Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

И данас прво заустављање од стране чика у плавом на великим моторима.

Резултат,хвала довиђења.Рутинска контрола,имамо сву потребну документацију и опрему.

 

П.С. у обавезну опрему на мотору се убраја: кацига,прва помоћ за А кат. и флуо прслук светле боје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo ih cekam kad se pojaviti na dnu moje ulice, to im je tradicionalno mesto zadnjie 2 s'ovom 3 godine.....prosle godine od 5 dana, 4 puta su me zaustavili, jedared proverili, ostatak je bio lupanje po celu "jooj jest, ti si, izvini i vozi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ček, prva pomoć za A?

 

I prsluk?

 

Ja ću naj****i čim me budu prvi put zaustavili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

A da li i za skutere vazi pravilo da moramo da imamo i fluo prsluk?

Za sve što se vozi na A kategorije  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Do sada je bila samo provera reg. nalepnice i dozvole za A, nikad mi nisu trazili fluo pesluk i prvu pomoc za A, to se pod obaveznim mora imati kod sebe  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Pojma nisam imao... kontam da ima sve na pumpi da se uzme... jel treba na nešto posebno da obratim pažnju (osim roka trajanja kompelta prve pomoći)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prva pomoc za A to ti je u prevodu mala kutija ,odnosno "mala" prva pomoc. Kad je kupis, zalepi fiskalni racun na nju, da gospoda policajci znaju da si "sveze" kupio. :) Naravno,proveri i datum trajanja. Iskreno, vozim par godina unazad i niko nije trazio,ali budi ti kompletan vozac zbog sebe,a ne zbog zakona.

Sto se tice prsluka, imas u metro prodavnicama po ceni od 99,00 dinara. Stavka koja je prilicno jeftina,ali veoma korisna i tokom nocne voznje,a ne samo kad si ne daj Boze u kvaru. 

 

Ovo ti je trosak od max 1500 dinara,a kazna je mnogo veca! Udji spreman u sezonu. Pozdrav!  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

A komplet prve pomoci imam i rok trajanja je do 07.2015,bilo je info.da ce moci da se prva pomoc kod koje je istekao rok uz neku novcanu nadoknadu od oko 600 dinara zameni za novi komplet tako cuo na radiju B-92!Prsluk kupujem odmah danas nisam znao da treba da se ima. Hvala na savetu pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Druze , sto ces kupiti prsluk , ok.. Ali slusaj ti mene. Vozim motore zadnjih tridesetak godina i vise, i nika nisam imao ni ogrebotinu , kakav pad. Ali , prosle godine, od Autokomande ka Trosarini, iznad hotela Mladost, covek sa pasatom isao pored mene , skoro pa paraleno, i samo skrenu da pravi polukruzno skretanje, brzina u granicama normale. Ukljuceno moje svetlo.Trag kocenja mi je bio tek 185 CM!!! Direktan sudar. Devet preloma. Imao sam kacigu, ali opet kotuzija glave, prelom orbite oka, jagodicna kost, piramida nosa. Iscasio sest zuba, dva polomljena.Dalje da ne nabrajam. Da sam imao sve fluoroscentno na sebi , mozda bi me budaletina i opazila. Moj ti je ocinski savet, prsluk nosi  non stop na sebi kad si na motoru. Pozdrav i seti se mojih reci sada , nemoj da ti to kasnije prolazi kroz glavu kad platis veliku cenu. Pozdrav i svako dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pojma nisam imao... kontam da ima sve na pumpi da se uzme... jel treba na nešto posebno da obratim pažnju (osim roka trajanja kompelta prve pomoći)?

 

Za automobile je veca i na njoj pise tip B, dvotockasi imaju manju i na njoj pise tip A

1701_prva_pomoc_srps.jpg

 
ako se ne snadjes...... mozda ti ona moze pomoci, izuzetna je u prvoj pomoci  ;)
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Iz mog iskustva xenoni obavezno!!! Neverovatna i ogromna je razlika u saobracaju pre i posle, koliko se sklanjaju i primecuju da si tu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

ALI,uvek ostaje mesta i za cuveno "izvini,nisam te VIDEO!" .kao da smo obukli maskirno,i vozimo se po sumi,pa nas ne vide! do sada,u ovoj kalendarskoj godini,nisam ni 300km presao,bilo 4 puta.na svu srecu,sve je proslo bez posledica.    idemo dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Xenoni su takodje dobra stvar. Imam ih na novom Beverlyju,  A sto izvini , ma kakvi , frajer je bio ubedjen da je on u poravu , a ja kriv! Nema veze sto je popasao krivicnu prijavu. Nema ni izvini, nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Prva pomoc za A to ti je u prevodu mala kutija ,odnosno "mala" prva pomoc. Kad je kupis, zalepi fiskalni racun na nju, da gospoda policajci znaju da si "sveze" kupio. :) Naravno,proveri i datum trajanja. Iskreno, vozim par godina unazad i niko nije trazio,ali budi ti kompletan vozac zbog sebe,a ne zbog zakona.

Sto se tice prsluka, imas u metro prodavnicama po ceni od 99,00 dinara. Stavka koja je prilicno jeftina,ali veoma korisna i tokom nocne voznje,a ne samo kad si ne daj Boze u kvaru. 

 

Ovo ti je trosak od max 1500 dinara,a kazna je mnogo veca! Udji spreman u sezonu. Pozdrav!  :takoje:

 

Hvala bratinjo! Čim prestane kiša, prvo po opremu... :)

 

 

Pojma nisam imao... kontam da ima sve na pumpi da se uzme... jel treba na nešto posebno da obratim pažnju (osim roka trajanja kompelta prve pomoći)?

 

Za automobile je veca i na njoj pise tip B, dvotockasi imaju manju i na njoj pise tip A

1701_prva_pomoc_srps.jpg

 
ako se ne snadjes...... mozda ti ona moze pomoci, izuzetna je u prvoj pomoci  ;)

 

 

Hahahahaha, dobar post, dobar! :))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Dobro pa sam procitao sve ovo,ja nemam nista :) Odoh odma da pazarim prvu pomoc i prsluk.Nego gde sve to da se drzi? :) Bas me zanima kako kolege na nekim R-ovima nose sve te stvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Bar mi sa (maxi) skuterima ne moramo da lupamo glavu za to :)

Ja se nadam da će mi to stati (treba i ja duzmem) u ladicu ispod volana, tu iovako samo rukavice i podkape držim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Bio na par mesta, svuda ima da se kupi sa rokom trajanja do 07/2015. Klasika, nabavili sve 2010. godine kada zakon propisao obavezu, i od tad niko se više nije bavio ovom problematikom. Pitam jel imate nove, svi sležu ramenima...

 

Inače, interesantno opažanje za R-ove... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Na R-ovima stavljaju ispod sedista ima taman za toliko mesta,kod mene drzim u pregradi izmedju nogu a mogu i ispod volana i ispod sedista ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav.

 Zovem se Milos Vukovljak, yivim u Indjiji. Stigla masina pa se prijavljujem za clanstvo u maxi scootter clubu :) Evo slika od masine :) Nadam se da cemo se dugo druziti i mnoogo km prevaliti ;)

 

 

post-25482-0-73298500-1428443340_thumb.jpg

post-25482-0-84442500-1428443372_thumb.jpg

post-25482-0-47078000-1428443387_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dobrodošao Miloše. Odličan je bugi   :takoje: Imaš u Indjiji eksperta za Burgmane - Zokija Baraća, ovde poznatijeg kao burgman 75

 

Vidimo se na vožnjama i druženjima  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja