Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Primice se sajam niko nista ne pominje, kao da ove godine necemo ici. Ili nas brine ovo lose vreme sto najavljuju sledece sedmice. Trebalo bi u nedelju 25. 03. Da bude malo toplije do nekih 13 stepeni koliko videh. Sale jel otvaras novu temu?

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 3 sati, mrxfon je napisao:

Pozvacu KTM kafe, samo recite ko je sve zainteresovan, da znamo za koliko ljudi.

Колико сам ја видео ти ,Даре и ја за сада.Мада знам да их има још заинтересованих али се крију ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ajd videcu da nam ostave sto za 4-5 pa cemo primaknuti koju stolicu ako bude jos zainteresovanih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kaze da se guzva stvara bas pred MotoGP trku, ako dodjemo malo ranije, npr. za moto2 trku bice mesta. Ne rezervisu stolove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
9 minutes ago, Štef said:

Ja arbajten taj dan emoji21.pngemoji24.png

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Stef, uzmi slobodan dan, ovo se ne propusta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Uzmem malo sutra, gejovi ne daju....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Izgleda da je to prirodna tranzicija... 

Atlantic je i dalje kod nas jedan od najzastupljenijih velikih maksija ali kako se cijene Wingova smanjuju tako se sve više ljudi odlučuje na dva cilindra... :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Jedno pitanje za budne:

Prodao sam Beverly 300 srecnom kupcu.

Posto mi je pred nosem otisla poslednja Honda NSS125 u Srbiji, sta mislite o Kawi J300 ABS 2017. iz polovnihautomobila i Hondi SH300i ABS 2018? Znam da su drugi svetovi sto se izgleda tice ali mislim da oba pruzaju odlican prevoz. Ne vidim neku trecu soluciiju za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Danas kupljen novi skuter :-) 

Yamaha Majesty 250 1996 godiste matorka iz svajcarske prvi put reg kod nas sad u februaru :-) Moj najdivniji kinez sprint maxx ide na prodaju. 

Vauu vozim opet auto na dva tocka :-)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Kolege i drugari zdravo.

Kao što sam vas nedavno obavestio u drugoj temi, ponovio sam se polovnom Hondom Foresight 250.
Do skora vozio Hondu Transalp, ali pošto zadnje 3 godine ne stigne da predjem više od 2 - 3000 km za sezonu, prodao je. Ali mi neizdrž nije dao mira pa uzeh, mali maxi skuter za grad i bližu okolinu.
Pošto vreme i nije nešto naklonjeno vožnjama za ovih mesečak dana prešao sam jedva 300km, ali dovoljno da se upoznam sa stanjem i isplaniram šta da joj radim :-)

Iako je servis radjen jesenas a posle toga nije vođena nešto posebno, reših da uradim zamenu ulja i pregled ključnih sklopova. Dakle:
- ulje u mašini zamenjeno,
- ulje u transmisiji zamenjeno,
- filter vazduha nov,
- svećica proverena - kao nova - vraćena,
- pogonska grupa i transmisija - kao novo,
- karburator, razlokalo se ležište osovinice pa pusta neko više goriva - budženo, radi ali zamena u najavi.

Estetsko stanje - 'nako, ima šta da se radi, ali je sve na mestu i plastike nisu izlomljene.

Već sam napravio spisak želja i radova, ali ove sezone idu samo gedžeti i vožnja, nihc estetika.

Jedino što oko mašine imam da radim je zamena karburatora. Tj.kupiću drugi, koji je ispravan pa ću na sledećem servisu zameniti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Dobro dosao. Nekad je ovaj forum bio ziv a onda smo se nekako svi otudjili... Nadam se da ce mo opet da cavrljamo i kad se neko pohvali novim skuterom da to bude propraceno i stavljen neki komentar itd!  Mislim da tvoja honda ima minareli masinu sto znaci veoma dug i pouzdan zivot uz redovnu kontrolu ulja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo Rade. Hvala na dobrodošlici.

Član sam foruma od 2009.godine, puno toga sam ovde pročitao i naučio, izmedju ostalog i to na većina ovde svrati kad ima neki problem sa sopstvenim prevozom a da su u manjem broju oni koji su aktivniji i koji dele iskustva... To se najviše odnosi na tehničke teme. Ali tako je i sa drugim forumima, bjb nije usamljen slučaj. Puno je priča već ispričano, mnogo iskustava razmenjeno, pa ljudi pretragom lako dolaze do rešenja za svoj problem - što i jeste poenta do nekle. No, ja volim da čitam razna iskustva različitih ljudi na isti problem, zato sam još uvek ovde... I pišem kad imam o čemu...

U svakom slučaju, ja se predstavio ovde iako nisam nov na forumu, nov sam u kategoriji maxi skutera (ako se Foresight može u nju svrstati).

Oživeo sam temu o navedenom skuteru i pisaću u njoj sve što budem radio, dodavao i menjao, jer vidim da je i istom vrlo malo pisano, kako ovde tako i na drugim mestima.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Jeste da je dimenzijama omalen, ali eto imam želju da ga malo poteram u šetnju po Srbiji, ne da mi djavo mira, a za to će mi trebati neka oprema koju Honda FES 250 nema fabrički, te sam već sebi skicirao spisak želja i osnovnih dodataka, tipa: USB utičnica za punjenje telefona napred, obična utičnica za upaljač pod sedištem, nosač telefona i navigacije na kormanu, prekidač za sva 4 migavca, alarm, veći vizir od fabričkog, cirada za pokrivanje, kofer, zamena običnih sijalica led-om i možda roll barovi - neki minimalistički.

Prve stavke su već naručene i čeka se da stignu pa će da padne montiranje.

Za sledeću sezonu će verovatno ostati samo roll bar i vizir...

Ovaj fabrički je izgreban i kratak za moju visinu, pa ću ga za ovu sezonu ispolirati i zatamnitii onim sprejem što su namenjeni za zatamnjivanje zadnjih svetlosnih grupa na automobilima...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Dobro dosao. Nekad je ovaj forum bio ziv a onda smo se nekako svi otudjili... Nadam se da ce mo opet da cavrljamo i kad se neko pohvali novim skuterom da to bude propraceno i stavljen neki komentar itd!  Mislim da tvoja honda ima minareli masinu sto znaci veoma dug i pouzdan zivot uz redovnu kontrolu ulja. 
Inače, kada sam birao skuter, jedna od opcija mi je bio i Majesty 250 ali konkretan primerak je trošio ulje i nije mu radio sat za merenje kilometraže, što me je u startu odbilo. A onda se pojavio FES od poznatog prodavca i sa poznatom istorijom i eto ga kod mene...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Inače, kada sam birao skuter, jedna od opcija mi je bio i Majesty 250 ali konkretan primerak je trošio ulje i nije mu radio sat za merenje kilometraže, što me je u startu odbilo. A onda se pojavio FES od poznatog prodavca i sa poznatom istorijom i eto ga kod mene...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Inače troši ulje ma koliko se igrao s njim... Sa originalnim delovima generalna urađena, posle prve zamene ulja, troši... Jbg. A nije jedina. I moja i još dosta ljudi znam, jbg rotax. Ali zato kod ortaka kao takva prešla 150000km....

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pfffff, respektabilna km... Pa i da se doliva malo nije strašno...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Evo i ja da se malo pohvalim - posle prodaje meni dragog satelisa neko vreme nisam bio siguran sta dalje probati?! ...bilo je u planu raznih modela 400cc pa onda i neki manji enduro pa na kraju nisam bio siguran da li cu uopste bilo sta uzeti,pitao razne iskusne skuterase i servisere i oni skoro svi u glas sw 400!!!...ja se prvo opirao u smislu "pa dobro ljudi ima valjda i neki drugi skuter da valja?a oni -pazi ima skutera ali ima i sw...ja ostao zatecen i pocnem polako da pratim oglase,iskustva,putopise sa njima ,klipove u sve sto ide uz to da bi me ubrzo uhvatio sw sindrom...e onda vise nema nazad-ili sw ili prazna garaza...trazio i trazio da bu na kraju uzeo taj famozni sw t 400 i prvi utisci su odlicni,taj skuter jednostavno ne skida osmeh sa lica dok se vozi...sad mi je jasno sto se vlasnici istih samouvereno hvale njima...

IMG_20190511_110446.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Društvo,

ima li ko neki top case da mu je višak ili da planira da proda? 46 litara i više...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja