Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 27 minuta, pronto je napisao:

Ovo je pretpostavljam tvoje obeležavanje uz laku dozu patriotizma :).

Da tako "plombiram" šrafove i znam da ih niko nije dirao, a samim tim prenosim svetinju na nepismene kolege u okruženju :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Napisao sam novu priču 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Vezano za broj..I ja prvi put čujem ono "trofazni" :D Morao sam da kucam na Google, i iskoči dobar fazon..Kaže Tesla izmislio struju, zato i ima tri faze :D U svakom slučaju, još jednom svaka čast na majstorluku :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 8 sati, SlobodanR1 je napisao:

Vezano za broj..I ja prvi put čujem ono "trofazni" :D Morao sam da kucam na Google, i iskoči dobar fazon..Kaže Tesla izmislio struju, zato i ima tri faze :D U svakom slučaju, još jednom svaka čast na majstorluku :takoje:

@SlobodanR1 bolje da neznaš:)

Hvala, ima boljih majstora od neme :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Počeo sam pre par godina da skupljam alat, nabavio sam nešto električnog mada polako moram da nabavljam komad po komad ručnog alata. Za sada sam nabavio samo set "Wera" srafcigera.

Naravno, svako ko se bavi mehanikom, pa čak iz hobija mora da ima dobro pomično merilo, ili ti šubler. Ovih dana gledam šrafove po "TDM"-u. Na primer, od "Givijevih" nosača su klasični, čelični pa bi ih zamenio titanijumskim. No, da bih poručio sve što mi treba, moram znati mere a nemam čime da ih izmerim. Treba mi šubler.

 

Ima ih raznih, od 1000 dinara do nekoliko stotina eura, raznih tačnosti. Klasičan, sa satom, digitalni. Meni je potreban za izmeriti neki šraf, otvor, prečnik cevi, itd. Dakle ništa zahtevno.

Šta preporučujete? Ne bih baš da uzmem neki nekvalitetan, trudim se da mi sav alat bude profi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da će ti profi šubler...za merenje šrafova, cevi i sl. biti prilično nepotreban...mislim preteran. Da ti to radiš svaki dan po ceo dan...to bi onda możda i imalo smisla. Ovako jedan "običan" koji ima podelu na recimo 1/100 će ti završiti posao...da ga uzmeš na nekom vašaru od nekog rusa ili ruskinje :).

Nisu skupi ni ti kao neki bolji...ali i tu ima sve više falša, koji samo skuplje platiš a rezultat je isti.

Skoro sam gledao kao neki uporedni test, neki majstor je poredio Mitutoyo sa nekim "šrm". Greška je jedan 1000 deo milimetra na ne znam kojoj meri. Negde bi to možda bio problem...za šrafove i cevi ipak ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostavljam da čim si postavio temu ovakvu da želiš kvalitetan alat. Mitutoyo je odličan za tvoje potrebe i to obican analogni. Nisu ni nešto skupi, reda 10-20 eura a trajace ti doživotno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
3 hours ago, pronto said:

Mislim da će ti profi šubler...za merenje šrafova, cevi i sl. biti prilično nepotreban...mislim preteran. Da ti to radiš svaki dan po ceo dan...to bi onda możda i imalo smisla. Ovako jedan "običan" koji ima podelu na recimo 1/100 će ti završiti posao...da ga uzmeš na nekom vašaru od nekog rusa ili ruskinje :).

Nisu skupi ni ti kao neki bolji...ali i tu ima sve više falša, koji samo skuplje platiš a rezultat je isti.

Skoro sam gledao kao neki uporedni test, neki majstor je poredio Mitutoyo sa nekim "šrm". Greška je jedan 1000 deo milimetra na ne znam kojoj meri. Negde bi to možda bio problem...za šrafove i cevi ipak ne.

Ima viška nula. Za šrafove je dovoljna deseta, a precizniji šubleri su u stotim delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iskljucivo za srafove koji su milimetarski je u suštini dovoljan i obican metar sa mm podeocima. Ali subler ima i za izmeriti unutrašnju meru kao i za dubinu pa je praktičnije merilo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Da li je ovaj kompresor slab da bi radio udarni pistolj za odvijanje srafova?

Jednom sam bio kupio pistolj ali nije mogao da odvija srafove tocka na autu,bio je kineski kupljen na buvljaku pa nisam siguran da li je do pistolja ili je slab kompresor?

Pistolj je vrteo i udarao ali nije odvijao.

 

20180321_113703.jpg

20180321_113646.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da...

Već sam pisao, a ovde se na fotki i lepo vidi. Pištolj može bez problema da radi, ako se napravi novi priključak direktno na rezervoar. Tu gde stoji akumulator (na slici gore) je šraf, koji se odvrne KAD JE REZERVOAR PRAZAN!!! ušrafi se reducir i kugla ventil...na to brza spojka i crevo i pištolj radi provereno, čak i na manjem kompresoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Jesi li proverio pistolj u kakvom je stanju??? Otvori proveri fiberne karike na rotoru, naulji, predihtuj. Kompresor isprazni od kondenzata pa cak i pojacaj drukanje, nesto manje pre uklucivanja siguronosne sklopke. Inace ispravan pistolj na tom kompresotu nije u stanju da odvrne i zavrne jace od 4kg pa da je majka Jana:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Taj pistolj vise nemam inace bio sam ga kupio novog,pitam iz razloga sto bih ponovo kupio pistolj ako je kompresor u mogucnosti da ga tera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Nije problem u kompresoru on ce da tera pistolj ali za neku hoby varjantu jer svi ti pneumatski alati trose dosta vazduha i odvrnuces par srafova i onda mora da cekas da kompresor nadruka vazduh u bocu. Za ozbiljnije stvari ti treba neki koji ima veci protok vazduha, veci sa vise glava ili vijacni kompresor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Za hoby varijantu mi i treba,da ponekada odvijem srafove tockova na autu i eventualno ako treba neki sraf na autu.

Mada je kada je kupljen bio posluzio da se komletno ofarba auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Sav hoby i poluprofi pneumatski alat je napravljen da radi na (do) 8 bara i u zavisnosti od upotrebe imaju različiti protok, ali su i dalje svi u granicama koje hoby kompresori moraju moći odraditi, samo je kod nekih kompresora stvar u tome koliko će se često morati paliti ... ;)

 

Kao što sam već bio napisao, najčešći problem se javlja u crijevu od kompresora do alata .... Ona jeftina "feder" crijeva su za qurac i s njima teško da ćete napraviti nešto što traži malo više od alata .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Imam i staro crevo koje sam zamenio kada sam kupio taj pistolj ali na zalost nisam razmisljao da probam i sa tim crevom jer sam mislio da komresor nema snage za pistolj.

Ovakvo je staro crevo

 

30717-1323357522.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Po slici se vidi samo da je crijevo armirano i da će izdržati pritisak ;) ... po priključcima bih rekao da je to fi6 ... na na fi6 ako je duže od2-3 metra nevalja .... mora biti bar fi8 na tu dužinu ... a ako je preko 5 metara onda i fi10... 

 

Da bih ti to slikovito opisao, probaj uzeti komad crijeva za bašču od 10-15 cm i duvaj kroz njega, pa oda uzmi to isto crijevo od 10 metara i duvaj kroz njega ... osjetit ćeš razliku .. ;) ... e tu razliku osjeti i pneumatski alat .. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

To razumem ali je kod mene pistolj vrteo(na prazno)a kada sam ga stavio na sraf onda je i udarao ali nije odvijao,zato ne znam da li je bilo nesto do pistolja ili je kompresor slab a sada uz vasu pomoc dolazim i do toga da mozda nije dobro crevo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja