Jump to content

Moto Zajednica

FZ1 / FZ1 Fazer 2006 i noviji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha FZ1 / FZ1 Fazer 2006 i noviji

 

2006FZ1.jpg

 

2007_FZ1N.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

 

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

FZ1-SA 2008.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

2 meseca.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Snaga, stabilnost, udobnost.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Zaštita od vetra sa fabričkim vizirom je nedovoljna, kao i kod većina današnjih motora, tako da zamenski vizir završava posao. Ako se žestoko pritiska, zna da potroši poprilično goriva, naročito sa Power Commanderom ::)

 

5. Moj utisak:

 

Fenomenalan motor za grad, ali i za dalja putovanja (po asfaltu). Vuče bez problema u bilo kojoj brzini, položaj sedenja je odličan, suvozač (supruga) se takođe ne žali na sedenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

FZ1-SA 2009.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

1,5 meseca.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Snaga, stabilnost, lakoća upravljanja

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Čini mi se malo težak motocikl, ali se lako vozi.

 

5. Moj utisak:

 

Super agilan i poslušan motor za grad kao i za dalja putovanja. Vuče bez problema u bilo kojoj brzini, položaj sedenja je odličan, potrošnja je malo veća (oko 8lit pri 170-200km/h , u gradu normalne vožnje oko 6,5lit ) ali u poređenju šta se dobije , to je zanemarljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha FZ1 S fazer

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

FZ1-S 2007.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

2.5 meseca.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Snaga, stabilnost, udobnost, lako se održava.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Vizir ,fabrički auspuh i zvuk je prilično bljak,zna da potroši poprilično goriva, naravno sa Power Commanderom ::)

 

5. Moj utisak:

 

Fenomenalan motor za sve osim "offroad" varijanti . Položaj sedenja je odličan, težište je super,sjajna kombinacija R agregata i turing podešavanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

20. Avgust 2008

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

27. Avgust 2010 oko 38,000km (dok me traktor nije sobalio :))

 

3. Šta mi se dopada:

 

Kad sam stavio (pred prodaju) leovince carbon evoII full se cuje i tera na zavrtanje gasa, kupio sam dodatno full cowling i poviseni vizir, poviseni vizir je vrh za duga putovanja, dosta lagan, udoban ima snage u obrtajima dosta. Zahvaljujuci ovom motoru sam prvi put probao michelin p road (zbog kompleksa pre nisam) tako da i dan danas kupujem iste (novije verzije) i odusevljen sam

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Vise snage na malim rpm, potrosnja goriva je isla i skoro na 13l mada je umeo da trosi i 8. Za kratke relacije, brzu voznju morao sam da vracam kratki vizir, bocne dodatne maske su muka prilikom servisa kao i glupi sistem migavaca ali posle tolikih servisa sam se kao izvestio :) jako jako los merac goriva bolje da ga nema. Navikao nahondine kocnice pa bi to ovde moglo biti bolje ali se nedostatak da resiti nekim brembo plocicama ali onda mora cesce da se ispiraju/peru ... Ima neke cudne vibracije /zujanje plastike (kasnije utvrdjeno) oko sata pa ko vozi duze ume da iritira...postavljao sam gumice kako bi to anulirao...pomeranje/sklapanje retrovizora nije preporucljivo jer se materijal brzo "istrosi" i desava se da imaju lufta onda. Inace kupljen nov u radnji, mogao bi kvalitet da bude bolji...rucke su na njmu bile "pvc" tako da sam odmah kupio hondine gumene koje su po meni najbolje bezobzira sto prljaju vise ruke/rukavice

 

5. Moj utisak:Odlican fun/street/touring motor iako nije izaslo na 2y 5novih modela cena mu je pala vise nego duplo za dve godine voznje...i tesko se posle prodaje...mada je i kriza:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

1. Godište motocikla koji ste vozili:

FZ1 (N) ABS, April 2010.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Za sada 6 meseci, ako Bog da bice mnogo vise!

 

3. Šta mi se dopada:

Naspram mladjeg brata FZ6 N koji sam vozio skoro 4 godine aktivno...

FZ1 je mnogo cvrsci, stabilniji i daje veci osecaj pouzdanosti i sigurnosti dok se vozi.

Kocnice su bolje cak i ako sam potpuno nove imao na 600tki

Udobnost je za naked motor ok ali ipak nije kao na FZ6.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Vetar ubija cak i sa dobrim vizirom pa je moja preporuka ipak S verzija sa fixiranom prednjom maskom...

 

5. Moj utisak:

Prelep, atraktivan, lako upravljiv motor pun snage i zelje za gasom... Ko je neizivljen bolje da ga se pazi, imam Mivv Suono full exhaust sistem na njemu i odlicno se cuje! Pucketa svaki put kada se usporava hteli vi to ili ne... Problem je sto se na malo obrtaja razlike u 6oj brzini dolazi do velike razlike u brzini kretanja pa tako sa normalnih 100 na sat za treptaj oka vidite na satu 140 ili 150, a da se po zvuku ne skonta da je ubrzao motor... Zato moj savet je pamet u glavu...

 

Problemi su kako cujem "magnet" i to je sve sto treba da se pazi... Zameni se unapredjenim magnetom koji nema rupe na sebi nego je zatvoren... Onaj sa rupama kada ode kokadici udju direktno u ulje i nastane kolaps...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja