Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Slucajno videh u Luisu po ceni od 7 ili 8e tako da sam kupio tamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Listah al ne nađoh. Gde bi u Beogradu mogao da nađem male montirače - pajsere za de-montažu guma i one plastične štitnike za felnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Zna li neko gde može da se kupi duboki nasadni ključ 14mm, prihvat 3/8?

 

Treba da bude dublji od 65mm (dakle 70+) i nije bitno da ima tanak zid.

 

PS: za svećice naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zna li neko gde može da se kupi duboki nasadni ključ 14mm, prihvat 3/8?

 

Treba da bude dublji od 65mm (dakle 70+) i nije bitno da ima tanak zid.

 

PS: za svećice naravno ;)

 

Predpostavljam da je za Boksera? Ima Force kod momka u mom kraju, 10€ al relativno dugačak i nisam hteo zbog toga da ga kupim. Ako ti treba reci, uzeću ga za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Koliko dugačak i koji je prihvat? Da li se sećaš?

 

Da, za bokser, ali Mark 3 (ne treba više tanki zid ključa, ima mesta i može standardni nasadni ključ, samo mora da je dublji od 65mm, bukvalno za par milimetara).

 

Hvala na trudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ewo da dodam i ja, od sad za mene nezaobilazan, vrhunki alat! Kad istrosite sve "fabricke i rucne modele za skidanje filtera"

Pogotovo kad za uzrok problema imate zategnut filter kao da je glava motora i jos malo jace:) naravno plus je sve usijano i vrelo :)

Vodovod je cudo pa snjim i ovo:

post-23700-0-26152200-1344725111_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zna li neko gde može da se kupi duboki nasadni ključ 14mm, prihvat 3/8?

 

Treba da bude dublji od 65mm (dakle 70+) i nije bitno da ima tanak zid.

 

PS: za svećice naravno ;)

 

Predpostavljam da je za Boksera? Ima Force kod momka u mom kraju, 10€ al relativno dugačak i nisam hteo zbog toga da ga kupim. Ako ti treba reci, uzeću ga za tebe.

 

 

Koliko dugačak i koji je prihvat? Da li se sećaš?

 

Da, za bokser, ali Mark 3 (ne treba više tanki zid ključa, ima mesta i može standardni nasadni ključ, samo mora da je dublji od 65mm, bukvalno za par milimetara).

 

Hvala na trudu.

 

Uh, dugačak je + 20-etak cm, iz tog razloga ga nisam uzeo, zauzeo mi pola kofera, pozajmio ga pa reko imam vremena nešto da smislim. Mislim da je prihvat 3/8, ide na uobičajenu malu garnituru gedora. To je bukvalno najtanja gedora za svećice, još par sam probao, bukvalno su preširoki za oko 0,5 mm. Ako je kod tebe dihtung oko svećice širi, mislim da ćeš lako da nađeš alatić. Ima nešto šira i taman dugačka, samo da se setim ko mi davao.

 

Ima na buvljaku cevastih ključeva a prihvat je za običan okasti, no nisam siguran da su dovoljno jaki jer po ranijem iskustvu hoće da preskoče svećicu.

 

I, zar nemaš u fabričkm alatu ključ, ja dobio motor samo sa ključem za točak. Ja ću sebi da nabudžim, stanjim kod strugara ad gedoru i zavarim na nju cevku sa izbušenom rupom za šrafciger. Kad budžim sebi, mogu i za tebe ako ne nađeš nešto elegantnije. I molim te bez zahvaljivanja, ne trudim se za :orden:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima na buvljaku cevastih ključeva a prihvat je za običan okasti, no nisam siguran da su dovoljno jaki jer po ranijem iskustvu hoće da preskoče svećicu.

 

 

 

 

probaj promijeniti smjer razmišljanja i razmisli o ovome.. ;)

 

kljucevi-cjevasti-garnitura-6-22mm-slika-14185071.jpg

 

ili ti ga cjevasti ključevi

 

Ne razmišljao, već i probao, bezuspešno, par cevki koje mi se vuku.

 

post-6989-0-57822500-1344670425_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

I, zar nemaš u fabričkm alatu ključ, ja dobio motor samo sa ključem za točak. Ja ću sebi da nabudžim, stanjim kod strugara ad gedoru i zavarim na nju cevku sa izbušenom rupom za šrafciger.

 

Eh bre đunto, pa zar bih tražio da imam u fabričkom alatu? ;)

 

BMW odavno ne daje ključ za svećice u alatu. To je za mark 1 i mark2 bio problem, jer je trebao ključ sa tankim zidom. Za ovaj moj (mark3) ima mesta i može obični nasadni ključ, ali su ovi od 65mm kojih ima gde hoćeš, bukvalno za 1-2mm kratki...

 

Prihvat 3/8 mi treba, jer imam taj moment ključ (a kao svaki knjiški pacer, volEm da zavijem na knjišku vrednost), pa reko kad već kupujem da kupim tačno koji mi odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW je knjiška, školska mehanika i takav pristup valja, što je inače redak manir kod nas jer se to smatra pacerajem a naravno da je suprotno.

 

Forcov ključ je predugačak za nužni moto alat al ko radionički je odličan, izuzetno jak. Što se tiče prihvata, postoje adapteri sa 3/8 na druge mere tako da ne moraš baš da se ograničavaš. Pozajmio sam navodno ultra precizan namenski moment ključ za bickl majstore, isti šraf otkucava svaki put različito tako da oprez, naročito na malim silama. Kilo ključ na klik naročito ume da bude opasan. Lično, sve što je ok 2 kila i ispod od uvek stežem na osećaj a kod svećice je to baš lako. Videću ja ovih dana lokalne "huligane" pa ću da ti pogledam kratak nastavak koji bi vrlo verovatno pasovao tvom motoru.

 

Očigledno je kriza kad uz naj prodavaniji motor na svetu ne ide ključ za svećice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

jebemumišamaloga... ako je zaista problem u 2-3 milimetra, pa odi kod nekog majstora tokara da ti to napravi i eto mira u kući ...

 

uzmeš jedan ključ koji imaš, prerežeš ga (strojno) na 1/3 + 2/3 ... ubaciš na "tijesno" komad cijevi koja nasjeda na vrat svjećice da dobiješ potrebnu šupljinu i odrediš dužinu koja ti treba, "zapecaš" šucom i po potrebi završiš na stroju i nemaš brige više.. :zvizduk:

 

posao od 15ak minuta.. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

jebemumišamaloga... ako je zaista problem u 2-3 milimetra, pa odi kod nekog majstora tokara da ti to napravi i eto mira u kući ...

 

uzmeš jedan ključ koji imaš, prerežeš ga (strojno) na 1/3 + 2/3 ... ubaciš na "tijesno" komad cijevi koja nasjeda na vrat svjećice da dobiješ potrebnu šupljinu i odrediš dužinu koja ti treba, "zapecaš" šucom i po potrebi završiš na stroju i nemaš brige više.. :zvizduk:

 

posao od 15ak minuta.. :nanana:

 

 

ma ovi bemwejaši moraju stalno da komplikuju.....valjda jim je dosadno....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

jebemumišamaloga... ako je zaista problem u 2-3 milimetra, pa odi kod nekog majstora tokara da ti to napravi i eto mira u kući ...

 

uzmeš jedan ključ koji imaš, prerežeš ga (strojno) na 1/3 + 2/3 ... ubaciš na "tijesno" komad cijevi koja nasjeda na vrat svjećice da dobiješ potrebnu šupljinu i odrediš dužinu koja ti treba, "zapecaš" šucom i po potrebi završiš na stroju i nemaš brige više.. :zvizduk:

 

posao od 15ak minuta.. :nanana:

Dzaba se trudis, izgleda nisi pratio Djuntin "rad" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

jebemumišamaloga... ako je zaista problem u 2-3 milimetra, pa odi kod nekog majstora tokara da ti to napravi i eto mira u kući ...

 

uzmeš jedan ključ koji imaš, prerežeš ga (strojno) na 1/3 + 2/3 ... ubaciš na "tijesno" komad cijevi koja nasjeda na vrat svjećice da dobiješ potrebnu šupljinu i odrediš dužinu koja ti treba, "zapecaš" šucom i po potrebi završiš na stroju i nemaš brige više.. :zvizduk:

 

posao od 15ak minuta.. :nanana:

Dzaba se trudis, izgleda nisi pratio Djuntin "rad" :)

 

nisam ..... :zbunjen:

 

...Ja ću sebi da nabudžim, stanjim kod strugara gedoru i zavarim na nju cevku sa izbušenom rupom za šrafciger...

 

.... Djuntin "rad" :)
i "alat" za modeliranje sedišta, električni nož

 

post-6989-0-61154100-1344724887_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

jebemumišamaloga... ako je zaista problem u 2-3 milimetra, pa odi kod nekog majstora tokara da ti to napravi i eto mira u kući ...

 

uzmeš jedan ključ koji imaš, prerežeš ga (strojno) na 1/3 + 2/3 ... ubaciš na "tijesno" komad cijevi koja nasjeda na vrat svjećice da dobiješ potrebnu šupljinu i odrediš dužinu koja ti treba, "zapecaš" šucom i po potrebi završiš na stroju i nemaš brige više.. :zvizduk:

 

posao od 15ak minuta.. :nanana:

 

To ću na kraju i da uradim... Cela Srbija + Ebay :lol: nema 14mm nasadni ključ od jedno 70-100mm dubine.

 

Ima ovih dugačkih (250mm) koliko 'oćeš, al' mi to veliko i mrzi me da ga nosim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

evo i ja malo da napisem o svom alatu,nemam bas slike za sve,al nesto sto sam nasao u kompjuteru cu postaviti... sto se tice marke alata uglavnom je to chrom vanadium(kljucevi,gedore itd),fen za varenje plastike Bosch,pistolji za farbanje Devilbiss Gti,i jedan cini mi se da je od poljske marke VOREL(taj mi je za spric git),kompresor 50L,ureznice i nareznice svih dimenzija itd....uglavnom imam sve ,trenutno mi fali co2 koji je u planu da se kupi skoro,na prolece planiram izradu hidraulicne prese,dizelice za motor i jos par stvari...

http://imageshack.us/g/443/54668215224323490737313.jpg/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja