Jump to content

Moto Zajednica

Alati

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ajde da ponovim jos jednom:

 

Mozda sam malo karikirao, poenta je da bi trebalo bar koliko-toliko da se razumes u mehaniku kako ne bi ostao na putu zbog neke gluposti. Recimo spadne kabal sa svecice, a ti verglas dok ne istrosis akumulator i posle zoves slep-sluzbu :)

 

U principu ne moras da znas ni da sipas gorivo/napumpas gumu, ima ko to moze da obavi umesto vas na pumpama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ovo je sasvim OK univerzalni ključ za filtere.... imao sam ga i bio sasvim zadovoljan. .. :takoje:

 

10003192_910_FR_03.JPG

 

ali mi ga je netko "popasao" iz radione... :neznam:>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sa takvim i ja skidam, ali nisam bas zadovoljan, ja jednom motoru sam imao bolji prilaz pa je bilo sve ok, ali na ovom sada je teska prica, posto proklizava a prilaz tezak zbog grana koje su naravno vrele i onda se uvek pozdravim sa prsticima >:(:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Problem je kod mog TA da ovaj alat sa slike iznad ne može da se lepo uglavi i dobro nalegne na filter ulja tako da jedino ostaje bušenje šrafcigerom :)

 

U Labosu imamo alat sa lancem koji opet ne valja za Transalpa, ali ovaj

 

Oil_Filter_Wrench_Special.jpg

 

je pun pogodak :moto3:, kao da na njemu piše: "Za Hondu Transalp" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nasao sam ovakav kljuc, Unior. Izgleda bas solidno, a cena je 630 din, u Unior Teos. Ako nekome zatreba, da znate da imaju svasta :)

 

gallery_468_231_12990.jpg

 

Odlicno, to sam i trazio. Idem to da uzmem ali mozes li samo da mi kazes koja je dimenzija za moto filtere? posto upravo gledam na sajtu i ima ih milijon pa da znam koji da trazim da ne idem bas sa filterom kod njih da probavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ide li ovde neko kod majstora? :lol:>:(

 

Ko ide, ne cita ovaj forum :aha:

 

Mislim da si donekle u pravu, zgodno je kada čovek ima neko, bar malo tehničko znanje i sposobnost da sam nešto uradi ali kada vidi šta sve treba uraditi i na šta sve treba obratiti pažnju radije odu kod (proverenog) majstora da bi bili sigurni da će posao biti dobro urađen.

 

A za neke sitnice najbolji je sam svoj majstor :), ogromno je zadovoljstvo kada (iako pojma nemaš o mehanici ili elektronici) sam napraviš nosač za mobilni, GPS ili tako nešto na svom motoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

 

 

Odlicno, to sam i trazio. Idem to da uzmem ali mozes li samo da mi kazes koja je dimenzija za moto filtere? posto upravo gledam na sajtu i ima ih milijon pa da znam koji da trazim da ne idem bas sa filterom kod njih da probavam.

 

Razlikuju se dimenzije zavisno od motora. Najbolje da poneses filter, ali ako neces, izmeri precnik filtera (u oznaci na kljucu ti je to onaj prvi broj), a drugi broj ti je broj uglova, tj stranica. Npr. kod mene je 76mm/14p

 

Pogledaj ovde sve sto imaju http://www.unior.si/proizvod/kljuc-za-filter-ulja-1977-6 zapisi sifru kljuca koji ti treba pa pozovi Unior Teos da proveris cenu i da li ga ima. I da se najavis da ces doci, posto su oni veleprodaja. A mogu i da ti posalju postom, ako nisi iz Bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Ako mozete da mi pomognete.

Hteo bih da kupim jos ovih kljuceva sa T drskom ja imam 8. A treba mi 6,7,8,9,10,11,12,13,14,

Gde mogu naci ako znate postavite link.

Hvala unapred.

post-21159-0-10111500-1331237367_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Ako slucajno dolazis u Bg imas na bubanj potoku veliki izbor alata, ja sam uzeo proxxon gedore i set okasto viljuskaste kljuceve , jeftinije nego u radnji kod nas , ceo set po ceni u louisu, to je na auto pijaci i rade svake subote.

T kljuceva ima od forece,uniora,toyo i drugih firmi pa mozes lepo da izaberes i vidis razliku uzivo na jednom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Hvala na odgovorima i ja sam ovaj kupio na buvljaku ali nije vise bilo samo mu ostala 8. Meni treba i ostali brojevi. Koliko li kosta ovaj set kljuceva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Ove sto sam ja kupio, mislim da je bio 35e a gedore sa dve racve i torx nastavcima 95e sa 10 godina garancije proxxon kvaliteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

proxxon je na strani buvljaka gde se prodaju nove stvari tu imas i tezgu sa toyo alatima imaju i colovne kljuceve drugar je kupovao kaze da su dobrog kvaliteta on servisira vodene skutere,a force imas na obe strane buvljaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kupio sam filter i na njemu sve sto pise jeste 11W38 i fabricka oznaka filtera je OC575 Mahle I zvao sam ove za kljuc i oni po tome ne znaju nista. Super... A posto nemaju standardnu radnju ne postoji sansa da odem sa filterom i probam vec moram da narucim oni mi donesu itd.. Bleagi uzas. Da li je moguce da u ovoj drzavi covek ne moze da ode u prodavnicu sa gomilom alata i pogleda malo pa kupi sta mu treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Kupio sam filter i na njemu sve sto pise jeste 11W38 i fabricka oznaka filtera je OC575 Mahle I zvao sam ove za kljuc i oni po tome ne znaju nista. Super... A posto nemaju standardnu radnju ne postoji sansa da odem sa filterom i probam vec moram da narucim oni mi donesu itd.. Bleagi uzas. Da li je moguce da u ovoj drzavi covek ne moze da ode u prodavnicu sa gomilom alata i pogleda malo pa kupi sta mu treba.

 

Izmeri precnik filtera i broj uglova i to je sve sto ti treba od podataka za kljuc. Posle potrazi na unior sajtu sifru kljuca i zovi veleprodaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja