Jump to content

Moto Zajednica

Dobrodošli u podforum namenjen skuterima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova

Pozdrav. Kupio sam nedavno motor sa Minarelli am6 agregatom, motor sam pravi mesavinu. E sad, prosli vlasnik je sipao u njega mineralno, a ja bih presao na polu-sintetiku. Kupio sam Mannol 7804 motorno ulje, po savetu prodavca, pa me zanima da li neko ima iskustva sa njime.
Takodje me zanima da li neko zna kako da ispustim staro motorno ulje iz njega, na yt su tutorijali kako se menja ulje za menjac na 2t motorima, o ispustanju motornog ulja, nigde ni reci :(
Ovo mi je prvi 2t motor sa brzinama koji sam kupio, jeste da ima 50cc, ali imam zelju da ga sredim polako. Svaki savet je dobro dosao.46be4426ca55d08356c2aba755ebbf2a.jpgfc6a12db8b04d8855f7aa52275d372a5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

2t nema ulje u motoru, tako da nemas sta ni da ispustis. Ulje iz boce koje koristi za mesavinu mozes da izvuces nekim crevom ili da raskacis crevo negde nize ispod rezervoara pa tako. A mozes i da vozis sa tim sto ima dok ne potrosis, pa onda sipas ovo novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Muljaz...čovek je ovde greškom....mislim nije velika greška, pominje 2t agregat sa brzinama (Minarelli am6) koji sigurno nije na skuteru...

Tako da...ulje u menjaču je i motorno ulje. 

Ulje za spravljanje mešavine...ili ulje za dvotaktne motore je smešteno u posebnom rezervoaru, do kojeg se lako dolazi...ako ništa drugo zbog sipanja i nema apsolutno nikakve potrebe da se iz njega ulje vadi da bi se drugo sipalo.

Ništa njemu neće da fali i da potroši sve što je sada unuutra i posle doliti drugo... samo se treba uveriti za pumpa (mešač) zaista funkcioniše i da je ispravno povezan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za pocetnika je najbolje da procita pravila foruma, ispostuje neki redosled i posle vidimo koliko si ti visok, tezak, koliki je budzet, za koju namenunti treba itd. Mada, vec postoje teme u kojima su pisane dileme pri kupovini skutera. 
 

Pozdrav i dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd kaludjerica
  • Motocikl: Aprilia atlantik 250

Pozdrav svima. Posto sam nov ovde ne snalazim se. Zivim u bgd, kaludjerica. Jel znate nekog ko ima servis imam problem sa atlantikom 250 mislim da je alnaser jer sad ne pali a pre toga je bilo da mu treba jako dugo da upali. Kad upali sve radi normalno. Hvala

Promenio član AngelSrb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sport city 200
On 6/5/2023 at 4:05 PM, AngelSrb said:

Pozdrav svima. Posto sam nov ovde ne snalazim se. Zivim u bgd, kaludjerica. Jel znate nekog ko ima servis imam problem sa atlantikom 250 mislim da je alnaser jer sad ne pali a pre toga je bilo da mu treba jako dugo da upali. Kad upali sve radi normalno. Hvala

Mislim da je deo poruke trebao da ode u predstavljanje :takoje:

Pitaj kolegu @Satelis da ti reši problem. Mislim da je blizu tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Aprilia Sr 50

Pozdrav ljudi. Da li mere brzinu na tehnickom na skuterima do 49cc i ako mere kako najbolje blokirati da ne prelazi vise od toga, inace u pitanju je Aprilua SR3 - karburator verzija.

Promenio član Kymco B&W

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Kako je po pitanju tehnickih pregleda u Srbiji sada za skutere i motore? Kod mene u Sloveniji automobili i motori tek cetvrtu godinu idu na prvi tehnicki pregled i posle do 8.godine svaku drugu.
Informativno prva registracija skutera 125ccm sa novom tablicom i osiguranjem bez popusta premijskog stepena koji koristim na autu je iznosila 68e.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto smo mi Ekonomski Tigrovi ..... mozes misliti kako je.

Kad bi mogli uveli bi nam da se registrujemo na pocetku i kraju sezone.

Jbg ovako se mukice moraju zadovoljiti jednom regom u 365 dana ali samo svake godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Za nova vozila, prve dve godine bez tehničkog pregleda.

Posle na 365 dana a taksi i javni prevoz na 6 meseci.

Čak je taksi do skoro morao na tehnički na svakih 6 meseci iako je novo vozilo u pitanju.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja