Jump to content

Moto Zajednica

Virago XV700 / XV750 1981-1996

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha Virago XV700 / XV750 1981-1996

 

Yamaha-XV_700_Virago-1984.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Godište motocikla 1993 model XV 750 FY OD 1991 DO 1994

 

Od oktobra 2011 do sada ,presao 2300 km

Dopada mi se kao prvo sam izgled klasicnog chopera i sto je lako upravljiv motor iako 220 kg i 750 ccm kroz grad i guzvu provlaci se bez problema , ne oseca se suvozac. V twin motor, kardan, snaga, izdrzljivost, solidno ubrzanje, dupli disk , dobro kocenje !

 

Bolje bi moglo biti sediste za vozaca jer gura prema napred , prednja vila je malo meksa, posto je vazdusno hladjenje radna temperatura je veca pa mu treba i vise vremena da je dostigne pogotovo kad je hladnije. Sto se tice prepravke po mom ukusu bio bi maksimalno kad bi bio jedno 10 cm vece medjuosovinsko rastojanje i duzina , malo sira zadnja guma od 140 , malo raspolozivih originalnih delova za dogradnju !

 

Generalno mi se svidja motor iako se 19 godina mogucnost problema raste a kao redji model na nasim prostorima teze je i doci do delova . Trenutno ne vidim adekvatnog suparnika za zamenu na bolje u toj ceni rangu i godistu . Potrosnja u gradu 6-6,5 je veca za novije modele pogotovo za one sa el.ubrizgavanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1996. Amerikanac

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Od juna 2011. godine do novembra 2017. godine

 

3. Šta mi se dopada:

Udobnost, stabilnost i to sto ima kardan. 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Za to vrijeme taj motor je uradjen bez nekih znacajnih mana. Ja nisam imao nikakvih problema za sve ove godine vozanja.

 

5. Moj utisak:

Virago XV 750 je jednostvno vrhunski motor za nas koji volimo starije tipove copera i za nas koji smo u visini 175. Odlican polozaj nogu, udobna fabricka sjedista... Postrosnja oko 5L sto je za motor sa vazdusnim hladjenjem vise nego dobra potrosnja. Em lijepo izgleda em je odlican za voznju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja se bas dvoumim da kupim yamahu virago 750 ili bmw 1100rt  ima li neko neki savet?

probao sam oba motora i odlicna su samo sto je cena bmw jeftinija veci rezervoar tezi motor a ista potrosnja od 4,5 do 5l i odlicna zastita od vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja