Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sto se kretanja tice, uvek pod malo jacim gasom, sto rece... da se lamele brze zalepe i da se zvono ne pregreva.

Sto se manjeg tocka (12tice) tice, vidim da se svi opterecuju velicinom, kao i velicinom jos nekih stvari.

Meni je velicina tocka parametar koji nije u superlativu samo kad je u plusu. Velik tocak je dobar za drzanje pravca i za prelazak preko rupa, ali mi pricamo o voznji skutera cija je primarna namena gradska voznja. Ko nije prosao kroz ozbiljnu guzvu u BGu na malom tocku taj ne zna sta je lakoca provlacenja izmedju kola. 
Tako da, sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Mali tocak je keva za brze promene pravca i provlacenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Drugari sta mislite? 
pitao sam Darka ali da pitam i vas dok cekam njegov odgovor.

 

X9 500 2002god?

atlantik 500, 2005god 

sim gts 250 2006god

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

2 Maxija 500 ccm EFi vs Maxi 250 karb. Nije bas za poredjenje.... :jok: Ako su cenovno slicni SYM-a izbaci iz price, od ova 2 uzmi koji je u boljem stanju. Potrosnja ima je ista, za 500-tke sijaset delova i potrosnog materijala, za Sym-a slabo... Razlika u regi 5 K dinara i u kompletu guma 2-3 K ako je i toliko...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Drugari, jedno pitanje.

Da li je ova Aprilia sa foruma?

Poznata nekom?

 

 

93e341ec75e6-1920x1080.jpg&key=c4c29f7c7a3213bdd2d248d1e35a355fb8f50e58b8604287804676ced8481f30

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Aprilia Atlantic, 2003. godište, Scooter, vozilo prešlo 28000 km, Aranđelovac. Cena 1.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

Vidim prodaje se već poprilično dugo, a cena je više nego zanimljiva... Ne pitam zbog insajderskih informacija, već da bih vlasniku izneo svoju bezobraznu ponudu :-)

 

Mene već neko vreme kopka crv da Foresight-a zamenim za Atlantic-a 500, stariji model, sa rolbarovima.

 

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

a3ea0fc2ff3cb92981ad209f8b653a5c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E da, ako bi neko želeo da me posavetuje da pozovem čoveka pa da popričamo- čuli smo se pre neka dva meseca, bio je neodlučan oko zamene jer je bio siguran da će prodati za ovu cenu (iskreno i ja sam).

Zato bi sve bilo lakše ako je ovde, nego da ga zovem pa kažem "Imam da ti ponudim Hindu Foresight koji nemam kako da ti pokažem jer nisam postavljao oglas a nemam slike u telefonu..." :-/

 

Tada se i ne setih da ga pitam da li posećuje ovaj forum.

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedino sto vidim je to da je desna poluga kocnice kriva i prednji disk na desnoj strani kontra je stavljen.

Kad je guma montirana tad je pogresan smer stavljen, skontao sta je uradio i lakse mu je bilo da zarotira tocak nego da monta gumu..... dobio je dobar smer gume al ne i diska.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

+ farban je komplet sa sve lajsnama i prednjom Y maskom. Poklopac varijatora nije ofarban a trebalo je...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

:-)
Više mi nije toliko zanimljivo da li je sa foruma, da budem iskren.
Hvala drugari na podeljenom znanju.
Ipak će biti "prodaj pa kupi"

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok ne vidis uzivo, i ne cujes zvuk, ne znas na cemu si... Mozda je " lomina" od motora, a mozda te i "privuce" njegovo stanje... Na skoro svakom sa oglasa ima nesto da se odradi, ipak je to polovna roba. Cast izuzecima, moze da se nadju i odlicni primerci, ali ipak tvoje oci najbolje vide... Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Malopre mi iskoči objava na fb za neki Kymco ADV koncept najavljen još 2017, koji bi trebao da parira Hondi.... Naziv mu bio CV2.
Pogledah na brzinu i ne videh u njihovoj trenutnoj ponudi ništa slično. Predstavljanje bilo najavljeno za 26.11. prošle godine.
4ce4bffa684a7045b26c42649a60842d.jpg

Ima li neko među Kymko poštovaocima i ljubiteljima da je ispratio info i da zna više detalja?

Baš me zanima koliko će prići Hondinom modelu i da li će moći da ga ugroze cenom. Obzirom na cenu "AK 550i Noodoe" modela (koja je inače 10.000€), nešto sam skeptičan da će uspeti da prodrmaju tržište. O ugrožavanju Hondinog model ne bih ni trošio reči, daleko su od toga šta god da izbace a da nije značajno jeftinije.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Prošlo je skoro 4 godine od ovih rendera, nema od toga ništa.

 

Kakav im je koncept, ni ne treba da bude :D od "ADV" ima samo kljun, ovi koferi su sprdnja (dobar deo slika je sa 3 kofera), točkovi 15/15, LIVENE FELNE, klasičan CVT, kaiš..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam za taj model, ali čitam da je Kymco ozbiljno zagrizao u proizvodnju električnih skutera i motocikala. Ovaj RovoNex će se valjda i proizvoditi u Italiji. To će biti tehnologija za naredne godine.

 

ULTIMATEMOTORCYCLING.COM

2021 Kymco RevoNex First Look: The Taiwanese giant is looking serious about putting out a new electric-powered sport motorcycle.

 

ELECTREK.CO

Taiwanese scooter and motorbike manufacturer KYMCO just held its 2021 Time to Excite digital press conference to unveil several new models. In keeping with its electrification trend...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ako može mala pomoć oko izbora skutera :

SYM Symphony ST200Kymco People S200i.

planiram da uzmem nov skuter i bio sam da gledam u Suzuki Eurosumaru. Nemaju jos nista na stanju cekaju kontenjer sa skuterima manje kubikaze 50,125,200 cc...

Čekam da stignu da odem da ga probam, i jedina zamerka mi je za sada pozadi sto ima dobos kocnicu.

Znam da su Sym skuteri ozbiljna  konkurencija Kymco skuterima pa sam gledao i People S200i, sa Abs.om koji bi me izasao oko 700 evra gore dole više love ... 

I treba mi samo neko vase misljenje između ova dva skutera koja su iste kubikaze, kymco ima disk pozadi, 2 konja vise i abs.  ali 7 glava vise...

Evo slike i spec. Sym-a  a i Kymca 

Skuter mi treba za posao, po gradu za teren...

Bas bi mi znacilo svako misljenje cisto da cujem na sta da obratim paznju.

Hvala unapred  :takoje:

 

 

1.PNG

2.PNG

IMG_7165.PNG

IMG_7166.PNG

IMG_7167.PNG

IMG_7168.PNG

IMG_7170.PNG

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

People S je iz top Kymco ponude. Jedan od malobrojnih modela koji se još prave u Tajvanu. Kreiran po dizajnu i kvalitetu da bude konkurencija italijanskom mega hitu Hondi SH, i trebalo bi da je skroz u klasi sa najvećim japanskim i italijanskim proizvođačima.

Nov je u našim krajevima, pa ne verujem da ćeš naći mnogo iskustava iz prve ruke.

 

Kymo ima u ponudi i jeftiniji Agility 16+ , made in PRC, ali skroz solidan model. Njega treba upoređivati sa SYM-om.

 

Problem sa People S modelom je što nije popularan kod nas. Ako poželiš da ga zameniš i prodaš, ići će to teško, bojim se. Kod nas se očekuje da Kymco bude jeftina alternativa, a ovaj to nije, i malobrojni se odlučuju da daju solidne pare za Tajvanca.

 

Inače, što se tiče servisa, rezervnih delova i potrošnog materijala, Kymco je kod nas u ogromnoj prednosti u odnosu na SYM.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 29 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Kolko je para koji?

Kymco People S 200 Euro 5 je 3.500 €. SYM Symphony 200 ili Kymco Agility 16+ 200, bi trebalo da koštaju po oko 700€ manje, ali pošto izgleda nema ni jednog ni drugog na stanju od ovih jeftinijih, to je za sad samo pretpostavka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Moj glas ide za kymco,i zbog spec a i mislim da je ipak kvalitetniji brend.. I o post prodaji razmisljaj i o gubitku cene ,mislim da je i u toj kategoriji Kymco pobednik . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 32 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Pa vidiš... Najveći problem kymca je upravo ono zašto sam ja kupio PCX. On uopšte nije jeftin...

Pa jasno mi je to, tako sam već i naveo. Jeste nešto jeftiniji, ali ne koliko ovdašnji kupci očekuju.

Meni je ovo drugi po redu Kymco koga vozim. Nisam ih kupovao zbog brendomanije, nego što mi model odgovara, a kvalitet je dobar.

Honda na pr. jednostavno nema model koji meni paše i koji mi se sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja