Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dakle drage kolege koji vozite ono što neki zovu maxi skuter, mislim da bi nam ovakva jedna tema

u našoj novoj BJB garsonjeri dobro došla...

 

Osnovna ideja je da rasteretimo temu za vlasnike skutera u kojoj "blentamo" o svemu i svačemu...

 

Nije mi namera da se nešto izdvajamo - mislim da i vozači tkzv. gradskih skutera i skutera od 50 ccm

treba isto tako da otvore svoje teme a naravno imamo i već postojeće "zajedničke" teme i

verujem i želim da ih bude još više !!!

 

Kao što i sam naziv teme glasi - otvaram i mogućnost da "razglabamo" i o (maxi) skuter klubu.

Dexter je već u temi o skuterima dao svoj predlog, pa izvolite i ostali...

 

Mislim da ovde ima mesta i za predloge za zajedničke vožnje i putovanja kao i za kratka

predstavljanja istih (obavljenih) - u kraćim crtama.Za ozbiljnije putopise imamo i podforum...

Nećemo da se separatišemo jel' da ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U kategoriju maxi skutera se ne rangiraju motori prema kubikaži toliko, koliko prema dizajnu...

Smatram da Honda Panteon 150 jeste maxi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

@Alexanto nisam bas najbolje skapirao tvoj post, tj sta predlazes i o cemu treba da se pise u ovoj temi? Jel mozes da budes malo preciznijji...

Slazem se da bi trebalo izdvojiti poseban pod forum o maxi skutrima tj skuterima koji fabricki imaju minimum 100ccm..

Pridruzujem se klubu ako kymco B&W 250ccm ulazi u tu kategoriju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Alexanto nisam bas najbolje skapirao tvoj post, tj sta predlazes i o cemu treba da se pise u ovoj temi? Jel mozes da budes malo preciznijji...

Slazem se da bi trebalo izdvojiti poseban pod forum o maxi skutrima tj skuterima koji fabricki imaju minimum 100ccm..

Pridruzujem se klubu ako kymco B&W 250ccm ulazi u tu kategoriju :D

 

Otvorio sam temu sa predlogom za podforume u okviru Skuter-caffe-a,Muljaz reče da je pitao Komandu istu stvar.Navodno biće

kad malo dođu sebi posle Migracije...

 

Osnovna ideja je da napravimo (se naprave) podforumi radi "urednosti" našeg prostora na BJB.Ovako na ovoj stranici što imamo

nalaze se i razni modeli skutera i tehnička pitanja i kojekakvi predlozi i što šta još.Samo u Temi za vl.skutera imamo

"nabubano" svega: vrste skutera,predstavljanja,predlozi za vožnje,tehnička pitanja,kojekakve nadogradnje (viziri,GPS-ovi,

farbanja,izbor guma,rasprave-veliki ili mali točak i dr)

Mislim da bi to sve bilo mnogo preglednije ako bi bilo u podforumima.Konkretno, javi se čovek i piše o upotrebljivosti skutera

a 10-tak stranica ranije je bila čitava akademska rasprava na tu temu.Dexter daje predlog za klub,Đunta piše o dovodu toplog

vazduha,ja zovem na vožnju,PedjaR se muči sa saugom itd.Pomešane babe i žabe...

 

NE želim da neko pomisli da sam nezahvalan:Dobili su skuter-caffe a sad im je i to malo.Samo dajem predlog ako postoji

mogućnost dodatnog uređenja caffe-a da se to iskoristi.Ako ne može-Bože moj...

 

Na kraju krajeva, ceo Forum BJB je promenjen radi bolje preglednosti i efikasnosti, pa zašto

ne bi moglo tako i sa Caffe-om.Eto toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako se racuna Jonway Ranger 250 u maxi skutere onda sam tu :)

Trebalo bi ovih dana da ga preuzmem :)

 

Tvoj motor je definitivno maxi...

 

Boxi87:

Mislim da svaki skuter od 250 ccm komotno ide u maxije...

Napisah u odgovoru PedjiR da je za kategoriju maxi bitniji dizajn od kubikaže ali 250 ccm

je za skuter uvek za respect...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Slazem se u potpunosti sa tobom da treba razvrstati teme radi preglednosti, samo da "glavnokomandujuci" ne pomisle: dali smo im prst sad hoce celu ruku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

A maxi-scooter or touring scooter is a large scooter, with engines ranging in size from 250 cc up to the latest 839 cc machine (the Gilera GP 800), and using larger frames than the normal sized scooters.

 

Preuzeto sa Wiki. Inace i Leonardo 250 ima 250cc, pa nije maxi. Znaci od 250cc se moze kazati da je maxi skuter, jer nema smisla za masinu ispod 250 reci da je turing... Inace, bio sam ponosni vlasnik Burgmana, po meni najboljeg maxi skutera. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, baš mi ne ide ova podela. Mislim da mopedi od 50 kubika su jedna grupa a sve ostalo druga, možda 2t treća. Teško je napraviti neku podelu, možda po dužini rama. Al recimo većina skutera je oko 145 cm među osovinskog rastojanja, ala dosadašnji Beverly, a on se ne smatra maksijem, kao ni novi Scarabeo koji ima jako velik raspon, preko 150 cm. Kubikaža opet nije merilo. Aprilia Sportcity ima motor od 125 pa do 300, Scarabeo čak do 500 raspon. Dizajn takođe nije presudan, ono, mogućnost ispruženih nogu. Krajnja brzina opet ne, Honda SH ima model koji ide 105 pa do 150. Manji točak, deblji točak. Težina opet ne. Fiksan prednji vetrobran i komandna tabla i foteljast položaj sedenja je recimo meni prva asocijacija na ovo što se uobičajeva pod ovim pojmom. Lično, ne vidim mogućnost nikakvog razvrstavanja na maksi, midi, normal, mini itd. osim možda Vas, nas, nekoliko koji zbog sličnog dizajna jednu grupu tako nazivamo. Ako se ne varam, ima takvih modela sa motorom 125 kubika koji sigurno ne mogu biti svrstani u putni skuter za koji se vezuje asocijacija maksi. Nemam nikakav lični stav ni za ni protiv, jednostavno glasno razmišljam. Jedino nisam za previše grupašenja, dosta je što mnogi skuter ne smatraju motorciklom i to je već dovoljna podela sa kojom se valja i dalje nositi a to će opet biti lakše ako smo svi u jednoj kategoriji, mada mnoge motordzije samo respektuju nešto sa ovakvim nazivom. Molim da mi ne zamerate što ipak na neki način osporavam ovu kategorizaciju. 5 godina je trebalo da prođe da se dobije izdvojeno poglavlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

licno ja svoj smatram da se nalazi izmedju normalnog i maxi skutera.... ima udobnost i brzinu al opet znam da bi moglo to i bolje al opet nije kao obicni skuteri gde mozes staviti dzak krompira ispod nogu :) a i dizajn mu je tu negde izmedju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bi podelu na maxi i tzv. city skutere izveo na osnovu veličine, pozicije sedenja i opreme pre nego na osnovu kubikaže. Npr, moj model dolazi i u opciji agregata 125cc - ista veličina, oprema, funcionalnost (naravno uz malo slabije performanse) - tako da je definitivno i on maxi skuter.

 

Čini mi se da maxi skuter čine veće dimenzije od klasičnih skutera, bolje zaštićenost od vetra i kiše, udobna pozicija sedenja sa ispruženim nogama, dodatna oprema (npr. digitalna tabla, 12V utičnica, svetlo ispod sedišta, itd.) Što se kubikaže tiče, izuzev par modela koji imaju agregate od 125cc (X9, X-max...), rekao bi da je donji standard npr. 200cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tuc-muc, malo po malo , za sada 12 prijavljenih (ako sam dobro brojao).

Daće Bog da se okupimo na proleće (ako ne pre) pa da se lepo družimo i provozamo... :deej: :deej: :deej:

 

A ubeđen sam da će nas biti još... :lurker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako ima 12... ja cekam da se neko prijavi pa eto i mene !!!

 

A ja se još pitam gde si ti do sad...Evo ja prijavljujem moj SYM GTS 250 za br. 13 ::)

pa možeš lagano da se "zapljuneš"...Ušili nas Burgmani - za sad... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja