Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuteri - ozbiljni motocikli !?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moj savet ti je da pogledas stvari iz vise uglova a ne samo iz svog. Ocigledno je da ne poznajes skutere i tok kojim se razvijaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ne može brže od 150,

utukoh u guzicu preko 1.000.000km i otgovorno tvrdim da nista nije bezbedno preko 130km,pa ti misli sta hoces! pa posle bude "eto,polukurzno okretanje na putu nije video motor" "motociklista nije video zaprezno vozilo koje nosi brdo slame na sebi" verujem da je to zbog cinjenice da se pri velikim brzinama put suzava, a cinjenica je da je pri tim brzinama mnogo vise slika iz zivota prodje ispred ociju ako treba stati!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ja razumem da je maxi skuter ok i svidja mi se i dizajn i nemam ništa protiv automatskog menjača, ali ja vam GARANTUJEM da sa tim velikim skuterom od 600 ili 800 kubika od 250 kila ne možete da manevrišete po gradu kao ja sa mojim skuterom od 80 kila.

Garantujem. Glavu dajem.

 

Danas sam išao na adu i takva me gužva uhvatila od isključenja sa auto puta do skoro ade. To svi stoje i automobili i šleperi i autobusi njih 1000 a prostor za provlačenje je toliko uzak da sam se ja jedva provukao ali JEDVA, a video sam lika sa jednim baš maxi skuterom onako baš velikim mislim da je onaj Suzuki Burgman, više puta se zaglavio u sendviču i nije mogao da prodje, mogao je samo da stoji u više navrata i ostao je posle kratkog vremena mnogo iza mene, a ja sam morao da idem iz skroz leve trake u skroz desnu pa nazad i tako 100 puta da se provlačim na sve moguće načine i u milimetre da bi prošao.

 

Ne kažem da ti skuteri ne mogu da se provuku ili da nisu za grad, ali ja vidim koliko su oni veći duži i širi, da ne pričam koliko su teži, mogu i oni da se voze po gradu i da se provlači sa njima, ali u ovakvoj gužvi kao danas mnogo mnooogo teže to vam garantujem ko nije iz Beograda i nije se našao u ovakvom krkljancu ne može da zna stvarno je haos nevidjeni.

 

Što se tiče mog skutera od 50 kubika, jbg on je ipak baš baš lak ima 81 kg ima 16" točkove ko šilo je možeš da ga nagneš pod uglom od 45 stepeni u mestu i to opušteno da ga držiš da ne padne, pa ja ne znam da li ima skuter lakši od njega možda jedino piaggio free je lakši, ja hoću da kupim jedan Beverly 250 jer mi treba jače motorče i za van grada i za autoput, smaraju me panduri, ali znam iako Beverly250 nije ni pretežak ni preveliki, da ću se teže provlačiti kroz ove nerealne gužve.

 

Ali šta je tu je, 50 kubika je ponekad ipak preslabo iako ovaj moj može da razvije i do 80.

 

Moje zujalo :)

216318_10150270653824942_723654941_9500473_8028012_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ja razumem da je maxi skuter ok i svidja mi se i dizajn i nemam ništa protiv automatskog menjača, ali ja vam GARANTUJEM da sa tim velikim skuterom od 600 ili 800 kubika od 250 kila ne možete da manevrišete po gradu kao ja sa mojim skuterom od 80 kila.

Garantujem. Glavu dajem.

 

Danas sam išao na adu i takva me gužva uhvatila od isključenja sa auto puta do skoro ade. To svi stoje i automobili i šleperi i autobusi njih 1000 a prostor za provlačenje je toliko uzak da sam se ja jedva provukao ali JEDVA, a video sam lika sa jednim baš maxi skuterom onako baš velikim mislim da je onaj Suzuki Burgman, više puta se zaglavio u sendviču i nije mogao da prodje, mogao je samo da stoji u više navrata i ostao je posle kratkog vremena mnogo iza mene, a ja sam morao da idem iz skroz leve trake u skroz desnu pa nazad i tako 100 puta da se provlačim na sve moguće načine i u milimetre da bi prošao.

 

Ne kažem da ti skuteri ne mogu da se provuku ili da nisu za grad, ali ja vidim koliko su oni veći duži i širi, da ne pričam koliko su teži, mogu i oni da se voze po gradu i da se provlači sa njima, ali u ovakvoj gužvi kao danas mnogo mnooogo teže to vam garantujem ko nije iz Beograda i nije se našao u ovakvom krkljancu ne može da zna stvarno je haos nevidjeni.

 

Što se tiče mog skutera od 50 kubika, jbg on je ipak baš baš lak ima 81 kg ima 16" točkove ko šilo je možeš da ga nagneš pod uglom od 45 stepeni u mestu i to opušteno da ga držiš da ne padne, pa ja ne znam da li ima skuter lakši od njega možda jedino piaggio free je lakši, ja hoću da kupim jedan Beverly 250 jer mi treba jače motorče i za van grada i za autoput, smaraju me panduri, ali znam iako Beverly250 nije ni pretežak ni preveliki, da ću se teže provlačiti kroz ove nerealne gužve.

 

Ali šta je tu je, 50 kubika je ponekad ipak preslabo iako ovaj moj može da razvije i do 80.

 

Moje zujalo :)

216318_10150270653824942_723654941_9500473_8028012_n.jpg

stavi neke pare na tu tvrdnju i eto me :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ne možete da manevrišete po gradu kao ja sa mojim skuterom od 80 kila.

Garantujem. Glavu dajem.

potpisujem ovu izjavu!!!! kada uzmem od klinca njegov typhoon sa njim se provucem gde smislim,a sa burgmanom koji je dugacak kao omanji auto nema trika da se provucem!! :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ja stvarno nisam pljunuo maksi skutere a nisam pljuvao ni skutere.

Skoro smo se vozili do Čestobrodice i išao je dečko sa nama sa beverlijem 500. Mislim da je svo vreme razmišljao o tome da je napravio veliku glupost prilikom kupovine... A na Čestobrodici mislim da mu je došlo da gurne skota u reku :jee:

Šalim se, naravno. Do izlaska iz grada beverli je bio kao zmija a van grada je kao da voziš autobus. Ne može brže od 150, i pri toj brzini je dosta bučan i nestabilan.

Morate da shvatite da ne postoji univerzalni motor, ne može i da bude super u gradu i van i za stazu i da čuva od vetra i da greje ruke i noge i da odlično koči i da malo košta...

Zato priznajte, svrha skutera i maksi skutera je vožnja u urbanoj sredini, gde dolazi do izražaja automatski menjač, lako penjanje i silaženje, mogućnost vožnje u suknji, haljini, poslovnom odelu, mala težina...

Ali van grada... traže se neki drugi kvaliteti.

 

100km/h je stvarno ozbiljna brzina i ja stvarno svima preporučujem da ne vozite brže, jer se na većim brzinama dešavaju čudne stvari, sužava se put, motor dodiruje zemlju na svakih 10m, gubi se vazduh...

 

Iz mog ugla skoro sasvim si u pravu

S tim da sam vozio i motor i skuter i da imam vise tipova motora u garazi

A to kojim putem ide razvoj maksi skutera je smesan argument, kao da se motori ne razvijaju

Naprosto razlika u nameni je znatna i za sve van grada motor je naprosto vise od prevoznog sredstva sto skuter naprosto nije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Generalno se slazem sa tvrdnjom da neki skuteri bolje rade jednu, a drugi neku drugu stvar, ali moram da kazem da ne treba potceniti mogucnosti provlacenja maxi skutera. Moj prethodni skuter je bio Pjadjo Liberti 125, optimalan za brutalne BG guzve (one u kojima pesaci ne mogu da se provuku izmedju automobila). Moj sadasnji skuter jedva malo zaostaje u provlacenju za libertijem, i to samo u najstrasnijem krkljancu. Sa druge strane, imam masinu koja me udobno vozi na otvorenom putu (na legalnim brzinama 80-110), ima dovoljno snage da opusteno vozim devojku svuda, kao puno prostora ispod sedista i u koferu.

Iskreno, ne bi se vise vracao na manji skuter, u tih 1% situacija totalnog zakrcenja radije cu sacekati minut da mi se otvori prolaz :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Iskreno, ne bi se vise vracao na manji skuter, u tih 1% situacija totalnog zakrcenja radije cu sacekati minut da mi se otvori prolaz :))

 

E druže moj minut po minut nakupi se :)

 

Šalim se, u pravu si i ja hoću da kupim beverlija 250, biće u nekim situacijama malo teže, al što to ide to otkida :) I bre što volim taj motor mnogo mi se svidja, neka kažu da je šminkerski ili šta već ja sam ga probao i mogu reći da je do OO :)

 

Ajde da ovom prilikom pitam ljude koliko košta kupiti Beverli od 2008? Taj model mi je extra sa onim retro povišenim farom.

Gledam nešto po Nemačkoj ima da se nadje u ful stanju 2008 za 2500 evra. Video sam da je kod nas dosta skuplji da ide skoro i do 4000 evra. Sad ne znam, razmišljam se da odem sam i da ga pazarim sledeće sezone videću, nekako više verujem Nemcima nego našima.

 

Možda i grešim nek me neko ispravi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ja razumem da je maxi skuter ok i svidja mi se i dizajn i nemam ništa protiv automatskog menjača, ali ja vam GARANTUJEM da sa tim velikim skuterom od 600 ili 800 kubika od 250 kila ne možete da manevrišete po gradu kao ja sa mojim skuterom od 80 kila.

Garantujem. Glavu dajem.

 

Danas sam išao na adu i takva me gužva uhvatila od isključenja sa auto puta do skoro ade. To svi stoje i automobili i šleperi i autobusi njih 1000 a prostor za provlačenje je toliko uzak da sam se ja jedva provukao ali JEDVA, a video sam lika sa jednim baš maxi skuterom onako baš velikim mislim da je onaj Suzuki Burgman, više puta se zaglavio u sendviču i nije mogao da prodje, mogao je samo da stoji u više navrata i ostao je posle kratkog vremena mnogo iza mene, a ja sam morao da idem iz skroz leve trake u skroz desnu pa nazad i tako 100 puta da se provlačim na sve moguće načine i u milimetre da bi prošao.

 

Ne kažem da ti skuteri ne mogu da se provuku ili da nisu za grad, ali ja vidim koliko su oni veći duži i širi, da ne pričam koliko su teži, mogu i oni da se voze po gradu i da se provlači sa njima, ali u ovakvoj gužvi kao danas mnogo mnooogo teže to vam garantujem ko nije iz Beograda i nije se našao u ovakvom krkljancu ne može da zna stvarno je haos nevidjeni.

 

Što se tiče mog skutera od 50 kubika, jbg on je ipak baš baš lak ima 81 kg ima 16" točkove ko šilo je možeš da ga nagneš pod uglom od 45 stepeni u mestu i to opušteno da ga držiš da ne padne, pa ja ne znam da li ima skuter lakši od njega možda jedino piaggio free je lakši, ja hoću da kupim jedan Beverly 250 jer mi treba jače motorče i za van grada i za autoput, smaraju me panduri, ali znam iako Beverly250 nije ni pretežak ni preveliki, da ću se teže provlačiti kroz ove nerealne gužve.

 

Ali šta je tu je, 50 kubika je ponekad ipak preslabo iako ovaj moj može da razvije i do 80.

 

Moje zujalo :)

216318_10150270653824942_723654941_9500473_8028012_n.jpg

stavi neke pare na tu tvrdnju i eto me :nanana:

 

Mogu i kuću da stavim nije problem :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde da ovom prilikom pitam ljude koliko košta kupiti Beverli od 2008? Taj model mi je extra sa onim retro povišenim farom.

Gledam nešto po Nemačkoj ima da se nadje u ful stanju 2008 za 2500 evra. Video sam da je kod nas dosta skuplji da ide skoro i do 4000 evra. Sad ne znam, razmišljam se da odem sam i da ga pazarim sledeće sezone videću, nekako više verujem Nemcima nego našima.

 

Slažem se potpuno :moto3: to je jedan od najlepših skutera za koje znam, samo što je ipak, za moje mogućnosti, preskup :'( Za moj ukus, rame uz rame mu je Aprilija Skarabeo (isto godište).

U pravu si za kupovinu u Nemačkoj, ipak nije jeftin, a kod nas je uvaljivanje krševa kojima je skinuta kilometraža uobičajena stvar. Pitaj Alex-a za njegov prethodni Beverli, prava horor priča >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ode ova tema u Honduras...

druže sasafilipovicu ili si veliki šaljivdžija(što se može zaključiti po brendingu tvog motora RIZLA :jee: ) ili apsolutno nemas predstavu o čemu pričaš, ja ti tvrdim da moj maxi za devojčice ide rame uz rame sa ozbiljnim macho motorima i godišnje prelazi mnogo vece razdaljine i po gradu i van grada od 70 posto ljudi sa foruma (što i jeste poenta motora, ovog ili onog)...

 

drugari koji tvrde i daju kuce, a opet neki to potpisuju da se sa minijem mnogo lakse i brže provlače po gradu od maxija, nek kažu vreme, mesto i kafanu gde zadnji plaća pretpostavljam ručak zbog špica i eto me... Mandušić Vuk je zbog takvih visio po crnogorskim kafanama :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Mora ovaj trbuh da se zavali...bugi je keva :)

 

F5_01_FluviaCrna.jpg

ovako se ja osecam kada se vozim mojim silwer wingom bas identicno :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Iskreno, ne bi se vise vracao na manji skuter, u tih 1% situacija totalnog zakrcenja radije cu sacekati minut da mi se otvori prolaz :))

 

E druže moj minut po minut nakupi se :)

 

Šalim se, u pravu si i ja hoću da kupim beverlija 250, biće u nekim situacijama malo teže, al što to ide to otkida :) I bre što volim taj motor mnogo mi se svidja, neka kažu da je šminkerski ili šta već ja sam ga probao i mogu reći da je do OO :)

 

Ajde da ovom prilikom pitam ljude koliko košta kupiti Beverli od 2008? Taj model mi je extra sa onim retro povišenim farom.

Gledam nešto po Nemačkoj ima da se nadje u ful stanju 2008 za 2500 evra. Video sam da je kod nas dosta skuplji da ide skoro i do 4000 evra. Sad ne znam, razmišljam se da odem sam i da ga pazarim sledeće sezone videću, nekako više verujem Nemcima nego našima.

 

Možda i grešim nek me neko ispravi :stabre:

 

dobro razmisli o beverliy ako ti je cilj da duze putujes jel mu je malo prostor za noge ogranicen, ako je za grad onda je odlican to ti govorim jel ga ja imam pa znam kako je kada duze putujes!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: TDM 850

Моја госпођа би седела на ћерином скутеру (ТДМ :aha:) који, ето, возим ја покаткад, јер нам је ћера малко мала да би имала дозволу (још само 14 година па ће моћи на ПСП), колико год ја имам снаге да возим....

 

...не би се то променило ни да смо ћери купили Бургмана....

 

додуше, мало би онај сноб у мени дробио нешто о разлици између Сузукија и Јамахе, али би ме госпођа и даље малтретирала да је возам пошто она не види разлику између два Јапанца....има два точка, и може да ме грли.....

 

А и ћера на све што има два точка виче "брмбррм...брмбррм..."

 

Док су њих две срећне, ја се ту ништа не питам...ја сам ту само шофер 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

ode ova tema u Honduras...

druže sasafilipovicu ili si veliki šaljivdžija(što se može zaključiti po brendingu tvog motora RIZLA :jee: ) ili apsolutno nemas predstavu o čemu pričaš, ja ti tvrdim da moj maxi za devojčice ide rame uz rame sa ozbiljnim macho motorima i godišnje prelazi mnogo vece razdaljine i po gradu i van grada od 70 posto ljudi sa foruma (što i jeste poenta motora, ovog ili onog)...

 

drugari koji tvrde i daju kuce, a opet neki to potpisuju da se sa minijem mnogo lakse i brže provlače po gradu od maxija, nek kažu vreme, mesto i kafanu gde zadnji plaća pretpostavljam ručak zbog špica i eto me... Mandušić Vuk je zbog takvih visio po crnogorskim kafanama :zvizduk:

 

ma neka ih neka vezbaju naucice i oni jednog dana sta je maxi 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

drugari koji tvrde i daju kuce, a opet neki to potpisuju da se sa minijem mnogo lakse i brže provlače po gradu od maxija, nek kažu vreme, mesto i kafanu gde zadnji plaća pretpostavljam ručak zbog špica i eto me... Mandušić Vuk je zbog takvih visio po crnogorskim kafanama :zvizduk:

 

Ajde da se i ja umesam.

Svaki motor ce se provuci, pitanje je samo koliko lako. Ja imam dva skutera i sa manjim (250cc) se lakse provuci. Kraci je, laksi i uzi. Cista fizika.

Bio sam x puta u situaciji kada ovu vecu ragu ne mogu da okrenem jer joj je radijus okretanja veci i pri tome trosi vise mesta jer je medjuosovinsko duze. A i nesto je sira.

Ti teras mak na konac i mesas brzinu i umece vozaca, a prelazis preko cinjenica da je manji motor fizicki laksi i okretniji.

Tu nema diskusije, 50cc na 13ticama sa jedva metar i nesto duzine lakse prolazi.

 

Ne kazem da veci skuter nije podoban za grad, vozim oba najvise po gradu, cak sta vise, preferiram ovaj veci.

Ali kad god treba da se provucem pozelim da sam na manjem. Bas kao sto kada se put otvori uvek pozelim da sam na vecem i brzem skuteru.

 

Sto se tice teme, slazem se da nema smisla.

Svi koji su vozili maxi skutere nemaju dilemu, a da negiraju mogu oni samo koji imaju nesto protiv njih i/ili ih nikada nisu vozilli. Burgman, T-MAX, SW i GP 800 su ozbiljne naprave, pa i ozbiljni motori.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

vozio sam i ja 50cc i ne kazem da nisu laksi i okretniji, ali ta prica bi imala svoju svrhu kad bi spic bio stalno od recimo Zemuna do Ceraka. Posto nije tako a znamo da je u 24h voznje spic i haos samo u 15 posto voznje, sve ostalo je cista snaga motora i tu nema mnogo polemike...

 

Da li si nekad vozio tu jacu makinu a da te neki mini presisao i otisao :zvizduk: ?

 

nego da se vratimo malo na temu:

 

razlicitih misljenja i vozaca je uvek bilo i uvek ce biti, ja sam stalno na putevima Srbije i sire pa ako vam blicne neki crni silver sa xenonima mozete da mu se javite, a mozete i da ga iscoolirate jer ima automatski menjac, u svakom slucaju svima srecan put, mnogo kilometara i krivina :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Iskreno, ne bi se vise vracao na manji skuter, u tih 1% situacija totalnog zakrcenja radije cu sacekati minut da mi se otvori prolaz :))

 

E druže moj minut po minut nakupi se :)

 

Šalim se, u pravu si i ja hoću da kupim beverlija 250, biće u nekim situacijama malo teže, al što to ide to otkida :) I bre što volim taj motor mnogo mi se svidja, neka kažu da je šminkerski ili šta već ja sam ga probao i mogu reći da je do OO :)

 

Ajde da ovom prilikom pitam ljude koliko košta kupiti Beverli od 2008? Taj model mi je extra sa onim retro povišenim farom.

Gledam nešto po Nemačkoj ima da se nadje u ful stanju 2008 za 2500 evra. Video sam da je kod nas dosta skuplji da ide skoro i do 4000 evra. Sad ne znam, razmišljam se da odem sam i da ga pazarim sledeće sezone videću, nekako više verujem Nemcima nego našima.

 

Možda i grešim nek me neko ispravi :stabre:

 

dobro razmisli o beverliy ako ti je cilj da duze putujes jel mu je malo prostor za noge ogranicen, ako je za grad onda je odlican to ti govorim jel ga ja imam pa znam kako je kada duze putujes!

 

U principu bih ga najviše vozio po gradu, naravno išao bih i van grada verovatno do sela(60-70km) ali može da se desi i da jednom odem i na more sa njim :zvizduk:

 

Znači grad mi je ipak prioritet, a za ostalo ću se snadjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

druže Bohem skroz si u off-u, ja ti predlažem da malo razmisliš o izboru motora zbog položaja kolena, a prozuji malo po skuter kafeu pa ces naci vrlo korisnih stvari i na kraju sam odluciti sta ti najvise leži :zdravo: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ljudi poredimo babe i zabe. Skuter je stvar za uzivanje. stavite devojcicu iza sebe i krenete negde na kupanje. Maxi skuteri su za put dusu dali. Nisu ko pojedine klase motora ali zato taj mali gubitak nadoknadjuju svojom snalazljivoscu u gradu. Od drugara cesto uzmem apriliju sr 150 dvotaktnu i taj skuter ide 140 maks ali cemu to. on sluzi da ides 70 80 max i da uzivas. stavis neku najobicniju kacigu kao i za biciklu i uzivas. taj visak snage sluzi za eventualno neko preticanje i da uzbrdo neides 20kmh. ja licno nikad nisam preso sa skuterom 80kmh zato sto sve preko te brzine nije uzivanje. Ove god kupujem neki max skuter (atlantic ili silver wing) zato sto ocu da putujem na taru par puta godisnje i do posla. maksi skuter je da se vozi do 100kmh sve preko toga je glupiranje. ko oce brzinu nek kupi cbr 600 i nek jurca dok nerokne negde a i na komforu se mnogo gubi. I kao sto je neko reko gore koje god vozilo da vozite preko 130kmh je nestabilno. pogotovo motori koji kad idete 200kmh vise lete nego sto dodiruju zemlju. po meni su maksi skuteri najbolji dvotockasi zato sto su dobri u svim uslovima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

vozim auto od 300 ks i sa njim cesto driftujem. retko kad predjem 120 kmh zato sto brzina nemoze doneti nista dobro.. Ali na svakom semaforu sam zato prvi. Dvotockasa kupujem cisto radi uzivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja