Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Matrix 50

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Keeway Matrix 50

 

KeewayMATRIX50.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

evo da pomognem....

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2009.godiste..kupljen od strane clana foruma koga jos ne mogu da nadjem.....zivi u zajecaru i prodao mi ga je proslog proleca pa ako procita ovo neka mi se javi da prodiskutujem nesto sa njim

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

cela jedna sezona i to svakog dana na njemu po 15-ak km

 

3. Šta mi se dopada:

 

sto ima razne elektronske spravice koje sam na pocetku mislio da su beskorisne ali onda su se pokazale itekako korisne:alarm,lampica za upozorenje kad te neko zove...takodje i digitalna tabla koja je lepo osvetljena i sasvim zadovoljavajuca kao i ali gaziste sto je super za kisne dane kad se javljaju klizave patike

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

jedino sto je moglo biti bolje je rastojanje od gazista do upravljaca...moglo je biti vislje ali ja nisam dvometras tako da mi to odgovara

 

5. Moj utisak:

 

evo nekih karakteristika:sa skinutim blokadama i zamenjenim kaisem pre 2k km ide 65-70km......sasvim solidna brzina za gradsku voznju i to je u redu s obzirom da nisam kupio jamahu r1 vec skuter.....

 

potrosnja je 4l-4,3l na 100km sto spada u podnosljivu varijantu za moj novcanik kao i za svaciji nadam se............presao je 4,5k km....od kvarova ni traga sto me je najvise i plasilo s obzirom na pogrdne glasine koje sam cuo o kinezima

 

......zanimljivo je i to da on nije kinez vec korejanac koliko sam uspeo da saznam i da je keeway firma prethodno pripadala nemcima pa cu je korejanci otkupili....to sam saznao na internetu nemojte da me drzite za rec...

 

i na kraju da spomenem i plastike....nemam reci....plastika je kako lepo odradjena sarama tako i izdrzliva jer sam ga dvaput *navaljivao* na zemlju........cudio sam se da se nisu polomile ali sam kasnije saznao da se radi o plastikama koje se teze lome vec se grebu pri padu....meni se ni ogrebotina na plastikama nije pojavila....

 

sto se tice motora od defekata mi se javljala prasina iza lezista rolnica ali to je bilo reseno za minut....otvoren je i izduvan kompresorom ... zatim vraceni delovi i to je to

 

i na kraju ako ovo procita prodavac sa ovog foruma i zajecara zovu ga corta neka mi pusti poruku hteo bih nesto da ga pitam

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2011

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

Godinu dana i pređenih oko 1200km

3. Šta mi se dopada:

 

Izgled skutera,mala potrošnja,solidna fabrička oprema(kofer,alarm,aluminijumske patosnice,daljinsko paljenje)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Završna obrada,plastika zveči posebno na prednjem blatobranu i na koferu,zadnja doboš kočnica,akumulator...

 

5. Moj utisak:

Skuter sam kupio nov,vozio ga godinu dana i za to vreme prešao oko 1200km sa vrlo pažljivom vožnjom.Za to vreme je izgoreo aluminijumski deo na fabričkom auspuhu,procurela je prednja viljuška i crkao akumulator pa se pitam šta bi se desilo da je skuter vozio neki klinac koji bi prešao 4-5000km za sezonu?

 

Ja mislim da bi se raspao...Sve ovo sem akumulatora mi je zamenjeno jer je skuter bio u garanciji ali što je mnogo...mnogo je.

Potrošnja se kretala oko 3.5l dok nije skinuta blokada na varijatoru i tada se maksimalna brzina povećala sa 45 na 55km/h,

a potrošnja smanjila na 3l/100km,dakle sasvim ok.Vukao je solidno čak i dvoje na koliko je bio i registrovan.Prednja kočnica odlična

dok je zadnja nešto ispod proseka.Digitalna tabla lepa i pregledna ali ako se motor par dana ostavi izložen suncu,zna dosta da požuti

i tada je poprilično ružna.Sve u svemu Matrix je jedan id lepših skutera do 50cm ali mu je kvalitet krajnje diskutabilan i mislim da se

za 1200e koliko je koštao nov može uzeti Sym ili Kymco koji su po kvalitetu pojam za Keeway...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

1. Godište skutera koji ste vozili:

2007god. ... ali 125ccm!!

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

manje od godinu dana... predjenih 4.500km

3. Šta mi se dopada:

Uzeo sam skuter od Generalnog uvoznika, pri čemu je bio 2god u magacinu parkiran,.. uzeo sam ga sa 100km predjenih. Motor je bio potpuno nov i moj prvenac. Izgledom me odmah osvojio, kao i zvukom.. koji je naravno malo dublji i ozbiljniji od onoga od 50ccm.

Jako dobra upravljivost, odlicna kratka i duga svetla. Dovoljno snage da iznese dvoje na sebi i da pri tome ima malo rezerve za preteći neki traktorčić :D Svidelo mi se i to da kad ga naslonim na 'ćopavu' ne gasi se..što je fabricki bilo podešeno. Alarm koji ima je bio dobar, al ga nisam Bog zna koliko često palio. A paljenje na daljinski, je jedna od zanimljivih fora na ovom motoru.. dosta sam se nauživao gledajući ljude na autobuskoj stanici, kako reaguju na motor koji se pored njih sam od sebe upali :lol:..totalni šok i neverica, dok ja držim ključeve u džepu.

Doduše ova 'mahinacija' je bila izvodljiva samo ako je motor bio zagrejan, nije bilo šanse ga upaliti na 1 loptu tako tj hladnog.

PS. bilo je tu još zanimljivih dogodovština, kada sam oca ubedjivao da se motor pali na reč: NINDŽAaaa.. kao u filmu TAXI! A dok mi je daljinski od motora opet bio u džepu... :lol:

 

4. Šta je moglo biti bolje:

1.akumulator sam morao da menjam i to 2x, jer mi se nešto čudno brzo praznio,..dal zbog alarma, sata ili nekog kratkog spoja, nemam pojma..

2.plastika na blatobranima - konkretno prednjem- nije najbolje izrade pa je često mlatila i zveketala, pri nailaženju na neravnine.

3.jako mali prostor za noge, pa prilikom skretanja treba biti posebno obazriv, da ne udarite sami sebe kormanom po kolenu!!

4.gume su izuzetno tvrde i ne bih preporučivao duže vangradske vožnje sa fabričkim gumama.

5.ne postojanje vizira, loša završna obrada kofera i nekih plastika oko vazdušnog filtera ukazuje da se ovaj motor štanca tamo negde... brže od dnevnih novina.

6.posle 6,7 meseci korištenja.. ćopava se odlomila, pa sam išao na varenje iste..

 

5. Moj utisak:

Kao motor prvenac je poslužio odlično, bilo je dana kad sam ga proklinjao zbog nepaljenja ujutru ali to se uvek otklonilo kada bih podesio akumulator. Otklonivši te dečije bolesti, imao sam skroz super motor, koji me svojom crnom bojom noću podsećao na malog bombardera na putu,..zbog zanimljivog rasporeda svetala.

Motor sam kupio jer sam ga dobio na rate, inače ne znam dal bih se baš za njega odlučio u to vreme. Pošto sam visok, glavni razlog zašto sam ga prodao je i bila želja za nečim udobnijim, pa tako sada...vozim Gileru Nexus :aha:. Često se okrenem na ulici za Matrixom i pomislim kako je odradio svoj posao.. poslužio mi je kao prvi motor i zahvalan sam mu na tome! Nakon god dana sam ga prodao za iste pare i za koje sam ga kupio.. momku kojem je to bio isto prvi motor, tako da...

čitajući izmedju redova, onome ko se dvoumi oko kupovine ovog motora bih rekao da se neće pokajati, ukoliko u startu sredi akumulator i optimalne gume. Al svakako bih naglasio da ovo nije motor na duže staze ili ozbiljnije ture, no za početnike? Idealan!

Srećno! :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

PS. Dodatak,...

 

Zaboravih da pohvalim lampicu na komandnoj tabli koja signalizira dolazni poziv na mob tel., prijatno me iznenadila ta sitnica a izuzetno je korisna!

 

A još jedan od nedostataka ovog motora? Kurbla! Iako postoji, ..apsolutno je neupotrebljiva (bor kod mog motora od 125ccm), nije postojala teoretska šansa da se motor upali na kurblu ako stane,eto..

 

Toliko :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

2007

2. Vreme provedeno na skuteru:

15-20km svakog lepog dana

 

3. Šta mi se dopada:

Skoro sve koliko skuter kosta (1200e).

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Mozda malo vise prostora ispred upravljaca. Ponekad kad se duze vozi, zabole kolena od udaranja u plastiku.

 

5. Moj utisak:

Sa skuterom za 7god koliko ga imam i vozim, presao sam 24000km. sto za jednog jeftinog Koreanca nimalo nije lose.

Ovih dana mi je otisao elektronski sauh (700din) i semerinzi radilice (300din). Posto vec treba da rasturam dekle,

kupio sam Kit na 70cc (3600 din) i lezajeve radilice (490din x 2). Veoma lako sam bukvalno rasklopio ceo agregat, zamenio i sklopio sve ,

sve delove. Nisam mehanicar ali za ovo stvarno ne treba neka velika pamet. Posle sklapanja, skuter upalio iz prve i radi odlicno.

Opet se pokazalo da jeftino nije i lose. Delovi koji su do tri puta jeftiniji nego kod brendiranih motora i skutera, ne oskudevaju

u kvalitetu.

Ovaj Skuter bi preporucio svima koji ne pate za nekom markom i brendom. Prelep skuter sa solidnim performansama.

Toliko od mene :)

Pozdrav za sve...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja