Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Никако га не полажи, због течности које су у њему,чак је и најбоље на ћопаву и са 4 гуртне га фиксирај за камион, странице или за под.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa brinem da mozda kamion nema gde da se vezu gurtne i iz tog razloga sam mislio da podbacim nesto mekano i navalim na stranu. Brine me da od truckanja ne padne nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja sam tako dovezao moj motor ih Novog Sada u Leskovac. Velikim šleperom , bez ikakvog vezivanja, jer nije bilo moguće. Motor skroz uz stranicu i skroz napred, na centralnim stenderu. Neki stiropor uz stranicu, prednja guma udara napred i jedna paleta s robom s druge strane.
Motor stigo bez problema, nije mrdnuo.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Motor ako ne moze dobro da se veze, a i ako moze, nikad ne transportovati na centralnom stenderu. Pricao mi drugar :D
A kamion jedino ako je hladnjaca pa nema gde da se zakaci spaner

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kod većine novijih šlepera i nema gde da se veze spaner. Bar ja nisam video...
Moj motor prešao celu Srbiju na stenderu bez ikakvih problema.. možda sam samo imao sreće, ne znam.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Vredi li rizikovati? NE VREDIII.

 

NE OBARAJ, zeznućeš nešto sigurno. Ako ništa popustiće plastike i žabice od truckanja.

 

Pripremi se za transport, digni ga na štender i uveži na sve 4 strane DOOOBROOO i nema sekiracije.

 

Posle heb...a neeema kajanja :-)

 

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo ne valja za zabice plastika, oce puknu pogotvo sad kad je ladno jos ako je neka varena...cao.

Drugo, ako je aku sa odrzavanjem (Burger to nema) pa ga jos nagnes na pogresnu stranu tj tam gde je odusak.... ode kiselina napolje, celije ostaju suve.

Trece, ako prelivni sud ekspanzione posude ima odusak.... ode i antifriz a isto vazi i za corbu iz rezervoara jer i rezervoar uma svoj odusak.

Mislim da je dovoljno razloga da ne polazes motor na stranu.

 

Oblozis karton kabinu kombija i to samo pravo gledano kad otvoris zadnju stranicu. Ubacis motor i prednji tocak zabodes u levo cose, motor stavis poprecno, neko podigne zadnji kraj a ti digni na cent. stender. Ako ne moze stati poprecke, isto to uradis stim da zanji tocak priblizis do samog kraja desne stranice kombija (ukoso).

Zategni kaisem ka kabini i miran si, nema da mrdne nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala na savetima. Danas sam dogovorio, sutra ga dovozi. Nece na stranu, ima 5 spanera-gurtni, pa ce uspravno da ga veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nisam ga dovezao jos. Prica je da ga kurir brze poste doveze van "posla" kad napravi turu. Ali nije isao ka tamo. Ocekujem da ide od ponedeljka po njega. Motor placen, vracene table i preneseno vlasnistvo. Samo da nakacim "moju" tablicu... U iscekivanju sam... Prvi moj maxi skut, i moja davna zelja :)

Znaci gorim. Ali mi vreme ide na ruku (zima), i to me tesi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dovezao ga je decko juce. Mogu da kazem da se bas potrudio. Vezao ga uspravno, a na kamionu ima onu rampu. Bukvalno je samo uteran-isteran. Vezao ga spanerima cvrsto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нек је са срећом, да се лепо навозаш

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Super. Opali neku fotku da vidimo kako izgleda.

Ovako su meni dovezli nexusa u kamionu. Bez spanera, prešao 500 km a da nije mrdnuo.554358a6b3bc98ea479bdc26d93ec2b5.jpg

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Izležavam se u izolaciji, crtam rute za neko zamišljeno putovanje prvom prilikom, listama net i gledam kako su to drugi radili i naleteh na nekog Holandjanina koji je provozao oko 3000 km čistog zadovoljstva svojom Hondom Forza 125 ccm, od NL do FR.

Divan snimak od 15-ak minuta koji pokazuje pravo zadovoljstvo na 2 točka - mogao bi biti motivacioni video svima onima koji se pitaju može li se putovati sa malom kubikažom.

 

 

 

 

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ali imamo mi i naše gore listove koji su održali lekciju i dali domaći odavno, dečka koji je Hondom PCX putovao u Grčku, ne plašeći se ni autoputa, zatim momčiće koji su sa 49 kubika overili CG primorje i naravno kolegu koji svakodnevno svojom žutom zoljom od 49 ccm iscrtava nove trase po Srbiji

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Imam jedno pitanje za poznavaoce principa rada i načina vožnje skutera, sa svim specifičnostima prenosa koji imamo kod njega.

Naime, od kad sam kupio Foresight-a počeo sam da se zanimam za tehničke temenu da pratim majstorije kolega koji poznaju i servisiraju skutere (maxiskutere).

Od tad mi iskrsava jedno pitanje, možda malo glupo za nekoga ko je u moto svetu od dečačkih nogu: kako pravilno voziti maxi skuter a da ne opterećuje o previše i bespotrebno prenos. Kako se najpravilnije kreće, vožnja uz brdo, pod opterećenjem, itd. Moj skuter nema obrtomer pa ga vozim "na sluh" i pretpostavljam da vozim pravilno ali bih voleo da čujem iskustva ljudi koji znaju mnooogoo više i koji su prešli respektabilne kilometraže na skuterima raznih kilometraža.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Inače, od kad sam, sticajem okolnosti posle Transalpa prešao na skuter od 250 ccm, uvideo sam da je to čitav jedan novi svet. Mnoga pravila vožnje i iskustva koja sam sticao na regularnim motorima ovde vižš ne vrede... Npr.kočenje prednjom ovde primenjujem samo kada sam potpuno siguran da me 12-ica neće izdati. Više kočim kombinacijom obe kočnice...
Dalje, način sedenja i upravljanja mi je drugačiji i trebalo mi je vremena da se naviknem. Da ne pominjem veličinu točka i obraćanje pažnje na stanje podloge, tj.puta...
Ali polako je sve došlo na svoje :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vidim da ti duze vreme niko nije odgovorio. Ja ne mogu da te savetujem, ti imas mnogo vise iskustva na dva tocka od mene, to je sigurno, ali mogu da pokusam da opisem moj nacin voznje skutera ...

 Postepeno krecem, smatram da tako cuvam kais (a mozda i gresim)

 Meni je 90 % (Beo)gradska voznja, gas - kocnica, i sve tako u krug, malo ostrija voznja ( ne divljam )

 Kocim uvek prednjom, zadnja bas ako mora, ali su dva prsta uvek na polugi zadnje kocnice, uvek !

 Kad sam bas siguran da poznajem krivinu, obaram ga !

To je to, otprilike. Mozda gresim u svemu, ali cuvam se...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

:-)
@Blaza Hvala na uključenju u temu, drug.

Vožnja skutera se dobrano razlikuje od onoga što sam prethodno vozio. To sam iskusio u prvoj sezoni na skuteru.

Moram da se ogradi, skuteru sa malim prečnikom točka (12). Baš mi je trebalo vremena da ukapiram da je moj hendikep što sam pre ovoga terao veliki točak napred (enduro).

To sam ukapirao i to mi ne smeta više. Bar ne mnogo.

Ali se moja nedoumica odnosila na način vožnje zbog specifičnosti prenosa. Kako da ne spalim zvono, kao da ne preopteretim kaiš, da li iz mesta kretati lagano i linearno ili malo energičnije (da lamele ne bi proklizavale nego da odmah zalepe za zvono)... Vožnja uz uspon, vožnja nizbrdo, da li spustati nizbrdo motor bez davanja gasa ili izjednačavati na gasu sa brzinom kojom se kreće nizbrdo, itd itd...

Na motoru sa manuelnom menjačem mi je sve to bilo kristalno jasno. A onda sam nabavio skuter i počeo da vozim. Onda videh jednom prilikom kako Satelis kritikuje vlasnike i prethodne vlasnike da su spalili zvono ili da se na nekoj ploči vidi raspon gde je najviše voženo. Ti me navelo da se zapitam šta su ti neki radili pogrešno. I očekivao sam da ću dobiti odgovor baš od nekog od njih. Ali eto ništa. Sad pretražujem, pa ću verovatno odgovoriti sam sebi :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 3 minuta, Bokes je napisao:

.......Onda videh jednom prilikom kako Satelis kritikuje vlasnike i prethodne vlasnike da su spalili zvono ili da se na nekoj ploči vidi raspon gde je najviše voženo. T.....
 

Ma ko još sluša Satelisa :) .... samo ti vozi, neka te u zdravlju služi, ne opterećuj se previše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Haha, u pravu si, ti sto su spalili zvona cute, nece da nam podele iskustva sta ne treba raditi...

Meni je prednji tocak 16 ", zadnji 14" , pa mi je izgleda malo lakse nego tebi, ali... uvek ima neko ali. Kao sto sam ranije vec rekao, ja znam da ne znam da vozim, ucim se, svaki savet prihvatam. Kada sam prethodni skuter Liberty 125 "savladao" posle 11000 km, presao sam na jaci, Scarabeo 400. Ovde ne zurim da ga "savladam", ne treba mi jaci, taman je. I za uzivanje , i da potegne.

Izvini, mozda sam se malo vise raspricao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

:-)

Ma ne oterećujem se. Vozim, ne gasim. Al eto, znatiželja pusta me kopka. Mašinac po srednjoškolskom obrazovanju pa me uvek zanima da razumem kako nešto radi ako ga već koristim.... i taj me usud prati kroz život...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja