Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 7/14/2017 at 6:06 PM, Darko SB said:

Jel to 600cc?
Zasto bi 120km na sat bilo mnogo ili opterecenje za jednu takvu masinu?
120/130km mislim da nema problema ni na duze staze...

 


Ne znam, nikada nisam tjerao skuter dva sata autoputem u komadu pa zato postavljam ovakva pitanja... 

Samo razmisljam na glas... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

2013-te vracajuci se sa Alpa, Satelis 250ccm u Mojstrani bese upaljen ranom zorom

1236639_698194676875076_1289579215_n.jpg

 

pauza je bilo jedino da se sipa gorivo i vatra do kuce, 110 - 130km/h na otvorenom satima bez problema, 6,7,8Krpm

samo zvizdi, ispod mene svetli crveno od izduvne grane :)

Sad mi se NC na 100km/h vrti na 3Krpm 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Covek je vozio Kymca B&W 150 od Sežane do Jagodine auto putem(750 km-a) za jedan dan...tako da mislim da bi Silver Wing 600 nekako izdržao 120 kmh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Prvi put sa sinom na Ralji :):jee1:

WP_20170720_10_38_51_Pro.jpg

WP_20170720_11_53_53_Pro.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Isao bih u Grcku, nisam bio do sada pa me interesuje jel mi treba zeleni karton za motor za Makedoniju?

Medjunarodna dozvola za Grcku sam cuo da nije obavezna.

Jel treba prva pomoc?

Jel postoji neko osiguranje za motor ako ne daj boze stane pu pu pu ne daj boze?

 

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Зелени картон је обавезан. Без њега не може преко Македоније и Босне.

О међународној дозволи има цела тема без неког закључка. Мени су за све године путовања једном Македонци тражили. Нисам имао али нису инсистирали. Мислим да је само поента у признавању осигурања ако се нешто деси. 

За прву помоћ не знам...некада је имам а некада не.

А помоћ на путу постоји у виду чланства у АМСС(има и нека осигуравајућа кућа чини ми се). Само води рачуна да важење чланства креће након пар дана од дана уплате(чини ми се 5). Важи годину дана и везано је за возило а не возача.

Позззз и сретан пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

I ta pomoc na putu od AMSS je neka vrsta prevare. Mora mnogo dobro da se pogleda sta se dobija sa tim,jer pre par godina sam bio njihov clan i kada sam cuo da to vazi samo na teritoriji Srbije i na odredjenim km od kuce, njihova saradnja sa mnom je prekinuta. Jer to onda nema nikakve svrhe..

Sve u svemu ona sitna slova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Postoje dve kartice u AMSS ,jedna je domaća a druga je Evropa i domaća,mislim da,je oko 2000 din ova koja uključuje Evropu,nikad je nisam iskoristio,ali to je to sigurno.Amss je jedini da znam koji vrši prevoz motora u zemlji i inostranstvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

AMSS kartica podrazuemava da imas odredjeni broj kilometara za slepanje, nije vezano za razdaljinu od kuce. Kad iskoristis te kilometre onda ti racunaju odredjenu cenu po kilometru. S'tim sto se u te kilometre racuna i dolazak slep sluzbe do mesta kvara.

 

Uvek uzimam ovu karticu za Evropu, jer ako Vam, ne daj Boze, stane motor u inostranstvu trosak od 2000din vam nece nista znaciti, samo na telefon cete potrositi 50e. Ovako moze da vas doslepa do prvog servisa pa lagano da se ustanovi kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta znam, kad god i gde god da sam isao, nikad nisam razmiljao o mogucim problemima (cukanjac, kvar, defekt sa gumom ili tome slicno), nit sam nosio bilo sta od alata (sem seta za cepovanje gume) pozitiva u glavi i vozi.

Jbg sranja se desavaju i svakako je dobro imati AMSS karticu, ako zatreba (pu pu daleko bilo) od velike je koristi.

 

U cudu sam bio kad sam video sta sve Djuksi nosi od alata ispod sedista ( secice, spicangle, kombinovana klesta, svi srafcigeri i set gedora, izolir traka, nesto instalacije, antifriz, levak, crevo, mot. ulje, osiguraci mali, veliki i srednji.....) ako nesto treba, samo pitajte Djuru :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja takav set nosim i po Srbiji heheh
Veliki gepek pa nemam cime da ga napunim :)
Salu na stranu, Satelis ipak si imao nov skuter i daleko su manje sanse bile da nesto otkaze, moj je evo 15 godina star.
Imam jednu kesu gde stoji oprema u vidu alata za put, i samo stavim u gepek, ne pakujem se nista svaki put jer sve mi je unutra.
Recimo, kais, osnovne gidore, kljucevi srafcigeri, inbusi i toreksi, sprej za krpljenje guma, onaj set za krpljenje guma, mini kompresor za pumlanje istih heheh litar vode litar ulja, izolir trake sitne neke zice osiguraci, ma jos svasta nesto fino upakovano. Iako deluje puno ne zauzima ni trecinu gepeka, uvek je spremno samo da se ubaci pred put, a i kofer imam...
Doduse ne mogu nesto.punonda uradim ako rikne nesto.ozbiljno.ali za sitnice imam sve sto mi treba :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Au braćo moja al' ga vi vučete radionicu sa sobom...

 

Meni kada stane bilo gdje u evropi ne zanima me. Nazovem broj i dobijem motor iste klase (za najdalje 5 sati) a moj šlepaju u ovlašteni servis ili kući po mome izboru... sve to za 70 švicarakih godišnje... 

 

Pozitiva u vuglu što Dare reče i prst u uvo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Darko SB je napisao:

..........

Satelis ipak si imao nov skuter i daleko su manje sanse bile da nesto otkaze, moj je evo 15 godina star.
..........

Ne radi se o tome da li je novo i koliko je staro, novo zna da otkaze ali, slazem se da su daleko manje sanse nego kod polovnog + mogucnost dobitka zamenskog vozila, kao sto rece Gumi.

Satelis da je ostao kod mene, nista mi ne bi znacile brojke (predjene) na tabli jer gledam da uvek bude u max. ispravnom stanju.

 

Motor ti je kao cura, mora se stalno doterivati ne bi li bila top riba :D 

Ne zelim nista nositi sa sobom, ne zelim slutiti na bilo sta..... oktani u rezervoar, kaciga na glavu i samo uzivanje. 

Dal ce, kad ce, sta ce..... ma ne zanima me, tu je AMSS ili prijatelj u nevolji i problem resen. Da ga "krpim" na sred puta, nervoza i tako da nastavim voziti... tesko, vrlo tesko tj samo ako se mora.

Boze moj, nismo svi isti, svaka cast tebi na tolikom arsenalu alata u motoru, ko voli podrzavam :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Mene koji ostavi na putu, ide u oglase ... I tako, dodjoh do sedmog skutera. :D

 Sala mala,ali ima i istine. Skuter/motor u svakom trenutku treba da je ispravan, tj. teziti ka tome. Redovan servis i kontrola ,pa resavati i otklanjati problem. Kvar se desava, ali sa pozitivnim mislima i pametnom voznjom sanse su svedene na minimum. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Tvoj 15 godina, moj sledeće godine punoletan

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

amss vredi, ko je proziveo, to najbolje zna...  toplo savetujem sve nas koji slabo baratamo popravkama i "know how" sistemom, ovaj skroman ali ipak primenljiv vid asistencije na putevima evrope... ja sam imao pozitivu kada sam, sto kaze bojan, terao skoro 4000 km ture na 150 kubika ili prelazio alpinu i fagaras ali je ta ista pozitiva bila prilicno beskorisna kada se kolegi desio defekt po sred nedodjije u nekoj rumunskoj selendri, dok je stizao mrak i lilo kao iz kabla... tada je amss odradio odlican posao, ako nista drugo uvuces se u toplo i suvo i sredis misli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja