Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma nije problem što je hladno, ionako vozim nekoliko minuta, neću se smrznuti, nego što mi je reakcija na hladan vazduh oko čela i nosa da mi nos odmah procuri. Razumeju to oni koji imaju sličan problem.

Ali, neka malo deblja potkapa sa užim prorezom za oči će sigurno pomoći, pa ću pokušati tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 22.10.2021. at 14:19, boza_kg je napisao:

Stigao u ove krajeve SYM-ov dvocilindraš, MAXSYM 508-TL

 

1.png

Interesantno deluje, jak, 46 konja, a dobro je što se vozi A2 dozvolom.

Nije ni jeftin, 8.000 €, ali je opet i doista povoljniji od AK550, videćemo da li će naći mesta pod našim suncem...

https://www.sym-triomotors.rs/wp-content/uploads/2021/07/MAXSYM-TL-508-EURO5.pdf

 

Некако ми је био фаворит, ал кад је био Мото шоу у Новом Саду, седох на њега и баш се скењах да простите, колена ми малте не одмах ударише у крај кормана и при минималном закретању, једноставно није за велике и баш габаритне људе као ја ... али на страну моје незадовољство мотор је прелеп, у суштини то и јесте конструкција мотора само са каросеријом скутера, погон је на ланац и сигурно вреди вреди те новце, за мој лични појам мало ми је дисплеј прешарен ал то је некако каректериситика кинеских, корејских и још тамо неких произвођача, наравно на Алиекспресу за њега гомила којекаквих шминкераја и додатака ... мишљења сам ко год да га купи покајати се неће, ето мени једноставно није легао :( 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ma nije problem što je hladno, ionako vozim nekoliko minuta, neću se smrznuti, nego što mi je reakcija na hladan vazduh oko čela i nosa da mi nos odmah procuri. Razumeju to oni koji imaju sličan problem.
Ali, neka malo deblja potkapa sa užim prorezom za oči će sigurno pomoći, pa ću pokušati tako.
Nosim potkapu i leti i zimi jer mi leti tako nešto udobnije i manje se znojim.

A zimi definitivno puno znači, barem meni. Bitno je samo da uzmeš onu kojoj je otvor za oči uži, tj da nije preširok, da bi ti bila preko nosa.

Druga stvar koja mi je puno pomagala je zatvorena brada, jt.dodatak koji odozdo zatvara bradu i gore pokriva nos. Sad ću baš da slikam da vidiš.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo na ovo sam mislio...
Inače, sa potkapom gušćeg tkanja nosim u ovim jesenjim danima džet kacigu i nije mi hladno.
Bitno je ssmo da ne uzimaš predebelu jer će te kaciga stezati, što znamo da je vrlo neprijatan osećaj.ef475d1594037e6281b462f779c4d1b1.jpg044e335992bbe149a831374b2dd96ec1.jpg

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, ПИпезос je napisao:

једноставно није за велике и баш габаритне људе као ја

Negde sam pročitao, u ukupnoj svetskoj populaciji je samo oko 10-ak % ljudi viših od 6 feet-a (182 cm), pa tako nije ni čudno što proizvođači ne misle mnogo na gabaritne vozače :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja sam je kupio kod Neše Pontisa, sasvim slučajno, kad sam kupovao zaštitnu navlaku za sedište i grejače kolena. Ispostavilo se da mi odgovara.

Ima ih i u MotoCross Timu, ali ne znam kakve modele konkretno.

Ako hoćeš mogu da ti rešim to sutra i pošaljem u KG, ti samo preuzmeš prekosutra.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Upravo sada, Bokes je napisao:

Ako hoćeš mogu da ti rešim to sutra i pošaljem u KG, ti samo preuzmeš prekosutra.

E hvala ti najlepše, ali svratiću do Pontisa  kad krenem do tazbine. Hteo sam i onako da pogledam ceradu. Treba mi neka koja se lepo pakuje, da mi ne zauzme ceo kofer, a opet da nije osetljiva. Mačke mi izgrebale sadašnju ceradu, pokušavajući da se popnu na motorin :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kad već spominjete potkape, takođe vozim sa njom po hladnom vremenu. Pogledajte ih i po radnjama sa opremom za skijanje - isti tip proizvoda, ali često jeftiniji nego kada se brendira kao "moto" oprema...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, petar_lord je napisao:

Spremni da stignu do krajnih korisnika.. mozda i do nas:Bandolero:

3F46B987-816E-44ED-AAC9-8C5A8E7D1C71.jpeg

ili ... ili 

 

M-scooter-ktm-ducati.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

 Ne nam šta da mislim na sliku ova dva - scooter ima svoju namenu koja se ogleda pre svega u praktičnosti (automatik, lak za manevrisanje kroz gužvu, prostor ispod sedišta za kacigu, udoban). Ovo više liči na neku zujalicu a opet nije ni to... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Italjet je još 90-ih godina prošlog veka proizvodio Dragster, sporski, a umetnički dizajniran skuter, sa nekim inovativnim tehničkim rešenjima,  zapažen na svetskom nivou.

Ovo mi sad doduše liči na pokušaj da se vrate na staze stare slave, i da budu pošto-poto drugačiji od ostalih. Da li će u tome uspeti, videćemo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Stari klip, jos malo pa ce ravno 20 godina od kako je proizveden Peugeot Jet Force.... jedan od najlepsih "sportkih" skutera tadasnjeg vremena.

 

Mnogi balavili kad ga vide, skamenjeni ostanu kad cifru ugledaju.

Mogao se kupiti u 50ccm izvedbi kao karb i tsdi varijanti i 125ccm efi ili compressor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Satelis da da.. evoluiraju i ljudi a kamoli nece mashine:na_glavi:

 peugeot.. da li stara ljubav zaborava nema??!!

5eta brzina opasna emisija:sampion:

 

@boza_kg da, cuveni Dragster , u USA je oko 6500$

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

To i Gilera Runner... Pojam... Ko je imao skuter uopšte bio baja, a tek ovo :D

mnogi nisu hteli da ga rade

IMG-20170203-130541.jpg

 

svaki koji je imao muku

IMG-20170203-145624.jpg

 

slat je Verano

IMG-20170203-150305.jpg

 

Screenshot-11.png

 

Sve je mnogo skupo bilo a kvaliteta nigde, jedino 50ccm karb verzija bila je pouzdana.

 

Pre 2 sati, petar_lord je napisao:

peugeot.. da li stara ljubav zaborava nema??!!

Jbg ja sam emotivac, vezujem se za odredjene stvari (automobil, bajk).

 

Peugeot je sam sebi iskopao jamu i to 3m duboku, ozbiljne promasaje su napravili.

- U prvom metru su zaglibili do kolena, zajeb je taj sto su se dohvatili kineza (VClik, Kissbe, Django, SF3, Viva3, SumUp) i momentalno izgubili kvalitet tj pouzdanost.

Da Vam ne pricam koliko je tu samo problema bilo sto sa modelima sto sa novim (neispravnim) delovima.

 

- Drugi metar dosao do struka, tu su im inzinjeri debelo omasili sa agregatom od 125ccm.

Do 15K dobacice, vec posle 20K pocinje ceo da se raspada, vrlo los kvalitet.

Pored loseg agregata prva generacija je imala filter vazduha koji kosta 10.000din jer su indijanci napravili da bude zaliven u kuciste koje je inace ogromno, menjao se na max. 10K. 

Klapna gasa, ECU, namotaji koji su pratili taj agregat takodje su kratkog veka, cena prava sitnica kad treba da se zameni.

Takodje i agregat od 400ccm koji su napravili nije se proslavio, Metropolis ga nosi i Satelis2.

Sve u svemu za velike novce dobijete jos vecu trubu.

 

- Treci, poslednji metar gde su sebe zabetonirali u porpast je taj sto su im svi modeli skupi bili.

Ja nisam mogao verovati sta ljudi kupuju za 800-1.000e kad isti taj kinez u Metrou kostao je 45-50Krsd

Recimo auspuh za Satelisa 250ccm koji nosi Piaggio agregat u Veranu je kostao blizu 90.000din, nazoves PGS i dobijes ga za oko 40Krsd.

Kais, rolnice, filteri.... sav potrosan materijal bio je skuplji za min 20, 30% od ostalih.

 

Cemu se Kuca moze nadati takvom ophodjenju, razmisljanju i stavu..... propast zagarantovana.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pežo je uvek bio skupa konfekcija... 

I dalje je za nas s kraja 80tih bog bio speedfight.  Za mene je to bilo kao svemirski brod, a podjednako nedostižno..

'97-'98, mislim da je pre bombardovanja ili tu negde ne sećam se, drugar dobije od tate cigla/zlatno/perla šta li je... Ala sunce ti poljubim... 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

- Treci, poslednji metar gde su sebe zabetonirali u porpast je taj sto su im svi modeli skupi bili.

Ja nisam mogao verovati sta ljudi kupuju za 800-1.000e kad isti taj kinez u Metrou kostao je 45-50Krsd

Kad sam ja kupio Peugeot Tweet, bio je ipak dosta jeftiniji od brandirane konkurencije skutera sa velikim točkom, od Liberty-a recimo. Tad nisam imao pojma, ali ispalo je da je najbolja stvar što je ispod Pežo etikete SYM, pa je kvalitet bio solidan.

Ni servis za taj model nije bio nešto skup, koliko se sećam, osim što je Verano kulovski napravio servisnu knjigu, tipa prenosni kaiš se menjao na 2.500 km, sasvim nepotrebno, skoro pa nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Jedno pitanje.. jel ti je moranje da se vozis po hladnom pa montiras ovo ili jos uvek uzivas u voznji i po ne bas prijatnom vremenu?

Vidim skut ti je top arcices ga bas po ne lepom vremenu..

 

meni licno vec nije zadovoljstvo voziti u narednom periodu, mozda tipa ono u 20-30 dana da ga “izluftiram” malo i skut i sebe i to je to da proleca..

 

sory, samo pitam;)

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
pre 42 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Montaza apron kecelje, namucih se sa plastikama, za divno cudo nista nisam polomio.

C453A393-A5E9-4220-98F0-673386A30285.jpeg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@petar_lord i moranje i zadovoljstvo.

Sutra ostavljam auto kod majstora i tamo ce biti najranije do srede. Imam opciju da uzmem sevroleta sparka u poluispravnom stanju od devojke ili da idem motorom da zavrsavam posao. Najavljuju lepo vreme a u naredna 4 dana moram da obidjem 12 liftova razbacanih po beogradu i 4 u zrenjaninu, mnogo je lakse i brze skuterom zbog parkinga i guzve.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja kupio termoscud, stigao pre koji dan... Neću ga ni koristiti izgleda, žena rekla da mi nije palo na pamet...

(Čekam da me prođe upala pluća od korone, već skoro mesec dana sam u kući...)

A ja tvrdim da je motor lekovit...

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja