Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Ovakav xmax ima u Cacku sa Aktapovicem msm da su nemacke table, ljudi moji kako se to cudo cuje, svaki put me prodje jeza kad prodje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

 

Idiot! Isto je tako mogao da ubije i mene i tebe i bilo koga...

 

Nema empatije prema ovakvima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sveze uvezen, nalickan, uglancan ki i svaki drugi za prodaju....stanje istog ne poznavam, deluje korektno preko ekrana  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kacim slike preko Post image i do sada je bilo sve ok. Sad mi sve neke male slicice......ima li kakvog resenja  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Sta mislite Burgman ili Majesty? 400cc, 2004/2005 god?

 

Jel mozda neko zna nesto o ovome  http://www.polovniautomobili.com/motori/8266566/suzuki-burgman ?

Planiram sutra da odem da pogledam

 

Yamahu sam bio da vidim pre par dana, ok je, treba prednja guma i oko prenosa se nesto cuje   http://www.polovniautomobili.com/motori/8747027/yamaha-majesty-400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Bio da vidim Bugija, ne svidja mi se, nesto mu se cuje u masini, ne mogu da objasnim zvuk ali nadjacava vec pomenuti embrion hehee

Brava zeza, plastike nisu lose.

Samo to sto se cuje, ali ide otkida stvarno..

 

Kupicu ipak Yamahu.. Nadam se za par dana da je dovezem..

 

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ni u jednom momentu ne preupitujem ko je kriv jer je to očigledno... NO MEĐUTIM, da li se samo meni čini da je brzina skutera bila ozbiljno velika kada je uspio do ove mjere da zdrobi skuter i pričini ovakvu štetu na autu??? 

To je ono šta ja uvijek ponavljam... ako se ne čuvate sami, drugi će još manje... onda su rezultati ovakvi, na žalost poražavajući... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nov motor, 60ks pod guzicom, pravac.....idealno da ga razvuces ali jbg.....nije imao srece ovog puta  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Bez obzira koliko je isao to ne menja cinjenicu da je ovaj skrenuo preko pune gde nije dozvoljeno.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Već smo imali ovu raspravu u drugoj temi...

Hajde prvo, riječ po riječ, pročitaj moj post da bi ti bilo jasno da sam i sam rekao da je vozač automobila kriv, tj. da je jasno kao dan ko je kriv...
 

 

Onda se vraćamo na pitanje da li bi povrede vozača skutera bile iste pri 60/80/120 km/h???
Pogledaj fotografije... skuter je zdrobljen, najbukvalnije... a šteta na vozilu pokazuje da skuter nije išao 60 na sat... 
O tome se radi... 

Ljudi, moramo da se osvjestimo... moramo da vozimo mozgom a ne mudima.

Moramo da mislimo i na one ispred nas, i na one iza nas, i na one koji izleću iz dvorišta, njiva, sa benzinskih i slično...

Tek kada tako vozimo, da ne kažem konektovani na kolektivnu (ne)svijest, onda smo koliko-toliko sigurni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja imam neka svoja pravila, koje poštujem dok vozim.

Desi se i meni da se opustim pa dam po gasu. Kad budem hteo da divljam i vozim do nekog svog maksimuma kao vozača tu je NAVAK.

Kad prolazim kroz naseljeno mesto smanjim brzinu i maksimalan oprez.

Tu za mene nema divljanja i jurcanja.

Kad je doba traktora smanjim malo brzinu i oprez. Ne slušam muziku, ne razgovaram na mob dok vozim. Nisam želeo ni da kupim komunikaciju da budem u vezi sa ženom kad se vozimo.

Sve mi to odvlači pažnju.

Posle malo duže km počne da stiže i umor, pada i koncentracija pa oprez nije na odmet.

Posebno obraćam pažnju i kad prolazim i pored pumpi, parkinga restorana, firmi koji se nalaze na nekom magistralnom putu.

Odatle izleću kamikaze jer ne mogu da procene našu brzinu, misle da idemo po propisu ali u stvarnosti većina nas fino prekorači ograničenje.

To i ja radim ali pazim maksimalno koliko mogu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Već smo imali ovu raspravu u drugoj temi...

 

Hajde prvo, riječ po riječ, pročitaj moj post da bi ti bilo jasno da sam i sam rekao da je vozač automobila kriv, tj. da je jasno kao dan ko je kriv...

 

 

Onda se vraćamo na pitanje da li bi povrede vozača skutera bile iste pri 60/80/120 km/h???

Pogledaj fotografije... skuter je zdrobljen, najbukvalnije... a šteta na vozilu pokazuje da skuter nije išao 60 na sat... 

O tome se radi... 

 

Ljudi, moramo da se osvjestimo... moramo da vozimo mozgom a ne mudima.

Moramo da mislimo i na one ispred nas, i na one iza nas, i na one koji izleću iz dvorišta, njiva, sa benzinskih i slično...

Tek kada tako vozimo, da ne kažem konektovani na kolektivnu (ne)svijest, onda smo koliko-toliko sigurni...

Ti kao da si nalozeni alfista ili golfista (pajser dakle). Vidi druze, i da je 40 isao opet bi se povredio. Skuter je supalj, na ram nakacene plastiketine (ako si nekada video rasturen skuter) koje se i pri 30km/h u direktnom sudaru raspadaju. A da ti si veliki strucnjak pa mozes na osnovu stete da procenis koliko je nesrecni kolega vozio? Koja glupa prica...umesto da se digne halabuka da se daj imbecil osudi na ozbiljnu kaznu zbog povreda opasnih po zivot ovde se raspavlja da li je vozio 40 ili 80 ili 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

200 nije sigurno vozio. Ovaj ga nije jednostavno video. I to je cela poenta. Dal je nesrecni kolega isao 80 ili 120 to ne menja cinjenicu da ga ovaj uopste nije registrovao.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Za mene je glupo i komentarisati uopste dal je vozio 60 80 ili 120, vozio je kolko je vozio i ako je kriv treba da plati kaznu 10 20 ili 30 hiljada a ne da plati nogom rukom ili ne daj Boze glavom zbog nekog smrada koji ga je isekao i umalo ubio umesto da je sacekao par sekundi i prosao.Uostalom ko to vozi motor po naseljenom mestu stalno i uvek 50 a po putu otvorenom 80...mozda 50ccm?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Covek je napravio tezak prekrsaj,oduzeo mu prvenstvo presao preko pune linije tu se zavrsava svaka prica,kakva crna brzina tu je ogranicenje 80 i da je isao tom brzinom dovoljno da se izgubi glava.Ovo kao da su u blicu komentari,jos ce ispasti kriv kolega,svakom od nas se to moze desiti,ko misli da je oprezan i da se njemu ne moze desiti grdno se vara.Ovde niko ne jebe motore i kraj.Da se covek sto pre se oporavi i neka ovome kozu oguli sa ledja pa neka onda ide preko pune.Svima nas se desilo to ej nisam te video meni par puta ove godine na srecu izvukao sam se ali mogao sam i ovako proci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odatle izleću kamikaze jer ne mogu da procene našu brzinu, misle da idemo po propisu ali u stvarnosti većina nas fino prekorači ograničenje.

 

Ziva istina

 

 

Već smo imali ovu raspravu u drugoj temi...

 

Hajde prvo, riječ po riječ, pročitaj moj post da bi ti bilo jasno da sam i sam rekao da je vozač automobila kriv, tj. da je jasno kao dan ko je kriv...

 

 

Onda se vraćamo na pitanje da li bi povrede vozača skutera bile iste pri 60/80/120 km/h???

Pogledaj fotografije... skuter je zdrobljen, najbukvalnije... a šteta na vozilu pokazuje da skuter nije išao 60 na sat... 

O tome se radi... 

 

Ljudi, moramo da se osvjestimo... moramo da vozimo mozgom a ne mudima.

Moramo da mislimo i na one ispred nas, i na one iza nas, i na one koji izleću iz dvorišta, njiva, sa benzinskih i slično...

Tek kada tako vozimo, da ne kažem konektovani na kolektivnu (ne)svijest, onda smo koliko-toliko sigurni...

Ti kao da si nalozeni alfista ili golfista (pajser dakle). Vidi druze, i da je 40 isao opet bi se povredio. Skuter je supalj, na ram nakacene plastiketine (ako si nekada video rasturen skuter) koje se i pri 30km/h u direktnom sudaru raspadaju. A da ti si veliki strucnjak pa mozes na osnovu stete da procenis koliko je nesrecni kolega vozio? Koja glupa prica...umesto da se digne halabuka da se daj imbecil osudi na ozbiljnu kaznu zbog povreda opasnih po zivot ovde se raspavlja da li je vozio 40 ili 80 ili 200

 

 

Zonpi matori nisi u pravu, ne treba da budes strucnjak da bi video da li se neko kretao vecom ili manjom brzinom. 

Po stanju skutera....nista spektakularno ali zato stanje automobila dovodi do zakljucka (ovako meni laiku), da tu nije bila propisna brzina, fino ga je raspalio.

Po meni oboje su krivi, s'tim da vozac automobila nosi daleko veci teret tj krivicu....bajker za prekoracenje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Moj deda priča da vozača štiti samo sreća, i to mu potpuno verujem kada tako kaže. To možemo svi i da potvrdimo, džabe što se mi pazimo i čuvamo kada drugi to ne radi. Ovaj momak što je povređen jednostavno nije imao sreće kao što neki kolega gore reče, i desilo mu se ovo što se desilo. Njegovu brzinu neću da komentarišem ali ni malo, iz razloga što "kraš" test zgužva auto kao limenku, a šta drugo da se očekuje od plastike na skuteru.

A da ne napominjem što je čovek doživeo da ga neko udari(iseče) preko pune linije, daleko bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Mislim da je sve pogrešno shvaćeno,definitivno je matori kriv.nego je poenta da shvatimo da je mnogo takvih koji mogu da te obore i da mi,koji vozimo dvotockase moramo da razmišljamo korak unapred i da vodimo računa i o onima koji nevode,jer smo isuviše ranjivi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja