbus srafove,mnogo ubava stvarcica,

takodje imam i desnu ruku :lol::lol::lol: kako ja zovem taj srafciger od nekih 40takcm,idealan za prilaz selnama za stezanje karbova pogotovu kad su u pitanju 4kom,kada kraci em tesko prilazi em i ako pridjes nemas mesta da rukom to lepo odvijas,

i naravno ravno okasti kljucevi nezamenjivi,sestougaone gedore obavezno,jer one 12tougaone cas oblajznu glavu srafa :rolleyes:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Jedna veoma zanimljiva tema i korisna...

E sad bokilić,nisam baš dobro shvatio šta je to udarni šrafciger (možda ga i imam a neznam...) pa bi te zamolio ako može neka slika...Imam svakakvog alata ali uvek nešto fali :-\ a i iskustva drugih pomažu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

E sad bokilić,nisam baš dobro shvatio šta je to udarni šrafciger (možda ga i imam a neznam...) pa bi te zamolio ako može neka slika...

 

Koliko se ja razumem u alat: to je srafciger koji u svojoj rucki ima jaku oprugu i kad ga udarish cekicem po rucki ta opruga na cim odvrce sraf. Neznam bolje da objasnim...

 

To je ovo:

 

2vhyng5.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ima oprugu ali ima i kako sad da pojasnim,spinglu po kojoj se krece,pa kad ga udaris,telo srafcigera ode na dole i prenese silu udarca to jest pretvori je u obrtnu i time ustvari kratkim ali silovitim trzajem odvija ili zavija saraf..a opruga ga samo vrati na pocetak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

To je alatka koja objedinjuje tzv. Srpski ključ. Nategneš šraf šrafcigerom ili gedorom i mazneš to čekićem. A fensi varijanta je pneumatski pištolj (vulkanizerski). Al nemoj da budete naivni kao ja pa da koristite obične nastavke za gedore. Tako sam kao klinac sprštio par nastavaka dok mi nisu objasnili da za tu alatku postoje posebni nastavci koji trpe batine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Skontao i dodao na spisak za nabavku... :)

Inače za pneumatski ključ treba koristiti kovane nastavke,odrade i obične ali ne dugo :D

 

A čto se običnih šrafcigera tiče kupujem samo "Unior",odličan kvalitet a i cena prihvatljiva.Ne kažem da su najbolji ali odnos cene i kvaliteta je ok,i mogu ih svakome preporučiti (nebi da se ovo shvati kao reklama već iskustvo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Down Under
  • Motocikl: U Potrazi

pa ima oprugu ali ima i kako sad da pojasnim,spinglu po kojoj se krece,pa kad ga udaris,telo srafcigera ode na dole i prenese silu udarca to jest pretvori je u obrtnu i time ustvari kratkim ali silovitim trzajem odvija ili zavija saraf..a opruga ga samo vrati na pocetak...

http://en.wikipedia.org/wiki/Impact_driver

http://cgi.ebay.com.au/H-D-IMPACT-SCREWDRIVER-Impact-Screw-Driver-Set-Bits-NEW-/300486909257?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item45f66a5d49

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kilo ključ (moment ključ) ... neizostavni dio svake radionice koja misli na posao koji radi ... :takoje: :takoje: Ima ih nekoliko veličina

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Kilo ključ (moment ključ) ... neizostavni dio svake radionice koja misli na posao koji radi ... :takoje: :takoje: Ima ih nekoliko veličina

 

hehe imam isti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Bas htedoh da otvorim slicnu temu.

Gde u BG-u ima dobra radnja alata i opreme? Kad kazem dobra mislim na dobro opremljenu kvalitetnim alatom.

 

Konkretno, treba mi gorepomenuti udarni srafciger i kljuc za filter za ulje.

 

ps. znam da ima u Louis-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ipak moram da ti napisem: imas u Louisu! Za te stvari ce te neko odrati u Beogradu. Udarni srafciger je 10e u Louisu. Cik ga nadji za tu lovu u Bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

 

kljuc za filter za ulje.

 

 

Ovo ima raznih vrsta svuda. I po buvljaku i u METRO. BOlji je onaj sa gurtnom nego sa lancem :takoje:

 

Ja sam ga kupio neki skroz amaterski sa lancem za 150 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam skapirao da je tema o marki alata a ne o vrsti alata. Ja uglavnom koristim manje poznat alat, za manje zahtevne korisnike.

Nisam imao potrebe za davanjem previse para za to. Ali kada se radi neki ozbiljniji posao kako na kolima tako i na motoru onda imam na raspolaganju kod prijatelja vrhunske alate. Unior, Crafsman, Wurth, Berner, itd... A od vrsta apsolutno sve. Od kilo kljuca koji moze da zateze tockove do onog najmanjeg itd. Posto drugar ima vrhunski opremljenu radionicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lalajko, imaš li ti skid plate na svom sokoćalu? Pošto voliš da se vozaš po volffucking predelima mislim da ti je baš potreban 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Lalajko, imaš li ti skid plate na svom sokoćalu? Pošto voliš da se vozaš po volffucking predelima mislim da ti je baš potreban 0namigivanje.gif

 

Ma jok. To je precenjeno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Jakovo-Beograd
  • Motocikl: VN 900,,NSU PRETIS 1960.

Bas htedoh da otvorim slicnu temu.

Gde u BG-u ima dobra radnja alata i opreme? Kad kazem dobra mislim na dobro opremljenu kvalitetnim alatom.

 

Konkretno, treba mi gorepomenuti udarni srafciger i kljuc za filter za ulje.

 

ps. znam da ima u Louis-u

gore pomenuti srafciger i alatka za skidanje filtera ima u moto shopu ''BIKER HOUSE''Tosin Bunar 95...pa vidimo se...nesto sitno skuplje nego u LOUIS-u,taman koliko bi postarina kostala..... :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja