Jump to content

Moto Zajednica

Najbolje Enduro/touring Cizme Do 200E ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

^Tovariš, tovariš. :D

 

 

Ovako, čizmaci na prvi, drugi i treći pogled odaju utisak jako kvalitetne obuće. Naravno, koliko su kvalitetne videćemo vremenom. Završna obrada je, hmmm, italijanska. :) Znači sve je lepo na svom mestu, lepak nigde nije izvireo, a šavovi drže paralelnost gde su u paru.

 

Neki delovi (ceo prednji kraj npr.) su izrađeni od duple kože i čizma mi je u prvi mah delovala bolesno čvrsto. Kako nikad nisam imao, niti nosio bilo kakve moto čizme po iskustvima drugih ove sam povezao sa nekim strašno krutim MX čizmama. Onda sam ih dve nedelje, onako bogato, napadao nekom masnom kremom i kao po očekivanju - počelo je kroćenje. :D Stopalo je našlo svoje mesto, tačnije čizma mu je vremenom ustupala prostor i sada mnogo lakše koračam u njima.

 

Uhvatile su me dve kiše do sad i gaerne nije pustio vodu. Još uvek im u potpunosti ne verujem jer nisam imao celodnevnu vožnju po kiši.

Đon je dovoljno tvrd za vožnju u stojećem stavu.

 

Kada se prebace farmerice preko njih niko nikad ne bi rekao da je u pitanju moto čizma. Izgledaju skroz pristojno i urbano i sa njima možete slobodno završavati poslove po gradu (kada ste motorom naravno). E, kad su u pitanju neke kraće moto pantalone, ili pak kad se pantalone ubace unutar čizmi pa aluminijumske kopče izvire, tada dolazi do izražaja druga - "buldožer strana"! :lol:

 

Sve u svemu jako zadovoljan!

 

PS. Osvrt izgleda kao ona narodna - svaki ciga svoga konja hvali, ali nemam ih dovoljno dugo pa se još uvek nisam susretao sa mogućim gafovima (potajno se nadam da ih neću ni upoznati ::) ).

 

PS2. Čizme dolaze u normalnim evropskim brojevima ali kalup je nešto manji. Rekao bih skoro pola broja.

 

 

 

Na delu. :)

 

DSC02725.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@ Ugac Fino, jos samo da kazes cenu i gde (kako, preko koga) si ih kupio/narucio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

nego, sta rade vase suvozacice na ovu temu? da li i o njima brinete kao o sebi ili su njima dovoljne obicne gilje?

i zeni bih uzeo neke cizmake, ali nemam ideju koje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Prvo sam kupio iz Luisa Madhead cross cizme , u njima sam vozio 150 km po asfaltu i pored jake volje nisam mogao da se naviknem na njih!! Previse su grube i pored odgovarajuce velicine na vise mijesta na nozi sam osjecao bolove posle voznje .

Posle njih sam presao na skroz light varijantu Oxtar track ,one su udobne kao patike ali nemaju nikakvu zastitu i u blatu i vodi su se vrlo brzo raspale.

Sad imam AS tech 3 (185e)i mislim da sam konacno pogodio cizmu za moju voznju ,iako izgledaju grubo mogu da vozim citav dan u njima bez problema .Sto se tice vodonepropusnosti ,cim se naoblaci carape su mokre :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja sam skoro pazario ove CIZME(klikni)! Na zalost nisam stigao da ih testiram, al valjda cu krajem meseca ako vreme dozvoli! Ocekivao sam da su dosta teze pa sam se iznenadio kad sam ih uzeo u ruke. Po onome sto sam ih prosetao malo po kuci reko bih da nece biti toliko komplikovanje setanje u njima. Za vidu ne znam, al javljam posle prvog testa!

Inace nosim obucu 43-44 kako koji model, i narucio 44 cizme. Cizme su mi knap, pa ukoliko me budu ubijale pri voznji(nadam se da nece), idu u oglase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Cizme su mi knap, pa ukoliko me budu ubijale pri voznji(nadam se da nece), idu u oglase...

 

Da ti pomognem malo, pošto sam doktorirao na bacanju para na pogrešne komade opreme. Uopšte ne moraš da krećeš u vožnju, samo stavi motor na štender, popni se i stani na fuzastere, pa se klati napred nazad. Naravno u čizmama. Ako ti se prsti budu nabijali ili te negde drugde bude žuljalo - stavi ti to u oglase pre nego što ih isprljaš, više ćeš dobiti za njih. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa setkao sam ih po kuci, i nisu pravile problem! No videcemo jos, kad susne malo isprobacu ih po lokalnom offu i po gradu malo pa cu videti. Hvala na savetu!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Tu sam i ja grešio, jer tek kad stanem na fuzastere, kada je oslonac samo na sredini čizme a ne na celom stopalu, čizma tako legne da vidim da li mi je "kratka" ili ne. Recimo, i SIDI Adventure i TCX Infinity su mi dobre u 45 veličini, ali samo kad šetam. Čim stanem na motor, pa se čizma malo "savije" odmah udare prsti napred, posebno kada krenem da menjam brzine i da kočim. For the future reference, Alpinestars 45 su mi taman.

 

A možda samo imam nežne prstiće? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Za one srecnike koji nose male brojeve dobra cizma se nadje i za manje od 100€

 

Br 41 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=60

 

Br 40 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=63

 

A za ostale http://www.powerbikeoffroad.it/elenco.asp?idcategoria=150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Za one srecnike koji nose male brojeve dobra cizma se nadje i za manje od 100€

 

Br 41 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=60

 

Br 40 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=63

 

A za ostale http://www.powerbikeoffroad.it/elenco.asp?idcategoria=150

 

Samo je pitanje kako ih dostaviti iz Italije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Za one srecnike koji nose male brojeve dobra cizma se nadje i za manje od 100€

 

Br 41 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=60

 

Br 40 http://www.powerbikeoffroad.it/dettaglio.asp?idProdotto=63

 

A za ostale http://www.powerbikeoffroad.it/elenco.asp?idcategoria=150

 

Samo je pitanje kako ih dostaviti iz Italije...

 

Moze da se salje postom ali su veliki troskovi tako da ostaju rodjaci, komsije,poznanici ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja evo atestirao vec moje cizme, a epilog je bio ovakav otprilike :)

 

64070_3095835189669_1077770221_2944947_1810751787_n.jpg

 

431121_3095833229620_1077770221_2944946_1645444057_n.jpg

 

e sad, definitivno mi je cizma nogu zastitila(pola sata mi je motor lezao na nozi bezmalo celom tezinom)! E sad dal bih stigao da izvucem nogu na vreme i dal bi mi se noga u opste zaglavila, to je vec filozofija i zestoko teoretisanje. No bolelo je i u cizmi mogu da zamislim kako bi bilo da je bilo u cokulama ili patici! Kolko sam video na cizmi nema ni jednog ostecenja ali cu sutra to morati proverim, pa ako budem imao slike cizme, saljem i njih!

 

Btw, da ne zaboravim, nikad na off sam!!! Ja sam to iskusio na tezi nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Idi, bre pero, prepade me. Dobro se završilo, bolje bi bilo da si danas bio sa nama, isterao sam Jare, pa smo se malo vozili.

 

Što pre da ti prođe i ta masnica na peti. Pozzzzzz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

"Oživljavam" temu da ne otvaram novu sa istim pitanjem...

 

U potrazi sam za parom Enduro/Dual-Sport čizmama,cifra oko 200e.

 

Ono što mi je zapalo za oko za tu cenu,a da može da se kupi kod nas su:

 

-Alpinestars Tech 5

-Fox Comp 5

-Forma Adventure

-Scott Mx-350

 

Čizme mi trebaju za Dual-Sport vožnju,najbitnije mi je sigurnost,udobnost,kvalitet izrade (da se ne raspadnu posle par vožnji) i po mogućstvu da što manje propuštaju vodu.Bukvalno tim redosledom koji sam napisao.

 

Ako je neko koristio neke od navedenih,neka napiše utiske ili ako neko ima predlog za neke "pete",a da ne prelaze navedenu cifru-neka predloži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja