Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

e jel vozio ko skuter na ada huji, ovi t max-ovi lepo peglaju, mogli bi mi sa nasim apriliama da probamo!

 

Ja vozo, a prošle sezone tero Frrebird iz Obrenovca Syma samo tako. Radi sstaza od 12, 500 konti ulaz i udri dok se ne smori. Ponedeljak zatvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

ja se vozim sa ljudima za koje sam siguran da mi cuvaju ledja

Kad se vozis sa onim hornetsekapersama oni ti uvek cuvaju ledja :dupe2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ja bih isao na Adu huju, ali ne po zimoci, klizaju gume lepo sada, secekace to prolece.

Meni ovo lepo vreme dalo 00, gazim kroz krivine do maximuma, dok ne omlatim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

City grip i samo pun gas. Od ivice do ivice

 

SxO04_cityff.jpg

 

A evo ga i putopis iz hladnog perioda. Na stazi samo moze da bude lakse i bolje

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/36643-aprilia-leonardo-250-gs-adventure-alone-in-adventure/page__p__645214__hl__%2Baprilia+%2Bleonardo__fromsearch__1#entry645214

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

A DALI MORAS VISE DA OBARAS MOPED DA BI BILO OD IVICE DO MARICE KAD JE NIZI ILI VISI PROFIL GUME 140-14/50 ILI 140-14/70? MENI SE CINI DA JE NA NIZEM PROFILU POLUKRUG ILI PECURKA VECA, ILI JE TO ISTO?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A DALI MORAS VISE DA OBARAS MOPED DA BI BILO OD IVICE DO MARICE KAD JE NIZI ILI VISI PROFIL GUME 140-14/50 ILI 140-14/70? MENI SE CINI DA JE NA NIZEM PROFILU POLUKRUG ILI PECURKA VECA, ILI JE TO ISTO?

Nije isto. To zavisi dosta i od modela gume. Npr. ova city grip ima manji, blazi, polukrug od pilot sport. Ovu u nekim vecim krivinama do ivic nateram i kaci nozica, a kod pilot sport mi se to desavalo malo pre nego sto dodje do ivice. Teranje do kraja zavisi i od tipa motora. Leonardo nije mogao pilot sport da tera po ivici, bar ne kod mene i na putevima na kojima sam ja vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Meni na DUNLOP RUN SCOOT 207 I atlantiku 500 ostane manje od 1 cm do ivice a moslim da ga bas lepo obaram mozda se tripojem, moram nekad da snimim pa da pogledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni na DUNLOP RUN SCOOT 207 I atlantiku 500 ostane manje od 1 cm do ivice a moslim da ga bas lepo obaram mozda se tripojem, moram nekad da snimim pa da pogledam

 

Isti slučaj, iste gume i imam oko 2cm "chicken strip". Znam da imam još lufta za obaranje, ali u centru nemam gde... Možda stvarno ima veze sa gumama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Tako Dobar Motor

pozdrav interesuje me razlika aprilia atlantic 500 i aprilia atlantic 500-SPRINT jel imao neko prilike da vozi-proba i mozda vidi oba ne jadnom mestu u pogledu gabarita velicine vozljivosti

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni na DUNLOP RUN SCOOT 207 I atlantiku 500 ostane manje od 1 cm do ivice a moslim da ga bas lepo obaram mozda se tripojem, moram nekad da snimim pa da pogledam

Kad zamenis to sranje od gume imaces utisak da si kupio drugi motor. Koliko god da platis druge gume (city grip ili pilot sport preporucujem) videces da nije mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam da su Pilot i City serije legendarne, ali da li je stvarno tako velika razlika u kvalitetu između Dunlop Runscoot 207 i pomenutih Mišelinki?

 

Generalno sam zadovoljan sa D207, dobar grip na suvome, pristojan na vlažnom asfaltu. Bez gubljenja kontakta pri jakom kočenju... Za sada sam ih vozio samo po gradu, tek treba da ih testiram na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Znam da su Pilot i City serije legendarne, ali da li je stvarno tako velika razlika u kvalitetu između Dunlop Runscoot 207 i pomenutih Mišelinki?

 

Generalno sam zadovoljan sa D207, dobar grip na suvome, pristojan na vlažnom asfaltu. Bez gubljenja kontakta pri jakom kočenju... Za sada sam ih vozio samo po gradu, tek treba da ih testiram na putu.

Ja nesto imam utisak da jeste ogromna razlika. Imao sam nekoiko nezgodnih situacija sa tom 207 pa mi ulila strah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja rolam na obe potpuno nove Dunlopke GT301. Lepo se ponasa u svim uslovima niti sam ikada dosao u situaciju da mi kliza ili sl. Doduse 50cc je, ne jurim a i siroke su 120 napred i 130 pozadi tako da je to super skroz. Ja bih ih preporucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sam stavio METZELERKE Feelfree pre mesec dana i mogu da ih srdacno preporucim.

O Michelinkama sve najbolje mada je nabavka teska.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

O Michelinkama sve najbolje mada je nabavka teska.

 

Ne znam za 16-ice ali sinoć sam zvao Matu iz Mladenovca za 140/70-14 Michelin City Grip i reče mi čovek

da će biti kod njega u petak ili subotu...A cena - ne mogu da verujem - bagatela ! Sa sve montažom... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ja rolam na obe potpuno nove Dunlopke GT301. Lepo se ponasa u svim uslovima niti sam ikada dosao u situaciju da mi kliza ili sl. Doduse 50cc je, ne jurim a i siroke su 120 napred i 130 pozadi tako da je to super skroz. Ja bih ih preporucio.

 

Pa sluzice ti i kineski plastikaneri ako vozis penzionerski.. Ja imam novu Pirelli zadnju i ponekad mi izbacuje kad ga obaram.. dosta zavisi koliko ludo vozis.. Mada je odlicna po kisi, tad vozim sporije naravno i nijednom nije izbacivala, odlicno se ponasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nece. Da imam kineski skuter te nove gume bih odma bacio. Ne bih ih prodao da neko ne najebe sa tim :takoje: Treba ukociti, naglo promeniti pravac, a trebalo mi je mnogo puta ove sezone tako da su kod mene dobre gume jednostavno moranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja