Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

Pozz svima, uskoro punim 16 godina i planiram da uzmem neku trkalicu do 125ccm, e sad veoma bi mi znacila vasa pomoc u odabiru posto nemam pojma oko motora a uzeo bih nekog polovnjaka, pa sad sta mi preporucujete, kako se krecu cene, potrosnja, kvarovi i tako to... hvala unapred :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Uz malo vise muke ces naci neku u solidnom stanju za taj novac.

Od trkalica bih izdvojio:

apriliu rs 125 - najbrutalnija, najkrace traje, novi model je prelep ali i preskup, posle kupovine motora odmah pocni da trazis klip, cilindar i karike;

primer: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=76291&trazi=1&ur=1&model=0&tip=rs%20&m=Aprilia-RS-125-Replica

yamaha tzr - dosta jaka, dostupni delovi (isti agregat je u dt125, tdr125 i tzr125), lepota je diskutabilna;

primer: koliga sa foruma: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=79726&trazi=1&ur=1&model=0&tip=tzr&m=Yamaha-TZR-125

honda cbr 125 - za razliku od prethodne 2 je 4taktan, mnogo manje trosi ali i slabije ide, super je za grad jer povlaci vec iz nizih obrtaja, treba malo vise potrage da se nadje po nizoj ceni;

primer: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=75054&trazi=1&ur=1&model=0&tip=cbr%20125&m=Honda-CBR-125-R

Sto se tice cvaja one su brutalno jake ali ne ocekuj preko 10k kilometara bez zamene klipa, cilindra i karika, traze samo najbolja ulja i umeju da srcu i vise od 10 litara.

Kod njih treba obratiti paznju i na stanje lezajeva radilice kao i na stanje same radilice.

Kod 4t treba najvise obratiti paznju kako motor radi i da li dimi, sto nikako ne sme.

Moj izbor za prvi motor bi bio 125 4t jer mnogo manje trosi, lepse povlaci iz niskih obrtaja i prelazi mnogo vece kilometraze bez problema. U slucaju honda koju sam ti naveo u proseku je 10 godina mladja od rs i tzr.

Sad ako zelis da budes prvi an svakoj trci ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Derbi je 2t koliko ja znam, imao sam prilike da vidim i provozam jednog od 50ccm koji nije bio u najboljem stanju, ali o 125 ne znam nista.

Ako je 4t vazi ista prica kao za hondu, samo ne znam kako ces sa odrzavanjem i rezervnim delovima da se provedes jer mislim da se kod nas nije zvanicno uvozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ipak ako imas volje potrazi cbr sa drugacijim farovima, starija godista, koja izlgeda kao veliki cbr, dva odvojena manja fara.

Cbr nit izgleda nit se vozi kao bicikla. Proverio, probao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Kako sam mogao mito zaboraviti :blink:

Cagiva Mito - cvaja, pandan rs-u ali sa jednim vaznim adutom, dizajnom. Prelepi, vanvremenski, neponovljivi ducati 916 dizajn koji nikoga ne ostavlja ravnodusnim. Na zalost dizajn ima cenu pa opet gledas u nesto sto ce uskoro biti punoletno.

Primer prelepog: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=67456&trazi=1&ur=1&model=0&tip=mito&m=Cagiva-Mito

Primer interesantnog: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=75457&trazi=1&ur=1&model=0&tip=mito&m=Cagiva-MITO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Borko, ajde ne sviraj, Derbi se posvetio, e pa nije bas nego mu je Aprilia, firma u cijem je vlasnistvu tako odredila, isto 4T trkalica je naveca glupost jer ima sve lose stvari tog dizajna a nema glavnu prednost a to je znate svi koja, naprosto 125 4t motor je pre slab za to

Onda CBR125 jeste bicikla i tako i ide, pa na nekoj stazi da se vozi dvocifren broj krugova RS ili Mito bi je obisli mozda i vise od jednog kruga. Naprosto to je igracka naspram Aprilie ili Cagive, i po izgledu a bogami i po performansama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Nema to veze, decko ima 16 godina i nece valjda ici na stazu njime. Zaboravili ste i da mu kazete da ta 2 motora Mito i RS postizu slicne brzine kao i naprimer moj Fazer 600. A ta brzina je skroz nepotrebna pocetniku.

 

Ako se najvise vozis gradom CBR/NSR ti je odlican izbor, zato sto je malo laksi od ova 2, nekih 15 kila. Dosta je slabiji i nema veliku brzinu (130-140) Ali ti je veoma dobar pocetak/uvod u taj svet na 2 tocka.

 

Naravno uzmi onaj koji ti se najvise svidja i na kome ti zalupa srce kada sednes na njega. Zapamti samo pamet u glavu i otvori sva 15 oka jel je toliko neophodno kada si najslabiji ucesnik u saobracaju.

 

Ja bi licno uzeo Cagivu Mito zato sto je najmocnija od svih motora od 125kubika. obrati paznju i na to da za male pare najcesce prodavaju zesci krsevi koji su samo nasminkani za prodaju i imaces mnogo muka posle sve sredjivati.

 

Plati dobro i vozi se ko covek da te ne boli glava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Honda NSR - cvaja, mali "kralj", nosi ime kao i legenda moto gp. Ukoliko se pravilno odrzava jedna od neunistivih 2t masina. Nije forsirana kao mito/rs ali i dalje lepo ide, samim tim ima i manju potrosnju.

Primer: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=80219&trazi=1&ur=1&model=0&tip=nsr&m=Honda-NSR-125-R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Glogovac (okolina Sapca)
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Mogao bi da pogleda i Suzuki RG125F,lep i veoma dobar motor,jedino je malo redji motor pa je tako i delove teze naci,ali mogu se naci...Ja ga imam i veoma me dobro sluzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Kakav CBR taj motor je bicikla sa pomoćnim motorom.. Po performansama je kao bicikla, izgleda kao bicikla, ima gume kao bicikla..

 

Gile tebra Cagiva ne može da prismrdi tvom fazeru ;) to tvoje treba da ide bar 230 a Cagiva može recimo 160 170.

 

Kupi neki motor koji te neće smoriti posle 3 dana... tipa RS ili Mito.. ali nemoj da uzimaš ništa budženo nego samo u fabričkom stanju. Ima moj kum lepog Mita, prešao je pravih 15000km, uradio mu je i generalnu. Ako si zainteresovan pošalji mi pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

hvala na odgovorima ali ne bi uzeo rs i mito prvenstveno zbog potrosnje a i zbog godsta(srazmerno ceni). najvise me vuku gpr i nsr ali opet ne razumem se toliko ali ne bih uzimao cbr ruzno mi izgleda a ovi vec i lice na pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ne troše oni konstatno 8 litara, potrošnja zavisi od načina vožnje.. Cvaje su sve tu negde sa potrošnjom. Kum će prodavati jeftino njegovu Cagivu pa ti opet kažem ako si ozbiljan oko kupovine mogli biste da napravite nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa ako bi uzeo nesto slabije onda uzmi nesto sa 4T, kao sto ti je perlx i preporucio. Uzgred i Derbi GPR 125 R, koji si spominjao je cvaja (http://www.bikez.com/motorcycles/derbi_gpr_125_racing_2009.php), a ima i 4T verzija, ali to je druga prica.

Mozda si se malo zaleteo, mozda bi stvarno trebao prvo da savladas dva tocka. Razmisli i o Hyosung GT 125 Comet. Nije kinez, nego iz Juzne Koreje, firma je medju cetiri najveca proizvodjaca motora u svetu (po broju prodatih komada), motorce ima 15ks. Imas i zvanicnog uvoznika, i rezervne delove, samo jos da uspes da ih nadjes na oglasima, retko se pojavljuju kao polovnjaci, ne samo ovaj model vec Hyosung uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Moj predlog Honda NSR 125, idealan motor za pocetnika, ja sam na njemu poceo. cbr 125 je kao puz u odnosu na njega, a i za cbr nemas nigde delova a i ako nadjes skupi su. Znam to jer je moj burazer pao sa svog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: KS
  • Motocikl: gsxr 600 k7

Ako hoces trkalicu uzmi ili Rs 125 ili tzr drugi motori nisu vredni pomena sto se tice voznih svojstva, jeste da su skuplji delovi za apriliju ali imaces strasan motor za tebe pocetnika... i vise nego smesno je kupovina 4t motora zapremine 125ccm iz vise razloga;

 

 

1. spor da boli 2. za decu do 14 god. je ( po meni ) 3. osecaj kad te presisa malaguti fantom.... srecno sa kupovinom ovo su bili prijateljski saveti koje mozes i ne moras da poslusas :zdravo:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja