Jump to content

Moto Zajednica

podsecanje na tople dane

Recommended Posts

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Evo malo slika sa izleta letos.
Beograd- Guca- Pester- Komovi- Durmitor- Niksic- Zanjice- Zlatibor- Beograd



Jutro u Guci... (poslao bih i od veceri ali su malo... khmmm)
wQIkL_img00448cl.th.jpg

Pester... Oko 30km ovakvog puta...
9PP8w_img00452gs.th.jpg

Komovi...
I6eNR_img00490eg.th.jpg

Ka Niksicu...
hMvpX_img00595re.th.jpg


Isuseno jezero
a6KYb_crnagora20050076do.th.jpg

Iznad Boke
4Qc1X_crnagora20050310uk.th.jpg

Drugar je produzio za Adu Bojanu a ja kuci, sve vreme po kisi tako da sa povratka nema ni jedna slika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Sjajno! :kul:

Vidim te (ili vas, pošto se vidi i Dominator) na nekom BJB izletu.

Ajde napiši neku prièicu o tom putu ili bar daj komentare (koliko km ukupno, koliko dana, gde ste spavali...). :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Evo ovako je izgledalo u najkracim crtama.

 

Krenuli smo oko 4 popodne, bese sreda, bas kad je pocinjao sabor u Guci. Isli smo do Kragujevca preko Topole. U Kg-u svratili smo kod ovog ortaka sa Dominatorom na rucak kod njegove keve. I odatle pravo za Gucu. Tamo digli sator, a sa likom koji drzi kamp se dogovorili da ostavimo stvari kod njega u kolima. Bilo mi malo glupo da ostavim u satoru na izvolte. Malo se provodili tu noc, a u medjuvremenu sastavili se nebo i zemlja. Ujutru kisurina, pa smo obukli kombinezone i vozi za Ivanjicu. Tamo smo svratili u neku ekstra pekaru u centru. Odatle pravac za Sjenicu. Inace ovaj put je mnooooogo dobar. U Sjenici kupili prsut i sir. Odatle smo isli onim makadamom sa slike do Bjelog Polja. Tu nas je nas pandur gnjavio pola sata na granici jer je coveka zadnji put video pre mesec dana. Onda se stigne do nekog manastira pa mosticem preko Lima i na magistralu. Pa Berane, Andrijevica, Kolasin. Tu smo usput na Komovima sabili prsut i sir. Iz kolasina smo otisli za mojkovac i onda kanjonom Tare do Durmitora gde smo prespavali kod prijatelja u vikendici. Odatle smo ujutru preko Savnika isli za Niksic. Malo posle Niksica a pre Slanskog jezera se skrene levo na put za Kotor preko Ceva i Njegusa. Sisli na more i otisli u Zanjice, tamo nam drugar drzi ronilacki kamp. Ja sam se sam vracao standardnim putem za Bgd u nedelju, bila je ogromna guzva zbog zavrsetka Guce a kroz celu Srbiju je lila kisa, tako da su se pumpadzije krstile kada su me videle.

 

Sve u svemu jako lepa tura, prelepa priroda i divni ljudi koje smo sretali usput. Za prolece planiram opet isto do Durmitora, onda malo voznje po njemu pa pet- sest dana u Albaniju. Jednom sam malo zasao u Albanski deo Prokletija i bio odusevljen, tako da jedva cekam da se provozam tamo. Shvatite ovo kao poziv pa mozda zajedno da krenemo na put!

 

A da. Mislim da je tura na kraju bila oko 1700km ili tu negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Odlicna tura. Uvek kad procitam neki ovakav putopis razmislim se da predjem na neki enduro mada sam ja sa mojim metalnim konjem isao po svakakvim terenima koji bas i nisu za njega.

 

Zanjice su mi odlicne meni na desktopu stoji slika koju sam uslikao sa one tvrdjave.

 

Ajde sredi neki popust na kurs ronjenja kod tog drugara :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

E super vam je bila tura. Uvek se odusevim da vidim da je i SCG dovoljno velika za prave moto ture i voznje... Nekako vecina planira neku ozbiljnu turu da uradi po belom svetu, a opet ima mnogo dobrih ruta i ovde, samo se treba setiti i poci...

 

Sjajno! Odlicna ti je Africa! :pivo: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
E super vam je bila tura. Uvek se odusevim da vidim da je i SCG dovoljno velika za prave moto ture i voznje... Nekako vecina planira neku ozbiljnu turu da uradi po belom svetu' date=' a opet ima mnogo dobrih ruta i ovde, samo se treba setiti i poci...

 

Sjajno! Odlicna ti je Africa! :pivo: 8)[/quote']

Treba prvo upoznati svoju kucu i dvoriste , a onda u komsiluk.Barem po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ima zanimljivih mesta po SCG kol'ko oces. Imam jednog prijatelja koji poznaje svako drvo i sve veverice i pun je korisnih informacija o zanimljivim mestima (izvori tople vode, vodopadi itd...). Samo se treba provozati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Pored Djerdapa pa na Zagubicu do Bora pa sve dale i dalje... prosto nemogu da verujem da takvi predeli postoje kod nas.

Prosao sam vec tim putem i opet cu !!!

 

Za napomenu, kada sam video Djerdap kod Golupca u trenutku sam pomislio da sam na moru (nevidis drugu obalu)!!! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja sam 2006tu planirao za ''savladavanje'' buduce makine i upoznavanje Otadzbine. Racunajte na mene. Mislim da treba ukljuciti u ture i istocne delove Republike Srpske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja