Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
On 17.11.2021. at 23:37, Satelis je napisao:

Aha jasno, sad treba videti dal honda ima tu mogucnost da podrzi.

Meni u Civic-u radi Android Auto bez problema. Nadam se da koriste isti sistem i na motorima, ali ne mora da znači. Sa softverima i verzijama je uvek pucanje u prazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za sada je mrka kapa kako god da okreneš. Izgleda da nije isto cim na 4 tocka radi.

"Hakerisanjem" možda bi se došlo do rešenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1479 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I dalje mi nije jasno zasto ne bi radilo, a zasto uopste prodaju ta vozila na nasem trzistu ako ne rade sve opcije?

Jednostavno ne mogu da zamislim situaciju: odes da kupis motor, prodavac ti kaze bla bla bla, i ima jos 7” tft ekran sa navigacijom, povezuje se sa telefonom i jos svasta nesto ali mozes da koristis samo za gledanje brzine i obrtaja, ostalo ne radi.

Kako je krenulo i obrtaji ce ici uz doblatu a da bi video u kojoj si brzini placace se na mesecnom nivou 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ih zašto... Pa ni Honda ni Yamaha nisu IT firme. A da bi ugradili neko softversko rešenje, vezuju se za partnera koji daje određeni kvalitet i podršku. Ne mogu da stave samo neko free opensource rešenje, sve otvoreno, pa se snalazite, snimajte šta hoćete. To jednostavno ne biva sa velikim igračima.

 

A taj partner, jelte, naplaćuje svoj deo kolača preko licenci. A da bi neko tržište imalo podršku, mora to i da plati. A mi smo, kao i ceo region, toliko malo i nevažno tržište, da nije isplativo plaćati podršku i razvoj. I eto tako...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 19.11.2021. at 16:37, MaxiS je napisao:

Ja imam dva auto i skut, a nemam ni dvoriste ni garazu

Za skut imam mesto u garaži od prijatelja, al tu ga ostavljam samo zimi. A inače je isped zgrade.

Našao sam fino ćošence u prolazu (haustoru) između 2 krila zgrade. Uvek je pod krovom, nikom ne smeta, niko ga ne dira, a tu se ne može ni prići kolima\kombijem, da bi ga neko maznuo. Jedino što povremeno po neko kuče u prolazu zapiša prednji točak...

 

 

 

garage.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400


Odgledah ovaj video i ostadoh nem;)

Nekako mi pojam skuter ide uz ono

”do posla, po gradu, po ciniju kajmaka do pijace..”

Ovo sada ide u drugu dimenziju, snaga, tehnicke karakteristike, dimenzije, brzina, izgled..

A izgled ..kao da su pravljeni za potrebe filma Transformersi!

 

Ne kazem da ne bih voleo da posedujem iste.., samo glasno razmisljam, o cenama i ne zelim da komentarisem..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Zdravo drugari

Do danas sam vozio enduro, a danas zvanicno presao na maxi skuter.
Mucno mi celo jutro, rastajem se sa motorom koji mi je pruzao veliku slobodu kretanja (za razliku od zene), zena vidi da mi nije svejedno i da mi parce slobode da odaberem maxi skuter.

Brzo sam realizovao kupovinu svog prvog maxi skutera, u pitanju je piaggio beverly 500, nalickan na oko, ali, najvaznije elemente treba tek proveriti, slicno kao sa zenom neki bi rekli :D
 

Uglavnom, nadam se lepom druzenju, i pozelite mi dobrodoslicu u svetu maxi skutera jer sam zrtvovao sebe i presao na male tockove (salim se malo), tockovi zapravo i jesu mali :D
Cudan osecaj posle motocikla po pitanju skretanja, balansa, ciklistike ili cega vec.
Pa i kocenje, ma sve je drugacije.

Veliki pozdrav, citam vase putopise.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dobro došao.

Svi koji su prešli sa motora na skuter prošli su kroz to. Ili ćeš se navići ili ćeš se vratiti na enduro. Dok ne probaš ne možeš znati.
Ja sam prošao kroz istu priču pre nekoliko godina, vozio Transalpa, pa zbog manjka vremena i kilometraže prešao na skuter od 250ccm sa točkom od 12". Osećao sam se kao da nikad dva točka nisam vozio. Ali posle mesec dva sam već navikao i naučio gde su mi granice, što je bilo ključno.
Sledeća promena je bila na veću kubikažu ali sam ostao u svetu skutera. Sada sam na 500 ccm i većim točkovima i zadovoljan sam.
Na motor ću se vratiti kad deca još malo porastu, ali samo na litru, putni.

Zimus pretresi a na proleće skupljaj iskustvo. Velika je verovatnoća da ćeš biti zadovoljan :-)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Da se nadovezem na prethodne postove i dam podrsku. Takodje presao sa Stroma na Beverly 400, malo zbog nemanja vremena a malo vise zbog zene, i njoj je skuter kao okz
Prvih par dana naravno razocarenje po svim pitanjima osim po prakticnosti i osecaja da se nekako lakse zivi sa skuterom.
Sad nakon godinu dana je sve ok, nedostaje malo osecaj velikog motora ali sto rece kolega iznad kad naucis granice bude ok, moze na put, nije ni u krivinama lose a i ne menjas brzine
Tako da samo uzivaj, moja ne deviza samo neka sam na dva tocka, vozim malo i sinov PCX pa i on ume da nabaci osmeh na lice.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Da se nadovezem na prethodne postove i dam podrsku. Takodje presao sa Stroma na Beverly 400, malo zbog nemanja vremena a malo vise zbog zene, i njoj je skuter kao okz
Prvih par dana naravno razocarenje po svim pitanjima osim po prakticnosti i osecaja da se nekako lakse zivi sa skuterom.
Sad nakon godinu dana je sve ok, nedostaje malo osecaj velikog motora ali sto rece kolega iznad kad naucis granice bude ok, moze na put, nije ni u krivinama lose a i ne menjas brzine
Tako da samo uzivaj, moja ne deviza samo neka sam na dva tocka, vozim malo i sinov PCX pa i on ume da nabaci osmeh na lice.
Sve ima svoje prednosti i svoje mane, tj sve zavisi od tvojih apetita i potreba. Bio skuteras dugi niz godina i tako slatko se navozao i sa Sw-400 presao tako lepih i nezaboravnih 40k km, i stigoh svuda gde sam naumio. Ali kako apetiti rastu i zelja za putovanjem sve jača a potreba za vožnjom po gradu sve manja, predjoh na Hondu od 1000ccm i razlika je drastčna i evidentna. Sve ono što je falilo u vožnji sa skuterom sad sam dobio sve ono što mi je negde falilo u pojedinim momentima, ali sam zaboravio tu gradsku vožnju jer prosto ne prija ni meni ni njemu osim u izuzetnim slučajevima. Od uvek sam pri stavu da bi ustvari bilo idealno imati 2 motora. Jedan skuterčić od 125 ccm za grad i veliki motor za vožnje i putovanja. Samo što retko ko može sebi da priušti taj luksuz onda smo u situaciji da tražimo kompromis i u skladu sa svojim potrebama da biramo šta nam odgovara.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pa msm da je tu bilo dosta pokušaja da se napravi 3u1 sto bi se reklo, ali po meni ne može jedan motor za sve kako god okreneš, negde će nešto da fali.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mislim da sam vec pisao, ovo sto sad vozim sam kupio najvise iskustvima napisanim na ovom forumu i netu uopste.

Vozim i po gradu i van grada, i off road (mali do srednji, naravno). I meni je - odlican.

Naravno da ne mogu kroz duboko blato ili uz traktorsku vlaku, naravno da ne mogu autoputem 160kmh/h dva sata, naravno da ne mogu da ga dignem na zadnji, naravno.. ali meni vrsi posao.

 

Po mom misljenju, nije to toliko pitanje motora, nego samog vozaca. Rizikujem da navucem gnev, ali ima nesto o Vuku Mandusicu i pusci.. Nije mi namera da provociram, nego da kazem da je sve stvar navike i spremnosti na promenu i kompromis. Obisao sam Srbiju 4T kinezom od 80ccm, ne pricam napamet. On je naravno i slab i spor - ali taljiga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Odgledah danas par snimaka sa youtube i ulepsa mi dan cura !!


naziv stranice

onherbike.com

 

(mozda je vec poznata Vama, ja je tek sad otkrih:))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja