Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel rolao neko na Schwalbe? Imaju fantasticnu gumu koju sam tako zeleo da kupim ali nisam nasao nacin da je doturim do Srbije. Pazite ovo, Schwalbe!

3b8e3bef-cf3c-4c40-a79e-a15d9e13d57d.jpg

 

Legle bi na Habanu kao budali samar. Naravno pored toga imaju i standardan asortiman. Vredi pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

mislim da za maxie trebaju michelin gold standard

Nije obaveza. City grip imaju i 16"

P.S. Ispade kao da radim za njih, ali ja sam stvarno odusevljen tom gumom. Citao sam negde da je feelfree vrhunska "zimska" guma i hteo sam nju da stavim, ali michelin mi je bio laksi za nabavku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sta mislite o maxis gumama? Gledao sam ih i one imaju ova bocna ojacanja...

 

Vozio sam ih na SYM GTS-u. Prednja je još uvak Maxxis - fabrička. Zadnju sam zamenio sa nekom Dunlop - made in Slovenia.

Mogu ti reći da mi se Maxxis bolje pokazao...Takođe Maxxis gume idu i u prvu ugradnju na neke modele Beverly-a i Atlantica.

Mada mislim da one nisu baš jeftine. Ako se ne varam u pitanju je Tajvanski proizvođač.

 

2494C60B-BFC1-F543-9947-65C0895D1385_thumb.jpg

 

Sad videh da je Alekre već odgovorio. Nema više (ili ja ne znam da namestim) ono obaveštenje da je stigao novi odgovor pre nego pošalješ post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja na piaggio x9 imam pireli gts24 zadnja gts23 prednja i mogu da vam kazem da je super...na runneru imam zadnju conti-twist a prednju sava mc16 i desava mi se da po mokrom prokliza dok sa pirelijem to nije bio slucaj do sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Jeste...maxis je tajvan, i mislim da nije bas jeftin. Ali da li je bolje resenje od Mislina? Jedino sto mi se svidelo su ona ojacanja sa strane...navodno za vlazan put i krivine?

 

Mene jedino brinu zebre...to je zivotinja koje se najvise plasim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

E da, jel grešim ili su zebre u EU od drugog materijala? Čitam povremeno jedan strani forum, i ne žale se toliko na klizave zebre. Na rupe na putu - da, na talase u asfaltu autoputa - da, ali ne i na zebre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Obeležavanje kolovoza se u EU vrši sa farbom po kojoj pneumatici ne klize ni približno kao po ovim našim "Emajlovima".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Obeležavanje kolovoza se u EU vrši sa farbom po kojoj pneumatici ne klize ni približno kao po ovim našim "Emajlovima".

 

 

Good news! Za 800 godina ce tako i kod nas. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Postoji farba koja je rapava al kosta mnogo više pa pošto smo mi siromašna zemlja logično je da i životu budu jeftini-ji od boje. Jedna moto grupacija je zatražila da se upotrebljava takva bezbedna boja ili da se u postojeću ubacuje kvarcni pesak što je moguće. Ne znam dalji ishod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad se na Zapadu govori o bezbednosti u saobraćaju to je uvek sa nečim konkretnim ko sa tom bojom, a kod nas je uvek kroz prizmu kaznene politike ili ti represije. Muka mi je već od hvale kako je novi Zobs uspeo a ni kapljica u stvarnom poboljšanju pasivne bezbednosti nije učinjena. Može tako, udri Goli Otok a stavi ograničenje od 10 kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

O nebulozama našeg zakona dovoljno je ovo: Ako u krivini ima prosute rizle a vi tuda prođete motorom i prokliznete,

padnete i policija vas vidi - dobićete prijavu jer niste prilagodili vožnju "stanju puta i uslovima saobraćaja"...

Pretpostavljam da isto važi i za proklizavanje zbog bele na putu a verovatno da je tako i sa rupčagama... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma to je osnovni moto, neprilagođenost uslovima puta. Bilo na forumu, iseko auto motorcikl na Avalcu, i dok je momak došo sebi i pregledao suvozačicu, naišla slučajno patrola i pisala mu prijavu za ugrožavanje bezbednosti pozivajući se na pomenuti "postulat", nisu prihvatili činjenicu da ih je drugi otero u kanal pored puta. Kroz maglu se sećam, bilo davnih dana, osuđen vozač po istom osnovu što je udario pijanog čoveka koji je sedeo na kolovozu po magli i kiši. Mene lično iritira naša ne briga ili,lenjost kad je u pitanju glava. Mitingovali smo u vezi registracija a o bezbednosti ništa. Izgiboše ljudi letos i lane, ni za sahrane se ne organizovasmo a kamoli za neki protest protiv klizavih zebri recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre četiri-pet godina, dok sam vozio svoj prvi skuter (Piaggio NRG), pogodim točkom šaht na Čukaričkoj padini i fino se olupam. Neko je iz najbolje namere pozvao policiju i urgentni, što me je kasnije koštalo - dobio sam poziv kod sudije za prekršaje. Probao sam da objasnim da je neravnina na putu kriva i da su putari odgovorni, ali džaba, uz izvinjenje ("Jao, baš mi je žao, ali šta ću, moram da vas kaznim - ma važno je da ste vi živi i zdravi!") dobijem kaznu za ugrožavanje bezbednosti. Morao sam da platim jer sam pao. Kuku lele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo jer čudo nviđeno, "moram da kaznim", umesto odmah da Sudija pokrene postupak da se uzrok pada pod moranje ukloni. Ovo je sve u stilu, "natrčo na pesnicu" a olešen od batina. Ja ne znam dokle će više da se zamenjuju teze u mnogo čemu, odnosno izbegava odgovornost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

pazite se na mrlju od nafte na spustanju kod secerane (Banovo brdo), umalo nisam polizao asfalt.jutros sam odmascivao gume jer mi je zanosio u svakoj krivini :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

pazite se na mrlju od nafte na spustanju kod secerane (Banovo brdo), umalo nisam polizao asfalt.jutros sam odmascivao gume jer mi je zanosio u svakoj krivini :staa2:

 

Strasno

 

Nego,

Za vikend lepo vreme, mogli bi malo da se provozamo u nedelju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pre četiri-pet godina, dok sam vozio svoj prvi skuter (Piaggio NRG), pogodim točkom šaht na Čukaričkoj padini i fino se olupam. Neko je iz najbolje namere pozvao policiju i urgentni, što me je kasnije koštalo - dobio sam poziv kod sudije za prekršaje. Probao sam da objasnim da je neravnina na putu kriva i da su putari odgovorni, ali džaba, uz izvinjenje ("Jao, baš mi je žao, ali šta ću, moram da vas kaznim - ma važno je da ste vi živi i zdravi!") dobijem kaznu za ugrožavanje bezbednosti. Morao sam da platim jer sam pao. Kuku lele.

 

Pa stvarno, mogao si da se zalis na resenje i da trazis odstetu (da se preinaci krivica)...trazis vestacenje da se utvrdi da li je taj deo puta ispravan (odgovornost je na preduzecu koje odrzava puteve).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako ti komsija u ulici iskopa rupu, a dole u dnu postavi siljke. Gore nabaca grancice i prekrije najlonom pa nabaca neku travu i lisce. Vozis, upadnes sa skuterom tu, nabodes se, dodje policija i kaze: ''Nije prilagodio voznju uslovima puta'' :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam tako radio, i opeh bi tako postupio, ali ne da te neko prijavi, nego da ti lepo zoves da se izvrsi uvidjaj. Po zakonu dobijas odstetu, nema sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Iz vozila urgentnog su insistirali da me odvezu na pregled, u međuvremenu me je policajac našao u urgentnom, i onda mi se izvinjavao što je morao da uradi uviđaj??? Kaže: "Suviše ljudi se ponudilo da budu svedoci, svi kažu da si mnogo fin dečko pa hoće da pomognu. Ja sam hteo da zabašurim da ne popunjavam papira, ali šta sam mogao..." Tada sam mislio da je čovek prolupao i da bulazni, ali mi je posle bilo jasno.

 

Kod sudije sam se žalio na stanje puta, ali nije vredelo. "Brzinu je trebalo da prilagodite stanju kolovoza". Onda mi se izvinjavala što će me kazniti, "ali nemoj da brineš, biće minimalna kazna, oko 8.000". Tada sam na brzinu izračunao, advokat, suđenje, ročišta... Jeftinije mi je bilo da platim.

 

To je bilo pre četiri godine, u međuvremenu je postalo lakše tužiti putare i naplatiti štetu. Sada bi fotografisao stanje puta, tražio kompletan uviđaj sa izjavama svedoka, pozvao drugara advokata i uzeo im pare za opravku skutera, rehabilitaciju povreda, izgubljen novac zbog nesposobnosti rada i zbog pretrpljenog strasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja