Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pozdrav za sve. Jel ima mozda neko neku preporuku za komunikaciju vozac/suvozac koja radi ok, a da opet nije nesto previse para!? Sta vi koristite??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Nemam preporuku za komunikaciju ali mogu ti objasniti kako ja i gospođa komuniciramo dok se vozimo :) Kad joj je prebrzo kucne me po desnom ramenu :) Kad hoće da stanemo ili da mi kaže nešto stisne me nogama,ja usporim,dignemo vizire i kaže šta hoće. Ne bih ja uzimao komunikaciju nikakvu jer mi više od ovog ne treba i smaralo bi me da stalno nešto priča al ti opet kako hoćeš. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Пробао сам разне варијанте и ако тражиш бежичну по правилу важи крилатица "колико пара-толико музике". Можда су ОК ове јефтиније варијанте које раде преко неке станице а не преко бежичне конекције.

Оно што нисам успео да решим је микрофонија. Тј. јак непријатан пиштећи звук у мојој кациги када возим жену и када су нам повезане кациге. И то не увек...појма немам од чега зависи. Некад се не чује ништа а некад морам да угасим колико има тих звукова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja sam uzeo pre 2 godine Cellular Line (Italijani rade) za nekih 90 EUR. U kompletu dolaze dva komada (znaci nije jedan 90 evrića) za vozaca i suvozaca, svaki moze da se poveze u isto vreme sa telefonom i da se vrsi komunikacija, vozac/suvozac. Nema opciju povezivanja sa drugim vozacima ako se vozi u grupi. Uzeo sam sa KP od lika koji je donosio iz Italije, evo posle dve godine aktivnog koriscenja, ja sam zadovoljan.

Druga varijanta ako gledas neki zični model, jedini koji valja i koji radi kako treba je Albrecht AE600 (mislim da je skoro kolega sa foruma prodavo) sve ostalo na zicu od onih kineskih varijanti je glupost i cim se krene na ozbiljniji put  shvatis da to u stvati ne radi kako treba.

 

Evo fotke kako izgleda ovaj moj BT:

post-13975-0-59291000-1491999009.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imam ja Albrecht AE600S. Radi ok ali je jedan set za kacigu umrEo pa treba da ga menjam. Imam iskustvo i sa bluetooth komunikacijama. Ono što je meni smetalo je dužina trajanja baterije i svaki čas, poveži, razveži bluetooth kad god se negde stane jer ako nisi razvezao ne'š čuti telefon. To naravno skapiraš kad si već dobro odmakao od motora...  <_<

 

E sad, moje iskustvo sa BT  je od pre par godina i jeftiniji model, možda se vremenom a pre nabavkom skupljih modela stvar menja...

 

Na Albrecht-u mi se svidŽa što mogu svašta nešto da nakačim na njega: PMR, mobilni, muziku, navigaciju... (mada samo kačim muziku  :neznam:  )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Meni se sviđa ali nema gepeka tako da... ništa...

 

Ako uzimam bez gepeka moj izbor je NC750 i Bog da me vidi... drla u "rezervoar", ostalo kofer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kod mene je to skoro potpuno izvjesno, samo je pitanje vremena kada će novca biti dovoljno i da li će se do tada pojaviti nešto što će mi biti ljepše... 

NC je bio moj favorit od prvog dana, samo polako, dok se malo "odomaćim".

Sada sam uzeo Winga jer sam toliko para imao u dzepu a natrčao na ovoga što je malo prešao.


Doduše, kome treba skuter sa puuuuuuno gepeka, sa odličnom zaštitom od vjetra i snage na pretek, to su Wing ili Bugi bez greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Pomoć.

Može li mi neko objasniti kako se ovo montira, ja ništa ne razumem na ovoj sličici.

Motor je kymco xciting

06f67a36da472fab592bf9ab310db6c1.jpg82a65b9597b56fe00eeb3f9b9743496a.jpg5ef84d229ca8b17672448e5ec98b5e87.jpg64a032268c4fb11a25ca4fddef0298bf.jpg

 

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pusti sličicu,torbe idu sa strane,to znaš i sam,ti kaiševi ih učvršćuju,ne znam koliko ih ima ali,trebalo bi da jedan ili dva kaiša idu sa gornje strane,najbolje ispod sedišta,a ostatak ih pridržava ili ispod repa ili sa prednje strane da ne landaraju,nije komplikovano samo polako,ovo ti govorim iz iskustva,je pišem sa telefona pa ne vidim najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dule, imao sam slicne torbe

DSC_0586.jpguploadimage

 

Fora je u tome da ih postavis negde u ravni sa sedistem jer kad ih napunis tj opteretis one ce se spustiti nize (estetika).....zatim, ako ti se ne gadja kais i nosaci, to se vrlo lako po zelji moze prepraviti kod snajdera na Konjarniku (moje sam nosio tamo) i onda neces imati problema.

Obavezno iza torbe moras postaviti neku zastitu (duplolepljiva traka, tanak sundjer....) da ne bi ostetio farbu na plastici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo nas na novoj verziji Foruma. Ako imate neke nedoumice ili pitanja, imate temu za to u Kancelariji Uprave. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity
On ‎4‎/‎14‎/‎2017 at 19:47, SALE_CA said:

Odmor za oci i dusu! Planina Rajac

post-23131-0-47651500-1492191739.jpg

post-23131-0-97679000-1492191873.jpg

post-23131-0-83088600-1492191949.jpg

Druže da li možeš na mapi da obeležiš poziciju ovog vidikovca sa prve slike ili ne daj Bože gps coordinate !!!???!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neki su se smejali kad vide kako mi je ex at svetleo, svetleo kao ukrasna jelka ali neka, nema veze.

Sad imas male led projektorcice, razne led trake, tegice kormana koji svetle, stitnici ruku koji takodje imaju integrisano svetlo, maglenke.......pozadi dodatni projektorcici koji crveno svetle (stop svetlo), trece ili ti dodatno stop svetlo u vidu stapa, ledizacija kufera, strobovi/panik modovi, svetlo sa zadnje strane kacige il jakne

...........svemirci napadaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gledam sta cu, koju jaknu za leto uzeti, valjalo bi biti od Mesh materijala, vrti levo vrti desno...... Louis.de, radnje po BG-u i na kraju se odlucih za jaknu sa Alia.

 

narucih pre par nedelja, max mesec dana i stize

IMG_20170505_133910.jpghow to take screenshots

 

DUHAN jakna

IMG_20170505_133847.jpghow to take screenshots

 

IMG_20170505_133808.jpghow to take screenshots

 

IMG_20170505_133750.jpghow to take screenshots

 

protektori: ramena, ledja, laktovi i grudi

IMG_20170505_133830.jpghow to take screenshots

 

mesh materijal radi boljeg ladjenja

IMG_20170505_133630.jpghow to take screenshots

 

rajfeslus na rukavima

IMG_20170505_132915.jpghow to take screenshots

 

bocna ojacanja (di je palac), trake za zatezanje i lufter

IMG_20170505_133603.jpghow to take screenshots

 

mrezasta iznutra

IMG_20170505_130925.jpghow to take screenshots

 

reflektujuce trake napred

IMG_20170505_133524.jpghow to take screenshots

 

i nazad

IMG_20170505_133540.jpghow to take screenshots

 

Nisam imao prilike da je probam, kisa do srede nema nameru da zaobidje <_< 

Jedino sto mogu reci da je jakna bas dobro odradjena, nosim L velicinu ali sam narucio XL tako da je to taman kako treba biti jer da sam narucio u mojoj velicini, sigurno bi bila mala.

Carinu nisam platio, sa sve sipingom izasla me je 86e........ detaljnije, klik OVDE , tako da cu naruciti i DUHAN pantalone.

 

usput, zamenjena je i torbica (placena u Motolandu 20e)

IMG_20170506_194023.jpgpic host

 

za torbicu sa Alia (placena 8e)

IMG_20170506_131612.jpgpic host

 

komfornija od Kappine torbice

IMG_20170506_194012.jpgpic host

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Dare, vrh je jakna, imam istu marku, odlične su. Planiram i ja pantalone da naručim sa sve torbicim i rukavicama

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Satelis i ja imam ovakvu torbicu samo sa Monster logom. Meni se počupali ovi kaiši odmah pa sam popravljao tako da to treba dodatno ojačati i onda je torbica OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja