Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Xtz 660 Ténéré 2008

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Za sad jedini nov enduro koji mi privlači pažnju i koji će verovatno kada se poklope cene i mogućnosti doći u moji štalu.

 

big_yamaha_xt660z_tenere_08_23.jpeg

 

Voleo bih da nam srećni vlasnici ovog lepotana prenesu malo više utisaka iz svakodnevnog korišćenja.

 

teblibig.jpg

 

Yamaha XT 660Z Ténéré spec

 

Year: 2008

 

Engine: Liquid cooled, four stroke, single cylinder, 4 valves per cylinder.

 

Capacity: 659

 

Bore x Stroke: 100 x 84 mm

 

Compression Ratio: 10: 1

 

Induction: Fuel injection, 44 mm throttle body

 

Ignition/Starting: TCI / electric

 

Max Power: 33.8 kW 48 hp @ 6000 rpm

 

Max Torque: 58.4 Nm 5.7 kg-m @ 5250 rpm

 

Transmission/Drive:5 Speed / chain

 

Frame: Steel tubular diamond frame with dual tank rails

 

Front Suspension: 43 mm Telescopic forks, 210mm wheel travel

 

Rear Suspension: Oscillating arm standard Monocross. 200mm wheel travel

 

Front Brakes: 2x 298mm disc 2 piston caliper

 

Rear Brakes: Single 245mm disc

 

Front Tyre: 90 90- 21

 

Rear Tyre: 130 80–17

 

Seat Height: 895 mm

 

Dry-Weight: 183 kg

 

Fuel Capacity : 22 Litres

 

Consumption average: 21.8 km/lit

 

Top Speed: 158.8 km/h

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Šta kažete na ovu ponudu sa AVTO.NET-a?

Koliko izađe prebacivanje ovakvog motora na BG?

Da li može da pokrije povraćaj slovenačkog poreza neke dadžbine?

 

Yamaha XTZ 660 TENERE-AKCIJA 6.650 €

660 ccm, 48 KM, 2 valjni, 4 taktni,

možnost financiranja

 

2.jpg

 

 

 

Podatki o vozilu:

Letnik: 2009

Starost: novo

Tehnični pregled: 1/

Prevoženi km:

Motor: 660 ccm, 48 KM, 2 valjni, 4 taktni,

Moč motorja: 36 kW / 49 KM

Menjalnik: ročni menjalnik

Kategorija: Enduro

Barva: modra

Interna številka:

Kraj ogleda: PTUJ, Žabjak 60

 

 

Oprema in ostali podatki:

-menjava staro za novo -tudi v rdeči barvi

-servis zagotovljen

-moznost dostave na dom

 

6.650 €

 

HABJANIČ SIMON S.P. - MOTO CENTER

Žabjak 60, 2250, PTUJ

 

Telefon:

02 / 780 - 04 33 SALON-ČUČKOVA 6

02 / 780 - 04 30 SERVIS

GSM:

040 / 729 - 367 SERVIS

Telefax:

02 / 780 - 04 31

E-mail:

moto.ptuj@siol.net

WWW:

http://motocenterptuj.si

Odprto:

od09 do17

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni se ovaj motor bas svidja i to bas u ovoj pesak boji. JEdino sto do sad nisam obratio paznju na specifikaciju. 183 kilograma suv :staa2: To mi deluje mnogo za jedan ovakav enduro. A deluje mrsavo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

motor zaista izgleda kao neko pustinjsko vozilo. mislim da motor ima sasvim dovoljno konja za ono zašta je napravljen. nije za dve osobe i stvari, tu se već osećaš slabo. uglavnom motori i automobili koji su predviđeni za duže ture i nabijanja km nemaju dosta konja jer to prosto skraćuje vek motoru. bez obzira na sve, motor izgleda ekstra :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Engine: Liquid cooled, four stroke, single cylinder, 4 valves per cylinder.-što znači "single cylinder"= jedan cilindar

 

...rekoh Slovenci .....

 

Yamaha XTZ 660 TENERE-AKCIJA 6.650 €

660 ccm, 48 KM, 2 valjni, 4 taktni,

možnost financiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

I Slovencima se potkrade greska (ovo 2 valjni bi trebalo da znaci 2 cilindra) ali ovo je u stvari masina kao na xt660R ili xt660X sto znaci da je monocilindras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT660R

Kako to profesionalci kazu: "Konjske snage prodaju motor, obrtni moment pobedjuje trke." :aha:

I meni je 48 konja izgledalo malo kad sam razmisljao da kupim xtr ali mi je motor brzo promenio misljenje. Obrtni moment mu je skoro isti kao na ktm-u lc4 640 i imao sam tu srecu da se probam sa drugarom na ktm-u, bezi mi 2-3m do 100km/h. Ovaj agregat vuce nenormalno do stotke, oseca se razlika kad sedne zena i kad se natovare stvari ali tu razliku sam osecao i na sv-u i na fazeru tako da na to ne obracam paznju ako vozim bilo sta ispod 1000ccm. Putna brzina je oko 120 i to na relativno malom gasu. Moze ovaj motor da cruise-uje i na 150 ali vetar previse ubija tako da tu vise nije problem agregat i snaga. Za shumu je fantastican (u odnosu na slicne motore tipa strom 650, transalp i slicno), ponasa se mnogo slicnije nekom cross motoru neko putnom enduru kao sto sam ocekivao. Malko trese ali nije strasno, daleko je od lc4 agregata po pitanju vibracija. Moj savet ljudima koji su zainteresovani za ovaj model je da ga obavezno probaju pre nego sto pocnu da sude o snazi, nije sve bas kao na papiru. I zapamtite ljudi, konjaza je maksimalna snaga na vrhuncu snage, to ne mora da znaci da agregat isporucuje slicnu snagu sve vreme. Sa druge strane obrtni moment pokazuje stalnu snagu motora i mnogo je realniji kada procenjujete kako motor vuce. Da su samo stavili usd viljuske u fabrici... :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ista masina kao u xtx/xtr 660 , premalo konja, previse kila, prelijep, hebiga

 

Isti motor ali drugačije ubrizgavanje i u vožnji djeluje uvjerljivije od XT660R.

Čuj, ide bolje od Dominatora, starih XT600, moje stare XTZ 660 ( serijske, moja

je malo budžena ) a troši 5 litara, sve skupa, solidno za 1 cilindar i tako velik

motor namjenjen za putovanja. Kome je jedan cilindar malo, svaki singl će mu biti

slab izuzev možda nekih više supermoto modela, no oni su za djiranje oko kuće, ne

za putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srbija Beograd

Vozio sam xt660z(2009) nekih mesec dana uporedo sa mojim xt660r(09)koji i danas vozim oba motora snazno potezu imaju iste agregate xtr je za nijansu zivahniji i okretniji razlika u tezini od nekih 10kg mozda i vise.

Cim sam preuzeo motore zamenili smo vizire montirani su veci originalni yamahini i pored toga 120-130 je ok sve preko toga vetar znatno vise smeta.

Potrosnja xtr je oko 5.5l nekad i 6 zavisi od voznje ,ne stedim na gasu muzika iz auspuha ti ne da da stedis.

XTR voziti je izuzetno lako,potrebnao je svega par voznji i on ce vam odmah pokazati sta sve moze,a moze dosta.

Na XTZ sdiste je vise i malo je teze da se provlacis po gradu za razliku od XTR KOJI KAO bmx vozan.

citao sam dosta da su raniji modeli 2004 imali problem sa gasenjem pri naglom dodavanju gasa,to sa novijim modelima nije slucaj.

U meniju kompjutera se moze podesavati parametri gasa u zavisnosti koji kvalitet goriva se koristi i kolicina vaduha samim tim se moze dobiti uvek max iskoriscenje goriva vrednosti su 10 15 20 25.

Neko je prokomentarisao da je 48ks slabasno,kada sednete na motor i provozate promenicete misljenje,sa mojih 105kg vrlo sam zadovoljan kako startuje do 100-ke oko 5 sec.

Cena novog motora je daleko niza od konkurencije.

Sto se sedenja tice nadjena je neka sredina izmedju hard endura i putnih za nijansu je udobnija XTZ.

Vibracija motora je svedena na minimum,licno je ne primecujem vise osecam vibracije od zvuka koji ispaljuju auspusi u mom slucaju DRAGON iz Ade.

Spadam u vozace koji se ne upustaju u neku rizicniju voznju,ali XTZ ili XTR propeti na zadnji je kao da prebacujes iz 4 u 5 brzinu,Motor je izuzetno stabilan u svim rezimima voznje.

Koliko uzivanja i mogucnosti u voznji pruza mislim da je u samom vrhu za malo novca u odnosu na konkurenciju.

Malo sam oduzio pisanje mogao bi jos mnogo da pisem svaki put kada krenem u voznju sa XT-om kakvo god da sam raspolozenja uvek mi izvuce osmeh na licu.

Oba motora mogu da se voze kvalitetno na kracim i na duzim relacijama mislim da je nadjena prava mera za motor od 660ccm i cenu pristupacnu naj konkurentnijoj u klasi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Jako zanimljiv "test" je pravila mesana ekipa u Australiji. Naimi nije u pitanju tipican test vec je jedan od clanova dobio motor na koriscenje i ljudi su jednostavno otisli da se voze. Dakle voznja(pretezno kamenje,brda i reke) i priroda u prvom planu a tek svremena na vreme daju neki komentar na Teneru. Meni je bilo zanimljivo za pogledati, voleo bih da se provozam po tim terenima a i muzika je dobra, pa bih preporucio i vama da bacite pogled.

 

 

Ovo je prvi od ukupno pet delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja ga imam godinu dana,odlican motor,isao sam na more prosle godine sa devojkom i sva tri kofera montirana,nijedan jedini problem nisam imao.Vuce solidno,potrosnja vrlo mala,ispod 5l,udoban je i mislim da za te pare,ne postoji bolji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Yamaha XT 660 Z je top motor, imam ga u svom vlasništvu već par mjeseci, prešao sam te 2000km i jako sam zadovoljan. Kupio sam ga za svega 5000 eura u Sarajevu sa pređenih 14.000km na satu, 2010 godište i jako je očuvan. Ovo je verzija bez ABS-a (što je odlično za offroad i po mnogo čemu) i od dodatne opreme imao je orginalnim yamaha kofer i zaštitnu ploču za mašinu (skid plate).

Motor ima više nego dovoljno snage i jako je mali potrošač, kapacitet rezervoara je 23 litre i po nekim podacima trebao bi da izvuče oko 500km sa rezervoarom što upravo testiram.  Jedan cilindar na koga sam navikao i koji ti ne dozvoljava da skines osmjeh sa lica je odličan sa vrlo malo vibracija, ne postoji problem sa trzanjem na malim obrtajima koje su imali prijašnji modeli sa tom mašinom (XT 660R). Prednji točak ima dva diska i kočenje je vrhunsko, što se tiče vizira mnogo pomaže i dobar mi je kada nosim običnu integralnu kacigu ali kada stavim adventure ili cross kacigu na brzinama preko 100 km/h vjetar nekako udara pravo u kačket na kacigi i pravi problem sa vidom (muti se) :) ali to se može riješiti sa dodatkom koji se stavi na vizir ili većim aftermarket vizirom.

Što se tiče dodatne opeme polako sam ga počeo prilagođavam sebi za vožnju na i van asfalta što sam većinu vremena i vozio, kao i za duža putovanja što mi je trenutni cilj. Šaljem par slika kada je kupljena.:)

 

 

 

IMG_2009.JPG

IMG_2032.JPG

IMG_2105.JPG

IMG_2400.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
32 minutes ago, orla said:

Yamaha XT 660 Z je top motor, imam ga u svom vlasništvu već par mjeseci, prešao sam te 2000km i jako sam zadovoljan. Kupio sam ga za svega 5000 eura u Sarajevu sa pređenih 14.000km na satu, 2010 godište i jako je očuvan. Ovo je verzija bez ABS-a (što je odlično za offroad i po mnogo čemu) i od dodatne opreme imao je orginalnim yamaha kofer i zaštitnu ploču za mašinu (skid plate).

Motor ima više nego dovoljno snage i jako je mali potrošač, kapacitet rezervoara je 23 litre i po nekim podacima trebao bi da izvuče oko 500km sa rezervoarom što upravo testiram.  Jedan cilindar na koga sam navikao i koji ti ne dozvoljava da skines osmjeh sa lica je odličan sa vrlo malo vibracija, ne postoji problem sa trzanjem na malim obrtajima koje su imali prijašnji modeli sa tom mašinom (XT 660R). Prednji točak ima dva diska i kočenje je vrhunsko, što se tiče vizira mnogo pomaže i dobar mi je kada nosim običnu integralnu kacigu ali kada stavim adventure ili cross kacigu na brzinama preko 100 km/h vjetar nekako udara pravo u kačket na kacigi i pravi problem sa vidom (muti se) :) ali to se može riješiti sa dodatkom koji se stavi na vizir ili većim aftermarket vizirom.

Što se tiče dodatne opeme polako sam ga počeo prilagođavam sebi za vožnju na i van asfalta što sam većinu vremena i vozio, kao i za duža putovanja što mi je trenutni cilj. Šaljem par slika kada je kupljena.:)

 

 

 

IMG_2009.JPG

IMG_2032.JPG

IMG_2105.JPG

IMG_2400.JPG

Neznamo se al bas mi milo kako uzivas u svom ljubimcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja