Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Verovatno sam u pogresnoj temi ali da ne otvaram novu posto ne mogu da nadjem u pretrazi... Hocu da ugradim onu elektroniku za automatsko paljenje svetla na burgman 400 2007 godiste, jel zna neko jel izvodljivo doci do releja ili do sijalice a da se ne rastura ceo motor?

Skini Y plastiku ispod vizira i trebao bi gledano od napred sa desne strane videti relej,ali ti je moj savet da skines celu prednju masku da bi ti sve bilo pregledno.

Molim admine da prebace ove dve poruke u temu o Burgmanima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Maksi skuter prijatelji, drugari i ostali... 
Evo, u garažu je konačno tek danas/večeras stigao i naš Silver iako je kupljen već prošle sedmice...


Snimio sam kratak video dobrodošlice da vidite kakvo sam sokoćalo dovezao u garažu...

Udr'te! :D 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Opasno dobro izgleda  :takoje:  Piši godište, kol'ko novaca, kilometražu vidim ali ne verujem da je tolika  :staa2:

 

Neka te služi kako si zamislio  :jee1:  :jee1:  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Proizveden je 2004. godine i prvi vlasnik je ujedno (skoro) i jedini vlasnik.

Motor sam kupio od sinovca prvog vlasnika (prvi vlasnik mu je stric) a razlog prodaje motora je to što je u zadnjih 5 godina prešao manje od 1000 kilometara (vlasnik obolio od multiple skleroze) i kao nepotrebno vozilo su odlučili da ga prodaju.

Razloga da sumnjam u kilometražu nemam ali ipak ću da sa brojem šasije da odem na tehnički da provjerimo.

Račun od servisa imam od juna 2016. godine kada je zamjenjeno ulje, kilometraža je bila samo 180 mjernih jedinica manja nego sada.  :neznam: 
Gume su na njemu iz 2012 godine a šare baš dobre tako da nemam razloga da ne vjerujem u priču o tome da nije vožen.

Model je sa ABS-om i CBS-om a za mene je to bio uslov kupovine motora, da ima ABS.

Sa motorom sam dobio Givi povišeni vizir, Givi simply kofer i Tucano deku za loše vremenske uslove.
Osim toga, dobih i prednje kočione pločice i račun sa njima... kupljene 2014. godine i nikada nisu zamjenjene...  :stabre:  :moto2: 


Mašina je izgledala suva kada sam ga gledao, lufta u točkovima nije bilo, ulje u mašini izgledalo prilično dobro.

Ogrebotina ima svakakvih, na retrovizorima, na bokovima, na poklopcu variomata/varijatora od dizanja na centralni štender.
Sam vlasnik je rekao da je motor jako težak (on je čovječuljak od 165cm otprilike) i da ga je u garaži oborio dosta puta.

Šta znači dosta pojma nemam, ali farbanje bi mu dobro došlo u svakom slučaju...  :lol:  :lol:  :lol: 


Cijena nije tajna, koštao je 2500 švicaraca što je oko 2350€...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Iskreno, ocekivao sam da su "tamo" motori jeftiniji. Ali ako je kilometraza prava, masina je tek razradjena. Svaki motor star preko 10 godina nosi oziljke i to je normalno. Po meni je bolje pare dati na neki lep izlet i putovanje, nego do iznemoglosti lickati i farbati motor koji je moguce ispustiti na prvom parkingu s rizlom i onda sve "jovo na novo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odličan motor, opasno dobro izgleda. Vidi se da je standard u svici.

Jedino mi taj kofer pozadi kvari vizualizaciju, njega bih ili zamenio ili skinuo skroz.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Odličan motor, opasno dobro izgleda. Vidi se da je standard u svici.

Jedino mi taj kofer pozadi kvari vizualizaciju, njega bih ili zamenio ili skinuo skroz.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Slazem se sa drugom clanom  :)  sto se tice kofera . Nekako ne stoji uz njega.

Mozda kasnije zameniti za neki koji bi isao bolje .

Mada to nekom ni ne smeta .Zavrsava posao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Čestitam druže! Extra mašinka! Da te služi dobro i puno sretnih kilometara da naberete! I upoznaj me sa Silverom kad dođem u Derventu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Danas sam sebi dao dozvolu da skinem deku, da očistim neke fleke po njemu, osvježim malo sjedište, da skinem neku gumu oko vizira koja je samo Bog zna čemu služila, da namontiram novi okvir za tablicu (jer je stari 1. stojao krivo 2. bio oštećen), da skinem neke ćuning smajling vatre koje su pokrivale junačke ožiljke zadobijene od 250 kila teške mašine u dodiru sa zemljom ili nekom drugom tvrdom podlogom... i na kraju ko zna šta još sve ne... Zadnje ali ne i najmanje važno, da ga uslikam bez deke i kofera...


SW582.jpgimage url upload





SE582iii.jpgupload gifs
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pročitah na fb stranici, Ok za ulicna P mesta ali za TC....ne mogu verovati.

Retko pa skoro da nikad nisam video invalida u nekom od TC....bem ti Marinka R.

 

e191dfa45071f57bb23122d79f75b343.jpg

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Ma slucajno sam pogledao snimak, reko da vidim bar koliko se krece, sa nekog sajma je, u Nemackoj, tacnije cena 97XX i kusur da ne lupam sad, nego me je frapiralo to da je po ceni rame uz rame sa T max-om, BMW c650, mislim izgleda super, ali brate ....puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Joj kad krene da okreće ovu kontakt bravu kao na šporetu "sloboda čačak"... uh ko to izmisli... još i ne radi pa moraš da se potpomažeš drugom rukom da otvoriš rezervoar... i ova pregrada što mora da se čupa... očekivao sam bolju završnu obradu!

 

Ako ovo ne bude bar 3-4 soma jeftinije od tmaxa retko će ko to da kupi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

rekao bih da mu je volan dosta nisko, slicno kao t max. To mi bas ne lezi, tehnicki je sigurno perfektan i lijep mi je na prvu loptu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Joj kad krene da okreće ovu kontakt bravu kao na šporetu "sloboda čačak"... uh ko to izmisli... još i ne radi pa moraš da se potpomažeš drugom rukom da otvoriš rezervoar... i ova pregrada što mora da se čupa... očekivao sam bolju završnu obradu!

 

Ako ovo ne bude bar 3-4 soma jeftinije od tmaxa retko će ko to da kupi...

Na pocetku snimka pise i cijena. 9 790 €, mislim da je ipak mnogo :)

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja