Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR50

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Aprilia SR50

 

aprilia_sr50_ditech.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište skutera koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na skuteru:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

1. Godište skutera koji ste vozili: 2008. , kupih je novu

 

 

2. Vreme provedeno na skuteru: sezona 2008 , 4000 km

 

 

3. Šta mi se dopada: Pa obzirom da je skuter u pitanju , sve ! Jednostavno nisam mogao da verujem kako se to malo sranje dobro vozi . Posle perioda razrađivanja , nekih 600km (stvarno sam se pridržavao uputstva za upotrebu i saveta nekih ljudi čije se mišljenje poštuje) , odvezao sam scoot kod Ljube Bugarskog koji je poskidao blokade , stavio LeoVince TT , malo veću diznu i sve to lepo uštelovao , i ne da ga je uštelovao. Rezultat je bio da su me ljudi zaustavljali na semaforima da me pitaju šta ih je to tako obrijalo i niko mi nije verovao da u pitanju 50ccm ! Ne bi verovali koliko je ljudi u ozbiljnim kolima ispadalo prosto na potezanju između semafora . Izmerena brzina je bila nekih 105km/h , verovali ili ne...

 

 

4. Šta je moglo biti bolje: Pa ne baš mnogo toga !

 

 

5. Moj utisak:Savršeno prevozno sredstvo za grad i po meni najlepši skuter. Posebno je bilo interesantno što prilikom ozbiljnog lomatanja po kojekakvim krivinama nije bilo nikakvog uvijanja i ako je klizao klizala su oba točka istovremeno. Ciklistika čista 10ka ! Jednostavna mala pizdarija koja me je kupila za sve pare .

post-9738-0-68500600-1298235922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

1. Godište skutera koji ste vozili:

2002. godište, kupio skoro novu

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

imam je i danas, ali realno je i ne vozim, ne želim da je prodam iz emotivnih razloga

 

3. Šta mi se dopada:

mnogo bolje vuče od ostalih 50 ica, upravljiva, dobre kočnice, izdržljiva (moja prešla oko 50.000 i potrošila 3 lamele)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

moj model nije imao dugo svjetlo

 

5. Moj utisak:

odličan motor, uvijek ostaje mogućnost pojačavanja koje je naprosto nevjerovatno (ljudi često kažu da lažeš kada kažeš šta ta mala zvijer može), dobar dizajn koji ni danas nije zastario, izdržljiva.... za grad najbolja 50-ica, preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

1. Godište skutera koji ste vozili:

2005. godište

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

2008 (slagaću vas) sam kupio i vozio je jednu ipo sezonu

 

3. Šta mi se dopada:

Pa ja sam je kupio već kitovanu (malossi kit na 80cc) i sa leo vince zx-om. Još sam pritom stavio sportski karburator (veće dizne, bolje meša itd.), promenjena većina stvari na prenosu tj stavljen sportski(kao bolji) varijator, variomat, rolnice, opruge, kais. Tako da je išla besno, bukvalno sam kidao sve 125ice osim runer-a. I ubedljivo najlepši skuter od 50cc (imao sam isti kao na slici gore na početku, samo sam mu stavio Flash ručice)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Svetla očaj, elektronika nekad ludi, sedište malo, pozadi ko sedi mora da je mnogo jak u rukama da se drži jer u suprotnom pada sa skutera kad se da gas (tj barem kod ovog mog besnog). Slaba okretnost u mestu (ko da je maxi skuter od 200kg). Skuter je realno dosta mali pa tako viši ljudi na njemu izgledaju smešno i noge im udaraju napred (ja sam čak bio na granici 185cm). Mesta ispod sedišta imate za torbicu, novčanik ili svesku tj ne planirajte da stavite kacigu (osim šlema).

 

5. Moj utisak:

SR50 treba kupiti samo u slučaju da imate dubok dzep jer non stop traži da ulažete u njega (ne pričam samo iz svog iskustva već imam drugara koji je uzeo nov sr50). Fabrički delovi su jako skupi pa shodno tome za iste pare možete da stavljate i malossi ili polini delove koji su bolji. Nedaj bože da padnete sa skutera ima da proplačete koliko su skupe plastike za njega (ma samo nalepnica da vam ode pa ste ga ugasili). Potrošnja je uzasna (ne mislim na onaj koji sam ja vozio već fabrički nedirnut) a pokazivač goriva laže za sve pare (uključite ga on pokazuje 3 crtice, posle 10 min vožnje isključite ga i opet uključite a on pokazuje 1 crticu). U svakom slučaju možete da se bolje navozate i manje osedite od nerviranja ako uzmete nešto drugo (ne želim sad da navodim alternative niti nekog da odgovaram od opredeljenja za ovaj skuter). Ali zapitajte se jel vredi 2600e nov?

 

To je moje neko iskustvo sa sr50, kao i mišljenje sa kojim se većina neće složiti ali ja imam dosta argumenata zbog čega je moje mišljnje tako (argumente sam prikupio iz ličnog iskustva jer sam imao ovaj skuter dakle ne pričam rekla-kazala).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

1. Godište skutera koji ste vozili:

2009. god., kupio je 2011.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

vozio sam je jednu sezonu, oko 1300km predjenih

 

3. Šta mi se dopada:

Atraktivan i lep skuter, instrument tabla mi je za svaku pohvalu, startan, dobra krajnja brzina, lako upravljiv, dobro koci, izdrzljiv za duze deonice cak sa dva putnika (ja 75kg + drug 80kg) 75km puta bez stajanja za malo jace od sat vremena putovanja (bez forsiranja masine preteranog) bez bilo kakvih znakova "zamora", bio sam odusevljen za tu kubikazu, ispd sedista ima dosta prostora, sa svetlima (kratko+dugacko) i signalizacijom sam zadovoljan...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Jeftino mi deluje plasika na upravljacu, kako dugmad na njoj, tako i rucice upravljaca koje u fabrickoj varijanti meni licno deluju kao sa bicikla da su stvaljene na skuter (stedelo se u odnosu na prethodni sr model na nekim delovima, uglavnom plasticnim sto je meni za Apriliu malo degutantno). Moglo bi biti vise prostora za noge vozaca (sa 185cm moje visine)

 

5. Moj utisak:

Ja sam generalno zadovoljan i preporucujem ovaj skuter (vozio sam i druhe ukupno vec 8 godina), voleo bih ga imati u garazi uvek pored nekog veceg motora (ako finansije dozvoljavaju naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja