Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

@Sale generacijo! Nek ti sledećih 24 (u evrima) bude isto uzbudljivo i puno km kao i ovih predhodnih!

 

@Motorche sretna prinova, nema veće radosti!

 

@Crni CBR!CBR!CBR! F2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

E ovako ljudi...nemam kome drugome da se obratim nego vama ovde...razmišljam se da prestanem da vozim motor. Od kako imam motor (svaki od njih) malo-malo pa se neke gluposti kvare...da nemam neki drugi izvor (hobi-stil života) zadovoljstva definitivno bih se skroz popalio i samo na motor. S´ obzirom da sam ronilac i MNOGO uživam u tome, roniću dokle god budem imao snage da udahnem pod vodom...Volim ja i da "jašem" nemojte me pogrešno razumeti ali sam na ivici da popizdim jer ne mogu da sastavim duže od 3 meseca da vozim a da nema nešto da se "radi" na motoru, uglavnom su to sitne popravke ali ubijaju u pojam...plus svaka "nešto" košta...plus sam ja za neke stvari idealista...shvatate problem...Ajde pomozite malo... :zbunjen:0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

E ovako ljudi...nemam kome drugome da se obratim nego vama ovde...razmišljam se da prestanem da vozim motor. Od kako imam motor (svaki od njih) malo-malo pa se neke gluposti kvare...da nemam neki drugi izvor (hobi-stil života) zadovoljstva definitivno bih se skroz popalio i samo na motor. S´ obzirom da sam ronilac i MNOGO uživam u tome, roniću dokle god budem imao snage da udahnem pod vodom...Volim ja i da "jašem" nemojte me pogrešno razumeti ali sam na ivici da popizdim jer ne mogu da sastavim duže od 3 meseca da vozim a da nema nešto da se "radi" na motoru, uglavnom su to sitne popravke ali ubijaju u pojam...plus svaka "nešto" košta...plus sam ja za neke stvari idealista...shvatate problem...Ajde pomozite malo... :zbunjen:0plac.gif

 

Eovako dragi kolega,brate iz munzea1lol.gif,brate po gabaritima1lol.gif,to sto se kvari na motoru koliko sam ja shvatio je sastavni deo motociklizma!!! I mene to nervira u pm!!! jos pogotovo ako moram da se odvojim od motora u sred sezone!!! Troskovi nikad nisu dobrodosli naravno i uvek nekako te snadje kad imas najmanje para!!! Imas krizu kao i svi mi,ali zamisli sad prodas motor i setas ulicom i vidis nekoga na motoru ili vise njih kako uzivaju...0tuzan.gifpa se pojedes ko lebac!!! Najgori osecaj u zivotu kao kad vidis bivsu ribu koju si jako voleo sa drugim tipom!!!0staa2.gif0ljut2.gif0tuzan.gif0plac.gif Tako da dobro razmisli ,dodji u Zabalj u subotu i proci ce te!!! A vidi ovo1moto3.gif,a ovoBJB-Atlantic.gif I jos mnogo toga ,da ti ne pricam ja sad,znas i sam sve!!!

 

MAXI pozdrav!!!1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Sharki, kod nas je drugi problem, sto svi vozimo stare motore i automobile zbog niske cene....na zalost sve starije od 5 do 7 godina se kvari......mi nemamo obicaj da izbvadimo manuel,i da po njemu zamenimo delove kojima je vreme za menjanje, i onda krece budzenje, a znas i sam , da kad nesto budzis, to ne traje dugo, plus to budzenje unistava druge delove.....

i onda se vracamo na tu nisku cenu, ko ne plati na mostu, plati na cupriji, i onda placamo delove, placamo majstore, i tako igranka bez prestanka.....svaka nedelja kad ne das pare za neki deo ili majstora, je dobra nedelja....a sto je motor stariji, to je teze i teze.....

 

dakle, jedino sto nam proizilazi je da kupimo nov motor, i vozimo ga......ali za taj motor treba imati para...e sad, stavis na papir, koliko si platio taj tvoj, koliko si ulozio u njega i dodjes na neku cifru da to kosta ko pola novog istog motora.....problem je ona druga polovina....zato se na zapadu uzme na kredu, vozis ga do daske, akas ga, jurcas,dok ne dodje do nekog veceg ulaganja posle 5 godina(ni u nemackoj vise ne voze redovno na servise, nego su i oni poceli da ih budze po garazama), kad dodje do toga, prodas ga slovencima, oni ga zamaskiraju, voze 2 god, spuste kilometrazu, i prodaju ga nama.....i mi srecni ko majmuncici, kupili lep motor, super odrzavan, sa malom kilometrazom(vozila ga baba do pijace).....i naravno da nastaju problemi.....

 

dakle, das pare u startu, kupis nov dobar motor, vozis ga, i prodas posle 5 god u pola cene, bez ulaganja......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

@Zemunski brate Big :lol: kapiram sve to i hvala na mišljenju. Razmišljao sam o tom "jedenju" kada vidim nekoga na motoru itd...naravno ima logike i dešavalo se ranije za neke druge stvari ali mislim da me više kolje ova druga vrsta "jedenja"...a uostalom ja ću da zatvorim oči kada budem čuo motor da se približava...čekaj onda ako je neki R onda ću još više da se jedem kada čujem zvuk :lol::staa:

@ Zeko...ti si sročio post za medalju...hvala. Tvoje reči me guraju u smeru da se ne "zanimam" više motorima :lol: ja trenutno mislim da je to dobar smer razmišljanja. :haha1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

gde sad da batalis,kad si,kako kazes,imao dosta tih kvarova...pa to si sad otklonio,ne moze to svake nedelje da se kvari nesto unedogled,sad je najgora varijata da to sto si sredjivao prodas...mene oko odrzavanja motora vadi to sto sve radim sam,a cak i volim mehaniku tako da mi pooravke dodju kao druzenje sa motorom:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Branko svaka čast :takoje: to jeste pravo druženje sa motorom. Tačno je to što kažeš za sređivanje pa prodavanje...gubi se tu kinta al šta je tu je. Nije mi to glavni razlog...neću da davim previše samo sam hteo da čujem još neka razmišljanja po tom pitanju i najdraže mi je što su sva mišljenja različita a i tačna! To mi je trebalo da sklopim celu sliku jer znate ono kad čovek počne da "kuva" pa više nije objektivan. Hvala kolege drugari...i još jednom da ponovim HVALA ZEKO tvoje mišljenje je prevagnulo. Neverovatno koliko je efekta imao prvobitan post sa pitanjem... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E ovako ljudi...nemam kome drugome da se obratim nego vama ovde...razmišljam se da prestanem da vozim motor. Od kako imam motor (svaki od njih) malo-malo pa se neke gluposti kvare...da nemam neki drugi izvor (hobi-stil života) zadovoljstva definitivno bih se skroz popalio i samo na motor. S´ obzirom da sam ronilac i MNOGO uživam u tome, roniću dokle god budem imao snage da udahnem pod vodom...Volim ja i da "jašem" nemojte me pogrešno razumeti ali sam na ivici da popizdim jer ne mogu da sastavim duže od 3 meseca da vozim a da nema nešto da se "radi" na motoru, uglavnom su to sitne popravke ali ubijaju u pojam...plus svaka "nešto" košta...plus sam ja za neke stvari idealista...shvatate problem...Ajde pomozite malo... :zbunjen:0plac.gif

 

Aaaaa ne ne, nema odustajanja od 2 tocka, ne ne 1jok.gif, tu smo mi da bodrimo i poguramo kad treba2jee3.gif2jee3.gif2jee3.gif

Kad god je tesko stisni zube i reci ne moze on da j...e koliko ja mogu da trpim 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

S`obzirom da sam danas saznao da mi mali neki dihtung na auspuhu kosta 3000 din. + ruke i ja se razmisljam da batalim skuter. :stabre: Bezobrazno su skupi... :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Da se mene pita ja tu ne bi(h) ništa dir'o :lol:

 

Druže SharkY, poistovjećujem se sa tobom jer imam tj. imao sam sličnu dilemu, vezanu za auto doduše ali isto je to.

 

Kupio Passat-a 5, vozio 2 godine, svaki mjesec nešto, nije sastavio u komadu 20 dana da je bio ispravan...

 

Ja poludio, prodam ga (izgubim za dvije godine 1000€ na cijeni vozila + oko 1200€ šta sam dao u njega i kupim Golfa 5, dvije godine mlađeg.

 

ISTA STVAR >:( >:( No međutim, da je sve idealno ne bi bilo zanimljivo, sada sam pritjerao kraju, ništa se ne kvari, koštalo je ali sada sam miran hajmo reći...

Odlučio sam biti tvrdoglav, nije moguće da tome nema kraja, negdje se mora zaustaviti...

 

Ne dozvoli da ti malo plastike, elektronike, željeza i dva točka sruše volju za uživanjem...

 

Ne daj se, samo hrabro naprijed!!! :moto3: :moto3: :moto3:

 

Živio!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

S`obzirom da sam danas saznao da mi mali neki dihtung na auspuhu kosta 3000 din. + ruke i ja se razmisljam da batalim skuter. :stabre: Bezobrazno su skupi... :S

 

Probaj sa pastom za auspuh,mnogo dobra i dosta jeftinija od org. dihtunga. Koristio sam Wurth pastu, ocistis, naneses i upalis agregat da bi se pasta stegla tj. postala dihtung.Imam 3/4 tube, dodji do mene ili ja dotebe pa cemo namestiti uz pivce :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Sharky, MP3

 

svi znamo da je ovo skup hobi ali ja se dva točka ne bih i neću odreći dokle god mogu da mrdam. Mozda je samo problem u izboru majstora, iz istih razloga sam i sam počeo da održavam svoju ergleu a što ne znam ima ko zna, pun je forum dobronamernih i poštenih poznavalaca mehanike i ostalih kvarova. Ja za sve što ima više od jednog karburatora preporučujem Bokilića, sa ostalim se sam borim, pa dokle ko izdrži

 

Nemojte sad, usred sezone da se lišite zadovoljstva vožnje i slobode koje nam pružaju metalni atovi, kakvi god da su.

 

Videli ste kako sam se ugruvao, nijednom ni nije palo na pamet da batalim vožnju, već samo podstrek da budem pametniji i oprezniji.

 

Za sveki problem ima rešenja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sam koristio neku ABRO dihtung masu na auspuhu i dekli na starom kinezu i odlicno me sluzilo a kosta nekih 400din. tako da uduce ne verujem da cu kupovati original dihtung za bilo sta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ljudi hvala za preporuke!!! :) Cuh se danas u toku dana sa Dachman88 i on mi je predlozio tu pastu. Kupih i cini mi se da sam fino ga "nafilovao". E sada ja sam uzeo neku Nemacku Reinzosil (650din) i nigde ne pise da treba da se upali agregat da bi se stegla. :S Samo pise da treba da se ostavi 1, 2 sata.

Ja sam to radio negde oko 20h, i u planu mi je bilo da sacekam do jutra, ali kako stvari stoje ima da ga upalim u narednih sat vremena i da ga testiram da vidim kako sam to uradio. :)

Black Adder apsolutno se slazem za izbor majstora... Jel su rane zarasle od pada? Ja sam pao (bolje receno preturio sa 10 na sat) i nista mi nije bilo, sem sto sam slomio kljucnu kost, ali sam nastavio da vozim. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

- MP3

I radi li posao ta pasta ?

 

Pitanje za poznavaoce..Od koliko litara je ova moja nindža kofernjača :stabre:

 

DAECBC36-206C-BA48-8CAA-A3794EEAC4CD_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

E sada ja sam uzeo neku Nemacku Reinzosil (650din) i nigde ne pise da treba da se upali agregat da bi se stegla. :S Samo pise da treba da se ostavi 1, 2 sata.

Ja sam to radio negde oko 20h, i u planu mi je bilo da sacekam do jutra, ali kako stvari stoje ima da ga upalim u narednih sat vremena i da ga testiram da vidim kako sam to uradio. :)

 

 

 

Wurth pasta nakon ciscenja i nenosenja zahtefa toplotu da bi se stegle tj. postala dihtung, dovoljno je da radi 10min. u leru i posle samo gasss :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Pitanje za poznavaoce..Od koliko litara je ova moja nindža kofernjača :stabre:

 

DAECBC36-206C-BA48-8CAA-A3794EEAC4CD_thumb.jpg

Rekao bih oko 33 litara..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja