Jump to content

Moto Zajednica

GTS1000 1993-1996

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha GTS1000 1993-1996

 

Yamaha%20GTS1000%20ABS%20%203.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

1. Godište motocikla koji ste vozili

Posedujem ovu masinu 1993god

 

2. Vreme provedeno na motociklu

Imam motor samo godinu dana. Imam samo ture po zemlji, ali opet fina kilometraza. Evo bas sutra idem na na malo jaci put od 3500-4000km pa cu napisati utiske u putopusu.

 

3. Šta mi se dopada

Motor je vrhunski za voznju, motor je prava egzotika. Ima sve odlike putnog motora sa bonusom ekstra snazne i agilne masine koja daje vise nego dovoljno snage u svakom trenutku. Ima snage da moze da se vozi duze vreme pod jakim gasom. Nije preterano bucan(ja to volim)

 

4. Šta je moglo biti bolje

E u tome sto je egzotika i lezi problem. Tezak za odrzavanje. Jedva sam nasao nosac za kofer, morao je drugar iz Engleske da ga dovlaci za Nemacku pa onda meni za Srbiju. Givi, Kapa itd ga i ne prave. I tako dalje. Nadam se da necu imati nekih vecih problema. Vizir bi mogao biti malo samo duzi, i pod malo drugacijim uglom. Ali to je malo i povezano sa tome sto ja imam 2m da je neko od 180cm bilo bi taman. Rezervoar mu je smesno mali za turing motor 18l. a potrosnja oko 6.5l sto znaci cesta stajanja na pumpu. Mislim da nije smeo biti ispod 22l. I motor nije nimalo lagan 275 kg prazan bez goriva, kofera i konja na njemu. ;)

 

5. Moj utisak

U principu sve sam manje vise napisao predhodno. Ali ovako, sto se tice ovog mog meni je zao sto nije samo 1god mladji da je 94god imao bi ABS i onda bi bio definitivno moj motor snova. Ali i ovako je super. Ima dobre i jake kocnice, indzekson je, ima samoventilirajuce i prednje i zadnje diskove. Zaista jeste dobar. Nadam se da ce me dobro sluziti. Moja preporuka za motor svima koji hoce motor koji je Turing a ide ekstra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Kupio u skorije vreme i ne mogu da sakrijem sreću i zadovoljstvo. Motor izuzetan snage da ne kažem beskonačno, vuče iz malih  obrtaja bez pitrebe za visokim obrtajima. Bukvalno petom sa 60-70 km/h do krajnje brzine bez ikakave potrebe  za šaltanjem u nižu. Izuzetno udobna sa svom opremom kao motori mnogo mlađeg datuma proizvodnje. Inače moja je takođe 1993 ali sa ABS-om. Samo da ovo zlo prođe pa da se nekim dužim putovanjem još bolje upoznamo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Neka ti je sa srecom, kazi da ona bas i nije nesto udobna.

 

Ali bez obzira na sve i meni je san.

 

 

9 minutes ago, Papisha said:

Kupio u skorije vreme i ne mogu da sakrijem sreću i zadovoljstvo. Motor izuzetan snage da ne kažem beskonačno, vuče iz malih  obrtaja bez pitrebe za visokim obrtajima. Bukvalno petom sa 60-70 km/h do krajnje brzine bez ikakave potrebe  za šaltanjem u nižu. Izuzetno udobna sa svom opremom kao motori mnogo mlađeg datuma proizvodnje. Inače moja je takođe 1993 ali sa ABS-om. Samo da ovo zlo prođe pa da se nekim dužim putovanjem još bolje upoznamo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Mogu ti reći da joj udobnost ne nedostaje, pređeš ležeći a ona ne štrucne, sedište veoma udobno. Blago S sedenje ne ležiš na rukama u velikoj meri, opet kažem oosle nekog dužeg vozanja moći ću sa sigurnošću da kažem sve kako ja doživljavam. Za sada oduševljene je u fulu :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Dosta je taj motocikl ispred svog vremena.  EFI gorivo, ABS, katalizator i cuvena omega sasija.

Na zapadu vec sada ima kultni status, gledao sam par Njemackih restauracija i strasno su uradene.

Svajcarci takode imaju vrlo aktivan klub koji je cak i rjesio problem izrade prednjeg kocionog diska kada to nekome treba, jer ga Yamaha vise ne prodaje.

 

Masina je opet prica za sebe i ima svoje nasljede i srecom ta litra je isla u jos jedan motor pa prema tome ima i djelova.

 

U Bosni se prodaje jedan primjerak sa 90K na satu i jos uvjek sve radi.

S obzirom da je to motor vozen i odrzavan u Bosni puno govori o tom motoru na toj kilometraži.

 

Od srca ti zelim samo da gume i ulje mjenjas i da vrtis te kilometre.

 

I naravno pisi utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Yamaha gts 1000

Hajde malo da oživimo temu, vlasnik sam Yamahe gts 1000, za svoje godine ova cura i dalje dobro gazi, ove godine sa njom presao Transalpinu i Transfagaras....stari ali i dalje pouzdani motor...ako ima jos ponosnih vlasnika voleo bih da se jave da razmenimo iskustva...oko nabavke delova i drugog jer je zaista redak motor. Saljem i par slicica moga motora

20220521_152512.jpg

20220521_152519.jpg

20220828_115140.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: BMW k1200 lt,Yamaha gts 1000

Ja ga imam i vozio ga dugi niz godina.Osim prednjeg diska ,nepoderiva masina.Jel sam sa tobom pricao letos na goliji ispred kafane o motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Yamaha gts 1000
On 18.10.2022. at 9:25, Setac035 je napisao:

Ja ga imam i vozio ga dugi niz godina.Osim prednjeg diska ,nepoderiva masina.Jel sam sa tobom pricao letos na goliji ispred kafane o motoru?

Jesi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja