Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Blazaplan je bio da jurim sport u kome sam kao moto sudija. I sve je to ok, isao sam ove godine 3 puta na trke sad cu 4 put na jahorinu. I ja budem placen isto kao i ostale kolege koji nose kosuljice i ranac i sede u kolima. I dok god ne budu cenili nas kao moto sudije necu ni da idem. Lepo ranac, kosulja i u auto. 
Sad sam trebao motorom na Jahorinu po ovom nestabilnom vremenu i zimoci. Zajebi, stavljam na prikolicu i to tamo sto cu odraditi motorom cu preziveti. 

i da nije bilo ovih trka ne bih ni vozio motor. Meni je i vikend radan, Nema sta da ga vozin po gradu, dok ga isteram iz garaze zagrejem krenem, ne volim ga voziti bez da ne radi malo, a da sve to radim da bih otisao 1.2km do grada, pa to mogu i bajsom, ili manjim skuterom :) 

 

malo vise sam u offu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Haha, ma sve o.k. Kad smo već u off-u, ja često idem za Sarajevo i znam da si već bio na Palama / Jahorini, al nikako da se potrefim u isto vreme.

https://www.facebook.com/1890392027910575/posts/3134629800153452/?app=fbl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
14 minutes ago, Blaza said:

Haha, ma sve o.k. Kad smo već u off-u, ja često idem za Sarajevo i znam da si već bio na Palama / Jahorini, al nikako da se potrefim u isto vreme.

https://www.facebook.com/1890392027910575/posts/3134629800153452/?app=fbl

Dada, eto me tamo cele sledece nedelje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vec par puta vidim da pises kako si sa 250-500 na istom trosku kao sa Afrikom... Ili ja nisam u toku (ako je nesto promenjeno) ili si ti tu u solidnoj zabludi. Meni je rega za Atlantic 500 bila uvek dosta povoljnija nego za motore klase 500-750. Recimo ako je meni rega 13 K, za njih je bila 22-23 K. Uzmi da je 250 jos par hiljada povoljniji za regu od 500. Upravo danas idem da registrujem pa cu postaviti koliko me kosta.

 

Mislim da je i redovno odrzavanje ipak povoljnije za skuter klase 500 nego za Afriku: kolicina ulja, svecica viska, cena guma...

 

Svakako mislim da bi ti klasa 250 bila top. Mozda cak da razmislis i o Hondi SH150, PCX 125, Yamaha NMax, Piaggio Liberty 200... To nisu masine da neke dalje puteve voze precesto ali po gradu su neprejebivi a potegnuce 150-200 km za dan bez problema i sa dvoje pristojnom putnom brzinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pa da, s obzirom na ove cene tehnickog izadje me reg za 500ku 16-17000. Zato mislim da je do 250cc taman. Jer mi vise i ne treba. A i to sto kazes, svaki skuter cu daleko manje voziti tako da ce mi i troskovi biti dalekooo manji. Hvala na pomoci. Imam vremena do proleca da gledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 2 sati, alexanto je napisao:

.Upravo danas idem da registrujem pa cu postaviti koliko me kosta.

 

15900 sa novom saobracajnom jer je u staroj upisano 1 a treba I <_<

 

... u zadnje 4 godine ovo mi je 3. menjanje saobracajne zbog birokratskih gluposti. Prvo ona budalastina da motocikli imaju 0 pogonskih osovina :grr: pa onda je nesto isteklo 7 godina ili koliko vec i sad zbog ovog propusta... Zemlja dembelija... :klovn:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
1 hour ago, Sharky - Alex said:

Po vecim gradovima u Srbiji su velike guzve, a bice jos vece, prelazicemo mi sa maxi skutera na mopede koliko ja vidim.

Ne ginu nam oni trotineti hahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, alexanto je napisao:

15900 sa novom saobracajnom

Mene je slično iznelo prošle godine za 300cc stari skuter. Očigledno se sad gleda i snaga, tj. kw\ks, a ne samo u kojoj je klasi.

Stari skuter imao 30 konja, rega nešto oko 15.000, a novi 23 ks, nešto preko 12.000 din ove godine. A oba nose oznaku 300.

 

I da, oba puta je tu cena za novu saobraćajnu. Za stari sam menjao adresu, a za novi svakako morala nova.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam računao cenu za tehnički za stari skuter. To sam platio na licu mesta posebno.

Zetov brat mi radi u agenciji, išao sam preko njega, a oni nisu imali tehnički za motore tada. Možda ako mi je naplatio i on, a i na samom pregledu, nisam proveravao papire ;)

 

U stvari, sad kad rekonstruišem redosled događaja, biće da je zabuna bila u pitanju. Čovek me poslao po dogovoru na tehnički pregled, oni mi naplatili na licu mesta, a ja kasnije njemu dao pare, u koje je zaračunao i cenu za tehnički...  :)

 

U svakom slučaju, ja se zeznuo očigledno, izvinjavam se na pogrešnim informacijama.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@alexantoo tome ti pricam, a meni reg za twinga koji mi zaradjuje leba 18.000. A da dajem na skuter isto toliko ne bih. Danas sam seo na bugija 200 i ko na trotinetu da sam bio, posle odem do majstora reko daj neki skuter da sednem da vidim zbog nogu. Xmax stari mi je relativno ok, a beverly 250 mi je top, jos je to njegov koji sredjuje tako da cu verovatno to da pazarim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Ja planiram da kad mi deca porastu prodam auto i ostanem samo na motoru . Kad mi bude trebao auto rentiracu ga i to je mnogo jeftinije nego posedovati auto koji stoji .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A šta će biti u narednim godinama, videćemo, što bi rekli slepci ;)

Evropska unija je postavila plan da do 2030.-e smanji emisije ugljen-dioksida za 60%, a do 2035.-e da potpuno ukine benzin i dizel vozila koja zagađuju vazduh. Cilj je da se potpuno pređe na elektro pogon. Nije to ni tako daleko.

 

Mi koji smo na rubu dešavanja i mimo sveta, naravno nećemo to moći da ispratimo, ali za očekivati je da će zbog nametnutih ekoloških taksi gorivo samo poskupljavati, a bogami i struja, jer je pravimo iz prljavih izvora, tj. termoelekrana.

Pa ko bude imao para, voziće se na neki automatski pogon, ali mnogima se smeši okretanje pedala ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 28.9.2021. at 22:48, drmilan_ je napisao:

posle odem do majstora reko daj neki skuter da sednem da vidim zbog nogu

A što ne baciš pogled na ovaj, to ti je u Subotici:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco People GT 200i, 2017. godište, Scooter, vozilo prešlo 22000 km, Subotica. Cena 1.690 € - Motori - Polovni Automobili

Nije skup za 2017-o godište, a ima 16 kw, skoro kao Bev 250, iako je 200cc. Ja sam svojevremeno batalio Bev i prešao na GTi, jer mi je Kymco bolje čučnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, boza_kg said:

A što ne baciš pogled na ovaj, to ti je u Subotici:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco People GT 200i, 2017. godište, Scooter, vozilo prešlo 22000 km, Subotica. Cena 1.690 € - Motori - Polovni Automobili

Nije skup za 2017-o godište, a ima 16 kw, skoro kao Bev 250, iako je 200cc. Ja sam svojevremeno batalio Bev i prešao na GTi, jer mi je Kymco bolje čučnuo.

Nije lose, bacicu pogled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, na taj model ide fabrički kofer, inače neophodan jer ima mikro mesta pod sedištem, a ovom nedostaje, što je malko sumljivo.

Pogledaj samo lepo da skuter nije udaran ili kriv od padova. Inače je kvalitetno urađen, pa ako je to OK, garant je bolja kupovina od svakog Beverlia starog 15 godina.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
To je onaj sa Petrovaradina,i nije dobio neke pohvale ovde na forumu.

Jel da? Aj podseti nas sto nismo to citali sta je pisano..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja