Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam na tom kursu i mogu da ga iskreno preporučim svima, naučio sam puno o fizici dvotočkaša u pokretu. Tek tada sam shvatio koliko pogrešno koristim kočnice, i da mogu da budu puno efikasnije.

 

Mislim da je integrisani sistem prednjeg desnog i zadnjeg diska na modernijim maxijima podešen tako da rasporedi silu kočenja 50:50, a kada se na to doda i druga ručica (prednji levi disk), odnos se menja u optimialnih 70:30.

 

Opet, sve ovo ne znači puno dok se ne isproba na poligonu pod budnim Lazinim okom :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1329899453[/url]' post='1247841']

Čika Rajko, a i ostali, pošto sam započeo ovu prepisku red je da pojasnim šta je pesnik hteo reći ...

 

Moje sokoćalo na levoj ručici ima integralnu kočnicu koja deluje na oba točka istovremeno ...

 

Taj vid luksuza te vaše željezne kangrbe nemaju :nanana: , pa nas ne razumete (ljubitelje burgmana) jel ... :jee:

 

I naravno da se vidimo na avionskoj pisti da se družimo i usavršimo naše veštine :zdravo:

 

cek cek pope ja mislim da to na burgmana nema......za piaggo x9 500 znam da ih taj sistem dosta puta stavljo u nezgone situacije ko ne zna ubode zadnju kocnicu a prokliza mu prednji....i trass...ne zan ikreno nisam pokusavao da stisnem kocnicu pa da okrecem tockove da vidim....ali u voznjim nisam nikad osetio...0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1329920970[/url]' post='1248139']

Ima, ima, Bugi ..... da ne čačkaš taj auspuh toliko primetio bi ti da ima :nanana::P:nanana:

 

hmmmmm....moracu bas to da proverim.....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Dragi dnevniče,

Danas je došao Alex kod mene i doneo neku bočicu...Kaže domaća al doobra...Ja gledam ljubičanstvenu flašicu, protresem a ono lep venac..

I tako popismo ti ja i on lapo/lapo Wynns za čišćenje sistema za gorivo.

Ja malo očistih svoju običnu NGK svećicu a on njegovu iridijumsku jok.

Proverismo pritisak u Mišelinkama i odosmo.

Nova Held jaša odradila poso za sve pare, uopšte mi nije jasno kako sam zadnje 2 god. vozio bez iste.

 

Posle par sati me Alex vodio u mek i malo smo jeli a malo smo bogami i gledali curice kako mlađe tako i one starije (Milf jok).

 

Poenta dana.

Ako imaš 2 m doći ćeš kući sa vožnje poprilično isprskan, a ako si malen onda ti neće biti ništa

 

Pozdrav dragi dnevniče. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Moj dan pocinje ovako...

U 9h zovem ovlasceni servis, Pontaderu jelte, bez nade da cu ista uraditi danas pitam ih kad imaju slobodan termin da dodjem da mi ociste diznu, eto iznenadjenja, kaze dodji odmah ako mozes, danas nemamo guzve uopste.

Sav srecan krecem u servis, stigao oko 10 (dok sam prosetao kuce i stavio nesto u kljun), da ne duzim, ostavio ja skuter, kaze majstor Goran da ce biti gotovo za oko 2 sata, ja reko dobro.

Izasao napolje i kontam sta da radim ta dva sata, ne isplati mi se da se drndam prevozima do kuce, dok dodjem trebacu da se vratim. Zovem Djuru da podelim srecu sa njim, prvo sto sam cuo od njega bilo je - suncano lepo napolju..mogli bi da se provozamo!

Eto meni jos vece srece, ali rekoh mu da sam gotovo tek za dva sata, i kao kec na deset kaze dodji kod mene (zena dala slobodno).

 

Kaze - e da ti pokazem jaknu sto sam kupio, ja reko ajde bas da vidim.

 

I pojavljuje se...

 

ina1s6.jpg

 

Dobra jasa, a? (carape kidaju)

 

Idemo dalje..

Krenuli po moj skuter, stigli, uredno platio 2500 ciscenje.

Ide - radi lepo.

 

Odosmo po njegov akumulator - garaza - sklapanje - najzad paljenje! Da, da ocistio je svoju svecicu i upalio, ja sa mojom iridijumskom nisam imao problema (jebi ga).

Bratski podelismo sredstvo za ciscenje sistema za gorivo.

 

- Pauza oko pola sata dok sam ja otisao do kuce i dok je on dosao do mene -

 

Krecemo na voznjicu, onako cisto malo po lokalu, prakticno neplanirano.

Kako Djura uvek zna najbolje puteve i precice, nailazimo na delimican off road, ajd' navikao sam na njega vec (na Djuru, ne off road), mada kako odlazimo sve dalje tako mi sve vise lici na onu brdsku voznju.

I lepo mu rekoh, Djuro brate, ne vozimo mi KTM-ove da se pentramo ovamo..dzaba moje price, od shoka se nisam setio da slikam gde smo na kraju zavrsili, neka njiva da Bog sacuva.

Evo par slika kad sam se dokotrljao do kuce, bice vam sve jasno..

E moj Djuro...1jok.gif

 

2qkj9dl.jpg

 

17u2ok.jpg

 

Inace ovo je nekada bilo providno, i ovi retrovizori su se nekada sijali..cisto da podsetim..

3bfph.jpg

 

sbstqv.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Jutros dan nije obećavao ništa dobro, ni pode nije bilo mnogo bolje ... oblačno ,sivo, jednostavno bljak :bljak:

Došlo mi je da si glavu polupam što ne iskoristih jučerašnji dan za ono što najviše volimo

i tako nakon ručka izađoh napolje da udahnem svežeg vazduha i vidim komšija izvukao Grizzly iz hibernacije, crveno čudovište od 750 ccm potmulo brunda, a komšo veli: aj ga proteraj malo ,el oš ?

Jok ti ćeš :D rekoh i gas uz put ...

 

Osmeh mi se vrati na lice i rekoh sebi biće sunca još pola sata zato pali i vozi ...:aha: , navukoh na sebe trista čuda i idemoooo

 

I tako pala je mala solo vožnjica Borča-P.skela-Sefkerin-Glogonj-Jabuka-Pančevo-Borča cca 80-ak :D kilometara

 

Sad sam ušao u kuću i još se kezim

 

Ajd uzdravlje ! ! ! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Koj` se od Vas manijaka juce vozikao oko 20 do 3,iz pravca NBG ka gradu,preko Brankovog,cini mi se jedan SilverWing i Burgman/Xciting,nisam siguran za ovaj drugi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Koj` se od Vas manijaka juce vozikao oko 20 do 3,iz pravca NBG ka gradu,preko Brankovog,cini mi se jedan SilverWing i Burgman/Xciting,nisam siguran za ovaj drugi? :)

Kombinacija Slilver Wing i Burgman mi lici na motor_che-a i drakulu.. ali ko zna.. Beograd je malo selo..ima jos takvih biciklica kod drugih vlasnika osim pomenutih.. 1jezik.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Koj` se od Vas manijaka juce vozikao oko 20 do 3,iz pravca NBG ka gradu,preko Brankovog,cini mi se jedan SilverWing i Burgman/Xciting,nisam siguran za ovaj drugi? :)

Kombinacija Slilver Wing i Burgman mi lici na motor_che-a i drakulu.. ali ko zna.. Beograd je malo selo..ima jos takvih biciklica kod drugih vlasnika osim pomenutih.. 1jezik.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

uglavnom smo u toj kombinaciji nas dvoje, ali nažalost ovaj put NE...

ma ja sam u haosu sa poslom i ne stižem ni da upalim silkana :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

jel ima neko iskustva za poliranjem vizira na motoru?

citam sve teme sto sam nasao i postupke pa me interesuje jel neko nekada to radio! problem je sto mi uvece kada mi neko dolazi u susret svetla se rasipaju pa ne mogu da vidim nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5704 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Najpametnije ti je da odeš kod Ivana da ti to uradi. Bojim se ako budeš sam radio kojekakvim polir pastama i ostalim priručnim sredstvima da ne napraviš samo još gore (bude dobro na oko ali prilikom nailaska na svetla iz suprotnog pravca - užas, još gore rasipa...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

negde sam cirtao da se ne bavi poliranjem pa rekoh da ga ne gnjavim ali razmisljam se da ga okrenem!

hvala urednice! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam polirao farove na runneru koji su plasticni obicnom pastom za zube...bili su malo mutni, posle poliranja su bili kao novi...za taj zahvat ti je potrebna pasta za zube, prskaliac za dovu da stalno kvasis vizir i sundjer kojim ces trljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja